UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Prawybory w PŁ

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

Na kogo zamierzasz głosować w najbliższych wyborach parlamentarnych?

PO
56
49%
PiS
16
14%
LiD
26
23%
Samoobrona
0
Brak głosów
LPR
1
1%
PSL
3
3%
inne
7
6%
nie wiem
5
4%

Liczba głosów : 114

Postprzez wlodek » 2007-10-18, 14:57

miska ryżu nie jest zła ale pensje są za duże.
,,Powiedz mi-a zapomnę.Pokaż-a zapamiętam.Pozwól wziąć udział-a zrozumiem" Konfucjusz.
wlodek

Lokalizacja: PŁ Mechaniczny, PRz Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez manjakMiB » 2007-10-18, 16:26

swieca napisał(a):1.Za nieobecnosci maja nieplacone diety.

to oni powinni zarabiac ok 100zł miesięcznie bo prawie zawsze w sejmie siedzi garstka ludzi...chyba że coś musza przegłosować
Ostatnio edytowano 2007-10-18, 18:13 przez manjakMiB, łącznie edytowano 1 raz
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Program na wybory.

Postprzez Tonik » 2007-10-18, 17:11

To jaki program proponujecie ?
Bo jakoś nie słychać ?

Może tak
Studenci to przyszła eleita tego kraju.
Elity zawsze żyją z biednych.
Róbmy wszystko aby biednym żyło się jak najlepiej.
Wtedy i nam będzie się żyło dostatniej :)

Nie należę do żadnej partii chociaż oczywiście mam własne preferencje.
Chciałbym aby Polską rządzili mądrzy ludzie.

Ale mądrzy a nie tacy którym się wydaje że są cwańsi.

Czasy koniunktura, to wszystko się zmnienia.
Ludzie zmieniają poglądy i przybywa im dokonań - i tych pozytywnych i tych negatywnych.

Uczelnie już dawno wymyśliły że tytuły dają za wyniki.

Studenci to ludie mądrzy.
Każdy sobie przemyśli co dla niego zrobiła każda z partii biorących udział w wyborach. Jak już przemyśli to miejmy nadzieję zagłosuje. Nie kierując się tym co rozmaici ludzie myślą o jego preferencjach, lecz własnym rozumem.
Jedno jest pewne. Człowiek mądry nie zostawia swoich spraw losowi, czy przypadkom.

Przegrana oczywiście boli.
Ale przegrana w UCZCIWEJ WALCE powinna boleć mniej.

ps : Przepraszam forumowiczów za swoją dysortografię.
Jak każdy nie jestem bez wad :)
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Tonik

Postprzez wlodek » 2007-10-18, 21:32

dobrze prawisz
,,Powiedz mi-a zapomnę.Pokaż-a zapamiętam.Pozwól wziąć udział-a zrozumiem" Konfucjusz.
wlodek

Postprzez Zby1 » 2007-10-19, 10:55

dla tych, którzy ciągle chcą głosować na pis
http://pl.youtube.com/watch?v=ExKWyLATNz0
Piwo stanowi dowód na to, że Bóg kocha nas i pragnie naszej szczęśliwości.
Benjamin Franklin
Zby1

Postprzez kirft » 2007-10-19, 12:06

tylko pis
kirft

Postprzez owca » 2007-10-19, 14:09

Nie wiem czy zauważyliście, ale ludzie, którzy popierają PO, LiD czy nawet UPR jakoś argumentują swój wybór. Natomiast wiele osób pisze, że PiS jest najlepszy, bo... bo tak :shock:
"Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu."

http://www.pgr.mojpiotrkow.pl
owca

Postprzez swieca » 2007-10-19, 14:19

Moze to kobiety :P (byla taka reklama, dlaczego micra?bo tak)
Łukasz Świątek
Coś tam robił w Samorządzie
swieca
WRS EEIiA

Postprzez Qbs » 2007-10-19, 14:57

tak argumentuja swoj wybor mowiac, ze glosuja za tym, czy tamtym, zeby tylko na pis nie glosowac...
Obrazek
Qbs

Postprzez echelon_ » 2007-10-19, 16:05

Hyh... ja ostatnio słyszałem ciekawą argumentację dlaczego osoba głosuje na PiS.
"Bo PO jest słabe w opozycji."
... i weź tu zrozum człowieka... :lol:
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Ewa Trzeciak » 2007-10-19, 16:52

owca napisał(a):Natomiast wiele osób pisze, że PiS jest najlepszy, bo... bo tak :shock:

swieca napisał(a):Moze to kobiety :P (byla taka reklama, dlaczego micra?bo tak)

Czyżbyś sugerował, że kobiety nie potrafią uzasadnić podjętych decyzji? Że nie umieją wyjaśnić, czemu zamierzają głosować na konkretną partię? :?

Z autopsji wiem, że owszem, istnieją takie panie, które (nie zapoznawszy się z programem żadnej partii politycznej) wybierają się na wybory, wcześniej wręcz afiszując się z tym, jakie to mają poglądy polityczne... Inne powtarzają słowa zasłyszane w wypowiedziach znajomych osób.
Nie zaprzeczę, bywa i tak.

Ale wiem jeszcze jedno: w wielu przypadkach mężczyzn sytuacja wygląda analogicznie, żeby nie powiedzieć: tak samo...
Więc równie dobrze można powiedzieć "może to mężczyźni?" :P

[swoją drogą, czasem odnoszę wrażenie, że polityka to taka zabawa dla dużych chłopców, którzy moga się spokojnie posprzeczać, pozabierać nawzajem swoje zabawki etc. :wink: ]
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez macior » 2007-10-19, 18:48

ewka_t napisał(a):[swoją drogą, czasem odnoszę wrażenie, że polityka to taka zabawa dla dużych chłopców, którzy moga się spokojnie posprzeczać, pozabierać nawzajem swoje zabawki etc. :wink: ]

a potem pójść do innej piaskownicy :)
macior

Postprzez swieca » 2007-10-19, 19:06

Czekałem aż jakas pani zarzuci mi seksizm:)
Po prostu skojarzyło mi sie argumentowanie zwoleników PiSu z niektórymi kobietami(i nawet reklamami do nich skierowanymi)
Łukasz Świątek
swieca
WRS EEIiA

Postprzez Ewa Trzeciak » 2007-10-19, 19:15

swieca napisał(a):Czekałem aż jakas pani zarzuci mi seksizm:)
Po prostu skojarzyło mi sie argumentowanie zwoleników PiSu z niektórymi kobietami(i nawet reklamami do nich skierowanymi)

To się doczekałeś :?

A co do skojarzenia- tak naprawdę nawet mi się wydaje, że jest w nim trochę prawdy... :( Ale nie mówię ogólnikowo o wszystkich :P
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Baal » 2007-10-19, 22:06

macior napisał(a):
a potem pójść do innej piaskownicy :)

heheh ich to i w Mogadiszu by nie chcieli... :)
Baal

Re: Program na wybory.

Postprzez manjakMiB » 2007-10-20, 10:07

Tonik napisał(a):To jaki program proponujecie ?

Moja propozycja programu wyborczego:

