UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

juwenalia 2012

Tutaj można informować o wszystkich nadchodzących imprezach każdego kalibru, jak i dzielić się doświadczeniami z imprez minionych.

Re: juwenalia 2012

Postprzez eklb » 2012-05-16, 15:50

jeśli dzisiaj będzie ulewa to co organizatorzy zaproponują w zamian za grillowanie i oglądanie filmów? jest jakaś alternatywa?
eklb

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Vormillion » 2012-05-16, 17:11

Czy ktoś wie jak w tym roku podczas wieczoru filmowego będzie wyglądać sprawa z wnoszeniem piwa (w ubiegłym roku do kubków trzeba było przelewać chyba dopiero od piątku)?
Vormillion

Postprzez kix » 2012-05-21, 5:06

Chcialbym pogratulowac tworcom programu umieszczenia monopolu po typowo hip-hopowych koncertach. To sie musialo tak skonczyc. A wina powinni zostac obarczeni organizatorzy, bo ja bylem przenonany juz wczesniej, ze w strone sceny beda leciec przynajmniej bluzgi. A tak mielismy kulminacje: gwiazda wieczoru (LOL!) - towarzystwo ostro wciete oraz glowny gwiazdor, ktory przez wiekszosc osob na placu jest uwazany za szmate. Efekt wiadomy. Skutki niekompetencji przy wyborze wykonawcow.
Rownie dobrze mozna by bylo zaprosic do prowadzenia Palikota a do grania Kukiza.

Od razu uprzedzajac argument, ze to wina sluchaczy hip-hopu powiem, ze ich znaczna czesc wyszla po zejsciu Eldoki ze sceny i wtedy dopiero zaczely sie problemy. Wczesniej byl wzgledny spokoj.

PS. Swoja droga, jak wyglada sytuacja z jedkerem moralista od strony prawnej? Zapewne mial w umowie zapisane ile czasu ma grac, a jesli tak, to jakie beda skutki jego ucieczki?
kix

Postprzez Maciek Pietrzak » 2012-05-21, 8:16

kix - za rok juwenalia zorganizujesz ty. Zarówno od strony technicznej, jak i prawnej. Zobaczymy, jak ci wyjdzie, ok? Wypowiadasz się na tematy, o których nie masz bladego pojęcia.
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez echelon_ » 2012-05-21, 8:19

maaciek_ A ty przestań używać argumentów typowych dla gimbusów. Może trochę konstruktywnej anty krytyki?
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Maciek Pietrzak » 2012-05-21, 8:21

Masz rację, ale strasznie denerwuje mnie fakt, że ktoś bez głębszej znajomości tematu pisze takie bzdury (jak szanowny pan redaktor GW, który porównuje juwenalia PŁ do juwenaliów UŁ).
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez kix » 2012-05-21, 8:26

maaciek_ napisał(a):kix - za rok juwenalia zorganizujesz ty. Zarówno od strony technicznej, jak i prawnej. Zobaczymy, jak ci wyjdzie, ok? Wypowiadasz się na tematy, o których nie masz bladego pojęcia.

Wiesz, ze nie mam? Bo tak sie sklada, ze jesli chodzi o rap i koncerty takowe to mam. A poki co to ty wypowiadasz sie na tematy o ktorych nie masz pojecia (stan mojej wiedzy), wiec laskawie siedz cicho, bo kultura wymaga by nie wypowiadac sie na temat wiedzy kogos, kogo sie nie zna.

Zglaszam sie na ochotnika w takim razie jesli chodzi o rapowe koncerty. Znam troche lodzkiej sceny osobiscie i mam na tyle wiedzy, zeby nie popelnic takiego faux pas jak to zrobiono w tym roku. Wiem tez kogo zaprosic by przyszlo jak najmniej dresiarstwa, ba, nawet w stawkach sie nieco orientuje jesli chodzi o czolowke.
kix

Postprzez a.karbowana » 2012-05-21, 15:10

Super, widzę, że mamy chętnego na organizację juwenaliów 2013. Serdecznie zapraszamy do biura samorządu studenckiego, każda para rąk jest potrzebna, tym bardziej z takimi znajomościami jakie Ty masz.

