UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

wyniki wyborów do Europarlamentu Łódzkie

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

wyniki wyborów do Europarlamentu Łódzkie

Postprzez friks » 2009-06-08, 15:37

Szkoda, że Pan prof. Jan Krysiński nie dostał mandatu europosła. Można niestety było to przewidzieć ze względu na start Pana Jacka Saryusza Wolskiego z list PO, absolwenta Uniwersytetu Łódzkiego, kandydata, który od lat zajmuje się polityką jak również start Pani Joanny Skrzydlewskiej, która otrzymała duże poparcie niekoniecznie jednak poparte dużym doświadczeniem (być może uzyska ona również mandat Europosła).

Chciałem podkreślić, iż mimo niezbyt przemyślanej kampanii start prof. Krysińskiego był bardzo ważny dla środowiska akademickiego.
W wielu krajach UE właśnie osoby, które mają wieloletnie doświadczenie wystawiane są na listy wyborcze w wyborach do Europarlamentu. Pan prof. Jan Krysiński był 4-krotnie rektorem uczelni jak również przewodniczył konferencjom Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Głos oddany na prof. Krysińskiego to głos wspierający Polską naukę i rozwój także nie jest to zmarnowany głos.

Prawie 25 tyś osób wsparło tą kandydaturę co nie jest złym wynikiem w skali regionu. Warto zauważyć, że sam start kandydata, który bezpośrednio związany jest z najwyższym szczeblem organizacyjnym na uczelni wyższej wskazuje na to, że osoby pełniące funkcje decyzyjne mają wizje zmian dla polskiej nauki i polityki a przede wszystkim widzą potrzebę dzielenia się swoim doświadczeniem ze społeczeństwem. Jest to zjawisko pozytywne bo właśnie osoby pełniące najwyższe funkcje w nauce polskiej powinny być spoiwem między polityką a gospodarką. One powinny wywierać większy wpływ na charakter polskiej polityki zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Rektorzy Polscy powinni wywierać większy wpływ na kreowanie polityki regionalnej. Ponieważ polityka regionalna jest obecnie silnie powiązana z programami unijnymi a prawo polskie jest zależne od prawa UE praktycznie w każdym aspekcie zatem kandydatura Prof. Jana Krysińskiego była jak najbardziej zrozumiała dla naszego regionu jak również środowiska akademickiego. Jest to jedna z nielicznych osób, która byłaby najbliżej świata nauki i kreowania postępu w gospodarce opartego o rozwój nauki i jednocześnie kontrolowała sprawy związane z programami Unii Europejskiej. Taka metoda powiązania jak najbliżej środowisk polskiej nauki z polityką UE to jedna z ciekawszych propozycji ostatnich lat.

Tym razem to nie wyszło ale być może był to również rodzaj manifestu, który miał pokazać, że polska nauka również chce odgrywać ważną rolę w kreowaniu życia Polaków jak również
życia wszystkich europejczyków. Takie przedsięwzięcia są warte tego żeby je wspierać nawet ponad podziałami, które występują chociażby na naszej uczelni. To tylko parę zdań odnośnie wyborów z mojej strony... Poniżej wyniki:

-------------------------------------------

A oto wyniki niektórych kandydatów:

* Jacek Saryusz-Wolski (PO) - 125 111

* Janusz Wojciechowski (PiS) - 56 292

* Urszula Krupa (PiS) - 54 175

* Jolanta Szymanek-Deresz (SLD) - 53 381

* Joanna Skrzydlewska (PO) - 32 356

* Jan Krysiński (PO) - 24 854

* Magdalena Środa (PdP) -10 798

* Krystyna Ozga (PSL) - 8891

* Marek Michalik (PiS) - 7130

* Marek Matuszewski (PiS) - 5974

* Marcin Bugajski (PO) - 5465

* Adam Fornaczak (PSL) - 5267

* Mirosław Bulzacki (PO) - 3923

* Włodzimierz Pawlak (PSL) - 3319

* Włodzimierz Smolarek (PdP) - 2871

* Grzegorz Matuszak (SLD) - 2598

* Irena Nowacka (SLD) - 2017

* Bolesław Borysiuk (Libetas) - 1313

* Anna Adamska-Makowska (SLD) - 1230

Głosy oddane na największe komitety wyborcze w Łódzkiem:

Platforma Obywatelska - 204 798

Prawo i Sprawiedliwość - 134 947

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 62 923

Polskie Stronnictwo Ludowe - 32 390

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
friks

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: wyniki wyborów do Europarlamentu Łódzkie

