UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Krysiński jako przypadek problemu natury ogólnej

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

Krysiński jako przypadek problemu natury ogólnej

Postprzez jacek kardaszewski » 2009-06-09, 10:43

Nawiązuję ponownie do Krysińskiego, jednak nie dlatego, że interesuje mnie on jako osoba, lecz dlatego, że jego przypadek, w kontekście ostatnich wyborów, może zostać potraktowany jako ilustracja zjawisk natury ogólnej.

Zacznijmy od tego, że z punktu widzenia realizacji celu, jakim było dostanie się do Parlamentu Europejskiego, Krysińskiemu nie można odmówić planowości i systematyczności. Owszem, popełnił po drodze kilka błędów, jednak wynikały one raczej ze sztywnego trzymania się planu, niż z niekonsekwencji. Plan powstał nie później niż w momencie wyboru Krysińskiego na rektora i polegał na zacieśnieniu kontaktów z PO za pośrednictwem zatrudnionego na Politechnice Łódzkiej dr Tomasza Saryusza-Wolskiego, brata eurodeputowanego Jacka Saryusza-Wolskiego, z myślą o Eurowyborach 2009. Tomasz Saryusz-Wolski stał się za kadencji Krysińskiego najważniejszą po nim osobą na uczelni, pomimo że był tylko doktorem i adiunktem. Właściwie to nie powinien był być nawet adiunktem z powodu braku postępów naukowych (adiunktem można być tylko przez czas określony). Nie tylko jednak nie był degradowany przez Krysińskiego, lecz, w końcu, został mianowany docentem. Innym elementem planu było wyeliminowanie z uczelni mojej osoby, ponieważ wykładałem ekonomię w duchu antyneoliberalnym (to znaczy mówiłem rzeczy, o których dzisiaj ćwierkają wróble na dachu, wczoraj jednak bardzo odbiegały od ortodoksji), a neoliberalizm jest, jak wiadomo, ideologią PO. W nagrodę za te i tym podobne działania Krysiński otrzymał drugie miejsce na liście tej partii. Jak już napisałem, Krysiński popełnił kilka błędów. Przede wszystkim nie docenił mojego poczucia własnej wartości, odporności psychicznej, energii i determinacji, które spowodowały, że, po pierwsze, prowadziłem i prowadzę walkę w sądzie, która już raz została przeze mnie wygrana, a nie pracuję obecnie na uczelni tylko dlatego, że Bielecki zignorował wyrok sądu przywracający mnie do pracy, po drugie, pomimo odcięcia mnie przez władze PŁ od źródła stałych dochodów, starczyło mi siły, aby włączyć się aktywnie w kampanię wyborczą. Ponadto, Krysiński prowadził swoją kampanię wyborczą w wyjątkowo niefortunny sposób. Nie jest prawdą, że była to wina spin doktorów, albowiem przyjęta strategia fraternizowania się, w przypadku gdy jest to korzystne, w sposób pozbawiony wszelkich skrupułów i zahamowań, to samo sedno strategii, dzięki której Krysiński doszedł do zajmowanej obecnie pozycji. To jest to, co ma on na myśli, gdy mówi, że jest "człowiekiem negocjacji". W pewnym sensie Krysiński zrobił karierę dzięki szeroko rozumianej "Naszej Klasie". Gdy mówi, że nie lubi wrogości, ma natomiast na myśli postępowanie w oparciu o głębokie przekonania.

Wniosek ogólny jest następujący: żyjemy w epoce powierzchownej fraternizacji, jednak wyborcza (i nie tylko wyborcza) klęska Krysińskiego pokazuje, że epoka ta posiada swoje ograniczenia i, być może, zaczyna dobiegać końca. Oby...
jacek kardaszewski
 
Posty: 137
Dołączył(a): 2005-12-07, 21:14

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Re: Krysiński jako przypadek problemu natury ogólnej

Postprzez jacek kardaszewski » 2009-06-10, 16:46

jacek kardaszewski
 
Posty: 137
Dołączył(a): 2005-12-07, 21:14

Re: Krysiński jako przypadek problemu natury ogólnej

Postprzez echelon_ » 2009-06-10, 17:03

Dzięki za link. Jedna odpowiedź pod tematem już mnie zdrowo rozbawiła.
daj się wypowiedzieć kardaszewskiemu a on już sie sam skompromituje bez niczyjej
pomocy, może jeszcze do ministerstwa obrony narodowej napisz o tym wszystkim


EDIT: Przeczytałem wszystko i tak z ciekawości patrzyłem na IPki osób wypowiadających się. Jakoś wiele przychylnych opinii na temat Kardaszewskiego wyszło z sieci Toya. Przypadek?
Keep trollin' trollin' trollin'...
Avatar użytkownika
echelon_
 
Posty: 3106
Dołączył(a): 2006-08-01, 12:57
Lokalizacja: Drewutnia


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron