UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Co się dzieje z 1 DSem.

O tym, co się na Osiedlu Akademickim lub w Kampusie PŁ dzieje lub nie dzieje, a dziać powinno.

Re: Co się dzieje z 1 DSem.

Postprzez a.karbowana » 2012-06-13, 23:18

thomasm napisał(a):nie zgodzę się, te miejsca już są zajęte :)

co masz na myśli mówiąc, że już są zajęte?;>

poza tym nie znane jest jeszcze przeznaczenie 1 DS .
Angelika Karbowa
Przewodniczący Komisji ds. Zakwaterowań SS PŁ
Wydziałowa Rada Samorządu WBiNoŻ
a.karbowa@samorzad.p.lodz.pl
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Marcin Sachrajda » 2012-06-13, 23:20

a.karbowana napisał(a):co masz na myśli mówiąc, że już są zajęte?;>
poza tym nie znane jest jeszcze przeznaczenie 1 DS .

Popatrz na jego obrazek przy nicku. I wszystko jasne.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Ad@m » 2012-06-26, 2:19

Miłośnik teorii spiskowych ? Jeden z tych którzy rozpowiadają że członkowie WRSów są od 10 lat przyklejeni do stołków (ciekawe czy któryś z nich głosował) i dostają po 3000zł co miesiąc a członkowie kół naukowych trzymają w swoich pokojach beczki wódki i sesje mają zaliczane przed rozpoczęciem roku. :lol:
Ad@m

Postprzez chi » 2012-09-20, 12:05

yo !

ponad 300 osób nie dostało akademika, czy jest szansa, że po remoncie otworzą I DS ?
chi

Postprzez a.karbowana » 2012-09-20, 12:17

tak, jest szansa, ale cena za miejsce w pokoju 2-osobowym wynosi 500 zł za miesiąc.
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez chi » 2012-09-20, 12:48

fajnie, że jest szansa chociaż. kiedy będzie coś wiadomo bo nie wiem czy szukać mieszkania czy czekać...

nie ma tam pokojów jednoosobowych?

te pokoje dwuosobowe będą jakieś na mega wypasie, że kosztują 500 zł od osoby??
chi

Postprzez a.karbowana » 2012-09-20, 15:02

są pokoje 1-osobowe, ale cena będzie wynosić 700 zł wtedy.

Generalnie cały akademik jest na standardzie hotelu ***

sytuacja wyjaśni się najprędzej w październiku, ponieważ osoby upoważnione do decyzji są w tej chwili na urlopie.
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez chi » 2012-09-20, 17:07

sytuacja wyjaśni się najprędzej w październiku, ponieważ osoby upoważnione do decyzji są w tej chwili na urlopie.

czyli i tak jestem w ciemnej dupie i nic mi to nie daje bo muszę znaleźć sobie mieszkanie, bo jak już łaskawi urlopowicze wrócą nadal nie będę wiedział czy dostanę akademik. milusio.
chi

Postprzez Panika » 2012-09-20, 22:20

A ja czegoś nie rozumiem...Skoro to ma być akademik dla studentów, ponoć wyremontowanych z pozyskanych funduszy, to dlaczego stawki są aż tak duże? Zgodziłabym się jeśli byłyby wyższe o te 100 zł, ale aż tyle?
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez a.karbowana » 2012-09-20, 22:25

Póki co otrzymałam informację o takim cenniku, ale był on skierowany do osób ściśle nie określonych jako student, pracownik, czy doktorant. My, jako samorząd, będziemy starali się negocjować ceny w 1DS, tym bardziej, że podwyżki na osiedlu nas nieuchronnie czekają.
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez krzysio290 » 2012-09-21, 21:10

Co to jest?
W IV DSie jest burdel, gazowania raz na ruski rok, prusaki wchodzą Ci do kanapek, a w jedynce *** gwiazdki i 500zł?
Mogę płacić nawet 100zł więcej i żyć jak człowiek, więc czekam i na te podwyżki pod warunkiem, że będą uzasadnione. Tak samo remonty 2 piętra co roku w 10-cio piętrowym budynku. Kiedyś Marcin Sachrajda wrzucił, z tego co pamiętam, zapis z czatu z Rektorem:
studentka_bud: Czy wiadomo coś na temat 1-DSu? Dla kogo ma być on przeznaczony? Dla studentów, obcokrajowców, czy może jako hotel?
Stanisław Bielecki: Jest to Dom Studencki i mam pewność, że takowym pozostanie.

