UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Budżet Łodzi na 2008r - Skandal

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

Budżet Łodzi na 2008r - Skandal

Postprzez manjakMiB » 2007-11-22, 19:07

"Łódź się zadłuża
Urząd Miasta Łodzi chce zaciągnąć kolejny kredyt w wysokości 190 mln zł.

Według projektu budżetu na przyszły rok, Urząd Miasta Łodzi planuje wziąć 190 mln zł kredytu, co oznacza, że zadłużenie miasta wzrośnie z 776 mln zł do 850 mln zł. Dochody Łodzi mają wynieść 2 mld 303 mln 434 tys. złotych.
Na pływalni Wodny Raj za 120 tys. zł zainstalowane zostaną baterie słoneczne Na utrzymanie Stacji Radegast w projekcie budżetu zarezerwowano 60 tys. zł.

Miasto liczy, że zarobi m.in.: 1,5 mln zł na sprzedaży biletów do zoo i 476 tys. zł na biletach do palmiarni i ogrodu botanicznego, 200 tys. zł na usuwaniu źle zaparkowanych samochodów i 9,5 mln zł na opłatach parkingowych w centrum miasta.

Wydatki będą większe od dochodów i wyniosą 2 mld 421 mln 259 tys. zł. Prawie 21 mln zł ma kosztować utrzymanie straży miejskiej. 2,9 mln zł miasto planuje wydać na rachunki telefoniczne (komórkowe i stacjonarne) i sprzęt komputerowy dla magistratu. Dwie dodatkowe osoby zostaną zatrudnione w Centrum Informacji Turystycznej, aby placówka mogła być czynna także w weekendy (265 tys. zł). Na podróże zagraniczne urzędników, w tym prezydenta Jerzego Kropiwnickiego, zarezerwowano 765 tys. zł. Ponad 2 mln zł mają kosztować różnego rodzaju materiały promocyjne: kalendarze, płyty, ulotki, plakaty, krawaty, parasole, kubki.

60 tys. zł kosztować ma utrzymanie Stacji Radegast, 105 tys. zł całodobowa ochrona cmentarza żydowskiego, 100 tys. zł cmentarza przy ul. Ogrodowej, 40 tys. zł zorganizowanie bożonarodzeniowej szopki przy katedrze. 60 tys. zł miasto chce przeznaczyć na zimowy autobus dla bezdomnych i potrzebujących, a 680 tys. zł na iluminację zabytkowych kościołów, kamienic i pałaców (w 2008 roku za 150 tys. zł ma być zamontowane oświetlenie cerkwi św. Aleksandra Newskiego przy ul. Kilińskiego). Na wypłatę dodatków mieszkaniowych planuje się przeznaczyć 29,5 mln zł, na utrzymanie planetarium - 772 tys. zł, a schroniska dla zwierząt - 1,4 mln zł. W zoo za 450 tys. zł ma zostać wyremontowany dach lwiarni, małpiarnia oraz wybiegi dla żubrów i bizonów, na pływalni Wodny Raj zainstalowane zostaną kolektory słoneczne (koszt 120 tys. zł).

Budowa hali wielofunkcyjnej i stadionu miejskiego przy al. Unii ma pochłonąć w 2008 roku 97 mln zł, remonty w szkołach i przedszkolach - 22 mln zł. Największe wydatki inwestycyjne poniesie Zarząd Dróg i Transportu - 181 mln zł.

30 mln zł ma kosztować budowa ul. Śląskiej (od ul. Tomaszowskiej do Rokicińskiej), a 24 mln zł przebudowa ul. Narutowicza i Zielonej (od ul. Wierzbowej po plac Hallera)."
źródło - Express Ilustrowanyi teraz moje zarzuty do budżetu:
1. po co całodobowa ochrona cmentarzy? Co to jest baza wojskowa? I czemu z naszych pieniedzy?
2. 40tys na szopke bożonarodzeniową? Z czego oni ją robią? z banknotów chyba...10złotowych.
3. baterie słoneczne na wodnym raju? W Łodzi? W Polsce? Jak tu więcej dni jest pochmurnych jak słonecznych w skali rocznej.
4. "Dwie dodatkowe osoby zostaną zatrudnione w Centrum Informacji Turystycznej, aby placówka mogła być czynna także w weekendy (265 tys. zł)" 265/2 (bo na dwie osoby) to dzielimy przez 12 miesiecy i to nam daje po 11tys miesiecznie na osobe.
5. "..schroniska dla zwierząt - 1,4 mln zł. W zoo za 450 tys. zł ma zostać wyremontowany dach lwiarni, małpiarnia oraz wybiegi dla żubrów i bizonów.." To na schroniska wydamy więcej niż na ZOO. A łodzkie zoo jest śmieszne. Jeden lew, ze 4 małpy i pare rybek. (wiem że tak tragicznie nie jest ale tak moze byc jesli miasto nie zainwestuje w sprowadzenie nowych gatunkow zwierzakow)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Avatar użytkownika
manjakMiB
 
