UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Akademik- potrzebne dokumenty

O tym, co się na Osiedlu Akademickim lub w Kampusie PŁ dzieje lub nie dzieje, a dziać powinno.

Akademik- potrzebne dokumenty

Postprzez Juggler707 » 2011-07-25, 11:49

Witam. Mam kilka pytań jeśli chodzi o te dokumenty, gdyż informacje które znalazłem w internecie nie są do końca jasne, a nie chciałbym jeździć 2 razy. Na stronie samorządu znalazłem info, że każdy pełnoletni członek rodziny powinien dostarczyć zaświadczenie z US o wysokości dochodów podlegających opodatkowaniu. Jedyną osobą w moim domu która takie dochody posiada jest mój tata i już mam jego zaświadczenie. Rozlicza się on z moja mamą, ja jeszcze nie pracowałem, nie mam nawet NIP. Czy ja i moja mama musimy załatwiać zaświadczenia z US, że nie mieliśmy dochodów w 2010?
Juggler707

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Akademik- potrzebne dokumenty

Postprzez Marcin Sachrajda » 2011-07-25, 13:14

tak, dokładnie jak mówisz.US najwyżej wyda decyzje o tym, że nie widniejecie w rejestrze.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez momus » 2011-07-25, 13:19

Juggler707 napisał(a): Rozlicza się on z moja mamą
Na zaświadczeniu z US więc widnieje ona i on, więc twoja mama nie musi brać oddzielnego druku.

Juggler707 napisał(a):ja jeszcze nie pracowałem, nie mam nawet NIP. Czy ja i moja mama musimy załatwiać zaświadczenia z US, że nie mieliśmy dochodów w 2010?
Tak, ty zaś w US prosisz o wydanie druku, że się nie rozliczałeś nigdy/w 2010 r. i takowy dostaniesz (ja taki co roku biorę ;) ).

P.S. takie same papiery załatwia się do stypendium socjalnego ;)
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Postprzez Juggler707 » 2011-07-25, 14:04

Ok, dzięki za odpowiedź :D
Juggler707

Postprzez pieszczoch » 2011-07-25, 14:41

mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znaleźć zał. C? szukam i sukam i nic;/
pieszczoch

Postprzez Juggler707 » 2011-07-25, 19:24

Ok, byłem w urzędzie, poprosiłem o to zaświadczenie i na końcu rozmowy pani stwierdziła, że mam przyjść za tydzień. Powiedziałem, że bardzo byłbym wdzięczny gdyby dało radę to załatwić wcześniej, lecz ona stwierdziła, że to nie od niej zależy i że mam dzwonić to MOŻE do środy da radę. I w związku z tym moje pytanie, czy muszę koniecznie mieć to zaświadczenie, czym mógłbym ewentualnie dowieźć je potem. Cała sytuacja wydaje mi się dość kuriozalna, jako, że nigdy nie pracowałem, nawet nie mam NIP, także nie wiem po co im tyle czasu na podbicie jednego druku...
Juggler707

Postprzez benzen » 2011-07-25, 19:41

zgadzam się że to troche utrudnia sprawe..;/ tez probuje zalatwic akademik i ciezko ;/
benzen

Postprzez momus » 2011-07-25, 20:40

Kiedyś miałem sytuacje, że moje podanie zaginęło, po 3 tygodniach się to okazało. Gdy w US się pojawiłem i doszło co do czego to zaświadczenie można było wydać w niecałą godzinę (bo kogoś z odpowiednią pieczątką nie było).

Jakiś rok-dwa temu jednak coś się zmieniło.
Nie dawno zaś US zmienił taktykę i twierdzi że nie można wydać zaświadczenia od razu bo na nim musi być parafka o nieprowadzeniu działalności gospodarczej, bo oni to przez tydzień w urzędzie sprawdzają (chociaż w systemie przecież to widnieje), no ale z tą parafką to potrzebne jest do socjalnego. Tak to twierdzą (jeśli nie potrzebujesz tej parafki o nieprowadzeniu dz. gosp.), że jeśli stawisz się osobiście to ci wydadzą to zaświadczenie od ręki (US w Bełchatowie), a jak nie osobiście to tylko pocztą poleconym mogą wysłać.
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Postprzez garbar89 » 2011-07-25, 21:12

Wiecie moze od ktorej do ktorej mozna skladac wnioski o akademik:)?
garbar89

Postprzez Juggler707 » 2011-07-26, 11:30

To jak, jest tu ktoś kompetentny by odpowiedzieć czy mogę to śmieszne zaświadczenie dowieźć potem?
Juggler707

Postprzez garbar89 » 2011-07-26, 12:50

Zadzwon najlepiej tam i zapytaj numer masz na stronie samorzadu:)
garbar89

Postprzez Shadow Black Dragon » 2011-07-26, 14:25

Również mam pytanie. Jest napisane, że potrzebna jest pieczątka dziekanatu lub wydrukowane ze strony potwierdzenie ze statusu kandydata, że jest się przyjętym. Ja np. chciałbym zawieźć dokumenty w środę ale podobno w środy jest dziekanat zamknięty(wydział mechaniczny), czyli pozostaje mi tylko opcja z wydrukowaniem tego potwierdzenia, czy w tą jedną środę jednak będzie dziekanat otwarty aby te pieczątki podbijać?

A i jeszcze jedno. Co do dochodów nieopodatkowanych, jeśli takich nie było, to czy zarówno tata, mama i ja musimy się na tym załączniku podpisać, że nie mamy takowych?
Shadow Black Dragon

Postprzez momus » 2011-07-26, 14:39

Shadow Black Dragon napisał(a):A i jeszcze jedno. Co do dochodów nieopodatkowanych, jeśli takich nie było, to czy zarówno tata, mama i ja musimy się na tym załączniku podpisać, że nie mamy takowych?

