UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Kłopotliwa siostra

O tym, co się na Osiedlu Akademickim lub w Kampusie PŁ dzieje lub nie dzieje, a dziać powinno.

Kłopotliwa siostra

Postprzez Khizbu » 2012-07-24, 16:27

Witam, wiem że potrzebne są zaświadczenia o zarobkach wszystkich członków rodziny + zaświadczenie o nauce rodzeństwa. No i mam problem z siostrą.
Uczy się w Krakowie, pracuje trochę dalej, a urząd skarbowy jest w rodzinnej miejscowości. Do tego dochodzi jeszcze fakt że nie może tak po prostu przyjechać po zaświadczenie z US, a przez to że ma poprawkę, zaświadczenie z dziekanatu ma szansę dostać najpewniej w sierpniu. Czyli nie mam szans na otrzymanie od niej tych papierów. Jakieś sugestie?
Dzięki.
Khizbu

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Kłopotliwa siostra

Postprzez a.karbowana » 2012-07-24, 17:11

Na pewno wiedziałeś nie od dziś, że wybierasz się na uczelnią wyższą i będziesz starał się o miejsce w akademiku. Każda uczelnia wyższa w Polsce wymaga przedstawienia sytuacji materialnej, jeśli ubiegasz się o akademik. W związku z tym mogłeś załatwić to wcześniej, nie od dziś są znane wymagania co do dokumentacji w procesie starania się o miejsce w akademiku. Do 3 sierpnia musisz złożyć podanie, może być ono niekompletne, ale do 10 sierpnia muszą wpłynąć do Biura SS PŁ brakujące dokumenty, bo inaczej niekompletne podanie nie będzie rozpatrywane.
Angelika Karbowa
Przewodniczący Komisji ds. Zakwaterowań SS PŁ
Wydziałowa Rada Samorządu WBiNoŻ
a.karbowa@samorzad.p.lodz.pl
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez Khizbu » 2012-07-24, 17:21

Ahh, dzięki wielkie. Myślałem że 3 sierpnia to ostateczny termin.
Khizbu

Postprzez Ad@m » 2012-07-24, 17:57

Bo jest to termin ostateczny. Niekompletny wniosek, można uzupełnić w terminie 7 dni od złożenia. Z tego co pamiętam, nie trzeba być osobiście w US aby pobrać zaświadczenie.
Khizbu napisał(a):a przez to że ma poprawkę, zaświadczenie z dziekanatu ma szansę dostać najpewniej w sierpniu.
Czemu ? Nawet jeśliby została skreślona z listy studentów, to z dniem zakończenia sesji. Obecnie nadal jest studentką.
Ad@m

Postprzez momus » 2012-07-24, 21:01

Co do US, ja niczego nie sugeruje, ale oni tam zazwyczaj podpisów nie sprawdzają.

@Ad@m: Niektóre uczelnie mogą mieć swoje widzimisie, tak samo "panie" w dziekanacie. Może łaskawa pani twierdzi, że siostra nie zda i wtedy takie zaświadczenie będzie nieważne. W każdym razi masz racje. Do momentu oficjalnego skreślenia z listy studentów, powinna dostać zaświadczenie, to że ew. zawaliłaby sesję jeszcze nie oznacza, że automatycznie przestaje być studentką (chyba że jest na pierwszym roku)

P.S. swoją drogą, widział ktoś kiedyś "pana" z dziekanatu (pomijam dziekanów :D)
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Powrót do Osiedle Akademickie i Kampus