Strona 1 z 1

Podanie o obiżenie progu punktowego (WEEIA)

PostNapisane: 2015-03-04, 14:45
przez filis93
Witam,
właśnie skończyłem pierwszy semestr informatyki, niestety z brakiem ponad 20 pkt. ECTS. Podanie oczywiście złożyłem i tutaj mam pytanie, czy są jakieś szanse na rejestracje na kolejny semestr? Słyszałem o sytuacjach gdzie ludzie przechodzili na drugi semestr z 6 a nawet 2 punktami. Co w wypadku gdy dostane negatywną decyzje ? Czy odwołanie się do rektora coś da?

Re: Podanie o obiżenie progu punktowego (WEEIA)

PostNapisane: 2015-03-04, 15:20
przez 200dent
Dobre uzasadnienie konieczne. Sytuacja losowa, materialna, chorobowa. Do tego przydałoby się zaliczenie jakichś składowych (np. prawie cały zaliczony przedmioty, bo brakowało jedynie egzaminu). Im więcej wymienionych, tym szanse większe. Ale przy 20 braku... oznacza to jedynie 10 pktów zaliczonych. A te można zdobyć na banałach. I ciężko się spodziewać, by osoba która zdobyła 10 pkt w pierwszym semestrze, zdobyła 50 pkt w następnym (właściwie ok. 35 z uwagi na dopuszczalne braki).
Jeśli jesteś pewien że dasz radę, a pierwszy semestr stracony głównie z przyczyn losowych (lenistwo, czy okrutny prowadzący przedmiot to słabe uzasadnienie), próbuj.