Tak więc jeśli takim ma zostać to czekamy na równe stawki na całym osiedlu akademickim.
krzysio290

Postprzez Shogun » 2012-09-22, 1:25

a czy wogóle wtedy istaniałaby możliwość przeniesienia się? do 1ds?
Seksbomby kończą najczęściej jako niewypały.
Shogun

Postprzez a.karbowana » 2012-09-22, 2:03

krzysio290 napisał(a):Co to jest?
W IV DSie jest burdel, gazowania raz na ruski rok, prusaki wchodzą Ci do kanapek, a w jedynce *** gwiazdki i 500zł?
Mogę płacić nawet 100zł więcej i żyć jak człowiek, więc czekam i na te podwyżki pod warunkiem, że będą uzasadnione. Tak samo remonty 2 piętra co roku w 10-cio piętrowym budynku. Kiedyś Marcin Sachrajda wrzucił, z tego co pamiętam, zapis z czatu z Rektorem:
studentka_bud: Czy wiadomo coś na temat 1-DSu? Dla kogo ma być on przeznaczony? Dla studentów, obcokrajowców, czy może jako hotel?
Stanisław Bielecki: Jest to Dom Studencki i mam pewność, że takowym pozostanie.

Tak więc jeśli takim ma zostać to czekamy na równe stawki na całym osiedlu akademickim.

niestety nie mogą być takie same stawki z uwagi na wyższy standard. byłoby to troszkę nie fair wobec innych mieszkańców osiedla, którzy mieszkają w IV czy III DS, gdzie warunki nie są najlepsze, a w I DS za tę samą stawkę warunki są na miarę hotelu ***.
Szczerze mówiąc mam nadzieję, że stawka na miesiąc dla studentów obniży się chociaż do 400 zł za miejsce w pokoju 2-osobowym.

Podwyżki są uzasadnione wzrostem cen wszystkiego (energia, ciepła woda, ogrzewanie, gaz). Także jeśli nie chcemy doprowadzić osiedla do bankructwa (a jeśli coś takiego miałoby nastąpić, to wierzcie mi, że ceny wzrosłyby 2x tyle), to lepiej teraz płacić te 10-30 zł więcej za miesiąc.

Jeśli chodzi o prusaki, karaluchy i inne tego typu historie, to żeby wytępić tego typu dziadostwo, niestety trzeba opuścić cały akademik przynajmniej na tydzień i przeprowadzić gruntowne gazowanie wszystkiego oraz zastosować wszystkie możliwe metody zwalczania tego typu pasożytów.
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez Panika » 2012-09-22, 12:51

a.karbowana napisał(a):Jeśli chodzi o prusaki, karaluchy i inne tego typu historie, to żeby wytępić tego typu dziadostwo, niestety trzeba opuścić cały akademik przynajmniej na tydzień i przeprowadzić gruntowne gazowanie wszystkiego oraz zastosować wszystkie możliwe metody zwalczania tego typu pasożytów.

Więc skoro wiadomo co trzeba zrobić dlaczego nie jest to zrobione? Były wakacje, można było spokojnie ludzi przenieść do innych akademików na jakiś czas i zrobić coś wreszcie porządnie, a nie jak do tej pory. Do pokoju wejdzie, nie wejdzie, spryska, albo nie środek pokoju i wyjdzie, co oczywiście nic daje.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez a.karbowana » 2012-09-22, 13:49

no właśnie nie było to możliwe w tym roku, ponieważ było bardzo wolnych miejsc podczas wakacji.
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez Pramus » 2012-09-22, 16:30