Postprzez manjakMiB » 2009-06-08, 18:21

...i znowu na forum lizus.... Dajcie sobie ludzie siana z tym Krysińskim. Niedługo będę się bał, że otworze lodówkę a on z szerokim uśmiechem wciśnie mi jakąś ulotkę i każe na siebie głosować. Ktoś puścił plote, że Krysiński to Krysiński tamto, że doświadczenie....blablabla...potrzebny w Europarlamencie. Jak będą wybory na prezydenta też go będziecie chcieli?? A może od razu niech Papieżem zostanie to będzie łączył nauke z kościołem? Paranoja z tym Krysińskim. Koniec wyborów, koniec gadania o kandydaturze Krysińskiego. Było minęło. Teraz zobaczymy jak szybko znikną plakaty z drzew ścian i przede wszystkim uczelni...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez mike_pi » 2009-06-08, 18:50

manjakMiB napisał(a):...i znowu na forum lizus.... Dajcie sobie ludzie siana z tym Krysińskim. Niedługo będę się bał, że otworze lodówkę a on z szerokim uśmiechem wciśnie mi jakąś ulotkę i każe na siebie głosować. Ktoś puścił plote, że Krysiński to Krysiński tamto, że doświadczenie....blablabla...potrzebny w Europarlamencie. Jak będą wybory na prezydenta też go będziecie chcieli?? A może od razu niech Papieżem zostanie to będzie łączył nauke z kościołem? Paranoja z tym Krysińskim. Koniec wyborów, koniec gadania o kandydaturze Krysińskiego. Było minęło. Teraz zobaczymy jak szybko znikną plakaty z drzew ścian i przede wszystkim uczelni...

Dobrze gada. Polejcie mu 8)
mike_pi

Postprzez friks » 2009-06-08, 18:55

Wcześniej nie agitowałem na tego kandydata zakładając, że każdy ma swój rozum i podejmie swoją decyzje w trakcie wyborów. Każdy ma prawo wybrać osobę z którą się utożsamia w jakimś zakresie. Zawsze staram się być obiektywny w poglądach co również zapewne byś zauważył widząc w jakich wątkach do tej pory zabierałem głos.

Ja wyrażam swój pogląd, nie twój ani twoich kolegów w tym zakresie. To moje zdanie i mam prawo pisać co uważam. Uważam, że zamykanie debaty tuż po wyborach nie jest dobre dla Polski i dla obywateli - koniec Krysińskiego... a za zanim przecież jest jakiś program, jakaś społeczność... może warto o tym mówić. Cały czas ludzie powinni bacznie analizować to co się dzieje w polityce tak aby w sytuacjach takich jak wybory mogli wybrać kogoś kto odpowiada ich poglądom w jakimś zakresie przynajmniej.

Mam takie odczucie jakbyś za bardzo się przejmował zwykłymi wyborami. Jeśli nie chcesz mówić, pisać o tym przecież nikt Ci nie karze... Gdzie jest ta paranoja? Ja nie widzę niczego dziwnego. Polityka cię męczy? Demokracja przynajmniej w Polsce nie karze ci brać czynnego udziału w wyborach. Nie chcesz, nie musisz... Masz prawo nie zajmować stanowiska i nic nie pisać... Masz prawo napisać, że popierasz PO, PIS, prezydenta czy kogoś innego.

Ja się cieszę, że mogę pisać co myślę i inni też mogą. Co najwyżej będzie ciekawa dyskusja ale najpierw trzeba napisać coś mądrego.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez DaRiOOsH » 2009-06-08, 19:03

A ja się cieszę, że Krysiński nie dostał mandatu. Kampania polityczna na apolitycznej uczelni wymaga potępienia. Jeszcze na dokładkę to idiotyczne graffiti w okolicach Studium Języków. Zniszczona ściana, a kto zapłacił za zniszczenia? Oczywiście polibuda.
DaRiOOsH

Postprzez friks » 2009-06-08, 19:16

DaRiOOsH napisał(a):A ja się cieszę, że Krysiński nie dostał mandatu. Kampania polityczna na apolitycznej uczelni wymaga potępienia. Jeszcze na dokładkę to idiotyczne graffiti w okolicach Studium Języków. Zniszczona ściana, a kto zapłacił za zniszczenia? Oczywiście polibuda.

