UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

kopalnia węgla brunatnego - Rogóźno

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

Re: kopalnia węgla brunatnego - Rogóźno

Postprzez zajcew » 2009-02-17, 8:49

A ja już czytałem, że inwestycja nie ma szans z powodu dużego i wczesnego oporu społeczności. :)
Obrazek
zajcew

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez oknonaswiat » 2009-02-17, 9:54

Jestem mieszkancem miasta Turek. To wokół nas miesci sie kopalnia Adamów a w samym miescie ma siedzibe. I spytajcie sie któremus mieszkańcowi czy jest niezadowolony z tego ze mamy kopalnie. Wiekszość tutaj sie obawia bo kończa sie złoża. Chociaż jest jeszcze pare w okolicy NA SZCZESCIE. Ja osobiscie nie bedąc pracownikiem kopalni odczuwam jej pomoc w regionie. Kopalnia sponsoruje miejscowy klub Tur, z "dziur" ktorych juz nie uzywa zrobiła zbiorniki wodne do użytku człowieka (czyli płaski długi bezpieczny brzeg) i palnuje kolejne - wielu łodziaków wpada nad zbiornik Przykona, ktory rozwija sie i maja tam powstać ośrodki. Jedyny w okolicy zbiornik na ktorym mozna surfowac. Kolejna sprawa to to iz jestem zapisany w klubie krwiodastwa KWB Adamów i są z tego korzysci. KWB Adamów ma własny ośrodek wypoczynkowsy w Ślesinie ktory pobudowali i tez mozna tam spedzić fajnie czas. To tyle odemnie po nie długim zastanowieniu sie czyli troche tych korzysci jest. Poważnie nie bądzcie głupi i nie wystraszcie sie krzyczącego Leppera... ...kopalnia to korzyść ja tak to widze. A jeśli nie wierzycie wystarczy poprsic własny samorząd zeby zrobił jakies spotkanie w Turku z ludźmi i niech oni wam odmydlą oczy.

PS. W kopalni są dobre zarobki a napracować sie nie idzie! Pozdrowienia z Turku!
oknonaswiat

Postprzez friks » 2009-02-17, 15:23

No tak ale tam moze ludzie chcieli tu widać nie chcą.
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
friks

Postprzez Srox » 2009-02-17, 15:46

geologiem nie jestem, polityka sie nie chce trudzic, mieszkam moze przy zgierzu ale pewnie nawet jakby powstala to w zyciu bym tej kopalni nie zobaczyl
dlatego skomentuje tylko samo 'ogloszenie'

myside napisał(a):Jeśli zostaną one zrealizowane wiele rodzin będzie musiało opuścić swoje miejsce zamieszkania.

ile tych rodzin ?
czy nie przeniosa sie przypadkiem do zajebistych domkow ktore sobie kupia za pieniadze im oferowane ?

Zostaną także zlikwidowane 2 kościoły (które chyba są zabytkowe) oraz cmentarze.

to sa zabytkowe czy nie sa ?
ile tych cmentarzy ? 15 ?

Ale co dalej?

no wlasnie co ? moze zrobia tam zajebisty lunapark albo centrum rozrywki :P bo zalesic teren to nawet maja obowiazek

Na pewno Nasze województwo wzbogaci się przez ten krótki czas, ale czy chcemy, żeby odbyło się to tym kosztem?

czekaj czekaj, nie wiem, myslalem ze jak sie wzbogaci wojewodztwo to i ja sie wzbogace bo beda nowe inwestycje, moze zabytki łódzkie będą odnowione albo jakiś park fajny powstanie, nie ? co oni robią z pieniędzmi bo juz nie wiem sam :S

źródła geotermalne, które są alternatywą dla kopalni odkrywkowej.

a to zdaje sie kosztowalo ogromne sumy i dlatego jeszcze nie zostalo wykorzystane chyba

tak czy siak to wyjatkowo malo przekonywujace ogloszenie bylo, troche chyba jednak zartobliwe
wiadomo ze jak mieszkancy sie nie zgodza to kopalnia nie powstanie, przeciez to nie jest inwestycja obowiazkowa, no i dobrze, decydujcie ale moze bzdur nie wypisujcie :)
Srox

