UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

SYLWESTER 2007 Praga Paryż Amsterdam

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

SYLWESTER 2007 Praga Paryż Amsterdam

Postprzez MasterTur » 2007-11-08, 15:05

Praga Paryż Amsterdam
28 grudzień 2007 – 3 styczeń 2008

STUDENCKIE BIURO TURYSTYKI "Master Tur" ZAPRASZA NA SYLWESTROWY WYJAZD DO PARYŻA ZE ZWIEDZANIEM EUROPEJSKICH STOLIC.


Program wyjazdu

I dzień (28 grudzień, piątek)
Zbiórka uczestników i wyjazd; Lublina 16.00 (ul. Radziszewskiego, pod Chatką Żaka), Stalowa Wola 18.00 (przed dworcem PKS), Rzeszów 20.00 (przed dworcem PKP), Kraków 23.00 (plac Matejki), Katowice 0.30 (dworzec PKP), Gliwice (Miasteczko PŚ), Wrocław 3.00. Postoje na trasie na posiłek (indywidualnie).

II dzień PRAGA (29 grudzień, sobota)
Przekroczenie granicy Kudowa / Nachod. Poranna toaleta przed Pragą (możliwość skorzystania z prysznica – odpłatnie około 50 Koron Czeskich), czas na posiłek i odpoczynek. Przyjazd do Pragi w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie stolicy Czech z licencjonowanym przewodnikiem: kompleks Hradczan (zamek, Katedra św. Wita, Pałac Prezydencki). Ponadto w programie zwiedzanie praskiej Lorety, Małej Strany, kościoła św. Mikołaja, Mostu Karola, starówki z pomnikiem Husa, wieża zegarowa, czas wolny. Przejazd metrem do dzielnicy Zlicin. Zakupy w hipermarkecie Tesco, czas wolny na toaletę i posiłek. Wyjazd z Pragi w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Czechy, Niemcy, Francję (Pilzno, Rozvadov, Nurnberg, Sarbrucken, Reims około 1100 km).

III dzień PARYŻ (30 grudzień, niedziela)
Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Hotel Ambiance lub Etap około 20 km pod Paryżem w miejscowości La Queue en Brie. Czas na posiłek i odpoczynek (około 1,5 godziny). Wyjazd na zwiedzanie miasta: Zwiedzanie muzeum Luwru (wstęp i zwiedzanie indywidualne, około 2 godziny. Koszt od 8-10 €). Czas wolny w ogrodach Tuileris. Zwiedzanie objazdowe
z licencjonowanym przewodnikiem: Plac Concorde, Luwr, Katedra Notre - Dame, Paryska Sorbona, Panteon, Ogrody Luksemburskie, Pałac i Kościół Inwalidów, Pola Marsowe, Wieża Eiffla. Godzinny rejs statkiem po Sekwanie z przewodnikiem multimedialnym w języku polskim (koszt indywidualny 10 €). Powrót do hotelu w późnych godzinach nocnych.


IV dzień PARYŻ (31 grudzień, poniedziałek)
Wyjazd do hipermarketu na zakupy, następnie około godziny 10.30 wyjazd na zwiedzanie Paryża; Galeria La Fayette, Opera, zwiedzanie muzeum perfum firmy Fragonard. Możliwość zakupu oryginalnych francuskich perfum. Spacer wzdłuż Pól Elizejskich, - Plac Charles de Gaulle. Zwiedzanie Łuku Triumfalnego. Przejazd na Bulwar Clichi; wejście na Monmartre, zwiedzanie Bazyliki, Sacre – Coeur, Plac Pigalle, Moulin Rouge. Czas wolny na posiłek. Przejazd na Plac Trocadero, Pola Marsowe i Wieża Eiffla. Sylwester i przywitanie Nowego Roku na Placu Trocadero pod Wieżą Eiffla. Powrót do hotelu po zakończeniu imprezy sylwestrowej.

V dzień PARYŻ (1 styczeń, wtorek)
Pobudka. Spakowanie się i wyjazd autokarem do Paryża około 11.00. Zwiedzanie indywidualne: Katedra Notre – Dame. Możliwość uczestnictwa we mszy św. w katedrze. Czas wolny na posiłek w dzielnicy łacińskiej i zakup pamiątek. Odpoczynek w Ogrodach Luksemburskich (przy sprzyjającej pogodzie). Na życzenie grupy możliwy będzie wjazd na Wieżę Eiffla, (koszt 12 € - indywidualna opłata uczestników). Czas wolny na wieży, panorama miasta. Wyjazd z Paryża około północy. Wieczorna toaleta (prysznic płatny 1-2 € ) na autogrillu pod Paryżem.

VI dzień AMSTERDAM (2 styczeń, środa)
Nocny przejazd przez Francję, Belgię, Holandię. Poranna toaleta na autogrillu. Przyjazd do Amsterdamu w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie stolicy Holandii: Plac Dam, Pałac Królewski, Dom Beginek, Nowe Kerk, Ratusz miejski i targ kwiatów, dworzec kolejowy, ulica Czerwonych Latarni. Możliwy rejs statkiem wodnym / tramwajem po kanałach dla chętnych przez około 60 minut (koszt indywidualny 10 €). Zwiedzanie indywidualne Amsterdamu. Czas wolny na posiłek. Przejście na Nemo, panorama Amsterdamu i portu. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych.

VII dzień (3 styczeń, czwartek)
Nocny przejazd przez Holandię, Niemcy. Przekroczenie granicy w godzinach porannych Forst / Olszyna. Postój na posiłek. Przejazd przez terytorium Polski; (Katowice, Kraków, Rzeszów – godziny popołudniowe). Powrót do Lublina w godzinach wieczornych. Zakończenie wyjazdu.

Cena: 790 zł (od osoby)

Cena zawiera: przejazd autokarem marki zachodniej klasy lux (video/DVD, barek, toaleta, klimatyzacja), ubezpieczenie NNW
i KL, 2 noclegi w hotelu Ambiance pokoje 2 i 3 – osobowe z łazienką i TV, opieka pilota, zwiedzanie europejskich stolic
z licencjonowanym przewodnikiem lub pilotem (Amsterdam), wycieczka objazdowa po Paryżu, bilety na przejazd środkami transportu miejskiego; metro w Pradze i Paryżu, oraz opłaty drogowe i parkingowe, podatek Vat.

Cena nie zawiera: wyżywienia, biletów wstępu (Wieża Eiffla, Luwr, rejsu statkiem po Sekwanie, rejsu w Amsterdamie). Ponadto w programie uwzględniono również wyjazd na zakupy wyżywienia w hipermarketach na terenie Czech i Francji.

Organizator wyjazdu:
„Master Tur” Studenckie Biuro Turystyki, Samorząd Studencki UMCS w Lublinie, Erasmus Student Network Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.


Dodatkowe informacje i zapisy u organizatora wyjazdu:
tel: 693 425 910, lub 692 318 386


e-mail: wyjazdy.studenckie@gmail.com

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
MasterTur
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2007-11-08, 14:14

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron