UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Gest solidarności z Gruzją

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

Gest solidarności z Gruzją

Postprzez friks » 2008-08-11, 12:38

Łukasz Piotr Łuczak napisał(a):Usunąć stary wrak MIG'a i dać nowy wrak świeżozakupiony niedawnorozwalony F-16 ? :)

Na znak protestu przeciwko agresji Rosji na Gruzję uważam, że studenci SS, RS powinni zebrać głosy i rozebrać ten monument. Teraz mówię absolutnie poważnie. Z żartu wyszedł dobry pomysł aby polski świat naukowy w tym studenci zareagowali bardziej oficjalnie na problemy wojny. Gruzja potrzebuje wszelakiego wsparcia chociażby gestów solidarności. Ciekawe jakie jest wasze zdanie na ten temat.
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
friks

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Gest solidarności z Gruzją

Postprzez Jarosz » 2008-08-11, 13:08

jestem za ........
Jarosz

Postprzez Mark » 2008-08-11, 13:43

nie wiem czy to Gruzinom w jakikolwiek sposób pomoże, tym bardziej iż mało jest prawdopodobne aby w Osetii dotarła wieść iż " studenci Politechniki Łódzkiej zamiast MIG-a oczekują F-16 w geście solidarności ". Zresztą od tego jest polski rząd który wydał swoją opinię w niejednej już stacji telewizyjnej więc sądzę iż nie warto robić szumu medialnego tym bardziej że rozebranie i postawienie F-16 wiąże się z kosztami i decyzjami urzędników łódzkich.
Chyba lepszym pomysłem solidarności z Gruzją byłaby akcja zbierania pieniędzy na koce , środki czystości , żywności dla biednej ludności cywilnej i przekazanie tych darów organizacjom które wysyłają konwoje w niebezpieczne rejony niż wielka pompatyczna akcja pod hasłem " rozbierzmy sowieckiego MIG-a "
Ostatnio edytowano 2008-08-11, 13:47 przez Mark, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Bardzo lubię organizację studencką zwaną potocznie SS:lol:
Mark

Postprzez thanatos » 2008-08-11, 13:45

Widze, ze natura sarmancka sie w was odezwala :lol: i niczym bracia kaczynscy podejmujecie heroiczna walke ze zlem :twisted:

Moi drodzy, jak rosja zakreci nam kurek od gazu to i nasz kraj zacznie innaczej spiewac 8)
thanatos

Postprzez evil » 2008-08-11, 14:26

Pierdolicie, za przeproszeniem. To Gruzja naruszyła prawo międzynarodowe. Wojska rosyjskie stacjonowały w Osetii Płd. jako siły pokojowe, a to Gruzini zaatakowali; Gruzja powinna była spodziewać się reakcji Moskwy na swoje poczynania, przestańcie więc z tym "wspołczuciem".
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez Kasiunia1614 » 2008-08-11, 14:39

Dokladnie...to Gruzja 1 zaatakowała....nie myślać o konsekwencjach za pewne
"Urodziłam się Aniołem, a Szatanem umre..."
Kasiunia1614

Postprzez friks » 2008-08-11, 15:38

Kasiunia1614 napisał(a):Dokladnie...to Gruzja 1 zaatakowała....nie myślać o konsekwencjach za pewne

Twoja wiedza na temat polityki wschodniej jest tragiczna.

Politycy rosyjscy niszczą to co najpiękniejsze w tym kraju. Zamiast budować siłę swojego narodu poprzez współpracę i pomoc mniejszym rujnują innych i próbują stosować politykę zastraszenia jednocześnie starając się przechwycić strefy wpływów na swoją stronę.

Dziwię się opiniom o tym kto pierwszy zaatakował...
Gruzja i jej "dzielnice" to jej obszar i żaden kraj nie ma prawa ingerować w sprawy suwerennego państwa. Co tzn rosyjscy żołnierze pokojowi już wiemy. Dziwię się tylko, że jako światli studenci wierzycie propagandzie politycznej władz federacji rosyjskiej. Przydałoby się wam przypomnieć zdjęcia ofiar z Czeczeni, może wtedy byście inaczej komentowali wydarzenia.

