UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

SSPŁ apolityczny?

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

SSPŁ apolityczny?

Ankieta wygasła 2009-05-30, 18:46

Powinien być apolityczny
39
95%
Nie powinien być apolityczny
2
5%
Nie mam zdania
0
Brak głosów

Liczba głosów : 41

SSPŁ apolityczny?

Postprzez piicia » 2009-05-23, 18:46

Witam.
Ostatnio zauważyłem, że Samorząd Studencki bardzo mocno zaangażował się w kampanie wyborczą naszego rektora... byłego rektora. Osobiście uważam, że jest to niesamowity człowiek, i naprawadę nadaje się do reprezentowania Nas i łódzkiej społeczności na forum europejskim. Jednak sądze, że taka organizaja jak SSPŁ powinien być apolityczny, a baner reklamujacy profesora na głównej stronie przwijający się na przemian z hasłem juwenalia, oraz akcja grafitti na prakingu przed lodeksem to chyba czysty przejaw promocji Pana Jana Krysickiego.
No a jakie zdanie na ten temat macie Wy?
Obrazek
Obrazek
piicia

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: SSPŁ apolityczny?

Postprzez Mark » 2009-05-23, 20:10

Zenon Laskowik kiedyś mówił że Smoleń jest sławny bo jego zdjęcie jest na każdym słupie wysokiego napięcia. Na wydziale EEIA rektor jest na prawie każdej kolumnie, drzwiach, szybach, miejscach gdzie kiedyś wisiały drobne ogłoszenia studenckie. Plakaty kół studenckich pozdejmowano a w ich miejsce plakat kampanii wyborczej.
Obrazek

Bardzo lubię organizację studencką zwaną potocznie SS:lol:
Mark

Postprzez Łukasz Piotr Łuczak » 2009-05-23, 20:43

To jest niedźwiedzia przyszługa - tylko czekać aż uczelnia będzie z tego tytułu miała olbrzymie kłopoty.
Łukasz Piotr Łuczak

Postprzez stiven666 » 2009-05-23, 21:06

Szczególnie biorąc pod uwagę jak wyglądają aleje politechniki upstrzone kilkudziesięcioma plakatami, które namokły w trakcie deszczu i odleciały z kładki i okolic stołówki. Syf jest jak po juwenaliach albo gorzej. Część spadała na jadące samochody powodując niebagatelne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego nie mówiąc już o irytacji kierowców zatrzymujących się i odklejających z szyb wizerunek kandydata.
stiven666

Postprzez echelon_ » 2009-05-23, 22:54

A może powinniśmy wyrazić sprzeciw "drogiemu" byłemu rektorowi wyrażając swoją inwencję twórczą (przy pomocy flamastrów) na jego plakatach? :lol:
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Mark » 2009-05-23, 23:31

gwiazda Dawida :D ?
Obrazek

Mark

Postprzez piicia » 2009-05-24, 0:55

No i tak jak zwykle z poważnego tematu, robi się breja. Ja z wielką powagą poruszyłem temat. Proszę skoncentrujcie się :).
Obrazek
Obrazek
piicia

Postprzez echelon_ » 2009-05-24, 1:00

Ten wątek już był poruszony w innym temacie. Wyniki ankiety wciąż pozostają jednoznaczne. Czego chcieć więcej? No może ja chcę, żeby profesor wiedział co sądzimy o jego kampanii wyborczej. Ale wątpię w to, że w wolnych chwilach on lub ktoś z jego sztabu zagląda na to forum.

I odnośnie mojej żartobliwej propozycji: Życie jest za ciężkie żeby przykładać do niego wagę ;)
echelon_

Postprzez piicia » 2009-05-24, 9:02

Może nie tyle rektor powinien się dowiedzieć ale SSPŁ co o tym myślimy. Miałem troche styczności z URSS UŁ ROA UŁ i tam machlojstwa są popularne jak papieros. Biorą pieniądze od studentów i drugie od rektora z żadnych się nie rozliczają. Pewnie i SSPŁ za darmo banera na stronie głównej nie przywiesił. A akcja z grafitti to pewnie zbieg okoliczności, że akurat teraz w takim miejscu. Przypadkiem jest też pewnie ża na stronie zrobili z tego takie wielkie wydarzenie. Jednak prawdą jest że ludzie na wyższych stanowiskach kombinowali, kombinują i będą kombinowali bo mają możliwość. Nie wiedziałem jednak że takie zepsucie moze wystąpić już w uczelnianych organizacjach.
Obrazek
Obrazek
piicia

Postprzez Mark » 2009-05-24, 10:36

dlatego skrót SS PŁ dobrze oddaje swoją nazwą to co robią i czym się zajmują ludzie z SS
Obrazek

Mark

Postprzez echelon_ » 2009-05-24, 10:49

@Mark - nie za mocne te słowa?
echelon_

Postprzez piicia » 2009-05-24, 11:30

Porównanie organizacji Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej do oddziałów SS to już ogromna przesada. Jestem za wolnością słowa ale są granice, które zostały w tym momencie przekroczone! Czasem należy się zastanaowić zanim się coś napisze tym bardziej jeżeli ten post nie wnosił nic do tematu i był zwykłym OFFTOPEM!
Obrazek
Obrazek
piicia

Postprzez Łukasz Piotr Łuczak » 2009-05-24, 14:29

Jednymi slowy - temat zakonczony, nastapilo w nim juz porownanie do faszystow. Mark zabil temat i przegral flame'a zanim ten na dobre sie rozpoczal :)
Łukasz Piotr Łuczak

Postprzez Mark » 2009-05-24, 14:53

za mocne słowa? A co SSPŁ zrobił z biletami na kabareton? Zresztą jest wolność słowa i mogę dokonywać porównań jakich chcę. A po drugie w moim poście "dlatego skrót SS PŁ dobrze oddaje swoją nazwą to co robią i czym się zajmują ludzie z SS" nie nawiązuje jednoznacznie do SchutzStaffel von der Dritte Reich zwischen 1935 bis 1945. Co innego gdybym napisał że członkowie Samorządu Studenckiego postępują tak jak członkowie SS z III Rzeszy z jeńcami to wówczas mógłbyś mnie posądzić o zbyt mocne słowa.

Ponieważ autor zarzuci mi że mój post nie wnosi nic do tematu to powiem że to nie pierwsza taka akcja PŁ w kampanii wyborczej i nie ostatnia.
Obrazek

Mark

Postprzez zEFir_ » 2009-05-24, 15:21

---;
Ostatnio edytowano 2012-02-23, 22:54 przez zEFir_, łącznie edytowano 1 raz
zEFir_

Postprzez Mark » 2009-05-24, 15:31

ja w ramach akcji grafiti zamalowałbym plakaty wielkim szerokim pędzlem białą farbą.
Obrazek

Mark

Postprzez manjakMiB » 2009-05-24, 15:54

Ogólnołódzka akcja "Domaluj coś kandydatowi" :]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez Fiercio » 2009-05-24, 19:52

Cóż. Nie liczcie na jakąkolwiek odpowiedź ze strony osób z SSPŁ.
W temacie o Kabaretonie i wytknięciu tam wielkich (celowych, czy też nie) błędach w dystrybucji biletów, cały samorząd chowa głowę w piasek i na samym końcu przedstawiciel proponuje, abyśmy
proponuję zachowywać się jak na studenta przystało

I zamyka temat... Bo tylko na tyle ich stać.
Natomiast wszystkie merytoryczne pytania zostały olane ciepłym moczem...