Posty: 1538
Dołączył(a): 2004-12-16, 16:46
Lokalizacja: ŁDZ-CHJN/DBR

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Postprzez zajcew » 2007-11-22, 19:19

Złotówka jest wysoko, więc opłaca się teraz wydawać pieniądze...

Tak przynajmniej słyszałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
zajcew
 
Posty: 671
Dołączył(a): 2006-01-27, 18:19
Lokalizacja: Litzmannstadt

Postprzez Zdun » 2007-11-22, 19:43

baterie słoneczne na wodnym raju? W Łodzi? W Polsce? Jak tu więcej dni jest pochmurnych jak słonecznych w skali rocznej.


chyba nie wiesz jak dzialaja kolektory czy baterie słoneczne, wiec radze poczytac o tym ;)

łodzkie zoo jest śmieszne. Jeden lew, ze 4 małpy i pare rybek. (wiem że tak tragicznie nie jest ale tak moze byc jesli miasto nie zainwestuje w sprowadzenie nowych gatunkow zwierzakow)


tylko ze tych biednych zwierzeta i tak nie ma juz gdzie upchnac. zeby mialy przyzwoite warunki to trzeba by jeszcze polowe tych co jest wywiezc, a zoo gruntownie przebudowac...Na takiej powierzchni jakie zajmuje, w poznańskim zoo mieszkaja 3 słonie na krzyz...Mogliby sie specjalizowac w jakis konkretnych i ciekawszych gatunkach np. wbudowac motylarnie taka jak w Poznaniu jest...zarobilaby na cale zoo...no ale wiadomo ze musi byc slon, zyrafa, lew i małpka bo inaczej dzieci nie beda chcialy przychodzic ;)

a co do reszty to sie zgadzam ;) niektore pozycje UM zenujace :|

pzdr
birdwatching addicted

http://azdun.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Zdun
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2007-08-20, 22:31
Lokalizacja: Łódź, Radogoszcz Wschod

Postprzez n0name » 2007-11-23, 10:15

manjakMiB na Twoim miejscu bym do nich wpadl i zrobil gnoj :D
Avatar użytkownika
n0name
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 2004-12-22, 14:55
Lokalizacja: Coventry

Postprzez echelon_ » 2007-11-23, 13:34

Pkt. 4.
Facet przeprowadzasz te obliczenia jak władza z czasów PRLu. Fajna propaganda ci wyszła. 11 tyś na łebka. O ja! Pier... te studia! Będę pracował w IT :D
A teraz serio:
Przytoczyłeś, że te fundusze pozwolą na działanie IT również w weekendy. IT nie zwiększy wydajności w weekendy ale w ogóle będzie działać. Do czego zmierzam? Wydatki na prąd zapewne wzrosną o jakieś 40% (sobota + niedziela), ogrzewanie też ale mniej itp itd. I twoje 11k zł na łebka właśnie się rozeszły.
Keep trollin' trollin' trollin'...
Avatar użytkownika
echelon_
 
Posty: 3106
Dołączył(a): 2006-08-01, 12:57
Lokalizacja: Drewutnia

Postprzez Tonik » 2007-11-23, 14:13

Coś opowiem koledze który wyliczył 11 tys na głowę.
Przy pensji 2 tys do ręki ( dla człowieka po studiach nie największej) to wydatek dla pracodawcy około 5 tys miesięcznie ( ubezpieczenia zusy składki chorobowe itp oraz podatek)
Następnie woda prąd telefony itp duperele (oraz np dodatkowy sprzęt komputerowy wydawnictwa reklamowe w większej niż dotąd ilości itp ) to zapewne kolejnych kilka tysi.
Zadowolenie i chęć powrotu do Łodzi dobrze poinformowanych turystów bezcenne.
Miesiąc osobodoby turysty :)
w przeciętnym Łódzkim hotelu to kilka tysięcy zostawionych w Łodzi.(tak więc 4 turystów przez miesiąc zostawia tyle co cała informacja przejada)
Uczmy się promocji. Ja osobiście jeszcze bym na ten cel dołożył.
Reklama dźwignią handlu.
Dlatego ja dodatkowo zainstalował bym na Dworcu Kaliskim reklamę kolektorów słonecznych w Wodnym Raju z hasłem.
Odpocznij ekologicznie w Łodzi.
Tu dbają o Twoje zdrowie :):)
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Avatar użytkownika
Tonik
 