Tak jak pisałem część kampanii była nieprzemyślana i chodzi częściowo również o ten akt. Akcja graffiti mała medialna i z punktu widzenia zwiększenia popularności raczej bezsensowna.

Ale uważam, że sama kandydatura z zakresu tego ile mogło zyskać środowisko akademickie była dobra. Nie mówię nikomu i nie narzucałem nikomu tego właśnie wyboru. Uważam, jednak że tylko przez łączenie polityki z nauką szeroko pojętą polska gospodarka a również samo środowisko akademickie w tym studenci mogą dużo zyskać.

Utrzymywanie ścisłych związków ludzi nauki tym bardziej mających wpływ na zmiany w szkolnictwie z polityką jest konieczne aby również studenci mieli w przyszłości większe szanse rozwoju chociażby na rynku pracy.

Nie widzicie zwiększającej się liczby programów unijnych wspierających studentów, programów stypendialnych, wsparcia finansowego badań dla doktorantów, dofinansowania rozwiązań ekologicznych? Jak nie to nie dobrze. Przez najbliższe lata trzeba wykorzystać wszystkie środki, które otrzymamy bo później ich nie będzie. Myślicie, że same będą sobie spływać do regionów? Może ktoś kto ma doświadczenie w tym kierunku mógłby jednak się tym zająć skoro nie wy...
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez manjakMiB » 2009-06-08, 19:33

.....dlatego z okręgu łódzkiego trafił człowiek który w Europarlamencie doświadczenie już ma.
A co do reszty naszych eurodeputowanych to się tak zastanawiam, czy ludzie czasem nie pomylili się o co w nich chodzi.
Czy głosowali kto ma trafić do Europarlamentu, czy kogo wydalić z Polski :) Bo i Kurski i Ziobro się trafili. Najbardziej mnie rozbawiła obecność młodego Wałęsy jak i Gierka :)
Generalnie kto się tam nie znajdzie to i tak przepie...szy pieniądze na Polskę i będą tylko szukali kolegów w innych krajach, a jak pokazała historia naszego kraju - w polityce przyjaciół nie ma...są za to pieniądze.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez friks » 2009-06-08, 19:45

manjakMiB napisał(a):.....dlatego z okręgu łódzkiego trafił człowiek który w Europarlamencie doświadczenie już ma.

No owszem trafił bo był dobrym kandydatem a przede wszystkim znanym.

manjakMiB napisał(a):[...]A co do reszty naszych eurodeputowanych to się tak zastanawiam, czy ludzie czasem nie pomylili się o co w nich chodzi.
Czy głosowali kto ma trafić do Europarlamentu, czy kogo wydalić z Polski :) Bo i Kurski i Ziobro się trafili. Najbardziej mnie rozbawiła obecność młodego Wałęsy jak i Gierka :)

Mnie to nie bawi. I dlatego wolałem kogoś starszego, kto ma bardzo duże doświadczenie w kontaktach z ludźmi i każdego szanuje. Uważasz, że źle wybrałem bo napisałeś na początku, że jestem "taki czy inny" bo wyraziłem swoją opinię...

manjakMiB napisał(a):Generalnie kto się tam nie znajdzie to i tak przepie...szy pieniądze na Polskę i będą tylko szukali kolegów w innych krajach, a jak pokazała historia naszego kraju - w polityce przyjaciół nie ma...są za to pieniądze.

Generalnie to nie generalizuj ludzi. Jakbyś znał historię to byś tak nie pisał. Pieniądze to nie wymysł współczesnego człowieka... Dawno je wymyślono i ogólnie są wygodniejsze od np. wymieniania się wyhodowanym bydłem czy ziemniakami.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez manjakMiB » 2009-06-08, 20:16

friks napisał(a):Generalnie to nie generalizuj ludzi. Jakbyś znał historię to byś tak nie pisał. Pieniądze to nie wymysł współczesnego człowieka... Dawno je wymyślono i ogólnie są wygodniejsze od np. wymieniania się wyhodowanym bydłem czy ziemniakami.

