UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

płatne powtarzanie sem. - niezaliczenie przedmiotu

Kto pyta - nie błądzi. Zatem czemu nie zadawać pytań - a nuż ktoś zna odpowiedzi.

płatne powtarzanie sem. - niezaliczenie przedmiotu

Postprzez Kubaj123 » 2015-04-09, 20:30

Witam.
Tak sobie gdybam i myślę. Mam płatne powtarzanie sem. 1 na EEIA z czego zostało mi jeszcze do zrobienia chyba 5ects z 1sem i 10 z 2sem. Czy przejdę na 2 rok jeżeli któregoś z nich nie zalicze, tzn czy jak powtarza się płatnie rok to czy trzeba mieć wszystkie ects za dany rok 60/60 czy może nadal obowiązuje max 15pkt braku?

Gdyby to coś zmieniło z awansowego 3 semestru zrobiłem coś około 20ects i łącznie mam ich 60
Kubaj123

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: płatne powtarzanie sem. - niezaliczenie przedmiotu

Postprzez LPU » 2015-04-09, 20:36

Jeśli powtarzasz semestr to patrz w ectsy żeby zgadzało Ci się tyle ile musisz mieć na następny semestr np: powtarzasz 2 żeby przejść na 3 nie możesz mieć braku więcej niż jest przewidziane.
LPU

Postprzez Kubaj123 » 2015-04-09, 22:00

Ok dzięki wielkie. Miałbym jeszcze pytanie. Czy jak wziąłem sobie przedmioty z 4 semestru na semestrze 2 to bedą mi sie one liczyły do pkt. Braku jeżeli ich nie zaliczę?
Zakładając ze mam cały 1 rok zrobiony 60/60 ale z awansowych na 2 semestrze z sem4 mam Np20 bo nie chciało mi sie jednak tego zaliczać to czy mnie dadzą na 2 rok?
Mam nadzieje ze w miarę czytelnie wytlumaczylem
Kubaj123

Postprzez Ad@m » 2015-04-09, 22:40

Nie chciało? Kolega czyta co pisze? Czy studia to ciągła impreza i 5 letnie wakacje? Rozumiem że może coś się nie udać, ale jak Ci się nie chce czegoś zaliczać, to wybacz, ale droga wolna. Studia obowiązkowe nie są!
Masz przedmiot w karcie = musisz go zaliczyć. Nie zaliczysz, masz brak. Z takim podejściem to pisz od razu podanie o skreślenie z listy studentów, bo jak widzę studia nie dla Ciebie.
Mam nadzieję że wyraziłem się w miarę czytelnie...
Ad@m

Postprzez Kubaj123 » 2015-04-09, 23:20

Człowieku ogarnij życie, gdybanie to gdybanie i pisze to co mi sie podoba. A wole być ubezpieczony na przyszłość w razie wpadki i wiedzieć więcej. Haters gonna hate.
Kubaj123

Postprzez 200dent » 2015-04-10, 2:16

Ogólnie jest tak, że najpierw przedmiot robisz standardowo. Po zaliczeniu obowiązkowych składowych (obecność, laboratoria) zazwyczaj jest kolokwium/rozbójnik/egzamin. Jeśli nie zrobisz w standardzie, to masz jeszcze możliwość w kolejnej sesji. Jak kolejna sesja nie pójdzie, powtarzasz przedmiot. Czasem oceny ze składowych (np. laborek) są przepisywane. Ale nie zawsze.
Powtarzany przedmiot już musisz zaliczyć. Brak zaliczenia może oznaczać skreślenie z listy za brak postępów w nauce, bądź też niepuszczenie na kolejny semestr. Wszakże bywały kwiatki, które dopiero za trzecim - czwartym rokiem zdali przedmiot. Na niektórych, jeśli nie na wszystkich wydziałach dopuszczalny brak punktów dla przedmiotów powtarzanych wynosi 0 ECTS.

