UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Hiszpanie i Francuzi - co wypr. się w głowie nie mieści!!!!

O tym, co się na Osiedlu Akademickim lub w Kampusie PŁ dzieje lub nie dzieje, a dziać powinno.

Hiszpanie i Francuzi - co wypr. się w głowie nie mieści!!!!

Postprzez Zbigniew85 » 2012-03-06, 1:25

Zdaję sobie sprawę, że nie można uogólniać i zdarzają się w miarę możliwości porządni, ale jak można tolerować coś takiego, jak niszczenie czyjegoś mienia (mój pojazd - świadek widział, jak Hiszpan wyrzucał butelkę przez okno z akademika), potłuczone okna w akademiku, wyrwane drzwi, zniszczone/zniszczone lampy.
Wiem, że pośród rodaków też jest wielu dewastatorów, tylko jak się ma procentowy udział takich niszczycieli spośród naszych rodaków, a spośród Hiszpanów i Francuzów...
I te całonocne imprezy z krzykami i oczywiście dewastacją.
Cz nikt tego nie widzi? Czy nic nie da się z tym zrobić???
Myślę, że nie przesadzę, jeśli powiem, że każda impreza organizowana przez tych obcokrajowców związana jest ze zniszczeniami... Czy tego się nie widzi???
Zbigniew85

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Hiszpanie i Francuzi - co wypr. się w głowie nie mieści!

Postprzez echelon_ » 2012-03-06, 1:47

W którym akademiku takie cuda?
echelon_

Postprzez Ewa Trzeciak » 2012-03-06, 8:47

Widzi się i to jest zgłaszane wielokrotnie dyrekcji osiedla - i za każdym razem proszone są dowody.
Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia etc. - dopiero wtedy można podjąć jakikolwiek działania, by w ogóle z nimi ktoś porozmawiał.
Inaczej niestety czują się bezkarni, a uczelnia nie chce się ''bezpodstawnie'' narazić na ew. spory, pogorszenie relacji z uczelniami, z którymi są podpisane umowy bilateralne.. ;/
Poniekąd duży współczynnik wymiany zagr. wpływa na dość wysoką pozycję w rankingach uczelni, więc coś za coś. Szkoda, że kosztem naszych studentów.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Zbigniew85 » 2012-03-06, 9:26

Skoro uczelnia nie chce się narażać, skoro takie jest jej podejście (mimo licznych niezależnych skarg z różnych źródeł) to niech niszczą jeszcze lepiej. To w gestii uczelni, czy studentów powinno być docieranie do prawdy?? Może jeszcze powinniśmy dostarczyć takiego Hiszpana zakutego w kajdanki i z pełną dokumentacją dowodową, żeby wreszcie się ktoś tym zainteresował. Skoro uczelni nie zależy, że niszczą jej dobra (utrudniają żądając dowodów), to mnie od dzisiaj tym bardziej!
Od teraz moje zdanie jest takie - niech niszczą jeszcze lepiej i jeszcze droższe rzeczy! Byle nie mnie, bo jak któryś zrobi jeszcze szkodę na moim aucie (co prawda mam AC, ale dla zasady) osobiście takiemu osobnikowi wytłumaczę, że tak się nie robi z samochodami, których właścicielem jest Polak. Ja tam się "narażę" w takim wypadku na pewno. Choćby miało dojść do takiego kuriozum, że uczelnia wywali mnie ze studiów.
Zbigniew85