a czy ja mówie że to współczesny wynalazek? Mówie tylko że Polacy, głównie politycy mają słabość do nawiązywania "przyjaźni" z wielkimi państwami Europy jak i z USA, łohoho jacy to nasi przyjaciele.... tylko, że ich gospodarka się rozwijała a nasza stała w miejscu...podczas wojny też....mielismy od cholery przyjaciół, którzy tak nam pomagali, że nasi piloci walczyli o Londyn. Wszelkie kraje współpracują na zasadzie "będziemy się z wami przyjaźnić ale my coś wam, wy coś nam", a jak rozumują polscy politycy?? W myśl zasady "bądźcie naszymi przyjaciółmi, bo z Rosją przyjaźnić sie nie wypada, nic od Was nie chcemy, wy bierzcie co chcecie tylko sie przyjaźnijmy"

Co do ludzi z doświadczeniem...Jesli akurat chodzi o polityke zagraniczną to widziałbym własnie ludzi młodych, energicznych, którzy nie mają zniszczonego rozumu wszelkimi dawnymi konfliktami w Europie, których obchodzi przyszłość a nie kłótnia kto kogo wysiedlił, kto komu zabrał i żeby teraz oddać. Ktoś kto ma świeże spojrzenie na wszelkie sprawy Europy może więcej zdziałać niż ktoś z długoletnim doświadczeniem. Niestety w Polsce nie mamy takich polityków, a jeśli mamy to sa przysłonięci przez znane nazwiska.
manjakMiB

Postprzez friks » 2009-06-08, 20:59

manjakMiB napisał(a):[...] Co do ludzi z doświadczeniem...Jesli akurat chodzi o polityke zagraniczną to widziałbym własnie ludzi młodych, energicznych, którzy nie mają zniszczonego rozumu wszelkimi dawnymi konfliktami w Europie, których obchodzi przyszłość a nie kłótnia kto kogo wysiedlił, kto komu zabrał i żeby teraz oddać. Ktoś kto ma świeże spojrzenie na wszelkie sprawy Europy może więcej zdziałać niż ktoś z długoletnim doświadczeniem. Niestety w Polsce nie mamy takich polityków, a jeśli mamy to sa przysłonięci przez znane nazwiska.

Ludzie młodzi sami nic nie zrobią. Muszą mieć wsparcie ze strony ludzi z wieloletnim doświadczeniem. Profesor Jan Krysiński zna więcej języków obcych niż premier i prezydent razem...

Język francuski, angielski i rosyjski to mało?

Osoby, które piastują stanowiska polityczne muszą dbać również o wizerunek historyczny kraju jak również o jego przyszłość a nie tylko przyszłość. Ktoś kto ma świeże spojrzenie na sprawy Europy nic o niej nie wie... Młody energiczny zespół w decyzjach politycznych to może jedynie się uczyć dyplomacji przy doświadczonych politykach.
W zakresie polityki zagranicznej wystaw młody zespół bez doświadczeń a za rok będziesz świętował nasze uroczyste wystąpienie z UE :) Trochę przesadziłeś z tą energią. Ona jest dobra kiedy analizuje się małe organizacje a nie skupiska wielomilionowe o zróżnicowanej społecznie, kulturalnie i finansowo strukturze.

Kto kogo wysiedlił jest bardzo ważne z punktu widzenia wartości historycznych. Tobie mam wrażenie się wydaje, że historia nie wymaga tego aby o nią dbać i opierać na niej obecne życie społeczeństwa. Każde społeczeństwo musi mieć swoje fundamenty, o które również musi dbać.

Sprawy takie jak wysiedlenia są bardzo ważne dla narodów, których dotyczyły. Problem, który dostrzegasz polega na tym, iż czasem politycy takie wątki np. historyczne wynoszą prawie na szczyt wszystkich problemów co negatywnie wpływa na relacje między państwowe. Takie wątki powinny być rozpatrywane i analizowane z zaplecza między zespołami z krajów, których to zagadnienie dotyczy. To samo dotyczy spraw delikatnych takich jak zróżnicowanie religijne itp.

W kontaktach z Rosją, o której piszesz to nie jest prosty temat. Nasza dyplomacja nie jest idealna i nigdy nie była ale ta sama Rosja, o której piszesz przyczyniła się między innymi do tego, że jeszcze się nie rozwinęła w 100% nasza demokracja a tym bardziej nasza dyplomacja. I tak nie jest źle biorąc pod uwagę naszą historię i czas 20 lat od zapoczątkowania przemian w Polsce. Dopiero przewinęło się od tamtego czasu paru ministrów spraw zagranicznych. Pewnie urodziłeś się już po 1989 roku i nie pamiętasz tamtych czasów ale kiedyś mieliśmy głównie jednego najlepszego sojusznika.
Takie kraje jak Niemcy, Francja Wielka Brytania, Włochy mają tą historię nieco łagodniejszą przynajmniej ostatnich kilkudziesięciu lat.
Może dlatego łatwiej jest im negocjować i stawiać warunki...