Pewnie w tym przypadku będzie tak samo...
Fiercio

Postprzez wsz » 2009-05-24, 20:22

Ja się tylko zastanawiam, czy to co się tu dzieje - opowiadanie się za jednym z kandydatów przez organizację studencką - jest w ogóle zgodne z prawem. Jestem ciekawy co by powiedziało na to Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dodatkowo jestem ciekawy ile kosztowało byłego rektora wynajęcie sali na PŁ na inaugurację kampanii. Uczelnia nie może raczej zrobić tak ot darmo, teoretycznie.

I jeszcze bym się chętnie dowiedział od Samorządu, ile kosztuje taki ładny banner na stronie głównej. I czy inni kandydaci mogą sobie zamówić taki banner.

Ogólnie Samorząd jest głosem wszystkich studentów, więc czemu w naszym imieniu popiera kandydata, który my nie koniecznie musimy popierać?

Tak jak mówiłem, ciekawy temat dla Ministerstwa albo dla jakiegoś szmatławca...

@SSPŁ jesteście sterowani centralnie, odgórnie, czy robicie to wszystko tylko z własnych przekonań? Właściwie to jest bez znaczenia, nie powinniście mieszać polityki do treści tej strony, ale tak po prostu chciałbym wiedzieć.
Węże czarnych myśli tańczą w nerwosplotach...
wsz

Postprzez Mark » 2009-05-24, 22:15

ankieta pokazuje jednoznacznie jakie powinno być SSPŁ. Jakie jest? Widzi każdy sam
Obrazek

Mark

Postprzez Marcin Sachrajda » 2009-05-25, 10:07

Fiercio napisał(a):Cóż. Nie liczcie na jakąkolwiek odpowiedź ze strony osób z SSPŁ.
W temacie o Kabaretonie i wytknięciu tam wielkich (celowych, czy też nie) błędach w dystrybucji biletów, cały samorząd chowa głowę w piasek i na samym końcu przedstawiciel proponuje, abyśmy
proponuję zachowywać się jak na studenta przystało

I zamyka temat... Bo tylko na tyle ich stać.
Natomiast wszystkie merytoryczne pytania zostały olane ciepłym moczem...

Pewnie w tym przypadku będzie tak samo...

Widzę ze znowu do mnie pijesz... Na wszystko Ci odpowiedziałem an PW, także nie wiem skąd dalej te pretensje. Zamkniecie tematu Kabaretonu było spowodowane decyzją "z góry", którą wykonałem i tyle w tym temacie. Poza tym nie uważam się za przedstawiciela samorządu (co innego członek komisji, który tylko i wyłącznie pomaga w pracy całej organizacji. To duża różnica), bo nikt formalnie mi takiej zgody nie dał.

A jeśli chcesz znać moje zdanie w temacie, to zobacz sobie wynik ankiety. Oddałem swój głos.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Fiercio » 2009-05-25, 13:36

Marcin Sachrajda napisał(a):Widzę ze znowu do mnie pijesz...

Nie do Ciebie, tylko do organizacji zwanej SSPŁ.

Marcin Sachrajda napisał(a):Na wszystko Ci odpowiedziałem an PW, także nie wiem skąd dalej te pretensje.

Do wiadomości wszystkich - bo dokładnego cytatu nie mogę niestety zamieścić - odpowiedź była w tonie "przyjdź na zebranie sspł"

Marcin Sachrajda napisał(a):Zamkniecie tematu Kabaretonu było spowodowane decyzją "z góry"

Dokładnie - czyją - imię i nazwisko?
Czy jest to, jak reszta decyzji, ściśle tajne?

===>>>

Marcin Sachrajda napisał(a):A jeśli chcesz znać moje zdanie w temacie, to zobacz sobie wynik ankiety. Oddałem swój głos.

Czyli wynika, że na prawdę samorząd jest sterowany
Marcin Sachrajda napisał(a):decyzją "z góry"

Bo jeśli członek (jesteś na stronie SSPŁ jako członek, więc nie odwracaj kota ogonem, że nie można nazwać ciebie jednym z przedstawicieli SSPŁ :) ) prywatnie myśli jedno, a robi drugie... to chyba coś jest nie tak?