Postprzez Marcin Sachrajda » 2012-03-06, 10:37

oj temat rzeka. Poprawność polityczna nie pozwala mi wypowiadać swojego subiektywnego zdania nt. zagranicznych kolegów i koleżanek, ale najlepsze jest to, gdy mam do czynienia z Polakami, którzy się nimi opiekują (z resztą nie tylko, ale przeważają tu studenci IFE). Ich pytania do mieszkańców z polski, np. akademika w stylu: "ale czemu ich nie lubicie ? przecież oni są tacy fajni", gasi się pytaniem: A mieszkałeś/aś z nimi pod jednym dachem? Pada odpowiedź: yyyy, nie. I koniec nagle nie ma o czym gadać. Jak osoba jest w miarę ogarnięta, to po rozpoznaniu tematu i wybadania środowiska, sama dochodzi do wniosku, że hodowanie karaluchów w pokoju, syf, brud, wojny na świetlówki w stylu Star Wars, malowanie podłogi markerem permanentnym nie są zachowaniami akceptowalnymi w Polsce. Dochodzi do tego ich wielkie wydumane poczucie własnej wartości, gdy przyjeżdżają do Polski np. z 1000euro co miesiąc i czują się jak w swoim małym królestwie. Takie zachowania w Polsce nie będą akceptowalne ze względu na naszą mentalność. Wystarczy porównać również studentów z wymiany. Ci którzy przyjeżdżają ze wschodu a Ci z zachodu. Ci ze wschodu przyjeżdżają tu za lepszym jutrem, starają się, często bardzo dobrze uczą. Nigdy nie mogłem złego słowa o nich powiedzieć (np. Ukraina, Rosja, Białoruś), bo oni bardzo dobrze wiedzą, że Polska jest dla nich szansą. Z drugiej strony, studenci zachodni przyjeżdżają tu w jednym celu. Pobawić się. Wystarczy się zastanowić. Studiujemy np. we Francji i mamy możliwość pojechania na wymianę. Jedziemy na zachód na uniwersytet, np. do Barcelony, aby się kształcić, czy do Polski pobawić się za niewielkie pieniądze ? Wybór dla niektórych jest oczywisty. Osobiście nie chcę tworzyć stereotypów ani ich potwierdzać. Kiedyś mój znajomy, który przyjechał z wymiany IASTE stwierdził to jednym zdaniem: "Stary, oni tam(gdzie on był) są inni. Do nas faktycznie przyjeżdża najgorszy 'szrot' z Europy". Myślę, że jest w tym spore ziarenko prawdy.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez kix » 2012-03-06, 16:10

Ja ostatnio od pewnej pani z zagranicy przy opieprzaniu calego pietra brudasow z 7DSu uslyszalem, ze jestem rasista i gdyby byli Polakami to nie zwrocilbym im uwagi.

Spokojna rozmowa nic nie daje, ale za to agresja owszem. Wystarczy wpasc miedzy nich, rzucac nieparlamentarnymi zwrotami i grozic im po polsku. Jak nie wiedza o co chodzi to sie bardziej boja.
kix

Postprzez echelon_ » 2012-03-06, 16:39

Gdyby bydło traktować jak Polaków to już dawno przestali by mieszkać w akademiku.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Marcin Sachrajda » 2012-03-06, 19:24

kamera/aparat też skutecznie działa na nich :-)
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez echelon_ » 2012-03-06, 19:56

Słyszałem, że baton jednak lepiej.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez maciekkk » 2012-03-14, 14:43

Jest artykuł w gazecie "Zagraniczni studenci balują na polibudzie"
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/52 ... ,id,t.html
maciekkk

Postprzez Marcin Sachrajda » 2012-03-14, 16:54

Kolejnym razem muszę nicka zmienić, bo znowu Pan Kałach mnie zacytuje, tylko że oficjalnie :-). Póki co to wierzchołek góry lodowej, ale dobrze że ktoś zaczyna widzieć problem. Z resztą to, że te opinie nas Polaków są takie, świadczą komentarze na DŁ pod artykułem i ilość plusów za negatywnymi opiniami.
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Re: Hiszpanie i Francuzi - co wypr. się w głowibe nie mieści

Postprzez Ewa Trzeciak » 2012-03-14, 18:48

Z nieoficjalnego źródła jest mi wiadome, że autor artykułu otrzymał dziś zdjęcia obrazujące opłakane skutki imprez naszych kolegów z zagranicy..

btw, koleżanka trafnie zauwazyła zdanie ''Z tym, że zamiast mieczy, "Erasmusi" używają długich świetlówek wyjmowanych z sufitów. ''... ;)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Zbigniew85 » 2012-03-14, 22:25

Dobrze, że swoim wątkiem przyczyniłem się do poruszenia tego tematu na łamach prasy.

Niemniej jednak nie podoba mi się morał wynikający z artykułu - że polscy studenci też imprezują... Panie autorze - polscy studenci imprezują, tylko wandalizm zdarza się raz na 10-15 większych imprez, natomiast w przypadku erasmusów efekty wandalizmu są widoczne niemal po każdej imprezie.
Doszły mnie słuchy, że w ósemce - nie pamiętam już dokładnie na którym piętrze (bodajże na VI, bo kumpel mieszka właśnie na VI) stołowi z kuchni wyłamano dwie nogi i skądinąd wiadomo kto to zrobił, co nie jest dla mnie zaskoczeniem... Na ścianach pełno napisów flamastrem...

Chciałbym zaznaczyć, że skoro uczelnia ma w d... to, że jej robią szkody, nie koniecznie my mamy w d..., że nam robią szkody (np. w pojazdach) i niech weźmie poprawkę, jeśli kiedyś będą na Hiszpanach/Francuzach wykonywane samosądy...
No bo jak walczyć z Hiszpanami, którzy o godzinie 2 w nocy biegają po korytarzu i zachowują się jak tury w czasie rui??? Zdjęcia im nacykać? A jak udowodnię Pani kierownik osiedla, że zrobiłem to zdjęcie o godzinie 2 w nocy, a nie np. o 14 w dzień???
Takich sytuacji była masa, kiedy do pracy musiałem wstać po 6, a o godzinie 2-3 nie pozwolono spać - kto? ... dziwne, że jeszcze w tym roku akademickim nigdy nie byli to Polacy...

Ktoś wyżej się dobrze wyrażał o erasmusach ze wschodu - to fakt - na nich nie mogę złego słowa powiedzieć - kulturalni, wychowani i zachowują się jak należy.
Zbigniew85

Postprzez maciekkk » 2012-03-15, 0:01

maciekkk

Postprzez Zbigniew85 » 2012-03-15, 0:33

No ale cóż... Jeśli uczelnia odpowiada na te wandalizmy, że polscy studenci też imprezują, to ręce opadają... Trzeba by jedną z drugą Panią dr zaprosić do akademika na noc. Chcieli zdjęć, mają zdjęcia... A może im chodzi o zdjęcia, na których jest przedstawiona postać pana erasmusa (czyt. hiszpana lub francuza) z profilu pod kątem 24 stopni z widocznym lewym uchem i koniecznie otwartymi oczami w momencie kiedy przedmiot, którym wybija okno znajdował się w kadrze i najlepiej, żeby było to jeszcze 20ms przed uderzeniem... Niszczą wszystko... Tylko skoro uczelnia odnosi takie korzyści z wymian, może niech na bieżąco chociaż naprawia te wandalizmy, a nie później mieszkamy w takich akademikach wymazanych flamastrami i miesiącami w kuchni nie ma stołu, bo ma wyrwane nogi... Dlaczego wszystko się odbywa naszym kosztem??? Już nie wspominam o incydentach typu pogięty dach samochodu...

PS. Maciekkk, poinformuj również nas, zjadaczy chleba o tych zdjęciach, a nie tylko Ewę (ale może się czepiam) ;)
Zbigniew85

Postprzez Ewa Trzeciak » 2012-03-15, 15:44

maciekkk napisał(a):Ewa, tu są zdjęcia: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/53 ... ,id,t.html

wiem, o wysyłaniu maila z tymi zdjęciami wiedziałam wczesniej niż sam nadawca, więc spokojnie ;)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Powrót do Osiedle Akademickie i Kampus