Pokolenie obecnych 30, 40 latków nie garnie się jakoś do polityki. Może kolejne pokolenia sobie będą lepiej radzić z aktywnym uczestnictwem w demokracji i "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie" i będziemy mieli lepszych polityków. Może twój rocznik manjakMiB. Jak uważasz nadajecie się?
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez d1gital » 2009-06-08, 21:22

friks napisał(a):Język francuski, angielski i rosyjski to mało?

'Znać' a umieć przeczytać z kartki to dwie różne rzeczy. Może zna rosyjski, ale dwa pozostałe to niestety słabo. Uprzedzając: tak, miałem z nim zajęcia w języku obcym jak również byłem kilkukrotnie na wykładach immatrykulacyjnych prowadzonych przez niego w tych językach.

Mówmy o konkretach. Chciałem zagłosować na Krysińskiego w pierwszej chwili jak usłyszałem o kandydaturze, lecz zniechęciła mnie jego kampania. Bardzo nieprzemyślana, a do tego jak można głosować na spammera? ;) Lepsza Partia Piratów 8)
B.
d1gital

Postprzez manjakMiB » 2009-06-08, 21:34

friks napisał(a):Ludzie młodzi sami nic nie zrobią. Muszą mieć wsparcie ze strony ludzi z wieloletnim doświadczeniem. Profesor Jan Krysiński zna więcej języków obcych niż premier i prezydent razem...
Język francuski, angielski i rosyjski to mało?

porównanie do prezydenta jest tu najśmieszniejsze. Mam kolegów co znają 3 języki obce, to dużo daje ale do euro bym ich nie wysłał.
friks napisał(a):Kto kogo wysiedlił jest bardzo ważne z punktu widzenia wartości historycznych. Tobie mam wrażenie się wydaje, że historia nie wymaga tego aby o nią dbać i opierać na niej obecne życie społeczeństwa. Każde społeczeństwo musi mieć swoje fundamenty, o które również musi dbać.
Sprawy takie jak wysiedlenia są bardzo ważne dla narodów, których dotyczyły. Problem, który dostrzegasz polega na tym, iż czasem politycy takie wątki np. historyczne wynoszą prawie na szczyt wszystkich problemów co negatywnie wpływa na relacje między państwowe. Takie wątki powinny być rozpatrywane i analizowane z zaplecza między zespołami z krajów, których to zagadnienie dotyczy. To samo dotyczy spraw delikatnych takich jak zróżnicowanie religijne itp.

Tylko że naszym fundamentem historycznym jest umartwianie sie a bo to rozbiory, a bo to wojna a bo to złe niemce i złe ruskie... Jakby w naszej historii nie było wielkich zrywów, a Polska była mocarstwem, której bali sie nawet ruscy. Nasi politycy ciągle odgrzebują sprawy wojny i tego że ktos komuś coś....Powinniśmy o tym zapomnieć bo kłótnie o przeszłość naszych dziadków nic sensownego nie przyniosą.
friks napisał(a):W kontaktach z Rosją, o której piszesz to nie jest prosty temat. Nasza dyplomacja nie jest idealna i nigdy nie była ale ta sama Rosja, o której piszesz przyczyniła się między innymi do tego, że jeszcze się nie rozwinęła w 100% nasza demokracja a tym bardziej nasza dyplomacja. I tak nie jest źle biorąc pod uwagę naszą historię i czas 20 lat od zapoczątkowania przemian w Polsce. Dopiero przewinęło się od tamtego czasu paru ministrów spraw zagranicznych. Pewnie urodziłeś się już po 1989 roku i nie pamiętasz tamtych czasów ale kiedyś mieliśmy głównie jednego najlepszego sojusznika.
Takie kraje jak Niemcy, Francja Wielka Brytania, Włochy mają tą historię nieco łagodniejszą przynajmniej ostatnich kilkudziesięciu lat.

