UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Podanie o obiżenie progu punktowego (WEEIA)

Kto pyta - nie błądzi. Zatem czemu nie zadawać pytań - a nuż ktoś zna odpowiedzi.

Podanie o obiżenie progu punktowego (WEEIA)

Postprzez filis93 » 2015-03-04, 14:45

Witam,
właśnie skończyłem pierwszy semestr informatyki, niestety z brakiem ponad 20 pkt. ECTS. Podanie oczywiście złożyłem i tutaj mam pytanie, czy są jakieś szanse na rejestracje na kolejny semestr? Słyszałem o sytuacjach gdzie ludzie przechodzili na drugi semestr z 6 a nawet 2 punktami. Co w wypadku gdy dostane negatywną decyzje ? Czy odwołanie się do rektora coś da?
filis93

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Podanie o obiżenie progu punktowego (WEEIA)

Postprzez 200dent » 2015-03-04, 15:20

Dobre uzasadnienie konieczne. Sytuacja losowa, materialna, chorobowa. Do tego przydałoby się zaliczenie jakichś składowych (np. prawie cały zaliczony przedmioty, bo brakowało jedynie egzaminu). Im więcej wymienionych, tym szanse większe. Ale przy 20 braku... oznacza to jedynie 10 pktów zaliczonych. A te można zdobyć na banałach. I ciężko się spodziewać, by osoba która zdobyła 10 pkt w pierwszym semestrze, zdobyła 50 pkt w następnym (właściwie ok. 35 z uwagi na dopuszczalne braki).
Jeśli jesteś pewien że dasz radę, a pierwszy semestr stracony głównie z przyczyn losowych (lenistwo, czy okrutny prowadzący przedmiot to słabe uzasadnienie), próbuj.
200dent

Powrót do Pytania