Jeśli chodzi o rozebranie miga to chociażby ze względów estetycznych jak nie politycznych. Szpeci wizerunek Łodzi.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez evil » 2008-08-11, 15:47

friks napisał(a):
Kasiunia1614 napisał(a):Dokladnie...to Gruzja 1 zaatakowała....nie myślać o konsekwencjach za pewne

Twoja wiedza na temat polityki wschodniej jest tragiczna.

Twoja jeszcze gorsza.
Dlaczego tak wielu Polakow ma uprzedzenia względem Rosji i Rosjan?

friks napisał(a):
Kasiunia1614 napisał(a):Politycy rosyjscy niszczą to co najpiękniejsze w tym kraju. Zamiast budować siłę swojego narodu poprzez współpracę i pomoc mniejszym rujnują innych i próbują stosować politykę zastraszenia jednocześnie starając się przechwycić strefy wpływów na swoją stronę.

Dziwię się opiniom o tym kto pierwszy zaatakował...

W takim razie kto pierwszy zaatakował? Tylko poproszę jednoznaczną odpowiedź.
T.W.A.
evil

Postprzez Mark » 2008-08-11, 17:34

nie chcę was martwić ale jakbyście trochę śledzili co się działo wcześniej to byście wiedzieli czemu Rosjanie zaatakowali Gruzję.
Obrazek

Mark

Postprzez atari » 2008-08-11, 17:37

Też się zgadzam, że Gruzja nie jest bez winy. A Rosja to sprytnie wykorzystała. Tak czy inaczej lepiej wspierać Gruzję (choć co to da?), żeby jak najbardziej osłabiać Rosję.

A co do Miga, czemu go rozbierać?
Czyżby jakiś prawiczek/dziewica ukończył studia na PŁ? ;-)
I spend so much time in front of my computer, im starting to get monitor glow.
atari

Postprzez evil » 2008-08-11, 17:38

Mark napisał(a):nie chcę was martwić ale jakbyście trochę śledzili co się działo wcześniej to byście wiedzieli czemu Rosjanie zaatakowali Gruzję.

Owszem, śledziliśmy.
Swoją drogą, większość "obrońców" Gruzji tak na prawde ma ten kraj w głębokim poważaniu, tu chodzi bardziej o zasadę "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem", co zresztą zaprezentował mój przedpiśca:
atari napisał(a):Tak czy inaczej lepiej wspierać Gruzję (choć co to da?), żeby jak najbardziej osłabiać Rosję.
T.W.A.
evil

Postprzez thanatos » 2008-08-11, 18:53

atari napisał(a):Też się zgadzam, że Gruzja nie jest bez winy. A Rosja to sprytnie wykorzystała. Tak czy inaczej lepiej wspierać Gruzję (choć co to da?), żeby jak najbardziej osłabiać Rosję.

:lol:

Nie wierze, ze ludzie o takich pogladach u nas studiuja :shock:

Powody dla ktorych uwazam, ze pierdolisz jak potluczony:

1. W porownaniu do Rosji, Polska to wrzod na tylku

2. Jestesmy zalezni od Rosji zarowno pod wzgledem gospodarczym jak i surowcowym

3. Jak sie rosjanie wkurza, to z polski nic nie zostanie

Nawet durny Bush pojechal na olimpiade, bo jesli Chiny sie obraza, to cala gospodarka USA legnie w gruzach. Tylko my - polacy jestesmy tacy durni i zadzieramy z mocarstwem. Tylko ciekawe, co sie stanie z radosnymi obroncami Gruzji jak nie beda mieli na czym zupy ugotowac. 8) A tekst o oslabianiu Rosji przez Polske w duecie z Gruzja rozbawil mnie niezmiernie :lol:
thanatos

Postprzez Jagiel » 2008-08-11, 19:13

atari napisał(a):A co do Miga, czemu go rozbierać?
Czyżby jakiś prawiczek/dziewica ukończył studia na PŁ? ;-)

Skoro sam, zgodnie z legendą, nie odleciał... ;)

A co do samego pomysłu - ma dla mnie taki sam sens jak "nie kupujmy nic made in China".
"The only dependable thing about the future is uncertainty."
Jagiel

Postprzez atari » 2008-08-11, 19:42

thanatos, a gdzie ja napisałem, że Polska jest w stanie jakkolwiek wpłynąć na Rosję?
I spend so much time in front of my computer, im starting to get monitor glow.
atari

Postprzez friks » 2008-08-11, 20:00

evil napisał(a):[...]
Dlaczego tak wielu Polakow ma uprzedzenia względem Rosji i Rosjan?
[...]