===>>>

Z mojej strony EoT, każdy wyciągnie sobie wnioski, czy to na temat Kabaretonu, czy to na temat sposobów prowadzenia kampanii wyborczej przez pewnych kandydatów na euro(p)osłów i zrobi tak, jak będzie uważał...
Fiercio

Postprzez Mark » 2009-05-25, 15:26

'z góry'. Kłamiesz kolego Marcinie jak z nut. Kto podjął taką decyzję? Proszę o imię i nazwisko. Jutro o 11 mam okno więc przejdę się do SSPŁ i chętnie pogadam z tą osobą. No chyba że 'z góry' to miałeś na myśli swojego bożka.
Obrazek

Mark

Postprzez evil » 2009-05-25, 16:10

Fiercio napisał(a):
Marcin Sachrajda napisał(a):Widzę ze znowu do mnie pijesz...

Nie do Ciebie, tylko do organizacji zwanej SSPŁ.

Marcin Sachrajda napisał(a):Na wszystko Ci odpowiedziałem an PW, także nie wiem skąd dalej te pretensje.

Do wiadomości wszystkich - bo dokładnego cytatu nie mogę niestety zamieścić - odpowiedź była w tonie "przyjdź na zebranie sspł"

Możesz, możesz, prawo nie zabrania ujawniania treści korespondecji, jeśli jest się jej nadawcą lub adresatem.
Tajemnica korespondencji, oznacza, iż wszystko, co jest przedmiotem przekazu od nadawcy do adresata, należy wyłącznie do tych osób.

Prof. EWA NOWIŃSKA, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ: - "Według kodeksu cywilnego, tajemnica korespondencji jest jednym z dóbr człowieka, które podlegają ochronie. Kolejny zapis regulujący tę kwestię znajduje się w Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Precyzuje on, że osoba, do której korespondencja została skierowana, ma prawo nią dysponować.
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez zajec00 » 2009-05-25, 16:31

powiem (napiszę) tylko tyle, że na Marcinie wszyscy wyładowują swoją agresję i dyezaprobatę, a to nie do niego powinno być to skierowane! On jest właściwi tylko organem wykonawczym! Decyzja "z góry"??? to chyba logiczne, że chodzi np. o przewodniczącego lub kogoś, pod kogo Marcin podlega! POMYŚLCIE!!! to nie boli!
Z resztą, wszyscy tacy twardzi na tym forum, to może ktoś (może Mark, skoro się zaoferował) przejdzie się do samorządu i zrobi "awanturę"?? o zamknięcie tematu, o kwestię biletów, o program juwenaliowy etc.

Bo jeśli członek (jesteś na stronie SSPŁ jako członek, więc nie odwracaj kota ogonem, że nie można nazwać ciebie jednym z przedstawicieli SSPŁ :) ) prywatnie myśli jedno, a robi drugie... to chyba coś jest nie tak?

hahahahaha... no z tego to się już uśmiałem :D a co ma zrobić jedna osoba wobec całego grona? tak samo jest w życiu! w pracy również! nie zawsze robimy to z czym się zgadzamy! a robimy to po to, bo dana praca nam się podoba... Marcin lubi się zajmować technologiami internetowymi, a że ktoś, pod kogo podlega, kazał zrobić to czy tamto, to już zupełnie inna kwestia!

Opanujcie się w końcu i zamiast tu wylewać wasze żale, przejdźcie się grupą pod samorząd i urządźcie im jakąś demonstracje, spalcie kilka opon, obrzućcie samorząd jajkami i IM powiedzcie, co wam się nie podoba. W końcu to samorząd reprezentuje studentów i ich zdanie, a nie na odwrót...

bez urazy w stosunku do wszystkich czytających oczywiście :P

pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zajec00

Następna strona

Powrót do Hyde Park