Co do awansu: Jak uwalisz przedmiot, płacisz za powtórkę. Biorąc przedmiot awansem masz takie same zobowiązania, jakbyś otrzymał go w standardowy sposób. Należy dobierać sobie przedmioty takie, których "nie da się uwalić", ewentualnie mieć pewność, że ilość wolnego czasu i posiadana wiedza dadzą niemal pewność zaliczenia. To że istnieje możliwość awansu nie oznacza konieczności. Przedmiot awansowany musi być również niezależny od innych (np. chemia na III semestrze, gdy I i II nie miały nic związanego z chemią), lub być oparty na zaliczonych przedmiotach. (np. matematyka 3 po zaliczonych mat. 1 i 2)

Jeśli niechcenie wynika z czego innego niż praca czy sytuacja losowa... to mamy problem. Z takim podejściem ukończysz studia 2-3 lata starszy niż planowałeś na początku. Albo wcale. I tak się pojawiają "złośliwe" komentarze na temat 5-letnich wakacji etc.
Porzucanie przedmiotu to bardzo złe rozwiązanie. Warto przynajmniej na niego chodzić, próbować zaliczać... może się uda. A nawet jeśli polegniesz w tym boju, to wiesz wtedy czego oczekiwać, gdy go będziesz robić za rok. A jak porzucisz na początku... to w praktyce masz pierwszy i ostatni rok na zaliczenie.
I ogólnie jeśli uwalasz powtarzany przedmiot, to należy się chociaż poważnie zastanowić nad sensem studiowania.
200dent

Postprzez Ad@m » 2015-04-10, 10:57

Jeżeli niezaliczenie wynika z sytuacji losowej, takiej jak choroba swoja lub w rodzinie, problemy finansowe czy coś podobnego, to prodziekani nigdy nie robią problemów. Pozwolą powtórzyć rok z kilkudziesięcioma punktami braku a i jeszcze umorzą opłatę. Ale jeśli to jest lenistwo, to przepraszam ale nikt nie będzie się nad takim litował. Napisałeś wyraźnie, "Np20 bo nie chciało mi sie jednak tego zaliczać ". Sam przyznajesz tym, że traktujesz studia w dość lekceważący sposób.
Jak uwalisz powtórkę semestru, to powinieneś dostać skreślenie z automatu. Nie chcemy kształcić inżynierów, którzy nie mają pojęcia o tym co skończyli.
Pytasz się o awans? Przedmioty które masz w karcie musisz zaliczyć. Nie ważne czy awans czy nie. Prawo do wykreślania przedmiotów z karty mają tylko ITSowcy.
Nie musisz się z moją opinią zgadzać. Ja uważam że takie podejście do studiów, dyskwalifikuje Cię jako studenta. Już samo to, że powtarzasz 1 semestr o tym świadczy! Kiedyś było prosto. Pierwszy rok trzeba było zaliczyć w całości. Bez braków. Brak na 1 roku = skreślenie. Brak na wyższym roku = powtarzanie roku. Kończyli ludzie którzy wiedzieli co kończą i byli dobrze wyszkoleni. Teraz kończą ludzie, którzy 3,5 letnie studia robili w 7. Taka osoba idzie do przemysłu i wyrabia opinię o absolwentach PŁ. Potem są listy wysyłane do dziekanatów że kształceni są inżynierowie którzy nie mają pojęcia o kierunku który skończyli.
Ja przez całe studia miałem stypendium. Nigdy nie miałem problemu z zaliczeniem. Udzielałem się w promocji uczelni. Wolontariat od 2 roku studiów. I psia krew, mój dyplom jest wart tyle samo, co dyplom lesera, któremu się nie chciało zaliczyć przedmiotu...
Ad@m

Postprzez 200dent » 2015-04-10, 11:30

Tutaj przyjemność uwalenia przedmiotów z awansu przez niechcenie będzie kosztować kilkaset złotych. I teraz jest już chyba za późno na odkręcanie. Jak podejście się nie zmieni, zostawisz na uczelni kilka tysięcy złotówek. A to i tak nie gwarantuje ci ukończenia studiów.
Do tego uwaleniem awansu sobie zapewniłeś mniejsze szanse na awanse, warunki i tego typu decyzje w kolejnych semestrach.

A tak ogólnie co sprawia problem? Sprawka z laborek, przedmioty wydają się być czarną magią, czy może niedobór typowej nauki i ćwiczeń?
200dent

Powrót do Pytania