Pierwsze pytanie jest bardzo dobre. Ja wyraźnie wcześniej pisałem, żeby nie było kontrowersji, że chodzi mi o postępowanie władz federacji rosyjskiej a nie decyzji narodu rosyjskiego. Ja cenię osobiście naród rosyjski jak każdy inny. Problem polega na tym, że w Rosji prócz tzw. "wyborów powszechnych" nikt nie ma możliwości kontroli władzy tak naprawdę. A władza w tym kraju jest nieobliczalna. Ja osobiście rozmawiając z moimi znajomymi solidaryzuje się z Gruzją. Rosja przecież zajmuje jej autonomiczne terytorium a nie na odwrót - nie wiem czy ktoś tego nie dostrzega?. Wszystkie strefy na terenie Gruzji, w których znajdują się wojska rosyjskie nie są to obszary federacji rosyjskiej tylko obszary niepodległej Gruzji. Gdyby federacja rosyjska zajęła obszary podlasia wtedy Polska byłaby w stanie wojny. Żaden kraj również Polska nie zgodziłaby się aby obce wojska tzw. "rosyjskie siły pokojowe" zajmowały jej terytorium i to jeszcze tworząc złudzenie tworzenia pokoju a w rzeczywistości działania mające ostatecznie oderwać tereny Gruzji od jej terytorium.

Nie jest to sprawa delikatna jest to sprawa wymagająca zdecydowanych decyzji i wparcia całego świata dla Gruzji.
O Czeczeni chyba już zapomniano a nie powinno się. Ludobójstwa nie można omijać jakby się nic nie działo. To jest tragedia całego świata a nie tylko danego narodu.

Co do polityki wschodniej to się tym interesuję. Nawet mam korzenie rosyjskie z jednej ze stron rodziny. I wiem co mówię apelując również tutaj choć nie spodziewałem się entuzjazmu. Myślę osobiście, że również sami Rosjanie podobnie jak było w Czeczeni nie chcą tej wojny - chce tej wojny tylko generalicja rosyjska wraz z główną władzą. Decyzja przecież nie należy do zwykłych Rosjan.

Pytasz dlaczego panuje ogólnie zniechęcenie Polaków do Rosji czy Rosjan. Przede wszystkim Rosja niszczy swoich sąsiadów a Polacy potrafią być solidarni. Władzie rosyjskie niszczą więzi między narodami tworząc w swojej telewizji obraz złej Polski - Polski która nie lubi Rosjan a wręcz jest ich wrogiem. Rosja prowadzi zbyt srogą politykę energetyczną wobec Polski. Trudno żeby zastraszany naród lubił i był zadowolony z takiej polityki. Czy nie lubimy samych Rosjan?
Z tego co się orientuje i pytam ludzi nigdy nie usłyszałem, że nie lubi się narodu. Nie lubi się władzy tego narodu. Poza tym Rosja chce narzucać swoje wpływy metodą siły i zastraszania. To są wystarczające powody aby ktoś, zwykły Polak miał obawy i pewne żale do federacji rosyjskiej. Poza tym nie można zapominać o historii.

Ja osobiście uważam, że naród rosyjski wnosi bardzo dużo do Europy . Jako naród jest na pewno nam bliski chociażby kulturowo. Jednakże działania władz nie mogą być usprawiedliwiane. Nie należy zapominać o innych... Zapomnienie bądź omijanie problemu na pewno go nie rozwiąże w tym przypadku. Należy solidarnie nie przejmując się propagandą rosyjską trwać w walce o pokój w Gruzji.

Takie jest moje zdanie i jeśli ktoś ma inne to dobrze. Tzn. że mamy inny bardziej ludzki system polityczny niż w Rosji.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez Mark » 2008-08-11, 20:36

jeden wielki bełkot panowie 8)
Obrazek

Mark

Postprzez echelon_ » 2008-08-11, 21:16

Zgadzam się z Markiem. Temat nie ma sensu. Nie ważne co zrobimy to i tak nie ma sensu. Nie ważne co powiemy i tak nie ma to sensu. A przez tę wymianę poglądów jeszcze tylko fochy polecą ;)

PS. Mig niech zostanie chodź przydałoby mu się malowanie. Morski kamuflaż stosowany przez Rosję jest bardzo ładny.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez friks » 2008-08-11, 22:19

echelon_ napisał(a):Zgadzam się z Markiem. Temat nie ma sensu. [...]

Ja już się tu nie wypowiadam. Macie mnie z głowy:) Miło było z wami czasem popisać.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez Mark » 2008-08-11, 22:23

myślę że temat do zamknięcia przez moderatorów forum

Jaromir do akcji :)
Obrazek

Mark

Postprzez evil » 2008-08-11, 22:35

Mark napisał(a):myślę że temat do zamknięcia przez moderatorów forum

Nie zgadzam się!
Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa w tym temacie.

Mark napisał(a):Jaromir do akcji :)

Dziwię się, że tak uwielbiany przez wszytkich Jaruś, Słońce naszego wydziału, wszechwiedzący i nieomylny moderator tego forum jeszcze tego nie zrobił.
T.W.A.
evil

Postprzez Mark » 2008-08-11, 22:37

niedługo zrobi , zresztą jak widać po postach nie tylko ja jeden uważam na tym forum że temat założony chyba po to by sobie ponabijać pkt ale jakoś nie ma w planach imprezy co by dawała piwo za ilość pkt :lol: :lol:
Obrazek

Mark

Postprzez evil » 2008-08-12, 0:13

Zapraszam do lektury niezatrutej rusofobią:
http://edition.cnn.com/2008/WORLD/europ ... index.html

W szczegolności te fragmenty:
At the time of the Rose Revolution in 2003, European lawmakers saw Saakashvili through similarly tinted spectacles, but nowadays they regard him as a somewhat headstrong figure who had already damaged his credentials as a democrat by the way in which he suppressed dissent in his country last November.

Georgia may claim that South Ossetia's leaders are controlled by the Russia's FSB security service but Europeans sense Saakashvili gave Russia the excuse it was looking for to intervene, insisting that its own "peace-keepers" in South Ossetia were under threat and had to be protected.

Most European leaders are in a phase of working to improve relations with Russia, not least because the EU countries are dependent on Russia now for nearly 40 percent of their energy supplies.

I najlepsze na koniec:
NATO's Secretary General Jaap de Hoop Scheffer may condemn Russia for a "disproportionate use of force," echoed by Russia's traditional critics within the EU like Poland and the Baltic states.
T.W.A.
evil

Postprzez zEFir_ » 2008-08-12, 20:11

---;
Ostatnio edytowano 2012-02-23, 23:05 przez zEFir_, łącznie edytowano 1 raz
zEFir_

Postprzez Srox » 2008-08-12, 20:33

nah, te fragmenty od evil'a trafiaja to w sedno moim zdaniem

ale niestety, co jest chyba najsmutniejsze, międzynarodowe organizacje NATO, UE etc za wiele zrobic nie moga, maja zbyt slabe mozliwosci a do tego w ich interesie nie lezy wojna z Rosja, szkoda ze poszczegolne kraje nalezace jednak dbaja bardziej o swoje interesy, ale z tym nic sie nie zrobi

dlatego naturalnie samo zalozenie ze Gruzja rozpoczela ten konflikt Rosji wystarczy za 'wymowke'.. nasze gesty tez sadze nie pomoga w zauwazalny sposob, to kwestia dlugofalowej polityki i tylko mozna miec nadzieje ze Gruzinscy dyplomaci razem ze swoimi sojusznikami [np naszymi politykami, 'troche' nieudolnymi w tej sprawie] wygraja przynajmniej stacjonowane wojsk miedzynarodowych w tej strefie, bo tereny te jako integralna czesc kraju juz chyba przegrali

a ciekawe dwa wnioski mi sie nasunely w tej kwesti
kto atakuje silami zbrojnymi terytorium uwazane za czesc swojego kraju w ktorej mieszkaja ich obywatele...?
i czy ostatnio te konflikty gdzies na dalekim wschodzie, dzikim i odleglym dla nas, nie zblizaja sie powoli i w nasze, wazne dla nas politycznie rejony...?

ale pomysl z migiem faaajny :P
Srox

Postprzez echelon_ » 2008-08-12, 21:11

Srox napisał(a):kto atakuje silami zbrojnymi terytorium uwazane za czesc swojego kraju w ktorej mieszkaja ich obywatele...?

Nie atakuje. Broni swoich obywateli. ;] A to podobno nawet 80% mieszkańców.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Następna strona

Powrót do Hyde Park