Dokładnie tak, wypisujesz każdą osobę pełnoletnią i wpisujesz kwotę 0 i każdy się pod tym podpisuje :)

Co do dziekanatu, dziekanat jest otwarty ale nie przyjmuje interesantów, czyli jak pójdziesz to zastaniesz pracowników, ale raczej nie będą szczęśliwi że im "dupe zawracasz" ;) wydrukuj potwierdzenie i po problemie, przecież tam jest napisane że jesteś przyjęty :)

P.S. Z dziekanatem trzeba żyć w zgodzie ;)
momus

Postprzez Shadow Black Dragon » 2011-07-26, 14:42

Dzięki, o takie informacje mi chodziło :)
Shadow Black Dragon

Postprzez Shadow Black Dragon » 2011-07-26, 15:47

W jakich godzinach można złożyć podanie i pozostałe dokumenty? :?
Shadow Black Dragon

Postprzez benzen » 2011-07-26, 22:52

czy składając podanie o akademik musze tez mieć :
"oświadczenie pełnoletnich członków rodziny o wysokości dochodu niepodlegającego opodatkowaniu (wzór Zał. C)" ??

I w jakich godzinach można złozyć to podanie o akademik ?? Bo chciałbym jutro.
27.07.2011r. w godz.16.30-17.30 to chodzi o to ??
benzen

Postprzez senegal15 » 2011-07-26, 23:01

ja sie dowiedzialem ze ten zalacznik jest potrzebny nawet jesli nie ma sie dochodu niepodlegajacego opadtkowaniu, a w tych godzinach jest samorzad studencki i oni sprawdzaja poprawnosc wtedy, a wczesniej mozna tez, ale moze nie byc osoby ktora sprawdzi poprawnosc dokumentow
senegal15

Postprzez Marcin Sachrajda » 2011-07-26, 23:34

senegal15 napisał(a):ja sie dowiedzialem ze ten zalacznik jest potrzebny nawet jesli nie ma sie dochodu niepodlegajacego opadtkowaniu, a w tych godzinach jest samorzad studencki i oni sprawdzaja poprawnosc wtedy, a wczesniej mozna tez, ale moze nie byc osoby ktora sprawdzi poprawnosc dokumentow

dokładnie tak, co najprawdopodobniej mówiłem Ci przez telefon. Generalnie można zostawić dokumenty u portiera na dole i one do nas dotrą, ale dla pewności proponuje przyjść w godzinach przyjęć komisji z racji możliwości sprawdzenia czy wszystkie dokumenty się zgadzają.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez benzen » 2011-07-27, 0:01

Czyli bez tego papierka : oświadczenie pełnoletnich członków rodziny o wysokości dochodu niepodlegającego opodatkowaniu ( zał C) , nie ma sensu jutro przyjeżdżać do Łodzi ?? Kurde moja rodzina nie ma dochodów niepodlegających opodatkowaniu i musze to miec ? rozumiem ze takie coś wezme z Urzędu Skarbowego ? Dzięki za informacje :)
benzen

Postprzez momus » 2011-07-27, 0:06

Tak, nawet jak nikt z rodziny nie ma takiego dochodu to musisz to mieć. Nie, nie z US, to jest jak sam wspomniałeś załącznik C. Drukujesz go, wypełniasz i przynosisz i tyle. Jak go wypełnić? Wpisujesz te osoby, które liczysz do rodziny (imię, nazwisko i inne wymagane dane), w miejscu kwoty uzyskanej, która nie podlega opodatkowaniu wpisujesz 0 i każdy przy swoim imieniu i nazwisku się podpisuje. Nie musisz nigdzie jeździć, jeśli wszyscy są w domu to jest to góra 5 minut roboty :D
momus

Postprzez benzen » 2011-07-27, 0:12

w załaczniku C zamieszczonym do pobrania jest napisany rok 2009 :P mam to po prostu przekreślić ?? i dopisac wyżej 2010 ?? Dzięki za szybkie odpowiedzi :)
benzen

Postprzez momus » 2011-07-27, 0:17

Sprawdź w załącznikach do stypendium socjalnego 2011/2012 (tam chyba jest z właściwą datą), ten druk się nie zmienił od jakiegoś czasu, po prostu data jest uaktualniana. No ale w tej kwestii to już powinna wypowiedzieć się bardziej kompetentna osoba. W każdym razie poszukaj w załącznikach do stypendium socjalnego, link powinien być na głównej a jak nie skorzystaj z tego: http://ftims.p.lodz.pl/file.php/1/moddata/forum/1/390/attachments.zip tu chyba są wszystkie najnowsze druki
momus

Postprzez Cariee » 2011-07-27, 0:45

nie można po prostu wziąć tych dokumentów z US? trzeba drukować te załączniki? :/
Cariee

Postprzez momus » 2011-07-27, 0:48

Nie wiem czy taki dokument jest w ogóle w US :), co za problem wydrukować i wypisać?? 5 minut roboty i masz spokój, a w US nie wiadomo ile musiał byś na takie coś czekać :) o ile można takie coś w ogóle dostać.
momus

Postprzez Cariee » 2011-07-27, 0:58

tak, normalnie wydawają taki dokument, było to potrzebne mojej siostrze jakiś czas temu, i po prostu mam takie zaświadczenie;)
dlatego pytam, czy musze to drukować skoro mam takie coś xd
Cariee

Następna strona

Powrót do Osiedle Akademickie i Kampus