Posty: 512
Dołączył(a): 2006-12-20, 12:09
Lokalizacja: absolwent http://www.energetyka-zawodowa.eu

Postprzez manjakMiB » 2007-11-23, 15:09

no dobra niech wam będzie ze ten wydatek na IT jest konieczny.
Ale co z reszta? Podoba Wam się że wydamy mase pieniędzy na ochrone cmentarza albo wyjazdy Kropiwnickiego? Nie przeszkadza Wam że on co chwila lata sobie za nasze pieniądze do Izraela? Kiedys media podsumowały że on więcej podróżuje niż siedzi w pracy, i co miesiąc mu pensje podnoszą. Albo czy nie razi was to 40tys na szopke? To dla porownania na utrzymanie stacji Radegast wydamy 60tys. (co też mi się nie podoba)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Avatar użytkownika
manjakMiB
 
Posty: 1538
Dołączył(a): 2004-12-16, 16:46
Lokalizacja: ŁDZ-CHJN/DBR

Postprzez Tonik » 2007-11-24, 20:27

Nie jestem Żydem.
Ale mieszkam w mieœcie gdzie Żydzi Rosjanie Niemcy i Polacy żyli w cišgu ostatnich dwu stuleci koło siebie jak sšsiedzi.
Co do Niemców i Rosjan, to często , ale nie zawsze przychodzili tu jako kolonizatorzy.
Żydzi w naszym kraju byli właœciwie od Piastów.
Tak jak oczekuję szacunku dla cmentarza Orlšt Lwowskich od żyjšcych z nami kiedyœ na tamtych terenach Ukraińców, tak nie potrafię odmówić troski o groby sšsiadów moich dziadów.
Niezależnie od poglšdów na stosunki między naszymi narodami i przekonań wzajemnych czy były one lepsze czy gorsze, troska o groby swoich bliskich jest troskš o szacunek dla przeszłych pokoleń.
Jak możesz szanować swojš historię jeœli szkoda ci tych parę złotych na troskę o groby sšsiadów twoich przodków, którymi w tej chwili nie ma się może kto zajšć.
Cobyœ nie powiedział do narodowoœci Żydowskiej nie może się w chwili obecnej w przeciwieństwie do czasów gdy te groby powstawały przyznać zbyt wielu Łodzian.
To że niepoczówam się do winy za ten fakt, nie znaczy że nie mogę szanować ich grobów.
W jednym zdaniu.
Nie jestem komunistš i nie myœlę aby na grobach innej nacji trzeba było budować drogi tak jak komuniœci Zachodniš.

Co do podróży Kropiwnickiego.
ŁódŸ jest jednym z miast które pozyskały bardzo dużo inwestycji.
Na tyle na ile znam życie, Łatwiej z inwestycjš wejœć tam gdzie cię zapraszajš niż tam gdzie nikogo nie znasz.
W jakiej częœci ten boom napędził prezydent Kropiwnicki nie wiem, ale w jakiejœ częœci zapewne tak.
Dla mnie Żydzi nie sš nacjš którš lubię (po swojej oczywiœcie najbardziej)
sš niš Węgrzy. :)
Ale przecież Izrael to taki sam kraj jak każdy inny :)
A z pewnych względów ( zaangażowanie Polski wraz z USA na bliskim wschodzie) wydaje się że współpraca z nim w chwili obecnej jest nieodzowna.
Dlatego myœlę że warto tam bywać, rozmawiać, poznawać swoje poglšdy.
Tak jak w każdym innym kraju z którym mamy zwišzki o podobnej wadze.
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Avatar użytkownika
Tonik
 
Posty: 512
Dołączył(a): 2006-12-20, 12:09
Lokalizacja: absolwent http://www.energetyka-zawodowa.eu

Postprzez RamirezSanczez » 2007-11-24, 23:23

pierwszy raz zgodzę sie z Tonikiem. Akurat pieniążki na restaurowanie cmentarzy (a szczególnie na Ogrodowej) jest bardzo ważne. Jeszcze parę lat a ze starego cmentarza nic nie zostanie a tam są jedne z największych zabytków Łodzi
...Whisper things into my brain assuring me that I'm insane...
Avatar użytkownika
RamirezSanczez
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2006-06-21, 22:48
Lokalizacja: Andrespol