1. Stopniowe obniżanie podatków, na poczatek stawka 19%
2. NIE dla kary śmierci. Zaostrzenie kar za przestępstwa typu napady, rozboje. Mniej wyroków skazujących na więzienie za lżejsze przestępstwa (w tym wypadku dozór policyjny)
3. Obok państwowych szpitali moga istniec prywatne lecznice. Przekształcenie ZOZów w samorzadowe spółki uzyteczności publicznej. Podstawe świadczenia medyczne będzie zapewniać system ubezpieczeń, ale możliwa odpłatność za dodatkowe usługi.
4. Umowa między rządem a partnerami społecznymi gwarantująca pracownikom bezpieczeństwo zatrudnienia i wyższe świadczenia dla tych którzy tracą prace. Pomoc rządu w tworzeniu nowych miejsc pracy, działania na rzecz wspomagania polskiego kapitału.
5. Budowy autostrad w systemie wegierskim - proste przetargi wśród prywatnych inwestorów na budowę i utrzymanie autostrad. Ryzyko powiązane ze wzrostem opłat i nasilenia ruchu przejmie państwo. trzeba zacząć dobrze wykorzystywac dostępne środki z UE.
6. Utrzymanie becikowego, ale uzależnienie jego wysokości od dochodów rodziny, najwyższe dla najbiedniejsztch, zbędne dla najbogatszych. Becikowe wydawane w formie bonów na wózki dziecięce czy szkolną wyprawke, a nie w gotówce. Ulgi podatkowe dla zakładów zatrudniających kobiety w ciąży, bądź opiekujące się małymi dziećmi.
7. Podniesienie rent i emerytur, by zapewniały minimum socjalne. Zniesienie podatku od rent i emerytur.Waloryzacja emerytur i rent w stopniu ponad inflacje. KRUS tylko dla rolników, pozostali oraz wielkie przedsiebiorstwa rolne przejdą do ZUS. ZUS musi usprawnić system informatyczny i prace biurową.
8. Zakaz kandydowania do parlementu przez osoby skazane prawomocnymi wyrokami sądu musi być wpisany do konstytucji. Ograniczenie immunitetu zeby nie obejmował przestępstw pospolitych, ograniczenie do spraw politycznych.
9. Podniesienie płac dla zawodów odpowiedzialnych za zdrowie i bezpieczeństwo (policja, lekarze, pielęgniarki, strazacy). Urząd kontrolujący pracę policji przy MSWiA. Likwidacja CBA, jej obowiązki przejmie CBŚ.
10. Zmiany w systemie kształcenia. (na jęz. polskim w szkołach ponadpodstawowych młodzież będzie przerabiała literature od współczesnej po starozytność, a nie jak obecnie). Większy nacisk na wiedze praktyczną niż teoretyczną. Profilaktyka uzależnień i przestepczości na zasadzie pogadanki lecz nie z nauczycielami a z byłymi narkomanami, alkoholikami i przestępcami po resocjalizacji. Świadczenia socjalne dla dzieci z rodzin w ciężkiej sytuacji materialnej.
11. Konstytucyjna odpowiedzialność premiera i prezydenta za niespełnienie przedwyborczych obietnic. W razie niespełnienia będzie go można postawić przed Trybunałem.

to takie moje 11 punktów, możecie probowac wnosic poprawki lub dodawać swoje. Ja także będę coś dodawał jesli jeszcze coś mi przyjdzie do głowy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Re: Program na wybory.

Postprzez swieca » 2007-10-20, 11:26

manjakMiB napisał(a):1. Stopniowe obniżanie podatków, na poczatek stawka 19%
4. Umowa między rządem a partnerami społecznymi gwarantująca pracownikom bezpieczeństwo zatrudnienia i wyższe świadczenia dla tych którzy tracą prace. Pomoc rządu w tworzeniu nowych miejsc pracy, działania na rzecz wspomagania polskiego kapitału.
5. Budowy autostrad w systemie wegierskim - proste przetargi wśród prywatnych inwestorów na budowę i utrzymanie autostrad. Ryzyko powiązane ze wzrostem opłat i nasilenia ruchu przejmie państwo. trzeba zacząć dobrze wykorzystywac dostępne środki z UE.
6. Ulgi podatkowe dla zakładów zatrudniających kobiety w ciąży, bądź opiekujące się małymi dziećmi.
7. Podniesienie rent i emerytur, by zapewniały minimum socjalne. Zniesienie podatku od rent i emerytur.Waloryzacja emerytur i rent w stopniu ponad inflacje. KRUS tylko dla rolników, pozostali oraz wielkie przedsiebiorstwa rolne przejdą do ZUS. ZUS musi usprawnić system informatyczny i prace biurową.
9. Podniesienie płac dla zawodów odpowiedzialnych za zdrowie i bezpieczeństwo (policja, lekarze, pielęgniarki, strazacy). Urząd kontrolujący pracę policji przy MSWiA. Likwidacja CBA, jej obowiązki przejmie CBŚ.
10. Zmiany w systemie kształcenia. (na jęz. polskim w szkołach ponadpodstawowych młodzież będzie przerabiała literature od współczesnej po starozytność, a nie jak obecnie). Większy nacisk na wiedze praktyczną niż teoretyczną. Profilaktyka uzależnień i przestepczości na zasadzie pogadanki lecz nie z nauczycielami a z byłymi narkomanami, alkoholikami i przestępcami po resocjalizacji. Świadczenia socjalne dla dzieci z rodzin w ciężkiej sytuacji materialnej.

