UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Podanie o akademik

O tym, co się na Osiedlu Akademickim lub w Kampusie PŁ dzieje lub nie dzieje, a dziać powinno.

Podanie o akademik

Postprzez Jake77 » 2012-07-30, 22:35

Witam.
Mam trochę daleko do Łodzi wiec zapytam czy wszystko mam co jest potrzebne ...
mam zaświadczenie o dochodach rodziców od pracodawców tylko nie wiem co wpisać na podaniu ... mam przepisać kwoty netto z zaświadczeń rodziców ??
mam zaświadczenie że siostra uczy się dalej w LO [jest już pełnoletnia]
to wszystko czy coś jeszcze ?? czy musi być zaświadczenie o dochodach siostry jeśli nie pracowała nigdy lub moje jeśli miałem tylko jakaś prace "dorywczą" na wakacje??
Mama mi mówiła ze u nas [ w Kłobucku] wystawiają takie zaświadczenia ale trzeba czekać aż 2 tyg bo panie z łaska wystawiają :/
Jake77

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Podanie o akademik

Postprzez kasia509 » 2012-07-30, 23:30

Wydaje mi się, że zaświadczenia od pracodawcy nie wystarczą, musisz mieć zaświadczenie z Urzędu Skarbowego. Jednak mogę się mylić. Jeżeli chodzi o Ciebie i Twoją siostrę to możesz napisać oświadczenie, gdzieś w którymś z wątków ktoś podał szablon takiego oświadczenia.
Z Urzędem Skarbowym jest tak, że w jednym wydają od ręki(tak jak u mnie), a w innych trzeba czekać tydzień a nawet dłużej... było dużo czasu na dostanie tych zaświadczeń...
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami - A.Mickiewicz
kasia509

Postprzez ManiuSs » 2012-07-30, 23:41

Najlepiej zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o dochodach za 2011 rok od wszystkich pełnoletnich członków rodziny . Zaświadczenie z miejsca pracy o dochodach też może być za ostatnie 3 miesiące . Ewentualnie brakujące dokumenty można dosłać pocztą do biura samorządu pł do 10 sierpnia. Liczy się data stempla pocztowego . Skoro siostra jest pełnoletnia to musi być zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o jej dochodach . Twoje takie zaświadczenie również musi być. Od rodziców to chyba oczywiste. I zaświadczenie o nauce siostry.
Wiceprzewodniczący Komisji ds Zakwaterowań SS PŁ
m.bielawski@samorzad.p.lodz.pl
ManiuSs

Postprzez Jake77 » 2012-07-30, 23:44

aha ok spoko
rodziców mam zaświadczenie od pracodawców za ostatnie 3 miesiące ...+ zaświadczenie o nauce siostry
czyli jeszcze moje z urzędu i siostry :)mam nadzieje ze jak to był mały okres lub w ogóle nie było pracy to dostane od ręki....
Jake77

Postprzez ManiuSs » 2012-07-31, 0:15

Wydaje mi się że to nie ma znaczenia czy ma się dochód mały , czy duży. Wszystko zależy od danego Urzędu Skarbowego. Bodajże mają 7 dni na wystawienie takiego zaświadczenia, lecz w praktyce to wygląda tak że dają Ci tego samego dnia lub następnego ; )
Wiceprzewodniczący Komisji ds Zakwaterowań SS PŁ
m.bielawski@samorzad.p.lodz.pl
ManiuSs

Powrót do Osiedle Akademickie i Kampus