Musze Cie rozczarować, urodziłem się przed 89rokiem. Nie nazywaj Rosji sojusznikiem, bo to zakrawa o bluźnierstwo. Ale bądź co bądź poraz pierwszy w historii powojennej Polski najechaliśmy obce państwo :) (mam tu na myśli Czechosłowacje). Państwa które wymieniłeś że miały łagodniejszą historię, kiedys byli naszymi sojusznikami, jak to się skończyło chyba wiesz. Zakończenie wojny w Polsce im się nie opłacało. Przynajmniej zanim Hitler zmienił kierunek marszu.
friks napisał(a):Pokolenie obecnych 30, 40 latków nie garnie się jakoś do polityki. Może kolejne pokolenia sobie będą lepiej radzić z aktywnym uczestnictwem w demokracji i "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie" i będziemy mieli lepszych polityków. Może twój rocznik manjakMiB. Jak uważasz nadajecie się?

Bo polityka w Polsce jest polityką dziadków, którzy kiedyś razem przy okrągłym stole a dziś wrzucają drugiemu od agentów i parafrazując Gombrowicza: jeden drugiego chce upupić...
manjakMiB

Postprzez friks » 2009-06-08, 21:47

d1gital napisał(a):[...]
Mówmy o konkretach. Chciałem zagłosować na Krysińskiego w pierwszej chwili jak usłyszałem o kandydaturze, lecz zniechęciła mnie jego kampania. Bardzo nieprzemyślana, a do tego jak można głosować na spammera? ;) Lepsza Partia Piratów 8)

Ja nie mam konta na n-k :wink: Muszę sobie to w opis dać :D jako coś niemożliwego. Ogólnie to ciekawa cześć kampanii :D PŁ to niezła duża klasa wyszła... Sam bym tego nie wymyślił w kampanii powiem szczerze.

manjakMiB uh ty ty :) Porównałem do prezydenta i premiera razem... Nie wiem czemu nie wymieniłeś tego drugiego :D

Co do wysiedleń napisałem wyraźnie w czym problem. Ja tam nie słyszę żeby mi ktoś mówił o rozbiorach :) Od Ciebie słyszę po raz pierwszy od dawna :) Nie wiem kiedy słyszałem coś takiego...

W którym roku się urodziłeś 1988? Będę się czuł rozczarowany :)
Słowo "sojusznikiem" napisałem tak jak był nazwany wtedy ZSRR...

Napisałem Ci o bierności społeczeństwa w wieku 30,40 lat i zapytałem o twój rocznik, jak ty widzisz jego udział w przyszłej polityce a ty mi napisałeś o ''upupianiu''. Proszę Cie...

Napisz manjakMiB jak ty widzisz to jak powinno być tylko przemyśl to. Jaki wg ciebie powinien być polityk do PE?
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez DaRiOOsH » 2009-06-08, 22:01

friks napisał(a):Ale uważam, że sama kandydatura z zakresu tego ile mogło zyskać środowisko akademickie była dobra. Nie mówię nikomu i nie narzucałem nikomu tego właśnie wyboru. Uważam, jednak że tylko przez łączenie polityki z nauką szeroko pojętą polska gospodarka a również samo środowisko akademickie w tym studenci mogą dużo zyskać.

Dołóżmy do tego jeszcze religię. Niech habity zaczną dyktować swoje reguły na uczelni. Zaczną się wywody w stylu Wpływ Twierdzenia Pitagorasa na przebieg soboru w XIII wieku.

Kolejna sprawa. Nie obchodzi mnie kto kogo wysiedlił. Nie obchodzi mnie kto kogo zamordował w Katyniu. Nie obchodzi mnie kto był Bolkiem. Również mam to w poważaniu czy kto współpracował z bezpieką i donosił na papieża.

Jestem zainteresowany powstaniem autostrad w Polsce, obniżeniem cen Internetu, bezpłatnym szkolnictwem, rozwiązaniem problemu z wszechpanującym kryzysem, problemu bezrobocia, niskich płac, zakończeniem strajku przez lekarzy, a zwłaszcza wyższymi nakładami na służbę zdrowia, sposobem kształtowania rent i emerytur za 40 lat kiedy będę upoważniony do pobierania tych świadczeń.

Problemy świata dzisiejszego mogę wymieniać całą noc, a wiedza o przeszłości jest mi zbędna. Od przeszłości mamy Wołoszańskiego i pozostałych historyków, których z chęcią wysłucham w wolnym czasie, a politycy mają zajmować się tym co jest i będzie, a nie było.

Tym się mają zajmować politycy. Ament.
DaRiOOsH

Postprzez manjakMiB » 2009-06-08, 22:05

friks napisał(a):manjakMiB uh ty ty :) Porównałem do prezydenta i premiera razem... Nie wiem czemu nie wymieniłeś tego drugiego :D

Bo w przeciwieństwie do prezydenta nasz premier umie mówić po angielsku. A pan prezydent się wtedy śmiał. Sytuacja miała miejsce z okazji wizyty tej takiej pani z USA.
friks napisał(a):Co do wysiedleń napisałem wyraźnie w czym problem. Ja tam nie słyszę żeby mi ktoś mówił o rozbiorach :) Od Ciebie słyszę po raz pierwszy od dawna :) Nie wiem kiedy słyszałem coś takiego...

to miałabyś ironia odnośnie odgrzebywania brudów z przeszłości i umartwianiem się nad naszym narodem..ah ta martyrologia...
friks napisał(a):W którym roku się urodziłeś 1988? Będę się czuł rozczarowany :)

urodziłem się w ostatnim miesiącu obowiązywania talonów na cukier kiedy premier Mieczysław Franciszek Rakowski sprawował stanowisko przewodniczącego Komisji Rady Ministrów ds. Dialogu ze Związkami Zawodowymi. :]
manjakMiB

Postprzez friks » 2009-06-08, 22:23

DaRiOOsH napisał(a):[...]
Dołóżmy do tego jeszcze religię. Niech habity zaczną dyktować swoje reguły na uczelni. Zaczną się wywody w stylu Wpływ Twierdzenia Pitagorasa na przebieg soboru w XIII wieku.

Widzę, że lubisz dokładać pewne dodatki :) Wiesz ogólnie w wielkich rozwiniętych krajach starają się łączyć doświadczenia nauki z gospodarką. Nic więcej w tym temacie.

DaRiOOsH napisał(a):[...]
Kolejna sprawa. Nie obchodzi mnie kto kogo wysiedlił. Nie obchodzi mnie kto kogo zamordował w Katyniu. Nie obchodzi mnie kto był Bolkiem. Również mam to w poważaniu czy kto współpracował z bezpieką i donosił na papieża.
[...]
Jestem zainteresowany powstaniem autostrad w Polsce[...]
Problemy świata dzisiejszego mogę wymieniać całą noc, a wiedza o przeszłości jest mi zbędna. [...]
Tym się mają zajmować politycy. Ament.

To zostało opisane wyżej. Problemy historyczne i konflikty powinny być analizowane z zaplecza politycznego a ustalenia dopiero przekazywane ludności. Jeśli jesteś zainteresowany autostradami to głosuj na kandydatów, którzy są blisko uczelni technicznych takich jak PŁ. Wydaję się, że właśnie oni mogą zachęcać najmocniej do budowy infrastrukury a nie humaniści. Politycy będą się zajmować jak dobrze wybierzesz.

manjakMiB napisał(a):Bo w przeciwieństwie do prezydenta nasz premier umie mówić po angielsku. A pan prezydent się wtedy śmiał. Sytuacja miała miejsce z okazji wizyty tej takiej pani z USA.

Pan prezydent się śmiał bo Pan premier nie potrafi dobrze mówić po angielsku i stara się tego unikać. Sam fakt na pewno tego, że się śmiał wtedy nie był dobry. Pan prezydent umie mówić co najmniej tak samo po angielsku jak Pan premier. Dlatego warto wspierać autorytety, które mogą ich przekonywać do innej polityki niż ciągłe utarczki. Póki co rządzą i muszą dbać oboje o wizerunek kraju a nie cały czas się spierać.

Czemu się śmiał (sam bym nie wytrzymał):
http://www.youtube.com/watch?v=teAk8iTrMzg

Nic dodać nic ująć.

Cieszę się, że mogę glosować w wolnych wyborach i nie ma już talonów na cukier :) Jeszcze bym schudł...
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez galdor » 2009-06-08, 22:58

friks napisał(a): Pan prezydent umie mówić co najmniej tak samo po angielsku jak Pan premier.

