UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

biurokracja

O tym, co się na Osiedlu Akademickim lub w Kampusie PŁ dzieje lub nie dzieje, a dziać powinno.

biurokracja

Postprzez chi » 2013-05-30, 12:59

witam

zastanawiałem się nad złożeniem podania o akademik i jak popatrzałem jakie dokumenty są do tego potrzebne lekko mnie zamurowało. brakuje tylko odcisków palców (studenta + wszystkich członków rodziny)....

rozmawiałem z kilkoma osobami z innych uczelni, sam miałem okazję studiować gdzie indziej i z przykrością stwierdzam, że Politechnika Łódzka jest królową biurokracji.

czy ktoś z samorządu próbował kiedyś coś z tym zrobić (ograniczyć liczbę 'potrzebnych' dokumentów)?
chi

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: biurokracja

Postprzez a.karbowana » 2013-05-30, 14:23

Akademik jest formą pomocy materialnej, więc aby otrzymać miejsce, trzeba swoją sytuację materialną udokumentować. Wymagane dokumenty są oparte na Regulaminie Pomocy Materialnej i niestety nie da się tego zmienić. Staramy się zmniejszyć wszystko do minimum, ale musimy mieć jakieś kryterium przyznawania miejsc, a niestety bez wszystkich dokumentów nie da się określić sytuacji materialnej.
W czasie trwania roku akademickiego wystarczy jedynie podanie o miejsce w akademiku oraz zaświadczenie o statusie studenta, jednak jak trwa rekrutacja, to musimy jakoś wyłonić osoby, które otrzymają akademik, stąd taka ilość dokumentów.
Angelika Karbowa
Przewodniczący Komisji ds. Zakwaterowań SS PŁ
Wydziałowa Rada Samorządu WBiNoŻ
a.karbowa@samorzad.p.lodz.pl
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez marcin.w » 2013-06-13, 14:47

A mam takie pytanie, ile osób z samorządu mieszka w akademiku za darmo?
Czy osoby które są w komisjach w akademikach też są tak uprzywilejowane?
marcin.w

Postprzez Marcin Sachrajda » 2013-06-13, 15:42

żadna osoba na OAPŁ nie mieszka tam za darmo. Nie wiem skąd bierzesz te brednie
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez a.karbowana » 2013-06-13, 23:51

Potwierdzam słowa kolegi Marcina. Nikt z samorządu za darmo nie mieszka.
Praca w samorządzie jest wolontariatem i jeśli ktoś się do tego zgłosił, musi być świadom tego, że niestety za darmo poświęca swój cenny czas.
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez Ad@m » 2013-06-14, 18:47

Wszyscy Kolego mieszkają za darmo, tak samo jak każdy członek samorządu czy koła naukowego ma zaliczone wszystkie egzaminy na ładne oczy, za nic nie płaci itp. Siedzą sobie tacy w hamakach i za stypendium zdobyte na lewo driny popijają... :mrgreen:
Ad@m

Postprzez marcin.w » 2013-06-17, 0:42

Słyszałem to już nie od jednej osoby, dlatego pytam...
marcin.w

Postprzez Ad@m » 2013-06-17, 15:49

Takie historie opowiadają ludzie którym się nie chce ruszyć tyłka aby coś zrobić. Dla nich zawsze samorząd to zło i cały budżet pakuje sobie do kieszeni itp. Oczywiście są różne profity, ale na pewno nie takie o jakich mówisz. Ot raz na jakiś czas wyjazd, łatwiej jest coś załatwić z niektórymi organami, ale nie ze względu na funkcję, lecz dla tego że jest się rozpoznawalnym.
Ja już słyszałem o sobie różne historie, czego to ja nie mam, bo mnie ludzie widzieli jak Prorektor mi rękę podaje na korytarzu, albo jak po raz enty w ciągu dnia wchodzę do Dziekana.
Ps. Nie jestem w SS :mrgreen: z przekonania (nie lubię tego typu działalności) i z braku czasu.
Ad@m

Postprzez garbar89 » 2013-07-11, 12:18

Mam pytanie jesli oddalem klucze do pokoju w administracji, mam zaplacone wszystkie miesiace oprocz lipca poniewaz aktualnie nie mam pieniedzy aby za niego zaplacic czy moga mi naliczac oplate tzn 10 zl za kazdy dzien za ten miesiac mimo iz juz nie mieszkam tam poniewaz nie mam kluczy?
garbar89

Postprzez a.karbowana » 2013-07-11, 12:43

Raczej nie, ale dowiedz się w administracji.
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez Panika » 2013-07-11, 15:27

Jeśli się wykwaterowałeś to nie powinni. Ale znam przypadek z 7 ds, gdzie chłopcy wyszli z akademika, zabrali rzeczy i klucz zostawili na portierni. W październiku kierowniczka ich ścigała za zaległości z trzech miesięcy, bo się nie wykwaterowali, a klucze leżały ponoć na portierni. Częściowo się dogadali. Ale coś tam musieli zapłacić.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez garbar89 » 2013-07-12, 21:54

Ok dzieki :) ja klucz dalem kierowniczce akademika
garbar89

Powrót do Osiedle Akademickie i Kampus