UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Który akademik

O tym, co się na Osiedlu Akademickim lub w Kampusie PŁ dzieje lub nie dzieje, a dziać powinno.

Re: Który akademik

Postprzez drzewko » 2011-07-28, 8:51

Cześć wszystkim, mam takie pytanko, czy jeśli jestem na WM to muszę koniecznie wpisać konkretne DS? Czy to nie ma znaczenia i każdy z każdym się "miesza". Drugie pytanie, jaka jest szansa na pokój dwuosobowy i w jakim ds największa.
drzewko

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez momus » 2011-07-29, 0:23

drzewko napisał(a):czy jeśli jestem na WM to muszę koniecznie wpisać konkretne DS?
yy a dlaczego będąc na WM miałbyś tego nie robić??, możesz nie wpisywać akademików ale wtedy zostaniesz przydzielony na ślepo :D często do DS V ;), a tak przynajmniej masz szanse określić swoje preferencje gdzie chcesz iść (np do akademika gdzie masz znajomych, rodzinę, wtedy można kombinować by mieszkać razem/obok siebie)

drzewko napisał(a):Czy to nie ma znaczenia i każdy z każdym się "miesza"
Ja będąc na ftimsie, przez te 4 lata mieszkałem z ludzmi z: OiZ, EEIA, mechaniczny oraz z ftimsu z matematyki, teraz nie wiem do kogo mnie dali. Kumple z roku trafili tak, że od 1 roku mieszkają razem, tak im się udało. Trafisz tam gdzie będzie miejsce, a jak się uda to można kombinować z kim się będzie mieszkać ;)

drzewko napisał(a):Drugie pytanie, jaka jest szansa na pokój dwuosobowy i w jakim ds największa.
Szansa na pokój dwuosobowy jest mała, dwójki przeważnie dostają osoby wyższych lat (np wszyscy powyżej 4 roku), osoby które udzielają się na rzecz akademika. Te same zasady tyczą się tzw. dużych dwójek (o ile w akademiku takie występują). Jednakże masz szansę na dwójkę w DS VII, z grafika na nowy rok można wyczytać że kilka dwójek zostało, jednak będą to mała dwójki (taki pokój 3x3m, często z łóżkiem piętrowym, jednym stolikiem, zwłok na podłodze nie przechowasz bo nie będzie gdzie stanąć), już lepiej kombinować pokój trzy osobowy np. w DS III albo VI, wtedy będzie to spory pokój (wielkościowo takie 3-4 małe dwójki z siódemki).

No i pomijając ilość miejsca, pokój 3 osobowy jest tańszy ;). Zawsze co roku jeśli trafisz do 3-osobowego, możesz się starać o przeniesienie ;)
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Postprzez thekonik1 » 2011-07-31, 8:51

Nie będe zakładał oddzielnego tematu więc mam pytanko:
Ile kosztuje akademik ?
thekonik1

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-07-31, 9:04

miesięczna opłata za miejsce w pokoju w domach studenckich 2-8 to:
290 za 1-osobowy,
260 za 2-osobowy,
220 za 3-osobowy.

w 9ds opłaty te są wyższe.
Cena dla studentów uczelni innych niż PŁ także jest wyższa.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Ves » 2011-09-07, 19:42

A mógłby ktoś mi opisać aktualne warunki panujące w VIII DS? Jakie tam są pokoje, łazienki, etc, etc :)
Ves

Postprzez echelon_ » 2011-09-07, 20:14

A mogłabyś sobie poszukać na forum.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez ostek12 » 2011-09-08, 10:47

Ves napisał(a):A mógłby ktoś mi opisać aktualne warunki panujące w VIII DS? Jakie tam są pokoje, łazienki, etc, etc :)

Krótka, zwięźle i na temat:) ÓSMY DS NAJLEPSZY JEST:):):)
ostek12

Postprzez thomasm » 2011-09-08, 11:10

taa..
jak kolega z pokoju obok w segmencie kichnie ty możesz mu powiedzieć" na zdrowie"
thomasm

Postprzez AdamSaw » 2012-06-26, 15:48

Siema,

Pytanie do mieszkańcy lub byłego mieszkańcy TYGRYSA, czy ten akademik integruje się z resztą mieszkańców LUMUMBOWA, w sensie tymi z Uniwerku i Medyka, czy raczej izoluje się ?

Pozdro
AdamSaw

Postprzez Ad@m » 2012-06-26, 19:42

Biorąc pod uwagę że imprezy na Lumumbowie zaczynałem w "naszej" 5, a kończyłem przeważnie w medyku, to wydaje się że się integruje. :lol: :twisted:
Ad@m

Postprzez AdamSaw » 2012-06-29, 21:56

Czy jest możliwość, zrobienia "obchodu" po akademikach? W sensie żeby rozejrzeć się jak wyglądają pokoje i tym podobne sprawy w każdym i zdecydować do którego chciałbym się zakwaterować.

Pozdro
AdamSaw

Postprzez a.karbowana » 2012-06-30, 0:13

kwestia dogadania z administracją danego DS.
Angelika Karbowa
Przewodniczący Komisji ds. Zakwaterowań SS PŁ
Wydziałowa Rada Samorządu WBiNoŻ
a.karbowa@samorzad.p.lodz.pl
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez echelon_ » 2012-06-30, 2:00

A tam administracja. Wbij do akademika, zaczep pierwszą z brzegu osobę i pogadaj sobie jak to wygląda. Jak znam życie to kierowniczki akademików będą stroić fochy i obchód się nie uda. A tu jest polibuda, tu alarmy terrorystyczne nie obowiązują i wejść możesz spokojnie do budynku.

PS. Pozdrawiam tego kretyna z UŁ który zarządził te bzdurne zakazy wejścia.
echelon_

Postprzez Marcin0 » 2012-07-27, 0:17

Wiem co nieco o akademikach 8 i 7, wpisałem też 4, ale akurat o nim wiem mało. Mógłby ktoś przybliżyć, jakie panują tam warunki, czy jest siłownia etc.?
Marcin0

Postprzez echelon_ » 2012-07-27, 0:37

4. była wałkowana wielokrotnie, poszukaj.

Tak na szybko to siłownia jest, pokoje w 95% 2-osobowe. Kuchnia 1 na piętro i teoretycznie 4 kabiny prysznicowe na piętro. Teoretycznie bo obecnie trwa remont i nie wiadomo z czym zdążą ;)

Net daje radę.
echelon_

Postprzez Marcin0 » 2012-07-28, 14:33

Szukałem, ale coś słabo mi szło, dzięki :) ciekawi mnie też, ile dziewczyn jest w akademikach i czy integrują się "normalnie" :D
Marcin0

Postprzez Shadow Black Dragon » 2012-08-02, 0:27

"Net daje radę"

No jeśli nie liczyć wiecznych problemów z netem na trzecim, to tak, pewnie daje radę. xD
Shadow Black Dragon

Postprzez echelon_ » 2012-08-02, 0:38

A powie ktoś adminom, że coś jest nie tak?

Prorocy czy jak? Chociaż i tak przez to napieprzanie muzą po nocach za wcześnie to ja się tam na górę nie przejdę.
echelon_

Postprzez Pramus » 2012-09-12, 14:02

Na czym polegaja glowne roznice pomiedzy akademikami posiadajacymi segmenty (oczywiscie wylaczajac odleglosc od uczelni)? Odwiedzilem jedynie siodemke i coz - za taka cene tragedii nie ma, ale jestem ciekawy jak sytuacja wyglada w innych DSach.
Pramus

Postprzez zuupa » 2012-09-12, 18:18

No niestety na moim piętrze w 9 nie ma luksusów, wszystkie meble "rozryrane" a prysznic to zasłonka... poza tym farba "odchodzi" od sufitu :D . Atmosfera świetnia, a co do dostania akademika to fakt - trudno. Można się dopytywać co jakiś czas, czy coś się nie zwolniło, ja miałam szczęście i w ten sposób dostałam. No i średnia wieku wzrasta z kolejnymi piętrami :D