Zgadzam się, że wybór zespołu Monopol był tym złym, jednak w wyborze nie kierowaliśmy się typem muzyki. Wybierając ten zespół, zakładaliśmy, że będzie on "rozganiaczem" tłumu. Jednak przeliczyliśmy się troszeczkę, na widowni byli ludzie, którzy zareagowali na zespół troszkę zbyt agresywnie, a na to niestety nie było wpływu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało, wszyscy bezpiecznie opuścili plac. Teraz pozostaje nam tylko wyciągnąć z tego wnioski i w przyszłym roku zorganizować jeszcze lepsze juwenalia.
Angelika Karbowa
Przewodniczący Komisji ds. Zakwaterowań SS PŁ
Wydziałowa Rada Samorządu WBiNoŻ
a.karbowa@samorzad.p.lodz.pl
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez Ad@m » 2012-05-21, 21:51

a.karbowana napisał(a):Na całe szczęście nikomu nic się nie stało, wszyscy bezpiecznie opuścili plac
Kolega bez dwóch zębów.
Super ochrona. W ogóle czemu przeszukiwano Bogu ducha winne dziewczyny a drechów, którzy wnosili noże, już nie ?
Ad@m

Postprzez a.karbowana » 2012-05-21, 21:57

Nie wiem jakie były okoliczności w jakich Twój kolega stracił zęby, jednakże ja nie otrzymałam informacji, że takie zdarzenie miało miejsce na placu. Być może poza placem stało się tak, gdzie akurat ochrona nie ma prawa pilnować porządku. Natomiast jeśli stało się to na placu, to powiedz w którym dokładnie miejscu i o której godzinie, a my postaramy się wyciągnąć konsekwencje od osoby, która patrolowała tę część placu.

Nie wiem dlaczego ochrona przeszukiwała dziewczyny, a drechów nie. Postaramy się, aby sytuacja się poprawiła na najbliższych juwenaliach.
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez echelon_ » 2012-05-21, 23:37

Hmmm... A mnie przeszukali i to nawet nieźle. Ale ja to buty taktyczne, bojówki więc mogę wyglądać nieciekawie :D
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez shock89 » 2012-05-21, 23:41

Witam, w pt 18.05 na juwenaliach 2012 wypadły mi klucze z kieszeni, najprawdopodobniej przy namiocie z kiełbaskami xD (bez breloczka, na kółeczku 5-6 kluczy jeden z nich jest kwadratowy ,,WINK HOUSE"), jeżeli znalazca przeczyta ten post proszę o kontakt na PW. DZIĘKUJĘ !!!
shock89

Postprzez a.karbowana » 2012-05-22, 1:07

Zgłoś się do Biura SS PŁ. Być może tam będą twoje klucze.
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez Ad@m » 2012-05-22, 19:43

a.karbowana napisał(a):Natomiast jeśli stało się to na placu, to powiedz w którym dokładnie miejscu i o której godzinie, a my postaramy się wyciągnąć konsekwencje od osoby, która patrolowała tę część placu.
On sam chciałby to wiedzieć :D Mówił że wyciągał z kieszeni telefon, wyciągnął razem z kluczami, które miał na smyczy ŁKSu i dostał z łokcia w zęby.

A powiedz jak to było w końcu z piwem. Można było wnieść i przelać do kubka czy nie ? Bo na bramie od Wróblewskiego nie było problemu, a od strony kampusu już nie pozwalali wnosić.
Czemu w czwartek nie można było się dostać na kampus ? Przecież kabareton zaczął się o 18 a zajęcia kończą się czasem i o 21, a ochrona nie wpuszczała na teren kampusu.
Ad@m

Postprzez Maciek Pietrzak » 2012-05-22, 20:04

Z tego co ja wiem, to przelewać trzeba było wszystko, nawet wodę z butelki plastikowej (moja narzeczona przelewała dosłownie tyle, co na dnie).
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez Ad@m » 2012-05-22, 22:02

Przelewać tak, ale ochrona nie pozwalała wnieść żadnego alkoholu, nawet przelanego.
Ad@m

Postprzez Maciek Pietrzak » 2012-05-22, 22:15

Aha, to przepraszam, nie śledziłem na bieżąco tego, jakie wytyczne miała ochrona.
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez cysia » 2012-05-22, 22:45

Ad@m napisał(a):Przelewać tak, ale ochrona nie pozwalała wnieść żadnego alkoholu, nawet przelanego.

