UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Miejsce w akademiku podczas przerwy w studiowaniu.

O tym, co się na Osiedlu Akademickim lub w Kampusie PŁ dzieje lub nie dzieje, a dziać powinno.

Miejsce w akademiku podczas przerwy w studiowaniu.

Postprzez zerotrzyzero » 2011-11-24, 1:59

Witam,

Jestem studentem politechniki w tym roku bronię pracę inżynierską w lutym,
jednak chciałbym kontynuować nauke na wdziale OiZ,
a tam rekrutacja na drugi stopień studiów rozpoczyna się dopiero w październiku
chciałbym przez czas przerwy w studiowaniu mieszkać w akademiku,
jednak ponoć od tego roku nie ma możliwości mieszkania osób
niestudiujących przynajmniej w moim akademiku.
Stąd moje pytanie: czy miejsce w akademiku jest przyznawane
na rok i nikt nie bedzie dochodził czy jeszcze studiuję czy
nie czy też muszę przedłużać termin obrony lub kombinować inaczej?
Dodam że zapewne wiele osób ze studiów inżynierskich na oiz jest w podobnej sytuacji
oni po 3,5 roku mają przymusową przerwę.
zerotrzyzero

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Miejsce w akademiku podczas przerwy w studiowaniu.

Postprzez Marcin Sachrajda » 2011-11-24, 2:14

zerotrzyzero napisał(a):...
jednak ponoć od tego roku nie ma możliwości mieszkania osób
niestudiujących przynajmniej w moim akademiku.
...

nie mam pojęcia skąd Wy te informacje bierzecie :F. Ja wiem jedno, co mówi ustawa Prawo o Szkolnictwie Wyższym, Art. 167, 2a -
Osoba, która ukończyła studia pierwszego stopnia, zachowuje prawa studenta do dnia 31 października roku, w którym ukończyła te studia.

czyli zgodnie z obowiązującymi zasadami możesz mieć akademik, bo jesteś studentem.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez zerotrzyzero » 2011-11-24, 3:15

Dziękuję za odpowiedź jest bardzo pocieszająca.
Jednak skoro zachowuję prawa studenta to także zachowuję legitymację studencką i zniżkę na przejazdy. W takim razie czy podstęplują mi w marcu legitymację studencką skoro juz nie bede studentem wydziału, zeby była ważna do końca października?
I co ze studenckim kontem generowanym przez webdziekanat gdzie wnosi się opłaty za akademik?
Z tego co słyszałem po rozpoczeńciu drugiego stopnia studiów otrzymuje sie nowy indeks a co za tym idzie numer konta a ja takiego nie będę miał nie będąc studentem...
zerotrzyzero

Postprzez a.karbowana » 2011-11-24, 9:28

Jeśli masz status studenta, to mieszkasz normalnie w akademiku, nikt nie ma prawa Cię z niego wyrzucić (chyba, że dyscyplinarnie;)), natomiast jeśli nie będziesz miał już tego statusu, to po prostu będziesz płacił zwiększoną stawkę jako "inna osoba zamieszkująca Osiedle Akademickie PŁ". Czyli 350 zł w pokoju 2-osobowym i 310 w pokoju 3-osobowym.
Angelika Karbowa
Przewodniczący Komisji ds. Zakwaterowań SS PŁ
Wydziałowa Rada Samorządu WBiNoŻ
a.karbowa@samorzad.p.lodz.pl
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez momus » 2011-11-24, 15:09

zerotrzyzero napisał(a):I co ze studenckim kontem generowanym przez webdziekanat gdzie wnosi się opłaty za akademik?
Z tego co słyszałem po rozpoczeńciu drugiego stopnia studiów otrzymuje sie nowy indeks a co za tym idzie numer konta a ja takiego nie będę miał nie będąc studentem...

Numer konta do dokonywania wpłat za akademik się nie zmienia, jestem na drugim stopniu i mam taki sam numer jak ja pierwszym. Owszem numer do zwykłych wpłat (ubezpieczenie, braki) znie zmienia, ale ten od akademika został ten sam.

P.S. podobną są plany i przymiarki do tego by mieć jeden numer indeksu niezależnie od trybu, toku, stopnia, a podaj i nawet uczelni
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Powrót do Osiedle Akademickie i Kampus