skąd na to pieniądze?bo o tym już nie piszesz...
Ostatnio edytowano 2007-10-20, 15:12 przez swieca, łącznie edytowano 1 raz
Łukasz Świątek
swieca
WRS EEIiA

Postprzez wlodek » 2007-10-20, 12:39

założeniea dobre skąd kasa.
wlodek

Postprzez manjakMiB » 2007-10-20, 14:24

po uproszczeniu i obniżeniu podatków więcej firm jak i osób prywatnych będzie stac na ich płacenie, a co za tym idzie więcej ludzi będzie je płacić. To tak w dużym skrócie. Przy niższych podatkach więcej ludzi wróci z zagranicy, powstanie wiecej firm co za tym idzie więcej osób zapłaci....

Wizja ta jest dośc niedopracowana bo w finansach dobry nie jestem więc jesli ktoś ma swoje propozycje to chetnie wysłucham...Moze ktoś ma swoje pomysły jak to zrealizować
manjakMiB

Postprzez swieca » 2007-10-20, 15:22

manjakMiB napisał(a):po uproszczeniu i obniżeniu podatków więcej firm jak i osób prywatnych będzie stac na ich płacenie, a co za tym idzie więcej ludzi będzie je płacić. To tak w dużym skrócie. Przy niższych podatkach więcej ludzi wróci z zagranicy, powstanie wiecej firm co za tym idzie więcej osób zapłaci....

1. Bardzo optymistyczna wizja:)
2. Nie ma czegoś takiego jak "stac mnie na placenie podatków", je się płaci, a jak sie nie ma z czego placic to są licytacje, nie ma przebacz. Takie określenia możemy stosować do np. wakacji w Tunezji...
Uproszczenie systemu podatkowego może spwodować ze powstanie wiecej firm, ale wzrost przychodów budżetu z tego tytułu pozwoli Ci na takie osłony socjalne. Zwłaszcza, że jest on nie pewny...
3. Przedsiębiorczość jest ograniczana nie tylko wysokimi podatkami.

Hasło Bill'a Clintona pasuje tu idealnie
Liczy się gospodarka, głupcze

<bez urazy oczywiście>
Pasuje do każdych wyborów, ponieważ to gospodarka pracuje na to, że rządzący mieli co wydawać na rozwoj, osłony socjalne, infrastrukturę etc.
Łukasz Świątek
swieca
WRS EEIiA

Postprzez wlodek » 2007-10-20, 16:25

do jeszcze dopracujemy zaprosimy do partii specjalistów od finansów oraz od wizerunku PR i HR bo bez tego zginiemy... może ktoś zrobi logo partii i wybierzmy kolory partii... ja proponuje cos z czerwonym bo podobno dobrze przyciaga wyborców albo moze byc kolor PŁ czyli bordo... też podobny do czerwonego..
wlodek

Postprzez echelon_ » 2007-10-20, 17:57

IMHO wlodek ty się za bardzo rozpędzasz. Spokojniej trochę. Jeszcze nie ma ogólnego zarysu a ty już logo tworzysz. Może od razu wybierzmy przewodniczącego i niech jego poglądy będą programem partii ;-)

A dla tych wciąż niezdecydowanych kolejny link:
http://mojapolityka.pl/testpolityczny.php
(ciekawy test składający się z 30 pytań)
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez wlodek » 2007-10-20, 21:14

a i tak musze byc w zarzadzie pratii tak jak i manjakMiB a przewodniczacego sie wybierze a Ty nie chcesz sie i tak spotkac żeby obgadac program partii
wlodek

Postprzez manjakMiB » 2007-10-20, 22:22

hola hola kolego...Kto Ci powiedział że musisz byc w zarządzie?? I że ja musze być? To zdecyduje się kiedy sie wszyscy chętni spotkają...A póki co brak tu chętnych. Każdy na poczatku fajna akcja i wogole itd, a potem nikt nie podejmuje dyskusji na temat programu prócz mnie.
manjakMiB

Postprzez swieca » 2007-10-20, 23:08

manjakMiB napisał(a):hola hola kolego...Kto Ci powiedział że musisz byc w zarządzie?? I że ja musze być? To zdecyduje się kiedy sie wszyscy chętni spotkają...

Jeszcze partii nie założyli, a juz sie kłócą o stołki :D
Łukasz Świątek
swieca
WRS EEIiA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park