Postprzez thamian » 2007-11-25, 2:12

Wszystko fajnie, pieknie, ale kto pilnuje naszych cmentarzy? :roll:
Wandale czy złodzieje nie niszczą tylko Żydowskich nagrobków.
Ja przez ostatnie kilka lat widzialem tylko raz jakiegos wychudzonego >50-letniego pana w wąsach na 30-letnim skladaku o.O Fajna ochrona..
A zrobisz komus bliskiemu nagrobek z miedzianymi literami, przytwierdzonym wazonem czy latarenka na znicze to za tydzien ich nie bedzie.. wybrukujesz teren na okolo, żeby się ktoś nie zabił przechodząć obok, to jak nie zacementujesz tego, to i kostki zabiora, byle by grosze zarobic...
Ciężko zliczyć ile razy przychodzilem na groby swoich bliskich i widzialem pourywane lub poniszczone elementy nagrobkow..
Tak juz sie zagubiliśmy w tym wchodzeniu w tyłek Żydom czy "Zachodowi", żeby ładnie wypaść w ich oczach, że nie widzimy co się dzieje na własnym podwórku.
To, że to wspaniały i piękny pomnik Żyda, który miał Fabrykę i dzięki niemu miasto się rozwinęło, czy to 4 zgniłe deski zbite gwozdziami na grobie biednego polskiego robotnika nie ma znaczenia, kazdy grób dla kogos bedzie bezwartosciowy.
Mnie to się wydaje proste, albo chronimy wszystkie cmentarze, albo żadne . A jeśli jakiś cmentarz ma być chroniony wyjątkowo, to czemu by nie pobierać dodatkowej sumy od właścicieli placów na danym cmentarzu.
Obrazek Damian Zarębski
Avatar użytkownika
thamian
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2007-08-20, 22:48
Lokalizacja: Radogoszcz // WEEIA INF 2D3

Postprzez Zdun » 2007-11-25, 10:58

A myslicie, że ochrona pomoże?? u nas na wydziale ochroniarzem jest ekhm dość starszy pan, skadinad bardzo mily, a kumplowi ze stojaka na rowery ktory stal pod wejscierm tez ukradli rower... :) I jak by ta ochrona miala wygladac? Monitoring ?:D
birdwatching addicted

http://azdun.deviantart.com/
Avatar użytkownika
Zdun
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2007-08-20, 22:31
Lokalizacja: Łódź, Radogoszcz Wschod

Postprzez manjakMiB » 2007-11-25, 12:22

RamirezSanczez napisał(a): Akurat pieniążki na restaurowanie cmentarzy (a szczególnie na Ogrodowej) jest bardzo ważne. Jeszcze parę lat a ze starego cmentarza nic nie zostanie a tam są jedne z największych zabytków Łodzi


Czytaj uważnie, nie chodzi o pieniądze na reataurowanie, a pieniądze na całodobową ochrone. Cmentarz stoi tam od lat i przez tyle lat jakoś sobie radził. A stamtąd już i tak nikt nie ucieknie. Czas zmienić ludzką mentalność, zadbac o zorganizowanie czasu dla trudnej młodzieży (np wpakowac ich wszystkich do autokaru i zrzucić z nasypu :)) a nie marnotrawić publiczne pieniądze.

thamian napisał(a): Mnie to się wydaje proste, albo chronimy wszystkie cmentarze, albo żadne . A jeśli jakiś cmentarz ma być chroniony wyjątkowo, to czemu by nie pobierać dodatkowej sumy od właścicieli placów na danym cmentarzu.


I tu sie zgadzam w 100% ale nadal pytanie brzmi po co. Skoro tyle lat cmentarze stoją i sobie radzą i pytanie w jakim stopniu z wandalizmem sobie poradzą "ochroniarze" i czy opłacalne jest ich zatrudnianie względem strat.

a teraz do Tonika:
Żadna z obecnych łódzkich wielkich inwestycji nie jest z Izraela.
Mamy Phillipsa ( a w zasadzie od tygodnia to juz nie bo to jakieś araby kupiły), mamy Gilleta, mamy Indesit, Bosha, Della. I kurcze nic żydowskiego. To po co on tam jeździ? Boniek był we Włoszech i od razu pojawilu się w Łodzi inwestorzy. A kropek w Izraelu i nic. Tak więc te jego wyjazdy sa tak głupie jak ŁTR który jeżdzić będzie jak 11, bo Zgierz i Pabianice się wypieły, i remonty gdzie torowisko jest ladne sliczne i gładkie, a asfalt obok wygląda jak po pzejeździe kolumny czołgów.Amen
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Avatar użytkownika
manjakMiB
 