Ja kompletnie nie rozumiem PO CO podniesiono DS1 do az tak wysokiego standardu. Trzeba bylo zrobic lepsze warunki, ale skromniejsze to pieniedzy by zostalo na wyremontowanie ktoregos z mniejszych akademikow...
Pramus

Postprzez krzysio290 » 2012-09-22, 17:01

Rozumiem.
Co do gazowania się nie zgodzę. Zostałem na wakacje w IV DSie, dwa weekendy robili gazowania z dwutygodniowym rozstrzałem (połowa i koniec lipca). Problem w tym, że w ciągu roku opryski prowadzone są sporadycznie, a wtedy jest najwięcej lokatorów, najwięcej śmieci i brudu. Co miesięczne kontrole czystości z opryskami mogłyby załatwić wszystko. Sądzę, że da się to naprawić bez problemu :)
krzysio290

Postprzez a.karbowana » 2012-09-22, 18:11

kwestia dogadania się z Panią Dyrektor :)
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez Leila » 2012-12-29, 21:46

Pierwsze słyszę o tak wysokich cenach za akademik. Z tego cennika by wynikało, że moje małe mieszkanko tańsze jest miesięcznie niż 2-osobowy pokój w akademiku nr 1 PŁ, a warunki pewnie i tak mam lepsze (więcej miejsca, cicho, kuchnia i łazienka własne).
Leila

Postprzez kix » 2012-12-30, 1:17

a.karbowana napisał(a):niestety nie mogą być takie same stawki z uwagi na wyższy standard. byłoby to troszkę nie fair wobec innych mieszkańców osiedla, którzy mieszkają w IV czy III DS, gdzie warunki nie są najlepsze, a w I DS za tę samą stawkę warunki są na miarę hotelu ***.

Na miarę hotelu trzygwiazdkowego?
Rozumiem, że w każdym z pokoi znajduje się telefon, jest room service i zmieniają pościel oraz ręczniki co 3 dni? Każdy pokój ma też własną łazienkę?

Propaganda sukcesu pełną gębą.
Jestem na sto procent pewien, że I DS nie można porównać nawet do jednogwiazdkowego hotelu, więc proszę skończyć gadać głupoty. Komisja ds zakwaterowań, a nie ma najmniejszego pojęcia o standardach kwaterunkowych.
kix

Postprzez rosen » 2012-12-30, 2:16

kix napisał(a):
a.karbowana napisał(a):niestety nie mogą być takie same stawki z uwagi na wyższy standard. byłoby to troszkę nie fair wobec innych mieszkańców osiedla, którzy mieszkają w IV czy III DS, gdzie warunki nie są najlepsze, a w I DS za tę samą stawkę warunki są na miarę hotelu ***.

Na miarę hotelu trzygwiazdkowego?
Rozumiem, że w każdym z pokoi znajduje się telefon, jest room service i zmieniają pościel oraz ręczniki co 3 dni? Każdy pokój ma też własną łazienkę?

Propaganda sukcesu pełną gębą.
Jestem na sto procent pewien, że I DS nie można porównać nawet do jednogwiazdkowego hotelu, więc proszę skończyć gadać głupoty. Komisja ds zakwaterowań, a nie ma najmniejszego pojęcia o standardach kwaterunkowych.

A może na początek odwiedzisz 1 DS nim będziesz się wypowiadać ? Ewentualnie na początek odwiedź jeszcze hotele mające standard góra jednej gwiazdki... Wtedy chyba zauważysz, że tylko pieprz....ysz głupoty ;] byłem, widziałem, spałem... powiem Ci, że tylko dla Ciebie założyłem to konto bo jak na razie byłem biernym "oglądaczem" tego forum.. ale Twoje wypowiedzi już mnie co do tego sprowokowały... tym bardziej że ciągle Ci nic nie pasi... za przeproszeniem, ale na tym forum zachowujesz się jak dziecko, które chce coś dostać..
rosen

Postprzez a.karbowana » 2012-12-30, 2:17

Tak się składa, że znam standardy kwaterunkowe dla hoteli z ***. Może nie ma room service, czy sprzątania codziennie, ale w każdym pokoju jest łazienka, lodówka, czajnik i odpowiednie wyposażenie. Estetyka pokoi jest wzorowana na sieci hoteli Campanile (takie odniosłam wrażenie), więc szczerze mówiąc dalece nie odbiega od standardowego wyposażenia hoteli. Poza tym jakbyś wynajął pokój jako miejsce hotelowe, to myślę, że bez większego problemu room service miałbyś codziennie.

