Strona 1 z 1

Powtarzanie semestru i dalsza nauka

PostNapisane: 2015-04-17, 11:37
przez Arahra
Witam,

mam takie pytanie, jako student 3 semestru ze względów zdrowotnych/przebytej operacji na przełomie roku.
Nie byłem w stanie podchodzić do tegorocznej sesji zimowej. Panie z dziekanatu powiedziały, że powinienem złożyć podanie o powtarzanie
semestru 2 jeżeli chce pozostać studentem PŁ.
Podanie złożyłem i posiadam 2 przedmioty z semestru 2 do zaliczenia każdy po 2 pnkt ECTS oraz w przedmiotach zaległych posiadam wszystkie przedmioty
z semestru 3.
Moje pytanie brzmi:
Jak sprawa wygląda kiedy skończę teraz powtarzany semestr nie zaliczając wszystkich bieżących przedmiotów np. będę mieć 2/4 pnkt ECTS z powtarzanego semestru 2?
2 pytanie:
Co mam zrobić z tymi wszystkim zaległymi przedmiotami, nie bardzo wiem jak to traktować, czy kończąc 2 semestr będę mógł kontynuować normalnie naukę na 3 semestrze?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Re: Powtarzanie semestru i dalsza nauka

PostNapisane: 2015-04-17, 11:42
przez 200dent
Masz w tej chwili 4 ECTS braku z II semestru, które powtarzasz, oraz 30 ECTS braku z III semestru, który będziesz powtarzać?


Laborki wzywają, wracam na forum o 14tej

Re: Powtarzanie semestru i dalsza nauka

PostNapisane: 2015-04-17, 11:52
przez Arahra
tak dokładnie, wybierając tok studiów widzę powtarzanie płatne,
kiedy wejdę w szczegóły widzę 2 przedmioty z semestru 2 jako bieżące (2 x 2 pnkt ECTS) i wszystkie przedmioty z semestru 3 jako zaległe.

Re: Powtarzanie semestru i dalsza nauka

PostNapisane: 2015-04-17, 14:14
przez 200dent
Tak więc teraz robisz te dwa przedmioty. Jeśli je powtarzasz, a w poprzednim drugim semestrze "byłeś zdrowy", mogą robić problemy przy uwaleniu powtórki. Jeszcze masz okazję robić przedmioty z III semestru, o ile masz zaliczone pewne składowe (m. in. obecność)
Potem przechodzisz na trzeci semestr. Niby powtórka oznacza, że musisz te przedmioty zaliczyć. Ale jak ci się noga powinie, to nie powinni marudzić... w końcu to przyczyna losowa, a nie niechcenie. Do tego jest to powtarzanie płatne. Ale z tytułu sytuacji losowej może się uda obniżyć lub umorzyć opłatę...