Posty: 1538
Dołączył(a): 2004-12-16, 16:46
Lokalizacja: ŁDZ-CHJN/DBR

Postprzez Tonik » 2007-11-26, 11:21

Co do cmentarzy
Byliście na wszystkich najstarszych cmentarzach Łodzi?
Ja chyba byłem.
Chyba bo zawsze się może okazać tak jak z Zachodnią.
Co do ilości wydawanych na ich ochronę czy renowację, to dla mnie jest to jedna z pozycji na ochronę zabytków w naszym regionie.
Z negowania prawa do godnego pochówku kogokolwiek rodzą się hieny.
Mam wrażenie że na wychowanie najmłodszych wpływa bardzo tradycja.
I tak w rodzinie która szanuje dorobek innych ludzi ( nie na pokaz dla poklasku czy dla dobrego image) ale dlatego że jest przekonana że lepiej z niego korzystać niż z nim walczyć, nie wychowują się raczej dzieci które rozgrabią czyjś grób.
Wojny rodzą się z waśni.
A waśnie z głupoty ludzkiej.
Głupota polega zaś na tym że zamiast starać się polepszyć swój byt, walczy się o to aby sąsiad miał gorszy.
Tak więc jeśli ktoś czuje że cmentarz na którym leżą jego bliscy nie jest dostatecznie chroniony czy zadbany to może powinien starać się załatwiać dla niego dotację a nie zabrać ją innym?
Czy próbowaliście zorganizować w tym kierunku jakąś akcję?
Może miałaby wpływ na Prezydenta Kropiwnickiego?
Aby na coś utyskiwać najpierw trzeba to spróbować zmienić i poczuć że się nie da.
Co do tego jaki kapitał da się sprowadzić do Łodzi bywając w Izraelu nie jestem kompetentny odpowiadać.
Ale może nie koniecznie Izraelski?
Pamiętam taką Amerykankę polskiego pochodzenia która uruchomiła u nas jedną z największych polskich firm kosmetycznych.
ps:
Nie wątpię że każdy dorosły Polak był chociaż raz na starym cmentarzu
W Łodzi. A ilu z was było na Kircholmie?
Warto spacerować po starych cmentarzach.
Tam poznaje się ludzi łatwiej niż gdziekolwiek
Ostatnio edytowano 2007-11-26, 16:25 przez Tonik, łącznie edytowano 1 raz
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Avatar użytkownika
Tonik
 
Posty: 512
Dołączył(a): 2006-12-20, 12:09
Lokalizacja: absolwent http://www.energetyka-zawodowa.eu

Postprzez wlodek » 2007-11-26, 16:08

Tonik napisał(a): cmentażyręce opadają
,,Powiedz mi-a zapomnę.Pokaż-a zapamiętam.Pozwól wziąć udział-a zrozumiem" Konfucjusz.
Avatar użytkownika
wlodek
 
Posty: 531
Dołączył(a): 2006-01-17, 22:48
Lokalizacja: PŁ Mechaniczny, PRz Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa

Postprzez Tonik » 2007-11-26, 16:22

W tej chorobie tak już jest że i tagrze się zdaża. :)
To się mšdrze nazywa dysortografia.
Niestety nie pomaga na to czytanie uczenie się formułek itp.
No i najważniejsze: to nie wynika z wychowania.
Mnie niestety opadajš bardziej niż tobie.
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Avatar użytkownika
Tonik
 
Posty: 512
Dołączył(a): 2006-12-20, 12:09
Lokalizacja: absolwent http://www.energetyka-zawodowa.eu

Postprzez aneczka1 » 2007-11-26, 17:12

Centrum informacji Turystycznej wciąż nie reklamuje Łodzi w widoczny sposób. Spójrzcie chociaż na Wrocław, dużo się tam dzieje, a jeszcze więcej reklamuje. A u nas nawet S8 nie ma i niewiadomo kiedy będzie, Piotrkowska się "ewakuuje". Myślę, że to młodzi ludzie powinni jak najwięcej robić dla swojego mista, niż tylko patrzeć jak tu uciec do Anglii. :)
Avatar użytkownika
aneczka1
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2007-11-25, 18:32
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Postprzez echelon_ » 2007-11-26, 17:51

Więc idź i zrób coś dla swojego miasta. Łatwo powiedzieć: Zrób coś. Tylko co? To ja u siebie w okolicach (nie jestem z Łodzi) będę rozgłaszał jakie wspaniałe miasto to Łódź:
* super organizacja na PŁ,
* wspaniałe oznakowanie dróg,
* piękny dworzec fabryczny,
* mili i kulturalni ludzie,
* wspaniała komunikacja,
Cud, miód i orzeszki ;-)