Postprzez friks » 2009-02-17, 16:37

Dobrze, że żyjemy w demokracji i ludzie mają cokolwiek do powiedzenia. Może nie wszędzie ale są miejsca widać gdzie mogą coś powiedzieć. Że niby kopalnia jest zbawieniem ludzkości: lunaparki, multikina nie... Miałem podobne podejście kiedyś jak myślałem, że w Polsce respektuje się prawo i szanuje wolę ludzi. Kiedyś myślałem, że wszystko jest gdzieś zapisane, dla wszystkiego są procedury i standardy... Byłem wtedy w podstawówce. Potem się okazało, że w Polsce za każdym razem trzeba się o wszystko upominać. Bo jak się człowiek nie upomni to o standardach i przestrzeganiu prawa można zapomnieć. 20 lat po 1989 roku... a prawo się dopiero tworzy i rozwijają się standardy. Nie ma się co dziwić, że każda inwestycja budzi dużo kontrowersji jak organy, które to wszystko nadzorują nie potrafią wszystkiego koordynować. Jak ludzie mają się przekonywać do takich inwestycji jeśli wiedzą, że ktoś może mieć niezbyt przemyślane plany i nikt tego dobrze nie kontroluje. Taka inwestycja musi budzić zaufanie ze strony ludzi a jak go nie ma to chyba oczywiste, że jest sprzeciw.

Poza tym dla niektórych ich ziemia jest bezcenna.

Dla niektórych cmentarze to świętość.

Dla niektórych natura jest ważniejsza niż infrastruktura.

Dla niektórych ważne są wspomnienia i miejsce w którym się wychowywali.

Myślę, że każdego da się przekonać do inwestycji a nie w sposób siłowy bądź jakiś inny nie budzący zaufania. Ludzie oczekują szerokich planów i strategii inwestora i papierów ale również rozmowy o tym, dialogu który przeważnie musi prowadzić do ustępstw ze strony inwestora.
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
friks

Postprzez milijka » 2009-03-16, 17:17

wszystkich zainteresowanych tematem odsyłam do tego artykułu
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,63 ... gn=4815831

A tak prywatnie uważam że zbyt dużo inwestycji jest w Polsce blokowanych przez osoby które nazywają siebie "ekologami" a którzy nie maja nawet podstaw z ochrony środowiska lub innych pokrewnych. Jak się na czymś nie znam to się w danym temacie nie wypowiadam, to jest najprostsza zasada której wielu nie przestrzega a nawet nie rozumie
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
milijka

Postprzez Piotr. » 2009-03-18, 17:29

NATURA SOBIE PORADZI BEZ LUDZI, ALE LUDZIE BEZ NATURY NIE!!!

Zaczynając w ten sposób chciałbym podkreślić role natury w życiu człowieka. Z tego co Słyszałem to tą kopalnią mieli by rządzić ludzie prywatni to znaczy Ci co są tam gdzie trzeba żeby się "nachapać" !!!
Zyski takiej kopalni to są miliardy więc sie nie dziwie, że ten kto ma to zgarnąć ma w dupie środowisko naturalne. Jeśli to będzie w większości prywatne a nie Państwowe to Ciekawe kto zobaczy te pieniądze na inwestycje ??
Kopalnia ma mieć głębokość chyba 250 m jeśli dobrze pamiętam i średnice 20 km, więc wody nie będzie na głębokości większej niż 250 m dlatego nie dziwcie się, że to jest katastrofa ekologiczna. Do okoła będzie pustynia. Poza tym mogą powysychać rzeki albo pozmieniać swoje koryta a co się z tym wiąże mogą zacząć się zapadać (przewracać) niektóre budynki, i tu nawiązując do kolegi który mówił, że za pieniądze się wyremontuje zabytki Łodzi to odpowiem - Pod Łodzią przepływa 16 lub 17 rzek więc zastanów się czy jak one znikną i się zmienią warunki posadowienia budynków to czy będzie co ratować!!

Jak zniszczymy swoje środowisko to w czym będziemy żyli w tym leju co pozostanie z kopalni ??!!
Łódź się rozwija i tak i tak więc po co niszczyć ekosystem??
Piotr.

Postprzez echelon_ » 2009-03-18, 17:42

Dżizas! Znowu jakaś "stara szkoła" się odezwała która mówi, że to co prywatne to jest jedno wielkie zuuuuoooo! Jeśli uważasz, że prywatne spółki to przekleństwo a państwowe to szczyt marzeń to spójrz np. na ZUS czy Pocztę Polską ;)

Dalej. Skoro kopalnia będzie sięgać 250m w dół to dlaczego wody ma nie być na większej głębokości? Dalej. Pustynia. Zobacz co się dzieje wokół istniejących kopalni. Ludzie jakoś nie specjalnie narzekają. Dalej. Wyschnięte rzeki. Jakie rzeki? Tam są jakieś rzeki w okolicy? Gdzie jest jakaś większa najbliższa?
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez evil » 2009-03-18, 18:44

Piotr. napisał(a):[...]

za przeproszeniem.
Gdzie masz pustynie i poprzewracane budynki w okolicach Bełchatowe?
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez MamóT » 2009-03-18, 19:47

dzieki chłopaki, że uprzedziliście, bo bym suchej ( :P ) nitki nie zostawił na gościu.
fakt - pełna gleba to te pustynie i powywalane budynki
może koledze się pomyliło z wybuchem termojądrowym :lol: :lol: :lol:

PAMIETAJCIE - wszystko uschnie i nie bedzie nawet wody w kranie !!!!!!!!!!!!!!!
ja jebe..... co za debilizm
MamóT
Emeryt Rady Studentów

Postprzez KnockOut » 2009-03-19, 0:04

Oo... jaki piękny link ktos dał... Ooo.. prof. Jokiel, ukochany wykładowca na geografii co lubi z hydrologii miec dużo studentów na komisie...
Fakt jest taki (a zasięgnęłam opinii mądrzejszych ode mnie) że kopalnia odkrywkowa pozostawia odcisk na równowadze środowiska naturalnego i nie tylko przez sam charakter jego wydobycia, ale rowniez poprzez jego dalsze uzytkowanie. Zalozyl by ktos temat o słusznosci, czy też o gromnej potrzebie uruchomienia elektrowni jadrowej, albo o schabowych które uwielbiam.
Usiłują mnie zdemoralizować. Powiadają: uratować. Żebym "dopędziła świat".
Tak, żebym dopędziła świat- ale który?
Ten ich świat. Zdemoralizowany.
KnockOut

Postprzez evil » 2009-10-15, 14:06

Kopalnia Adamów wycofuje się Łódzkiego, bo przegrała z protestującymi mieszkańcami. Gmina Zgierz chce zostać uzdrowiskiem - ma już na to pierwszy papier.
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,71 ... erzem.html
T.W.A.
evil

Postprzez echelon_ » 2009-10-15, 14:37

Ciekaw jestem co by przyniosło okolicy większe pieniądze zarówno w formie bezpośredniej jak i poprzez zwiększenie zatrudnienia czy zyski z handlu lub turystyki: Kopalnia czy Uzdrowisko?
echelon_

Postprzez elektronikZSP9 » 2009-10-19, 14:33

evil napisał(a):Średniowiecze.
Jakąkolwiek wybrano by lokalizację, to zostanie ona szeroko oprostestowana przez ludność tubylczą oraz "ekologow".

Skoro większość z Was jest taka postępowa i nowoczesna to zacznijcie popierać energetykę jądrową, byłoby z tego więcej pożytku niż z robienia bałaganu koło miasta.

Inwestycja na 35lat? Moim zdaniem nie warta świeczki... Przecież trzeba jeszcze inwestować w elektrownię, węgla brunatnego nie opłaca się transportować tak jak kamiennego.
[|___\===O===/___|]
elektronikZSP9

Postprzez echelon_ » 2009-10-19, 15:18

Ja tam jestem za elektrownią atomową :D
echelon_

Postprzez evil » 2009-10-19, 15:52

elektronikZSP9 napisał(a):
evil napisał(a):Średniowiecze.
Jakąkolwiek wybrano by lokalizację, to zostanie ona szeroko oprostestowana przez ludność tubylczą oraz "ekologow".