Może ominęła mnie ogromna przyjemność słuchania płynnej angielszczyzny z ust Pana prezydenta, ale nie słyszałem/widziałem nigdy Go w żadnej rozmowie po angielsku (lub w jakimkolwiek innym języku).
Może i zna biegle angielski, albo i inne języki ale nie ma to najmniejszego znaczenia w momencie gdy nie używa zdobytej wiedzy ( co z tego, że ktoś może znać 10 języków obcych jak żadnego nie używa).

friks napisał(a):Dlatego warto wspierać autorytety,

to chyba nie o "miłościwie nam panującym" ? :P

friks napisał(a):które mogą ich przekonywać do innej polityki niż ciągłe utarczki.

nieee, na pewno nie o Nim..

friks napisał(a):

jak dla mnie Pan premier mówił poprawnym angielskim ( może nie jakimś super zaawansowanym, ale jak najbardziej poprawnym), a że Pan premier ma wadę wymowy to chyba nie jego wina. Pan prezydent też zbyt pięknie ( choćby po polsku ) nie mówi.. :P
galdor

Postprzez friks » 2009-06-08, 23:12

galdor napisał(a):
friks napisał(a):

jak dla mnie Pan premier mówił poprawnym angielskim ( może nie jakimś super zaawansowanym, ale jak najbardziej poprawnym), a że Pan premier ma wadę wymowy to chyba nie jego wina. Pan prezydent też zbyt pięknie ( choćby po polsku ) nie mówi.. :P

Obaj nie mówią pięknie. I to właśnie wcześniej podkreślałem, że ani głowa państwa ani premier nie mówią dobrze w obcym języku. Jak ty uważasz, że to co powiedział Pan premier po angielsku było poprawne to ja nie mam słów - nawet Condoliza Rise się śmiała jak mówił to jedno trudne słynne słowo, które rozeszło się w całej Polsce. Pan prezydent nie mówi po polsku dobrze. Pan premier nieco lepiej... Jaka jest różnica między wadą wymowy jednego a drugiego?
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez manjakMiB » 2009-06-08, 23:18

friks napisał(a):Pan prezydent nie mówi po polsku dobrze. Pan premier nieco lepiej... Jaka jest różnica między wadą wymowy jednego a drugiego?

ano taka że Donald niepoprawnie wymawia literke R a prezydentowi się nie chce buzi otwierać jak mówi, mlaszcze i brzmi jakby sobie coś przed przemówieniem dziabnął :)
manjakMiB

Postprzez DaRiOOsH » 2009-06-08, 23:26

Jesteśmy narodem który zawsze korzysta z tłumaczy podczas wizyt zagranicznych gości. Wstyd i hańba. Gdy w końcu polityk decyduje się wyjść na przeciw oczekiwaniom jest wyśmiewany. Niezaprzeczalnie podczas tej wizyty Kaczor zaprezentował się znacznie lepiej niż kaczka.
DaRiOOsH

Postprzez galdor » 2009-06-08, 23:27

otóż to, a to mlaskanie Pana prezydenta, nie wiem jak innych, ale mnie doprowadza do szału :P

3 słowa i :mlask: kolejne 3 :mlask:
:evil: :evil: :evil:
galdor

Postprzez friks » 2009-06-08, 23:34

manjakMiB napisał(a):
friks napisał(a):Pan prezydent nie mówi po polsku dobrze. Pan premier nieco lepiej... Jaka jest różnica między wadą wymowy jednego a drugiego?

ano taka że Donald niepoprawnie wymawia literke R a prezydentowi się nie chce buzi otwierać jak mówi, mlaszcze i brzmi jakby sobie coś przed przemówieniem dziabnął :)

[usnięto...]

Lepiej napiszcie jak głosowaliście :)? Bo prawie ani słowa o waszych kandydatach...
Ostatnio edytowano 2009-06-10, 22:37 przez friks, łącznie edytowano 1 raz
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez DaRiOOsH » 2009-06-08, 23:48

Głosowałem zgodnie z moimi przekonaniami. Wybory były tajne. Czyż nie?
DaRiOOsH

Postprzez galdor » 2009-06-08, 23:59

ja powiem jedynie, że (parafrazując słowa Jarosława Kaczyńskiego po ogłoszeniu wstępnych wyników) nie miałem odwagi głosować zgodnie z moim sumieniem :P

( Jego słowa mnie rozwaliły całkowicie, jak ktoś ich nie słyszał to --> http://www.tvn24.pl/2235075,12690,0,0,1,wideo.html )
galdor

Postprzez echelon_ » 2009-06-09, 0:23

friks napisał(a):Lepiej napiszcie jak głosowaliście :)? Bo prawie ani słowa o waszych kandydatach...

Zagłosowałem na Krysińskiego. Przeważył chat, strona glosuje.com.pl oraz chęć zagłosowania na kogoś z wykształceniem.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Następna strona

Powrót do Hyde Park