A tak na serio: Ostatnio czytałem jaką promocję ma Wrocław. Tam od niedawna po mieście rozstawiono małe figurki skrzatów/krasnali. Podobno turyści szaleją za nimi. W Poznaniu wieczorami chodzą halabardnicy (może gwardziści) i nawołują do snu ;-) A w Łodzi? Możesz mieć jedynie nieprzyjemności z kanarami. Co z tego, że nawet jeśli mam pomysł to i tak pewnie nikt go nie zrealizuje. Niech władze ogłoszą jakiś konkursik dla ludzi kreatywnych.
Keep trollin' trollin' trollin'...
Avatar użytkownika
echelon_
 
Posty: 3106
Dołączył(a): 2006-08-01, 12:57
Lokalizacja: Drewutnia

Postprzez manjakMiB » 2007-11-26, 19:59

Z czego słynie Łódź? Mamy np:
- największe bezrobocie
- jeden z najwyższych współczynników przestępczości
- puby, kluby, dyskoteki które są pozbawione w większości klimatu.
- Parade Techno....w Berlinie
- super stadiony... w projektach
- piękny dworzec fabryczny... w planach
- S8....daleko
- wykształconą młodzież...w Warszawie lub na zachodzie Europy
- równe szerokie drogi...gdy gramy w NFSa
- największą w Polsce ilość hipermarketów

Widzicie jak wiele mamy :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Avatar użytkownika
manjakMiB
 
Posty: 1538
Dołączył(a): 2004-12-16, 16:46
Lokalizacja: ŁDZ-CHJN/DBR

Postprzez Tonik » 2007-11-27, 13:00

No to tak:)
jesteœmy jednym z największych oœrodków akademickich w Polsce.
Mamy jeden z największych parków miejskich w Europie ( podziwiać raczej latem czy wiosnš.
W przyszłym roku zostanie w nim otwarty jeden z największych w Polsce Aquaparków.
Rozwija się nam powoli lotnisko, które zaczyna mieć coraz większe znaczenie dla Łodzi i okolicznych miast będšc ich "oknem na œwiat"
Wielkimi krokami zbliża się usprawnienie transportu kolejowego do Wa-wy chociaż przejœciowo sprawia kłopoty.
Stopniowo poprawia się stan dróg i torowisk w mieœcie. Centr handlowych mamy aż za dużo :)
Mamy teatry z naprawdę dużš tradycjš, kina w tym wiele nowych, coraz większš iloœć oœrodków sportowych i nadal niestety nieco zbyt drogich basenów.
Pietrynę doœć zadbanš, ale niestety najbardziej wiosnš i latem.
To prawda że w tym wszystkim nieco brak ducha.
Może warto by jako PŁ odcisnšć w naszym mieœcie jakiœ malutki znaczek ( poza tymi cišgle piękniejšcymi budynkami naszej szkółki. :)
Wprawdzie wyœcigi łodzi sš jedynie raz do roku, ale z tego co wiem co roku bywa na nich więcej osób.
Możemy je rozreklamować.
Wystarczy aby samorzšd wysłał przed nimi do instytucji miejskich i wszystkich użytkowników listy proœbę o powiadomienie Łodzian o tej akcji.
Nie za bardzo sobie niestety wyobrażam posadę społecznego halabardnika,
Ale np podoba mi się oœwietlenie i fontanny stawów przy pietrynie które wyglšdajš teraz całkiem inaczej niż wtedy gdy się w pobliżu nich wychowywałem.
Możena by też rozpropagować wœród swoich znajomych działalnoœć muzeum techniki, oraz przekonywać władze uczelni że warto je wspierać, jako zaczyn dla podjęcia przez młodych ludzi decyzji o kształceniu w tym kierunku.
Myœlę że można również zorganizować akcję w sprawie S8 i lobbować wszędzie gdzie to możliwe aby przebiegało pod Łodziš.

To że możemy w takiej sytuacji stać się centrum handlowym Polski to coœ złego najwyżej dla hurtowni pod Wa-wš.

ŁódŸ to miasto czterech kultur.
Może warto by w Niemczech Rosji i Izraelu Wykupić parę minut na reklamy
przyjeżdżajcie do Łodzi handlowego centrum Polski.
Tu można zrobić naprawdę dobry interes.
:):)

Ale aby chcieli przyjeżdżać np z rodzinnych sentymentów i zostawić trochę kasy na jeszcze piękniejszš ŁódŸ,
Nie wolno im pokazać przewróconych pomników ich przodków.