Nie wiem jak w sobotę, ale w piątek bez problemu dało się wnieść - przynajmniej piwo - przelane.
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez misiatm » 2012-05-22, 23:28

Mojej koleżance ukradli telefon z torebki. Samsung Wave. Ostatni raz taka impreza więcej nie pójdziemy. Ale złodziej się nie pocieszy telefon będzie zablokowany.
No to zaczynają się schody.
misiatm

Postprzez sad_madman » 2012-05-23, 0:00

Ad@m napisał(a):Czemu w czwartek nie można było się dostać na kampus ? Przecież kabareton zaczął się o 18 a zajęcia kończą się czasem i o 21, a ochrona nie wpuszczała na teren kampusu.

Ja byłem na terenie kampusu gdzieś tak po 19stej i problemu nie widziałem. Na temat długości zajęć niewiele się wypowiem ale mi się wydaje, że nie było wtedy żadnych na tym kampusie.
sad_madman

Postprzez a.karbowana » 2012-05-23, 7:43

Wejścia na teren placu juwenaliowego były tylko możliwe od ulicy Wróblewskiego oraz od ulicy Wólczańskiej. Innymi wejściami nie można było dostać się na plac. Więc po 21 ochrona powinna wpuścić bez żadnego problemu (wejściami wyżej wymienionymi) po 21 tym bardziej, że po 21 kabareton jeszcze trwał, a następnie miał się rozpocząć przegląd kapel studenckich.

Jeśli chodzi o kradzież telefonu - na takich imprezach niestety nie unikniesz tego - prawdopodobieństwo kradzieży jest 10-krotnie większe niż na ulicy w normalny dzień, bo niestety warunki do tego sprzyjają.

Z tego co wiem, ochrona nie miała wytycznych co do wnoszenia alkoholu. Nie było to chyba odgórne polecenie, żeby nie pozwalać wchodzić z alkoholem. Aczkolwiek na stronie juwenaliów była informacja, że na plac nie wolno wnosić alkoholu ;)
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez Maciek Pietrzak » 2012-05-23, 8:44

Co do wnoszenia wartościowych rzeczy - oczywistym jest, że jak się idzie na taką imprezę, to trzeba pilnować wszystkiego i brać jak najmniej rzeczy. Idąc na juwenalia powinno się zabrać: telefon, dowód osobisty, legitymację studencką/szkolną, odliczoną ilość pieniędzy i ew. klucze od domu. Taka ilość rzeczy spokojnie zmieści się w dwóch kieszeniach spodni lub ewentualnie w saszetce schowanej pod bluzą lub ewentualnie w plecaku z kieszenią z możliwością zablokowania (zamek, kłódka itp.). Ja rozumiem, że niektóre dziewczyny nigdzie bez torebek się nie ruszą, ale ten jeden (lub dwa) raz można sobie odpuścić. Ludziom ginęły naprawdę przeróżne rzeczy i to czasem takie, że aż ciężko było w to uwierzyć.

Imprezy masowe mają to do siebie, że przyciągają kieszonkowców jak magnes. Jestem pewien, że nie tylko Twoja koleżanka padła ofiarą złodzieja.
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez sad_madman » 2012-05-24, 19:04

a.karbowana napisał(a):Z tego co wiem, ochrona nie miała wytycznych co do wnoszenia alkoholu. Nie było to chyba odgórne polecenie, żeby nie pozwalać wchodzić z alkoholem. Aczkolwiek na stronie juwenaliów była informacja, że na plac nie wolno wnosić alkoholu ;)

Na stronie juwenaliów jest tak właśnie napisane, że jest zakaz wnoszenia alkoholu ale pamiętam, że rok temu to nawet nie wpuszczali z kartonikiem z sokiem a mi nawet puszkę orzeszków uznali za narzędzie niebezpieczne. No i musiałem przelać soczek jak i przesypać orzeszki.
sad_madman

Postprzez a.karbowana » 2012-05-25, 7:25

na tego typu imprezach nigdy nie wolno wchodzić z puszką czy butelką. dlatego przy bramkach ochroniarze byli zaopatrzeni w plastikowe kubeczki. Chyba lepiej tak, niż zostawienie alkoholu poza placem juwenaliowym ;)
Angelika Karbowa
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez warna » 2012-05-25, 14:46

Z kubeczkami jest ten problem, że w tłumie prosto kogoś polać, jak ktoś nas szturchnie przechodząc. Ale przynajmniej nikt nie będzie rzucał butelką w tłum, tak jak na poniedziałkowym projekcie P.I.W.O. Szkoda tylko, że w tym roku ludzie się nie popisali i rozrzucali szkło po całym chodniku zamiast ustawić pod murkiem przy wejściu.
warna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy