UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

WF

Kto pyta - nie błądzi. Zatem czemu nie zadawać pytań - a nuż ktoś zna odpowiedzi.

Re: WF

Postprzez echelon_ » 2011-02-16, 21:23

Kompletnej rozpiski w necie raczej nie ujrzysz. A zapisywanie się na przedmiot jest tradycyjne, old schoolowe czyli długopisikiem kreślisz swoje nazwisko na kartce na 1. zajęciach.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez seba766 » 2011-02-17, 20:52

Tylko właśnie jest ta kwestia, że ja z Sieradza dojeżdżam i chciałbym wybrać coś najlepiej dopasowane do planu :P Jak by ktoś wiedział kiedy jest judo albo siłownia to bym był wdzięczny :)
seba766

Postprzez echelon_ » 2011-02-17, 21:08

Siłownia jest na ogólnym a ogólny jest tak często, gęsto, że spokojnie sobie coś dobierzesz.
echelon_

Postprzez onnn » 2011-02-18, 20:21

ostek12 napisał(a):Nie ma takiej specjalizacji. Wszystkie specjalizacje są na stronie studium. Ale żeby nie było to uwaga wypisuję je:P

Darmowe:
aerobik
bodyart, pilates
callanetics
ćwiczenia siłowe i kulturystyka
gimnastyka korekcyjna i zajęcia relaksacyjno-oddechowe
judo
koszykówka
piłka nożna
siatkówka
stretching, joga
tańce

Płatne:
łyżwiarstwo
tenis ziemny
pływanie

a nie ma tenisa stołowego?
onnn

Postprzez smieszek88 » 2011-02-18, 20:29

W tenisa stołowego można bez problemów grać na ogólnym.
"Nigdy nie wiadomo, kto ma rację, ale zawsze wiadomo, kto ma władzę." Prawo Whistlera
smieszek88

Postprzez onnn » 2011-02-18, 21:59

to jak to jest na ogólnym? przychodzi ileś tam osób i każdy idzie grac w co chce?
onnn

Postprzez echelon_ » 2011-02-18, 22:06

Z grubsza tak. Jednak czasem jest problem żeby np. zebrać wystarczającą ilość ludzi do wyjścia na zewnątrz na nogę.
echelon_

Postprzez kyle » 2011-02-21, 21:07

Ale na ogolnym jest tak jak np. w szkole sredniej ? Czyli ze koles powie siatka to np wszyscy maja grac w siatke ? Czy moge np isc na tenis stolowy jak tylko bede chcial ?
Bo poszedlbym na ogolny .. ale bardzo nie lubie grac w pilke nozna ... i nie chcialbym zeby sie okazalo ze bede do tego zmuszony
kyle

Postprzez smieszek88 » 2011-02-21, 22:03

onnn napisał(a):to jak to jest na ogólnym? przychodzi ileś tam osób i każdy idzie grac w co chce?
echelon_ napisał(a):Z grubsza tak. Jednak czasem jest problem żeby np. zebrać wystarczającą ilość ludzi do wyjścia na zewnątrz na nogę.
kyle napisał(a):Ale na ogolnym jest tak jak np. w szkole sredniej ? Czyli ze koles powie siatka to np wszyscy maja grac w siatke ? Czy moge np isc na tenis stolowy jak tylko bede chcial ?
Bo poszedlbym na ogolny .. ale bardzo nie lubie grac w pilke nozna ... i nie chcialbym zeby sie okazalo ze bede do tego zmuszony
Ktoś chyba nie umie czytać :wink:
Ja przez wszystkie semestry wf-u chodziłem na ogólny i piłkę widziałem tylko przez okno siłowni (nie liczę piłek lekarskich i do ping ponga).
"Nigdy nie wiadomo, kto ma rację, ale zawsze wiadomo, kto ma władzę." Prawo Whistlera
smieszek88

Postprzez Yyyeey » 2011-02-23, 18:15

Trochę pytań co do siłowni. Jakiej jest mniejwięcej wielkości? Ile sprzętu? Sprzęt olimpijski czy zwyczajny?
Yyyeey

Postprzez smieszek88 » 2011-02-23, 19:50

Yyyeey napisał(a):Trochę pytań co do siłowni. Jakiej jest mniejwięcej wielkości? Ile sprzętu? Sprzęt olimpijski czy zwyczajny?
Szału nie ma.
Przy normalnych wymaganiach nie można narzekać, że czegoś nie ma, najwyżej może być zajęte jak przyjdzie dużo osób (ale zawsze się można jakoś dogadać).
Są 2 ławeczki, 3 atlasy, stojaczek żeby brać sztangę na barki, kilka sztang prostych i krzywych, hantli, sporo obciążenia, 2 rowerki, 3 wiosełka, jeszcze parę sztuk dodatkowego sprzętu i sporo wolnego miejsca (oczywiście mogę się nieco mylić bo dawno tam nie byłem).
Prawie zapomniałem o najważniejszych - waga i lustra (niektórzy więcej czasu spędzali napinając się przed lustrem :x niż ćwicząc)
smieszek88

Postprzez Yyyeey » 2011-02-25, 7:56

Myślałem, że gorzej. ;) Chyba na te 4 miechy się tu przeniose, bo i tak bym z czasem nie wyrabiał na tym semestrze. A czy są jakieś poręcze, ławeczki na brzuch?
Yyyeey

Postprzez smieszek88 » 2011-02-25, 9:22

Yyyeey napisał(a):A czy są jakieś poręcze, ławeczki na brzuch?
Jest osobna ławeczka na brzuch, na atlasie jest druga taka elastyczna (można dostać choroby morskiej :wink: ) i poręcze są na drugim atlasie. Jak nie starcza to można wziąć materac i robić brzuszki bez udogodnień lub wykorzystać drabinki.
smieszek88

Postprzez Yyyeey » 2011-02-26, 12:00

Zapowiada się nie najgorzej.
Yyyeey

Postprzez Mariposso » 2011-02-27, 17:55

Treningi sekcji azsu zaczynają się od tego poniedziałku czy od następnego??
Mariposso

Postprzez SaMi » 2011-02-27, 19:59

Korzystając z utworzonego topicu chciałbym zapytać czy na naszej uczelni działa jakaś sekcja kolarstwa górskiego ?
Kto ją prowadzi, jak wygladaja terminy i formy treningów ;D? Jakiekolwiek informacje bardzo przydałyby mi się ;D
Nie chodzi mi tutaj o kwestie zaliczenia W-F'u tylko poprostu udział w zajęciach w ramach samorozwoju;). Może działa u nas jakas nieformalna grupa ;D?
Pozdrawiam,
SaMi

Postprzez Pinac » 2011-02-28, 19:20

a chodził ktos na łucznictwo np w społem łodź? ;p
Pinac

Postprzez Etylina » 2011-03-04, 22:08

A ja mam pytanie: czy za każdym razem podczas zapisów jest taki bajzel na kółkach? Strony wydziałowe swoje, SWFiS swoje, nic nie rządzi, ludzi jak na wyprzedaży w Media Markcie. Wyszło na to, że kto pierwszy ten lepszy i bujajcie się, dzieciaczki z II semestru. A godziny rozpisane też nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością (nie jest napisane, kiedy mają grupy początkujące, a kiedy kontynuacja).

Jak jest z zamianą godzin? Jestem pewna, że znajdzie się ktoś, kto chociaż nie chciał, miał "priorytet" o godzinie, która mu nie pasuje i może chciałby chodzić na zajęcia, które nijak nie pasują mnie i odwrotnie. Da się coś takiego załatwić?

Na sekcję (np tenis ziemny początkujący) raczej nie mam co liczyć, wystarczy mi leserowanie na ogólnym.
Etylina

Postprzez smieszek88 » 2011-03-05, 10:18

Etylina napisał(a):A ja mam pytanie: czy za każdym razem podczas zapisów jest taki bajzel na kółkach? Strony wydziałowe swoje, SWFiS swoje, nic nie rządzi, ludzi jak na wyprzedaży w Media Markcie. Wyszło na to, że kto pierwszy ten lepszy i bujajcie się, dzieciaczki z II semestru. A godziny rozpisane też nie zawsze pokrywają się z rzeczywistością (nie jest napisane, kiedy mają grupy początkujące, a kiedy kontynuacja).

Jak jest z zamianą godzin? Jestem pewna, że znajdzie się ktoś, kto chociaż nie chciał, miał "priorytet" o godzinie, która mu nie pasuje i może chciałby chodzić na zajęcia, które nijak nie pasują mnie i odwrotnie. Da się coś takiego załatwić?

Na sekcję (np tenis ziemny początkujący) raczej nie mam co liczyć, wystarczy mi leserowanie na ogólnym.