Na poczštek
Nauczmy siebie i swoje otoczenie szanować ludzi innych niż my.
I traktujmy swoje miasto jak swój dom, a nie hotel.
Dom w którym dla każdego gościa czeka nakrycie przy stole.

Wtedy napewno wypięknieje :):)

Pozdrowienia dla wszystkich goœci Łodzi.
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Avatar użytkownika
Tonik
 
Posty: 512
Dołączył(a): 2006-12-20, 12:09
Lokalizacja: absolwent http://www.energetyka-zawodowa.eu

Postprzez Victor » 2007-11-27, 14:59

Jestem łodzianinem z krwi i kości i co fajengo mamy w tym miescie

kropka co w izraelu siedzi.
jeden sklep na mieszkańca
zawsze super zakorkowane miasto
wkrótce zakaz torebek foliowych
umierajaca piotrkowska
cudnie rozsypujace sie kamienice
"Nie da się uniknąć śmierci,
lecz można uprzykrzyć jej życie."

http://img341.imageshack.us/img341/4143 ... se1wh5.gif
Avatar użytkownika
Victor
 
Posty: 760
Dołączył(a): 2004-11-21, 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez badzio » 2007-11-27, 15:20

Victor:
korki sa nie tylko w Lodzi. Rok temu bylem we wrzesniu na tydzien w gdansku - jak popatrzylem na ich korki... znajomi z wawy tez rozne dziwne rzeczy opowiadaja. Sposob na rozladowanie korkow: dobra, terminowa komunikacja miejska + ograniczenie wjazdow do centrum (no moznaby jeszcze wystapic z unii, zeby studentow znow nie bylo stac na samochody :P )
No i remonty trzeba przeprowadzac z glowa i myslec przy tym o zorganizowaniu objazdow.
Co do umierajacej piotrkowskiej... slyszalem o ludziach, tkorzy wyemgirowali z lodzi do wawy i potrafia przyjechac na weekend zeby sie pobawic na pietrynie.
Do Tonika: lotnisko sie nie rozwija a umiera. Jeszcze niedawno byly polaczenia z warszawa - nie ma ich. Jeden z lotow do Irlandii tez chyba zniknal :/ Z Oslo czy Sztokholmu do Wawy leci sie 2godz, z Wawy do Lodzi jedzie sie 2.5-3. Wystarczy porownac ile lotow jest z Katowic czy Krakowa a ile z Lodzi.
Zadna promocja nie pomoze, jesli nei bedzie dobrych polaczen drogowych - czyli autostrady A1/A2 (bez remontow - przejazd retkinia->tuszyn trwa ok godziny - porazka), zbudowane S8. Do tego pociagi... niby w grudniu czas przejazdy ma wynosic ponizej 2godz, ale... poczekamy, zobaczymy. Na razie te klopoty nie sa przejsciowe, bo podroz trwa stanowczo zbyt dlugo i nie jest to kwestia ostatnich kilku m-cy.
IMHO gdyby podroz lodz-warszawa trwala ponizej poltorej godziny, to Lodz by sie rozwinela.
Do tego - wyremontowac centrum, zdezynfekowac kamienice, zaczarowac podworka przy pietrynie (coby moczem nie smierdzialo)
Ale ogolnie nie jest tak zle... wchodza nowe firmy, powstaja nowe miejsca pracy (moze akurat montownia laptopow to nei jest szczyt marzen, ale na poczatek dobre i to).
A wyjazdy Kropy do Izraela... moze lepiej zeby tam siedzial, mniej tutaj popsuje? :P
"Pan Bog pomaga tym, ktorzy potrafia pomoc sobie sami" - T. Jefferson
Obrazek
Avatar użytkownika
badzio
 
Posty: 1047
Dołączył(a): 2004-06-08, 15:21
Lokalizacja: Lodz

Postprzez manjakMiB » 2007-11-27, 18:21

badzio napisał(a):gdyby podroz lodz-warszawa trwala ponizej poltorej godziny, to Lodz by sie rozwinela.
Do tego - wyremontowac centrum, zdezynfekowac kamienice, zaczarowac podworka przy pietrynie (coby moczem nie smierdzialo)
Ale ogolnie nie jest tak zle... wchodza nowe firmy, powstaja nowe miejsca pracy (moze akurat montownia laptopow to nei jest szczyt marzen, ale na poczatek dobre i to).