Jestem przekonana, że 1. DS na pewno będzie akademikiem przeznaczonym dla studentów (w końcu sama nazwa wskazuje - Dom Studencki). To, że nie został jeszcze oddany do naszego użytku, jest winą jedynie niewyrobienia się w czasie z całym wykończeniem pokoi na czas kwaterowania studentów (bo niestety jak ktoś miałby otrzymać tam miejsce, to pod koniec września musiałby się wprowadzić, a nie w połowie października, co swoją drogą sprawiłoby wielkie zamieszanie wśród studentów mieszkających już na osiedlu, a chcących zmienić miejsce zamieszkania na 1 DS.). Póki co 1 DS spełnia miejsce bazy noclegowej dla osób uczestniczących w konferencjach organizowanych na terenie Łodzi, ponieważ nie ma zapotrzebowania wśród studentów na miejsca, ponieważ cały czas takowe są.

Jeśli chodzi o cennik - jak będą się mieli wprowadzać tam nasi studenci, to na pewno jako samorząd nie dopuścimy to tak wysokich cen w 1 DS.

Wracając do samej Twojej osoby, kix, widać, że masz wiele pomysłów, mnóstwo niespożytkowanej energii, którą przelewasz na pisanie tychże postów na naszym skromnym forum internetowym, więc serdecznie chciałabym zaprosić Ciebie do działania w naszych szeregach. Zapraszałam już Ciebie do działania przy juwenaliach, ale najwyraźniej nie skorzystałeś z okazji, więc może zainteresuje Cię działanie w którejś z naszej komisji. Być może komisja ds. zakwaterowań albo prawna, być może chciałbyś mieć wpływ na jakość kształcenia na naszej uczelni, więc komisja ds. kształcenia na pewno przyjmie Cię z otwartymi rękoma. W czym nie czułbyś się dobrze, my przyjmiemy Cię z otwartymi rękoma, ponieważ jesteśmy otwarci na wszelaką krytykę, ale też współpracę. Skoro jesteś tak nieustępliwy, to być może byłbyś dobrym negocjatorem z władzami uczelni, jestem bardzo ciekawa jakby Ci poszło. ;)
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez amadeusz baros » 2013-01-02, 17:25

potwierdzam, standard pokoi wysoki, tak jak mówi Angela, widziałem kilka hoteli w życiu więc porównanie mam.

ze swojej strony również zapraszam Pawła do wszelakiej działalności samorządowej, skoro tak wiele ma pomysłów i chęci do komentowania :)

pozdrawiam
Przewodniczący WRS EEIA
Członek Komisji Prawnej SSPŁ
Juwe 2013

a.baros@samorzad.p.lodz.pl
amadeusz baros

Postprzez Cariee » 2013-05-29, 14:52

witam,
czy wiadomo coś odnośnie 1 DS? kto może składać tam podanie, jakie są wymagania etc. pytam, ponieważ czas składania podań się zbliża, a tu dalej nic nie wiadomo...
Cariee

Postprzez a.karbowana » 2013-05-29, 16:45

Witam,

do 1 DS będzie oddzielna rekrutacja. Będzie trzeba złożyć wniosek i dołączyć do niego kopię decyzji o otrzymaniu lub nieotrzymaniu stypendium rektora.
Dlaczego tak? Ponieważ 1 DS głównie będzie bazą noclegową PŁ, a jedynie około 50 studentów będzie mogło zamieszkać w akademiku, ale jedynie Ci, którzy ubiegali się o stypendium rektora. Listę rankingową będzie się tworzyło na podstawie punktów uzyskanych w procesie ubiegania się o stypendium rektora. Zamysłem władz jest stworzenie elitarnego miejsca dla studentów zdolnych.
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osiedle Akademickie i Kampus