Zacytuje sam siebie :wink:
smieszek88 napisał(a):
fuga napisał(a):Jeśli w planie na drugi semestr jest napisane, że zajęcia w-f mają być we wtorek o godz. 14-16 to znaczy, że mogę wybrać tylko te zajęcia, które odbywają się w tym terminie?
Wydaje mi się, że ten temat był już wałkowany i to nie raz, ale nie chce mi się szukać więc napiszę. :wink:

To znaczy, że w tym terminie masz pierwszeństwo na wf ogólny, jeżeli chcesz iść na coś innego to lepiej się pospiesz bo ilość miejsc jest ograniczona.
Ten jak to nazwałaś "priorytet" nie oznacza, że w tym terminie powinnaś chodzić, ale w tym terminie (specjalnie to powtarzam) wf-ista nie powinien Ci powiedzieć, że nie ma już miejsc (dotyczy tylko ogólnego).
Teraz możesz iść na inny termin i liczyć na to, że jeszcze są miejsca (kiedyś bez problemu dopisałem się do grupy w 3 lub 4 tygodniu, ale to było o godzinie 17 albo 18 więc było dużo miejsc) i jak coś znajdziesz to się wypisujesz z tego na którym już jesteś.

Na sekcje z reguły chodzą osoby dobrze sobie radzące w danej dyscyplinie.
Jak chcesz zacząć swoją przygodę z danym sportem to idziesz na specjalizacje.
To jest właśnie podział na grupę początkującą i kontynuację
smieszek88

Postprzez Etylina » 2011-03-05, 18:58

W takim razie pozostaje mi popytać w tygodniu po Yapie.

Na sekcje z reguły chodzą osoby dobrze sobie radzące w danej dyscyplinie.
Jak chcesz zacząć swoją przygodę z danym sportem to idziesz na specjalizacje.
To jest właśnie podział na grupę początkującą i kontynuację

Ciągle słyszałam sekcje/specjalizacje zamiennie, więc zwątpiłam, które co oznacza.

Nie mnie uważam, że organizacja tego wszystkiego jest upośledzona i dziekanat podkreśla co innego, niż dzieje się w SWFiS.
Etylina

Postprzez dreamGlRL » 2011-03-05, 23:04

Przytoczę historię z minionego tygodnia:
Wraz z koleżankami udałyśmy się na zapisy w czasie jedynego okienka w naszym planie, które trwa przez cały semestr (wiadomo, laboratoria). Byłyśmy pierwsze w kolejce, jednak pani magister prosiła byśmy przepuszczały studentki II semestru z planowym wuefem w danych godzinach (jak wiadomo mają pierwszeństwo). Nie zmartwiłyśmy się tym zbytnio, gdyż chodziło o EiE, gdzie dziewcząt jest niewiele, a panowie raczej nie są chętni na zajęcia z aerobiku;) Ostatnia dziewczyna, która zadeklarowała się jako studentka 1 roku Elektroniki, spędziła przy biurku prowadzącej zastanawiająco dużo czasu, a gdy nadeszła nasza kolej, okazało się, że miejsca właśnie się skończyły... Ostatnie kilka nazwisk na liście wpisanych było jednym charakterem pisma, w rubryce obok - FTIMS (bynajmniej nie pierwszy rok)!
Nie wystarczy być szybkim. Trzeba też mieć silne łokcie.
dreamGlRL

Postprzez Hawlett » 2011-09-19, 22:22

Darmowe:
aerobik
bodyart, pilates
callanetics
ćwiczenia siłowe i kulturystyka
gimnastyka korekcyjna i zajęcia relaksacyjno-oddechowe
judo
koszykówka
piłka nożna
siatkówka
stretching, joga
tańce

Płatne:
łyżwiarstwo
tenis ziemny
pływanie

Czyli z tego co widzę jogę w tym roku wycofano? Czy jest może ona w ramach stretchingu?
Hawlett

Postprzez Ad@m » 2011-09-20, 0:21

Prawdopodobnie w ramach stretchingu.
Ja nadal chcę rugby. Choćby i na AZTesie.
Ad@m

Postprzez Sara » 2011-12-10, 19:22

Siemka.

Ja mam takie jedno pytanie. Znajoma zakonczyla juz studia a chciałaby dołaczyc do sekcji azs na politechnice. Czy wogole jest taka mozliwosc nie bedac juz studentka. Jeden chlopak u nas jest w sekcji co juz zakonczył studia ale nie wiem konkretnie na jakich warunkach. Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam.
Sara

Postprzez Revan » 2011-12-10, 23:22

Rozwiązanie bardzo proste. Iść i się zapytać u źródła.
mgr inż.
Revan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania