UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Zmiana wydziału po I roku

Kto pyta - nie błądzi. Zatem czemu nie zadawać pytań - a nuż ktoś zna odpowiedzi.

Zmiana wydziału po I roku

Postprzez Mixon123 » 2015-04-01, 18:24

Witam! Chciałem zapytać jak to jest z tymi punktami... Czy mogę po roku zmienić wydział(zacząć studia od I semestru) nie wnosząc żadnych opłat za punkty. I semestr mam zaliczony w całości także wszystkie punkty wykorzystane. Proszę o konkretne odpowiedzi. Z góry dziękuję.
Mixon123

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Zmiana wydziału po I roku

Postprzez 200dent » 2015-04-01, 18:49

Po prostu rezygnuj ze studiów i składaj papiery na 2015/1016. Przepisywanie przedmiotów nie wiem czy wchodzi w grę. Nawet jeśli powtarzasz (metodą wypisu i zapisu) semestr identycznego kierunku, oceny nie muszą być przepisywane. W przypadku zmiany wydziału obstawiam, ze możesz mieć wszystkie przedmioty do nauki na nowo... jedynie matematyka i zapewne fizyka to przedmioty wspólne dla większości wydziałów. Ale z uwagi na to, że na każdym wydziale jest inny rozkład zagadnień, z pewnością zostaniesz zmuszony do uczęszczania na te zajęcia. Będą to jedynie "luźniejsze" przedmioty, gdyż większość zagadnień masz ogarnięte.
200dent

Postprzez Mixon123 » 2015-04-01, 19:01

Nie chodzi mi w ogóle o przepisywanie. Powiem szczerze że tych ważnych przedmiotów nie chciałbym żeby mi przepisywali dlatego że inny wydział tak jak napisałeś to inne zagadnienia. Chodzi mi o to czy nie będę musiał płacić za punkty które wykorzystałem już teraz (30 pkt).
Mixon123

Postprzez 200dent » 2015-04-01, 19:47

O ile dobrze kojarzę, to jeśli się wypiszesz podczas drugiego semestru, to nie masz żadnych opłat. Ale poczekajmy aż wypowie się ktoś bardziej doświadczony.
200dent

Postprzez Ad@m » 2015-04-01, 23:03

Kolego, to nie działa w ten sposób. Nie jest tak, że masz z góry ustaloną liczbę punktów na całe życie i nie możesz tej liczby przekroczyć. Jeżeli studiujesz równocześnie dwa kierunki, to za drugi musisz płacić. Podobnie jeśli skończyłeś studia I stopnia i chcesz iść na inny kierunek studiów I stopnia. Wtedy płacisz. Jeżeli rezygnujesz ze studiów przez obroną, to możesz nadal bezpłatnie studiować. Nikt Ci nic nie naliczy, bo zdobyłeś na innym kierunku 30 punktów.
Przepis o ograniczonej ilości punktów w trakcie studiów istnieje, ale dotyczy jednego, studiowanego przez daną osobę kierunku. Na studiach inżynierskich, zaplanowane jest 210 punktów. Można zdobyć bodaj 30 punktów więcej, niż przewiduje to program (przynajmniej u mnie tak było) aby nie musieć za nie płacić. Po przekroczeniu 240 punktów, za każdy kolejny trzeba płacić po 55zł. Dotyczy to osób, które studiują w ramach indywidualnego planu studiów. Wtedy można bez ograniczeń dobierać sobie przedmioty. Dzięki temu, miałem sytuację że w jednym semestrze miałem tylko 12 punktów do zdobycia, bo musiałem zbić nadmiar punktów do bezpłatnego pułapu.
Ad@m

Postprzez kapc94 » 2015-04-01, 23:17

Tej opłaty za drugi kierunek to czasem jakiś czas temu nie znieśli? Nie jestem pewien, ale chyba coś takiego mi się obiło o uszy.

A jeśli chodzi o przedmioty, to jeśli jakiś się już miało przed rozpoczęciem studiów od nowa, zawsze można próbować dogadać się z prowadzącym żeby przepisał ocenę. Wszystko zależy wtedy od prowadzącego, ale często to działa.
kapc94

Powrót do Pytania