-gdyby podróż lodz-warszawa trwała poniżej półtorej godziny to jeszcze więcej ludzi by wyjeżdzało do pracy w warszawie, przywozili by więcej pieniędzy do Łodzi, więcej pieniędzy w Łodzi to wyższy status społeczny :)
Jak to pięknie brzmi:)
- niech już nic nie remontują, wole już tak jak było, przynajmniej jechałem na uczelnie 15minut (jak pojawił się autobus) a nie jak teraz prawie godzine (tez jak wogole sie pojawi)
- nowe firmy? Indesit, Bosh, Dell, Gillete.... miejsca pracy w dużej ilości, dla masochistów którym nie przeszkadza że globalny pracodawca daje 800zł na życie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Avatar użytkownika
manjakMiB
 
Posty: 1538
Dołączył(a): 2004-12-16, 16:46
Lokalizacja: ŁDZ-CHJN/DBR

Postprzez badzio » 2007-11-27, 19:43

1) Dell czy Indesit daja wiecej niz 800zl.
2) Lepiej zeby delikwent pracowal za 800zl w Dellu niz dostawal 400zl kuronia - dla niego wiecej, dla panstwa mniej wydatkow, ponadto dzieci nie ucza sie ze mozna cale zycie przezyc na zasilkach
3) Nikt nie kaze pracowac cale zycie w Lodz w Dellu. Mozna sobie dorabiac podczas studiow. Pozniej... droga wolna. Mozna naweet pracowac w Dellu w Irlandii :P
Ale napisalem - Dell to nei jest firma marzen i zastanawialem sie jakim trzeba byc debilem zeby mowic iz fabryka della powstaje w lodzi ze wzgledu na absolwentow elektrycznego i ftimsu (bo przeciez do skladania laptopow magistra trzeba miec) - a taka wypowiedz przedstawiciela della czytalem kiedys w gazecie.
"Pan Bog pomaga tym, ktorzy potrafia pomoc sobie sami" - T. Jefferson
Obrazek
Avatar użytkownika
badzio
 
Posty: 1047
Dołączył(a): 2004-06-08, 15:21
Lokalizacja: Lodz

Postprzez manjakMiB » 2007-11-27, 19:59

bo gdyby tak nie powiedzieli to może by nie dostali zgody na budowe fabryki, a tak to dużo naobiecywali i mogli.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Avatar użytkownika
manjakMiB
 
Posty: 1538
Dołączył(a): 2004-12-16, 16:46
Lokalizacja: ŁDZ-CHJN/DBR

Postprzez Tonik » 2007-11-27, 20:29

Co do kamienic na Pietrynie to trochę racji macie.
Jakoœ miasta nie stać na parę szaletów publicznych z oznaczonym wyraŸnie i z daleka wejœciem.
Może zapach byłby przyjemniejszy.
Problemy które w Łodzi mamy z komunikacjš
Niedługo :) zostanš otwarte
SZybsze poł kolejowe
Nowy terminal dla odlatujšcych do Unii
Szybki tramwaj
itp
Wynikajš z tego że kasę którš dostajemy od UE trzeba szybko wydawać.
Tak więc wieloœć inwestycji w tym samym czasie œwiadczy raczej o operatywnoœci władz miasta niż przeciw niej.
Co do Pietryny mam taki pomysł, który co zastrzegam trudno mi będzie zorganizować samemu.
Może by wystšpić do władz miasta o stały kšcik na Pietrynie gdzie każda z Łódzkich uczelni mogłaby zapromować siebie przy pomocy np plakatu czy pokazów, prezentacji itp
Wykonywanych cyklicznie w np okreœlone dni tygodnia.
Myœlę że ciekawym punktem mogłyby być plac przy dawnym Horteksie
lub w pobliżu nowego Centralu.
Czy samorzšdy uczelni porozumiewajš się jakoœ?
Myœlę że taka wspólna inicjatywa mogła by mieć poparcie u władz miasta.
Jeœli sobie o nim dobrze myœlę.
Wyobrażacie sobie np pojkaz uzyskiwania plazmy na Pietrynie :):)
Na Pł już był koło elektrycznego.

I kto o tym wiedział.
Myœlę że dałoby się zachęcić do takich sztuczek prasę i TV z Łodzi :)
Może przy okazji spotkania samorzšdów Łódzkich uczelni coœ takiego mogłoby się zaproponować.


ps
Łatwiej się żyje jak człowiek jest optymistš.
œwiat i bez naszych indywidualnych pesymizmów jesieniš jest zbyt przygnębiony :):)
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Avatar użytkownika
Tonik
 
Posty: 512
Dołączył(a): 2006-12-20, 12:09
Lokalizacja: absolwent http://www.energetyka-zawodowa.eu

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron