UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Jak traktują nas na Białorusi,, skandal

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

Jak traktują nas na Białorusi,, skandal

Postprzez wlodek » 2007-10-14, 13:04

Onyszkiewicz: nie wpuszczono mnie na Białoruś
Eurodeputowany, szef Partii Demokratycznej Janusz Onyszkiewicz nie został wpuszczony na Białoruś, gdzie ma się odbyć Marsz Europejski.
- Po raz kolejny nie udało mi się dotrzeć na Białoruś, bo mnie wyjęto, że tak powiem, z pociągu i odstawiono już na polską stronę - powiedział Onyszkiewicz w niedzielę w TVN24.

- Na moje pytanie, dlaczego tak robią (...) odpowiedziano mi, że oni mają taką instrukcję, są tylko jej wykonawcami, muszę ich zrozumieć, ale żadnych odpowiedzi na moje pytania nie dostanę - dodał lider PD.
Onyszkiewicz powiedział, że niespecjalne go dziwi, że znajduje się na "takiej czarnej liście", gdyż jest członkiem delegacji w Parlamencie Europejskim do spraw Białorusi, często zabiera głos i był współautorem "wielu rozmaitych rezolucji".

Onyszkiewicz pytany, czy wie o innych Polakach zatrzymanych na granicy, powiedział, że nic na ten temat mu nie wiadomo.

Władze Białorusi zatrzymują działaczy opozycji przed zaplanowanym na niedzielę Marszem Europejskim. W całym kraju w ostatnich dniach do aresztu trafiło co najmniej 20 osób - podali w czwartek białoruscy obrońcy praw człowieka.

Tylko w Grodnie zatrzymano siedem osób. Znaleźli się wśród nich redaktor naczelny "Magazynu polskiego" Igor Bancer i szefowa nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys. W czwartek Borys została skazana na karę grzywny w wysokości 460 tys. białoruskich rubli (ok. 215 dolarów), a Bancer na 10 dni aresztu.

Charge d`affaires ambasady Białorusi w Warszawie Władimir Czuszew został w czwartek po południu wezwany do MSZ, na jego ręce został przekazany protest polskiego MSZ przeciwko zatrzymaniu i skazaniu działaczy polonijnych na Białorusi.

W połowie sierpnia wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS) i lider PO Donald Tusk nie zostali wpuszczeni na Białoruś, gdzie mieli uczestniczyć w obchodach święta Wojska Polskiego. Doradcę premiera Michała Dworczyka zmuszono do opuszczenia Białorusi. Polskie MSZ złożyło ambasadorowi Białorusi w Warszawie oficjalny protest w tej sprawie.
zródło : onet.pl
,,Powiedz mi-a zapomnę.Pokaż-a zapamiętam.Pozwól wziąć udział-a zrozumiem" Konfucjusz.
Avatar użytkownika
wlodek
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2006-01-17, 22:48
Lokalizacja: PŁ Mechaniczny, PRz Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron