UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

warunki w IV DS

O tym, co się na Osiedlu Akademickim lub w Kampusie PŁ dzieje lub nie dzieje, a dziać powinno.

warunki w IV DS

Postprzez otissa » 2008-08-18, 13:27

Przejrzałam forum i nie znalazłam informacji o warunkach w czwórce, oczywiście strona internetowa nie działa, więc tu kieruje me jakże banalne pytania:
1. Lodówka, jest czy trzeba załatwiać w DS czy znowu muszę sama ją przytargać??
2. Pralnia, czy w ogóle jest??
3. Co znajdę w pokoju oprócz karaczanów?? :lol: sie znaczy wyposażenie pokoju....
4. Łazienki... Na piętro czy na segment??... Czy są koedukacyjne??
5. No i jak jest z internetem??

Ogólnie jak jest w tym akademiku??... Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy to zapytam... Z góry dziękuje zagubiona studentka;)
otissa

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: warunki w IV DS

Postprzez pcmaniak89 » 2008-08-18, 13:35

chętnie bym pomógł się znaleźć ale też będę pierwszy raz w domu studenckim :lol:

dołączam się do powyższych pytań :mrgreen:

a tak w ogóle to co otissa studiujesz?
pcmaniak89

Postprzez otissa » 2008-08-18, 13:37

logistyke... na WFTiMS.. a ty??
otissa

Postprzez otissa » 2008-08-18, 13:54

super jak na razie z informacji o czwórce spotkałam że pokoje lepiej wyglądają po wyłączeniu światła... jupi...
otissa

Postprzez izka89 » 2008-08-18, 15:32

Szczerze powiedziawszy to też bardzo ciekawi mnie to zagadnienie:) Też pierwszy rok studiów i też ten akademik. Uprzedzając pytania mam zamiar studiować budownictwo. Hmmm.... Chyba mieszkańcy tego akademika nie kwapią się do udzielania informacji:) Mam nadzieję, że to nie dlatego, że nie chcą nas odstarszyć :|
izka89

Postprzez junior » 2008-08-18, 15:39

jak by to powiedzieć są wakacje...
w wakacje tylko pojedyncze jednostki zamiast cieszyć się życiem, klepią na tym forum kolejne posty. Przyjedziecie zobaczycie jaki pokój dostaniecie zlustrujecie go i doposażycie.
przede wszystkim dogadajcie się z współlokatorami coby w pokoju nie było potem 3 tv, 2 lodówek, 7 mikrofal itp. bo będziecie się pod ścianami przepychać:D
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez izka89 » 2008-08-18, 15:46

Wakacje wakacjami. Gdybym miała już pierwszy rok za sobą pewnie teraz chwytałabym ostatnie chwile wakacji, "carpe diem", jak to mówią, bo wszystko co związane z uczelnia byłoby dla mnie codziennością, mam nadzieję, że nie ponurą. Ale póki co chcę się czegokolwiek dowiedzieć, bo jak narazie wiem niewiele, i wiele spraw, choć pewnie w mniemaniu niektórych bardzo prostych, teraz wydaje mi sie zawikłane. A przyjechać do akademika i tak sobie go po prostu obejrzeć to na pewno genialne wyjście, ale raczej nie dla tych, którzy mają do Łodzi 300 km, a ja do jakichś szczególnych zapaleńców raczej nie należę:) Dlatego w wolnych chwilach (od imprez) szukam wiadomości na takich właśnie forach, żeby później nie zostać na lodzie, tak jak mój kolega, który wychodził z założenia, że zawsze jakoś to będzie:) No i jednak nie było:)
izka89

Postprzez Tomasz Pisarek » 2008-08-18, 16:00

Nie ma chętnych na odpowiedzi to ja coś napisze mimo iż z czwórki nie jestem, ale z tego co widziałem i wiem.

1. Lodówke trzeba załatwiać samemu, czasami można kupić tanio na początku roku.
2. Pralnia domyślam się, że jest jak i w każdym akademiku, ale więcej nie potrafie powiedzieć.
3. Wyposażenie pokoju standardowo: meble, łóżko itp.
4. Łazienki i WC na piętro + aneks zlew w pokoju (akademiki 1-6 nie mają segmentów). Co do pokoi koedukacyjnych to dłuższy temat i troche pisane było o tym na forum.
5. Internet jest ;p O ile dobrze wiem to światłowód. Opłata jest "znormalizowana" na całym O.A. i koszt 30 PLN na semestr + ileś tam za podłączenie na początku.

otissa napisał(a):super jak na razie z informacji o czwórce spotkałam że pokoje lepiej wyglądają po wyłączeniu światła... jupi...

interesujące stwierdzenie, może nie będzie aż tak źle, w IV DSie była planowana wymiana wykładzin podłogowych w pokojach i korytarzach na piętrach 1-3 to może trafisz akurat na to piętro :P

Dodatkowo w akademiku jest teraz robiona termomodernizacja tj. ocieplenie wełną mineralną i malowanie z odgrzybianiem pionów sanitarnych tj. pralnie, prysznice.

Wydziałowa Rada Studentów EEIA
t.pisarek <@> samorzad.p.lodz.pl
gg: 1086599
Tomasz Pisarek
Rada Studentów

Postprzez izka89 » 2008-08-18, 16:15

dziękuję bardzo za JAKIEKOLWIEK informacje:* trochę tego znalazłam na innych forach. I chyba nie jest tak źle:)
izka89

Postprzez Tomasz Pisarek » 2008-08-18, 16:21

izka89 napisał(a):dziękuję bardzo za JAKIEKOLWIEK informacje:* trochę tego znalazłam na innych forach. I chyba nie jest tak źle:)

Drobiazg. Pomogłem na tyle ile byłem w stanie ;)

Tomasz Pisarek
Rada Studentów

Postprzez otissa » 2008-08-18, 17:19

dziękuje za pomoc choć wiem niewiele więcej... opcja z obejrzeniem i dowiezieniem czego brakuje znów nie trafiona nie mam ochoty na takie krajoznawcze siedzenie 3 godzin w busie(w jedna stronę oczywiście), a jakoś nie należę do zapaleńców co będą co tydzień do domu wracać więc wole w akademiku zjawić sie ze wszystkim co potrzebne... dzięki...
otissa

Postprzez Tomasz Pisarek » 2008-08-18, 17:45

Tak jak pisałem w pokojach są tylko te rzeczy (Bądź przygotowana, że w pokoju są tylko meble, łóżka, pościel), to nie hotel więc wszystko sobie trzeba przywieźć, narzędzia kuchenne, garnki, czajniki, kompa, ubrania i co tam jeszcze Ci potrzeba.

Tomasz Pisarek
Rada Studentów

Postprzez echelon_ » 2008-08-18, 19:58

otissa napisał(a):1. Lodówka, jest czy trzeba załatwiać w DS czy znowu muszę sama ją przytargać??
2. Pralnia, czy w ogóle jest??
3. Co znajdę w pokoju oprócz karaczanów?? :lol: sie znaczy wyposażenie pokoju....
4. Łazienki... Na piętro czy na segment??... Czy są koedukacyjne??
5. No i jak jest z internetem??

Konkretne odpowiedzi od mieszkańca 4 ;p
2. 4free, zapisy z wyprzedzeniem na kartkach wiszących na każdym piętrze. Jedyny problem jest taki, że czasami klucz lubi się zapodziać.
4. Niby 4 łazienki na piętro ale jednocześnie wykorzystywane są 1-2 pozycje gdyż nikt nie chce kąpać się przy otwartych drzwiach. A pary to wiadomo.... Hmmm... No dobra... jedna kabina max w użyciu ;)
5. 50zł na starcie + 30 co semestr
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez otissa » 2008-08-19, 11:34

Tomasz Pisarek napisał(a):Tak jak pisałem w pokojach są tylko te rzeczy (Bądź przygotowana, że w pokoju są tylko meble, łóżka, pościel), to nie hotel więc wszystko sobie trzeba przywieźć, narzędzia kuchenne, garnki, czajniki, kompa, ubrania i co tam jeszcze Ci potrzeba.

nie no zwiodłam sie... myślałam że bedzie na mnie czekała szafa pełna ubrań w moim rozmiarze i stylu... a i zastawiony stół z kolacją... a przywita mnie w drzwiach lokaj... biedna blondynka w takim dużym mieście;)... dziekuję bardzo za pomoc... dam jakoś rade ze wszystkim...
otissa

Postprzez pcmaniak89 » 2008-08-19, 13:25

heh ja infe ale też na FTIMSie
pcmaniak89

Postprzez lolita » 2008-08-19, 20:53

ja tez jestem zoltodziob :? i mam kilka pytan.... czy w czworce tez daja pierwszakom pokoje trzyosobowe (tak ponoc jest w IIIDSie)??? jakie konkretnie meble sa w pokojach?? i jak wygladaja te kuchnie, ile ich jest na pietro?? a jak dzwonilam to mi powiedziano ze nie mozna wczesniej przyjechac i obejrzec pokoju bo beda one przyznawane gdy sie tam zamelduje(czyli najwczesniej 25 wrzesien)...
lolita

Postprzez echelon_ » 2008-08-19, 21:00

W 4 są pokoje 1 i 2 osobowe ale 1 są dla wybrańców :P
Nie chce mi się wypisywać mebelków bo wyposażenie ciut się różni. A co do oglądania to wbij się do akademika i powiedz, że chcesz obejrzeć pokój a za piwo nikt nie odmówi :P Do mnie swego czasu jakieś studentki się wbijały które albo chciały obejrzeć pokój albo robiły wywiad przed kradzieżą :lol:

O! Co do kuchni: Jedna na piętro. Jeśli dobrze pamiętam to tak z 6 kompletów palników. (Albo po 2 albo 4 per zestaw ale config zależy od piętra :lol: )
echelon_

Postprzez mauser64 » 2008-08-19, 21:49

ano... i ja dostalem 4DS wiec trzeba zrobic rozpoznanie.... otoz sa gdzies zdjecia takowych pokoi :D bo jestem ciekaw jak one sa duze... i wogole.. heh a lazienki to pewnie jak na obozach... kolejeczki i te sprawy... a teraz z innej beczki.. jak wygladaja wplaty za lagitke bo za pieruna nie moge znalesc na tej stronie info... ;\ z gory dziekuje za pomoc.. aha.. wspollokatora szukam :) nie pale, (nie) pije.. chce zdac 1 rok takze szukam kogos spokojnego :)
a mój okręt płynie dalej, gdzieś tam.....
mauser64

Postprzez echelon_ » 2008-08-19, 22:31

Ciężko będzie dorwać jakieś zdjęcie. W każdym razie jak na dwie osoby to pokoje są w sam raz. Lepiej się prezentują niż 3 w ósemce ;)

Ja tam na kolejki pod prysznic bardzo nie narzekałem :P A jak ma się dosyć czekania to się szoruje na inne piętro ;P
Za legitke i indeks to chyba 9zł ale to nie tutaj. Info padło już wielokrotnie, słabo szukasz.
echelon_

Postprzez milijka » 2008-08-20, 10:00

Kolejki pod prysznic są zależne od pory dnia.
Za legitkę opłata 17zł za index 4 było w innym wątku ( dział rekrutacja ) proponuje poszukać :)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
milijka

Postprzez lolita » 2008-08-20, 13:14

dzieki za info echelon_ :) jesli chodzi o meble to w zasadzie chcialam wiedziec czy sa biurka, bo kolezanka (co prawda z medyka) musiala sobie swoje przywiezc...
lolita

Postprzez Łukasz Piotr Łuczak » 2008-08-20, 13:59

W IVDS'ie będzie teraz nieciekawie bo mają ocieplać a jeszcze nie zaczęli więc czeka nas trochę problemów :)
Łukasz Piotr Łuczak

Postprzez ahcarb » 2008-08-20, 14:18

Na początku może wyglądać obskurnie, ale jeśli włożycie trochę wysiłku w pokój okolo 80 zł na farby z pigmentami to naprawdę może jakoś wyglądać.
ahcarb

Postprzez milijka » 2008-08-20, 19:04

dokładnie :) wszystko zależy od inwencji twórczej mieszkańca :)
w pokojach są stoliki (z reguły jeden) więc jeśli ktoś chce biurko to raczej we własnym zakresie
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
milijka

Postprzez echelon_ » 2008-08-20, 19:21

Ale i z takim biureczkiem nie będzie problemów. Czasami ktoś stolik odda a i przejść się można do pobliskiego Reala/Castoramy i kupić mebel_biurkopodobny za jakieś 99zł ;)
echelon_

Następna strona

Powrót do Osiedle Akademickie i Kampus