Co do różnic w akademikach. Tygrys (V DS) nie ma segmentów i jest BARDZO daleko od uczelni. ok 25- 35 minut tramwajem. Łazienka jedna na piętro i o ile pamiętam trzy kabiny prysznicowe. Dłuuugie korytarze, Dlatego albo biegniesz z jednego końca do łazienki, albo z drugiego do kuchni :) IX był wyżej opisany, ale wejście jest lipne. Na kampus B rzut kamieniem. Kampus A ok. 10 minut pieszo. VII pokoje też zależą od piętra, niektóre są ładne, z nowymi meblami i duże, a łazienki wyremontowane, niektóre to isnty koszmar. Co do reszty się nie wypowiadam, bo nie mieszkałam :D
"bóg czuwa nad głupcami, dziećmi i chemikami" M. Svedy
cycat co by wyglądać mądrzej.
zuupa

Postprzez Pramus » 2012-09-12, 22:54

Nie no, dla mnie lazienka w segmencie jest rzecza obowiazkowa, dlatego biore pod uwage tylko te akademiki, ktore je posiadaja.
Pramus

Postprzez alchemik » 2012-09-13, 22:44

Pramus napisał(a):Nie no, dla mnie lazienka w segmencie jest rzecza obowiazkowa, dlatego biore pod uwage tylko te akademiki, ktore je posiadaja.

Pramus - to jeszcze zależy od akademika. W VII DS odremontowane są tylko łazienki w połowie segmentów, w te wakacje miały być kolejne (ale nadal nie wszystkie - niemniej jednak jako "nowy" najprawdopodobniej trafisz do trójki, a łazienki w łącznikach z trójkami mają być wyremontowane). Przy czym jednak niektóre z tych łazienek remontowanych poprzednio nadają się już tylko i wyłącznie do ponownego remontu, bo mieszkańcy o nie nie dbają. Kontrola czystości jest rzadko i pobieżna, więc studenci najczęściej tych łazienek nie sprzątają lub sprzątają na odwal się, syf, kiła i mogiła. Jak trafisz na fajny łącznik, gdzie ludzie mają poczucie obowiązku, to będzie okej. Jak trafisz na takich, co do sprzątania mają stosunek co najmniej ambiwalentny... No cóż, albo będziesz sprzątał za nich, albo będziesz mył się w syfie. W nieremontowanych łazienkach nawala także wentylacja i pojawia się grzyb. To już lepiej łazienka na korytarzu, gdzie sprząta sprzątaczka ;)

Natomiast w VIII DS kierowniczka bardzo pilnuje porządku, więc jest czysto w łazienkach, trzeba pilnować się ze sprzątaniem.
alchemik

Postprzez Marcin0 » 2012-09-14, 1:21

VII pokoje też zależą od piętra, niektóre są ładne, z nowymi meblami i duże, a łazienki wyremontowane, niektóre to isnty koszmar.

Co do pokoi, to co znaczy duże? Jaki metraż? Chodzi mi o 3 osobowe, to jako świeżak pewnie takie dostanę. W ogóle to prawda, że pierwszoroczniacy dostają pokoje na samej górze?
Marcin0

Postprzez zuupa » 2012-09-16, 17:12

duże... nie wiem, jestem baba to na oko nie wymyślę metrażu, ale na pewno ten w którym byłam, był ze dwa razy większy niż w 9 :D na oko kolegi to z 16 m2 w 7... a pokoje dostaje się te, które są wolne, więc niewykluczone, że na samej górze xP
"bóg czuwa nad głupcami, dziećmi i chemikami" M. Svedy
cycat co by wyglądać mądrzej.
zuupa

Postprzez Marcin0 » 2012-09-16, 18:04

Aha, dzięki. Mam jeszcze takie jedno pytanie, dużo osób (o ile w ogóle są takie) wprowadzają się równiutką z zakwaterowaniem? 26 września, odbierają klucz, wnoszą rzeczy i już nigdzie się nie ruszają.
Marcin0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedle Akademickie i Kampus