UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

ktos wie o pkt??!!

Kto pyta - nie błądzi. Zatem czemu nie zadawać pytań - a nuż ktoś zna odpowiedzi.

ktos wie o pkt??!!

Postprzez bd88 » 2008-01-28, 15:05

słyszalem ostanio ze rektor zminiel liczbe pkt zaliczeniowych z pierwszego roku z 17 na 12 czy to jest prawda????!!!!
bd88

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: ktos wie o pkt??!!

Postprzez DaRiOOsH » 2008-01-28, 15:24

Wszystko zależy od wydziału. Na mechanicznym bez zmian, nie słyszałem o żadnych zmianach.
DaRiOOsH

Postprzez Szysiek » 2008-01-28, 15:42

tak samo na elektrycznym obowiązuje 15...
Krzysztof Kardas
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki,
Informatyki i Automatyki PŁ
Szysiek
WRS EEIiA

Postprzez Hubert Gęsiarz » 2008-01-28, 18:47

Decyzję w przypadku liczby punktów dających rejestracje na kolejny semestr wydaje dziekan ds. studenckich. Rektor jest oczywiście władny w tym zakresie ale nie mięsza się w sprawy punktów ESTS. Nie słyszałem o żadnych zmianach na naszych wydziałach.
Hubert Gęsiarz
Rada Studentów

Postprzez evil » 2008-01-29, 1:30

Hubert Gęsiarz napisał(a):Decyzję w przypadku liczby punktów dających rejestracje na kolejny semestr wydaje dziekan ds. studenckich. Rektor jest oczywiście władny w tym zakresie ale nie mięsza się w sprawy punktów ESTS. Nie słyszałem o żadnych zmianach na naszych wydziałach.

"Ciekawie" było, gdy raczkował system punktowy. Na pytanie "ile potrzeba punktów do rejestracji na x semestr" panie w dziekanacie z rozbrajającą szczerością mówiły "nie wiadomo, PO SESJI się okaże".
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-01-29, 2:24

evil napisał(a):"Ciekawie" było, gdy raczkował system punktowy. Na pytanie "ile potrzeba punktów do rejestracji na x semestr" panie w dziekanacie z rozbrajającą szczerością mówiły "nie wiadomo, PO SESJI się okaże".
No i :?: Co z tego wynika przepraszam?? System punktowy ma teraz kilka latek i jak zapytasz w dziekanacie o to, to już raczej nie usłysysz takiej odpowiedzi... Chyba czas zacząć też się rozwijać evil
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez lagoon » 2008-01-29, 9:11

Na budownictwie 20, arch 16 jezeli dobrze kojarze. (dzienne)
lagoon

Postprzez badzio » 2008-01-29, 9:50

evil napisał(a):"Ciekawie" było, gdy raczkował system punktowy. Na pytanie "ile potrzeba punktów do rejestracji na x semestr" panie w dziekanacie z rozbrajającą szczerością mówiły "nie wiadomo, PO SESJI się okaże".

Nie moge sie z Toba zgodzic, biorac pod uwage ze wg moich informacji bylem pierwszym rocznikiem z systemem punktowym (2000r) i od poczatku wiedzielismy ile punktow jest potrzebne aby zaliczyc semestr
I tu taka ciekawostka - z tego co kojarze to na I roku limit byl ustawiony powyzej 20p, chyba 22, od drugiego roku bylo juz latwiej - chyba 18p. I z roku na rok slyszelismy ze kolejne roczniki mialy obnizane kryterium - jak teraz slysze o 15p to sie zastanawiam kiedy Politechnika w ogole zrezygnuje z wystawiania ocen :mrgreen:
"Pan Bog pomaga tym, ktorzy potrafia pomoc sobie sami" - T. Jefferson
Obrazek
badzio

Postprzez evil » 2008-01-29, 14:14

badzio napisał(a):

Nie moge sie z Toba zgodzic, biorac pod uwage ze wg moich informacji bylem pierwszym rocznikiem z systemem punktowym (2000r) i od poczatku wiedzielismy ile punktow jest potrzebne aby zaliczyc semestr
I tu taka ciekawostka - z tego co kojarze to na I roku limit byl ustawiony powyzej 20p, chyba 22, od drugiego roku bylo juz latwiej - chyba 18p. I z roku na rok slyszelismy ze kolejne roczniki mialy obnizane kryterium - jak teraz slysze o 15p to sie zastanawiam kiedy Politechnika w ogole zrezygnuje z wystawiania ocen :mrgreen:

Też byłem pierwszym rocznikiem w systemie punktowym, ale na wydziale Elektrycznym i wiem co piszę :-)
T.W.A.
evil

Postprzez evil » 2008-01-29, 14:20

Jaromir Chartlinski napisał(a):
No i :?: Co z tego wynika przepraszam?? System punktowy ma teraz kilka latek i jak zapytasz w dziekanacie o to, to już raczej nie usłysysz takiej odpowiedzi... Chyba czas zacząć też się rozwijać evil

Widzę, że jakąś antypatią darzysz moją osobę. Za cel obrałeś sobie krytykowanie każdej mojej wypowiedzi. Twój problem. Skoro jednak już piszesz tu a nie na prv, to mógłbys odpowiedzieć na pytanie zadane 26-01-2008 a na które nie doczekałem się odpowiedzi:

Jaromir Chartlinski napisał(a):Oto ostrzeżenie wystawione przez moderatora lub administratora forum:
To jest ostrzeżenie dotyczące tego Twojego posta: http://www.samorzad.p.lodz.pl/forum/vie ... 655#p47655.

Info od moderatora: KULTURA :!:Nauczyli Cię jej w domu :?: :!:

Poproszę podstawę wystawienia ostrzeżenia, nie Twoją subiektywną opinię.
Ostatnio edytowano 2008-06-30, 12:32 przez evil, łącznie edytowano 3 razy
T.W.A.
evil

Postprzez mike_pi » 2008-01-29, 14:21

I co w zwiazku z tym?? zaliczasz wszystko co sie da. Sadze, ze jakby wszyscy wiedzieli ile potrzeba punktow na RW, to juz wtedy wiele osob by myslal "zalicze to, to i to i bede mial RW. styknie". Teraz z tego co widze jest ta metoda juz bardzo rozpowszechniona :roll:
badzio napisał(a):I z roku na rok slyszelismy ze kolejne roczniki mialy obnizane kryterium - jak teraz slysze o 15p to sie zastanawiam kiedy Politechnika w ogole zrezygnuje z wystawiania ocen :mrgreen:

Podobne podejsci mial chyba byly minister edukacji los Giertychos:amnestia na maturze.... dobrze, ze nie dawali matury za ladna buzie.....
mike_pi

Postprzez DaRiOOsH » 2008-01-29, 16:28

Czy nikt z Was nie zauważył, że na pierwszym semestrze zaliczę to i tamto i styknie. Na drugim sytuacja jest już trochę inna, bo muszę zaliczyć to, to, to, to, to, to i tamto i dopiero styknie. Za każdym razem brak musi wynieść nie więcej niż Xpktów, żeby dostać RW. Zawsze jest te Xpktów, które mogę sobie odpuścić, ale nie n*Xpktów. I tu jest pies pogrzebany.
DaRiOOsH

Postprzez swieca » 2008-01-29, 17:14

DaRiOOsH ma racje, taktyka "aby stykło na RW" nie jest dobra, bo juz w następnym sem zaczyna sie kumulować i jak się nie wyprostuje sytuacji to już robi się nieprzyjemnie. Czasem taki ogon ciągnie się aż do magisterki, a to nie jest ani tanie ani wygodne:)
Łukasz Świątek
Coś tam robił w Samorządzie
swieca
WRS EEIiA

Postprzez DaRiOOsH » 2008-01-29, 19:57

swieca napisał(a):a to nie jest ani tanie ani wygodne:)

nom :/ wiem coś o tym :P
DaRiOOsH

Postprzez manjakMiB » 2008-01-29, 20:43

DaRiOOsH napisał(a):

to co ja mam powiedzieć :/
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-01-29, 20:47

DaRiOOsH napisał(a):

to się ucz, a nie na forum siedzisz :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez ixtlilto » 2008-01-30, 18:08

Na OiZecie brak 12 pkt po pierwszym sem. to skreślenie. http://oizet.p.lodz.pl/oiz/wyd.asp?p=393
ixtlilto

Powrót do Pytania