Skoro większość z Was jest taka postępowa i nowoczesna to zacznijcie popierać energetykę jądrową, byłoby z tego więcej pożytku niż z robienia bałaganu koło miasta.

Inwestycja na 35lat? Moim zdaniem nie warta świeczki... Przecież trzeba jeszcze inwestować w elektrownię, węgla brunatnego nie opłaca się transportować tak jak kamiennego.

Z lokalizacją elektrowni jądrowej będzie jeszcze większy problem. Ludzie boją się energetyki jądrowej; chcą mieć prąd, ale nie chcą elektrowni.
T.W.A.
evil

Postprzez echelon_ » 2009-10-19, 15:59

Dlatego demokracja to ustrój debili. Ciekaw jestem kiedy pierwsze państwo przekształci się w takie technokratyczne.
echelon_

Postprzez galdor » 2009-10-19, 17:27

echelon_ napisał(a):Dlatego demokracja to ustrój debili. Ciekaw jestem kiedy pierwsze państwo przekształci się w takie technokratyczne.

pewnie japonia lub korea pld ;) malutkie, wysoko rozwiniete panstwa gdzie juz nie ma gdzie stawiac nowych rzeczy ;) i nie ma ze boli :P
galdor

Postprzez elektronikZSP9 » 2009-10-19, 17:59

evil napisał(a):Z lokalizacją elektrowni jądrowej będzie jeszcze większy problem. Ludzie boją się energetyki jądrowej; chcą mieć prąd, ale nie chcą elektrowni.

Nie znaczy to, że mamy iść po najmniejszej linii oporu... To trzeba ludzi uświadamiać... Jakoś w wielu państwach energetyka jądrowa przynosi duże korzyści... Czarnobyl rzucił trochę cień na to ale tam troszkę inna technologia była i pośrednio to też było przyczyną wybuchu. Lepiej inwestować w coś nowoczesnego i podjąć temat elektrowni jądrowych niż robić odkrywkę na w takim miejscu... To się są jakieś parcele, żeby wszystko niszczyć pod taką inwestycję. Co do promocji miasta to myślę, że są lepsze sposoby niż węgiel brunatny :]
[|___\===O===/___|]
elektronikZSP9

Postprzez Tonik » 2009-10-20, 19:17

Echelon

Pieniądze w życiu to nie wszystko :) :)

Ale na poważnie.

Protesty ludności wywołane częściowo słusznymi obawami (o poziom wód gruntowych, latami trwające zmiany środowiska nie sprzyjające mieszkającym w pobliżu ludziom, oraz o to że sąsiadem odkrywki miałoby być Miasto a nie niezurbanizowane tereny wiejskie), zapewne nie pozwolą otworzyć tej kopalni.
Myślę że węgiel z niej wydobywany nie byłby tak tani jak w Bełchatowie.
Prywatnego nie ma się co bać gorzej niż państwowego.
Nomen omen Bełchatów jeszcze jest państwowy ale około 27 października wchodzi na giełdę :)
Myślę że warto zainwestować.
To duża kasa do wzięcia.
Chociaż oczywiście nie dla rolników mieszkających do 20 km w około kopalni.
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Tonik

Postprzez echelon_ » 2009-10-20, 19:33

Pieniądze to nie wszystko. Owszem. Ale po co robi się inwestycje? Dla pieniędzy.
echelon_

Postprzez MamóT » 2009-10-21, 10:37

co do PGE to oferta publiczna trwa do 27-go do 12.00
rokowania na zyski b. wysokie :)
redukcja przewidziana na 87-90%, wiec się nie nachapiecie :D

atom to podstawa, tylko ludzie to debile.
pozdro
MamóT
Emeryt Rady Studentów

Postprzez Tonik » 2009-10-22, 8:51

Zdaje się że się z tobą zgadzam Mamót.
Przynajmniej z tym atomem.
Ale każdy ma prawo nawet do irracjonalnego lęku.
Nie trzeba go za to odrazu wyzywać od debila.
Chętnych do rozmów na temat energetyki zapraszam do wątku na ten temat.
http://www.samorzad.p.lodz.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=9664
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Tonik

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park