UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

HALLOWEEN w JOKER KLUB

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

HALLOWEEN w JOKER KLUB

Postprzez Jokerklub » 2008-10-23, 23:38

30 i 31 października ZAPRASZAMY na HALLOWEEN do JOKER KLUBU VII DS AL. POLITECHNIKI 9. POCZĄTEK godz. 20.00
http://www.jokerklub.prv.pl
Ostatnio edytowano 2008-10-24, 22:07 przez Jokerklub, łącznie edytowano 1 raz
Jokerklub

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: HALLOWEEN w JOKER KLUB

Postprzez Kasiulek88 » 2008-10-25, 20:42

emmm..czyli gdzie dokładnie, jak się tam dostać, wymagany jest strój? może więcej szczegółów...
Kasiulek88

Postprzez echelon_ » 2008-10-25, 21:04

Joker to budynek ten sam co 7 akademik (ten wysoki, ładnie pomalowany). Wejście jest od zachodu.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Kasiulek88 » 2008-10-25, 23:03

a dziękować :)
Kasiulek88

Postprzez manjakMiB » 2008-10-26, 12:41

Halłin sralłin !! Propagowanie satanizmu i okultyzmu w chrzescijańskim kraju.... Nie jestem ortodoksyjnym katolikiem ale tak nie powinno być. A poza tym co to wogóle jest? Najpierw z zachodu ściągamy WalęWtynki a teraz Halłin. Pie...a komercja..
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez Kasiulek88 » 2008-10-26, 12:46

jak mam być szczera to ta "pie... komercja" jak dla mnie jest po prostu dobrą zabawą..poza tym jak już jesteśmy przy tym temacie to jak mam się odnieść do wiary w Trzy Osoby Boskie, które z założenia są duchami..? zaleciało mi z posta nade mną Radiem M. i beretowcami...
Kasiulek88

Postprzez manjakMiB » 2008-10-26, 14:34

Uprzejmie donosze że nie jestem powiązany z Radiem M. i beretowcami, ani żadnymi ugrupowaniami pseudoreligijnymi. A mój sprzeciw przeciwko komercyjnym "świętom" spowodowany jest tym że szanuje polskie święta i polskie tradycje. W naszej tradycji od wieków śmierć łączy się z zadumą i refleksją, a nie z paradowaniem z dynią na głowie i robieniem psikusów. Za zmarłych modlimy się "Wieczny odpoczynek", więc nie zakłócajmy go w przeddzień ich święta. Propagowanie Halloween to nabijanie portfeli handlarzom sprzedającym straszne gadżety. Moim zdaniem łączenie tradycyjnej zadumy nad grobami z anglosaskimi wygłupami i żartami nie jest możliwe, tak samo jak niemożliwe jest jednoczesne spędzanie wakacji w Grecji i w Peru. Jak już ktoś lubi takie pogańskie obrzędy to po co na Halloween skoro mamy "własne" Dziady? Czy tylko dlatego, że jest tak szeroko reklamowane, promowane?.Nie dajmy sie ogłupić.Podobnie jest zresztą z Walentynkami,jest u nas odpowiednik Noc Kupały mianowicie(i to nawet w lepszym terminie, bo w lecie).
Jea, łiii, sópęr halloween, cukierki, noc, klimacior itp. No bez jaj to nie jest USA. Tu nie ma przeważającej ilości domków jednorodzinnych i strasznych urbaistycznych opowieści związanych z duchami. Po co pytam się po co zgapiać święto od amerykańców*? By być fajnym? Jak można być fajnym zgapiając coś. Nie wspomnę już o Dniu Wszystkich Świętych (a nie jakimś święcie zmarłych) kiedyś to było coś, a teraz? Komercja i wymuszone zgrywanie hepi family, wyścig kto ma więcej kwiatów na grobie bliskiej osoby, a gdzie zaduma? gdzie refleksja? no i dlaczego jakiś dzień ma na nas wymusić to, że ruszymy nasze cztery litery na cmentarz i pomodlimy się na bliskich, których już nie ma? Co z pozostałymi dniami kiedy cmentarze są puste? Imho to trochę nie halo jest.

Do Kasiulek88:
skoro mówisz że to po prostu dobra zabawa, to gratuluje chłonnego umysłu, na przejawy patologii. Proponuje zapoznac się z pochodzeniem Halołin i tym iż jest to najważniejsze święto satanistyczne o którym mówi Biblia Szatana. Wiec zycząc Ci udanej zabawy proponuje tez świętować rocznice urodzin Charlesa Masona, przecież to też może być okazja do zabawy. Każda okazja jest przecież dobra.

* tak wiem że to celtyckie święto, aczkolwiek głęboko zakorzenione w kulturze amerykańskiej, bo przeciez nie uwierze że propagują je (to święto) pasjonaci staroceltyckich obrządków
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez Kasiulek88 » 2008-10-26, 17:33

jeśli Twoim zamiarem jest obrażenie mnie bądź popsucie mi humoru, to daruj ale Ci się nie udało...poza tym zadam Ci kilka pytań..ile dzieci zapukało do Twoich drzwi w Halloween wołając "cukierek albo psikus"? wątpię, by jakiekolwiek to zrobiło...kto z Twoich znajomych obchodzi "Dziady"?
co do mojego chłonnego umysłu nie musisz się o niego obawiać...w ten sam sposób mogę Ci zaproponować przejrzenie słownika wyrazów obcych i nawywrzaskiwać jakich to słów nie powinieneś używać jeżeli tak bardzo troszczysz się o polskie tradycje itp. Tylko, że tak samo jak język, nasza kultura również ewoluuje..nikt Cię nie zmusza do obchodzenia świąt, na które nie masz ochoty, bądź też sumienie i duma narodowa Ci zabrania..
co do pochodzenia świąt naszej religii to Wigilia została zapożyczona od pogańskiego bożka...Chrystus się kiedy indziej rodził...:)
pozdrawiam Cię ciepło
Kasiulek88

Postprzez manjakMiB » 2008-10-26, 18:27

Kasiulek88 napisał(a):ile dzieci zapukało do Twoich drzwi w Halloween wołając "cukierek albo psikus"? wątpię, by jakiekolwiek to zrobiło...kto z Twoich znajomych obchodzi "Dziady"?

Gdyby takie coś do mnie przyszło to przysięgam, zrzucałbym ze schodów.
A nawiązanie do Dziadów było w tym celu by Ci uzmysłowić że lecimy na komercyjne amerykańskie tradycje niż na nasze Polskie. Skoro chciałaś pogańskie święto to czemu Halołin jak mozna by Dziady?
Kasiulek88 napisał(a):co do pochodzenia świąt naszej religii to Wigilia została zapożyczona od pogańskiego bożka...Chrystus się kiedy indziej rodził...:)

Zapożyczony został jedynie dzień w jaki sie obchodzi Wigilię (24.12 obchodzono narodziny Midasa). Sama idea i obrządki mają pochodzenie chrześcijańskie. Poza tym nie porównuj katolickiego święta które odbywa się w dzień pogańskiego święta. Do pogańskiego święta w czas największego satanistycznego święta. To poważne nadużycie.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 2008-10-26, 18:43 przez manjakMiB, łącznie edytowano 2 razy
manjakMiB

Postprzez Kasiulek88 » 2008-10-26, 18:30

nie jesteś odpowiednią osobą, która powinna zagłębiać się w moją moralność co do obchodzenia świąt i patriotyzmu...poza tym spamujemy wątek..tematem jest impreza a nie wywody czy powinno się świętować...proponuję chwilowe zawieszenie broni albo przeniesienie się na inny wątek lub założenie nowego...poza tym okrutnie nie chce mi się pisać, gdyż leży przede mną niedokończone sprawko z fizycznej...co Ty na to?
Kasiulek88

Postprzez manjakMiB » 2008-10-26, 18:45

PROŚBA DO MODA:
Proponuje dyskusje o Halołin przerzucić do HYDE PARK. W jakiś temacik "Halloween czy tradycja?" czy cos w ten deseń. Być może ktoś będzie miał ochote wyrazić jeszcze swoją opinie.
manjakMiB

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-10-26, 18:46

przerzucam :D
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez echelon_ » 2008-10-26, 19:40

manjakMiB co się tak rzucasz? Mamy modę na importowanie rzeczy z USA - trudno się mówi. Ja sam do Halloween nic nie mam choć faktycznie nie pasuje z tym terminem. A to jaki święto ma rodowód? A czy to ważne. Ważne co jest dziś! Gdybym tak każdemu grzebać w brudach historii to by niezłe kwiatki były. Chrześcijanie przecież szerzyli pokój krucjatami. Robiono ogniska z czarownicami w rolach głównych... Cud, miód i orzeszki normalnie. To, że dziś nie obchodzi się Dziadów? Hmmm... widać oprawa się ludziom znudziła. Trudno.
Generalnie nie jest ważne skąd pochodzi tradycja jeśli niesie naprawdę jakąś wartość moralną. Dlatego osobiście nie chciałbym, żeby np. za 200 lat nie było Wszystkich Świętych bo Halloween jest ciekawsze. Zresztą 1 listopada też jakoś nie zawsze lubię. Ludzie żyją w letargu nie pamiętając o zmarłych bliskich by nagle 1 listopada budzą się i gnają na drugi koniec Polski żeby chwilę postać nad grobem. Potem wszystko wraca do normy. Jakoś w ciągu roku ludzie mają problemy ze znalezieniem czasu. Jakoś. A 1 listopada zawsze się ten czas znajdzie bo to może i też element mody - pokazać się przy grobie.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Powrót do Hyde Park