UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

juwenalia 2012

Tutaj można informować o wszystkich nadchodzących imprezach każdego kalibru, jak i dzielić się doświadczeniami z imprez minionych.

Re: juwenalia 2012

Postprzez Ad@m » 2012-03-11, 14:35

piotrze napisał(a):OSTR jest w porządku, nie można tak od razu kategoryzować, bo na większość znanych artystów przychodzi cały przekrój społeczeństwa.
Oczywiście że tak, ale Juwenalia nie są całkowicie otwartą imprezą. Ja idę na koncert, na terenie PŁ, aby się bawić i czuć się bezpieczne. Na Lumumby prawie zarobiłem kosę pod żebra, bo Szanowny Pan Dres, nie lubi studentów.
Skoro impreza jest ochraniana, to może niech uważniej obserwują kogo wpuszczają na plac.
Niestety ochrona coraz częściej olewa uczestników a skupia się na popijaniu wódy, tak aby nikt nie widział i oglądaniu koncertu. Ewentualnie ochraniają artystę. Ale robią to do tego stopnia, że mając plakietkę "artysta", nie wpuszczają na backstage. Taką plakietkę, mają również pracownicy techniczni i znajomi zespołu, więc nie trzeba być na scenie i mieć znanego ryja.
Dajmy na to firma "Delta". Nie wpuścili mnie do namiotu zespołu, bo podobno zespół zastrzegł żeby nikt nie wchodził. Na nic zdały się tłumaczenia że pół godziny wcześniej byłem w tym namiocie i nikomu nie przeszkadzało.
Na innym koncercie, gdy robiłem za technicznego i zobaczyłem że klawiszowiec się zaraz "wypnie", wskoczyłem na scenę po kolumnach i zacząłem poprawiać kable. Ochrona zrzuciła mnie w tłum. Z kablem w ręku. Gdy wróciłem pod scenę, nie usłyszałem nawet "przepraszam".
Można by widzieć jaka firma ochraniać będzie tegoroczne koncerty ?
Ad@m

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Tomasz Pisarek » 2012-03-14, 20:21

Ad@m napisał(a):...Ale robią to do tego stopnia, że mając plakietkę "artysta", nie wpuszczają na backstage. Taką plakietkę, mają również pracownicy techniczni i znajomi zespołu, więc nie trzeba być na scenie i mieć znanego ryja

Artyści mają plakietkę "Zespół", a pracownicy techniczni mają "Obsługa techniczna".

Ad@m napisał(a):Można by widzieć jaka firma ochraniać będzie tegoroczne koncerty ?

Zgodnie z przetargiem na uczelni będzie to Konsalnet. Czyli koncerty będzie raczej ochraniać Omega.

Wydziałowa Rada Studentów EEIA
t.pisarek <@> samorzad.p.lodz.pl
gg: 1086599
Tomasz Pisarek
Rada Studentów

Postprzez dr Żaku » 2012-03-20, 0:50

Jak jest źle możesz zawsze zadzwonić po Pavulon
Wolisz opcję z kulą? to da się zrobić wariat
Wystarczy, że odwiedzisz w Łodzi Juwenalia
dr Żaku

Postprzez piotrze » 2012-03-21, 1:16

O co chodzi z Juwenaliami "Lech 2012"?
Oni są oficjalnym partnerem naszego święta czy co? Bo dzisiaj w Lodexie rozdawali ulotki i zachęcali do poświęcenia swoich danych osobowych umożliwiając głosowanie.

I jak, Luxtorpeda dała odpowiedź co do koncertu? :P
piotrze

Postprzez Ewa Trzeciak » 2012-03-21, 7:39

Lech daje najwięcej kasy, ale to i tak jest jakieś 7 % całości kosztów.

Ale tak, ich piwo będzie na placu i już się promują :P
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez pablo1990 » 2012-03-29, 22:29

Ciężko to nazwać piwem ale jak płacą to niech sobie stoją:)
pablo1990

Postprzez piotrze » 2012-04-06, 19:01

Coś się dzieje w sprawie Juwenaliów :D ? Bo na stronie cały czas widnieje "Już niebawem...", a do imprezy pozostało ~miesiąca.
piotrze

Postprzez Ewa Trzeciak » 2012-04-06, 21:19

cóż, pytanie do koordynatora - adres mailowy jest na stronie ;)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez nemesis_3 » 2012-04-12, 21:12

Cześć, czy to potwierdzone że będzie Małpa w sobotę?
nemesis_3

Postprzez echelon_ » 2012-04-13, 0:42

nemesis_3 napisał(a):Cześć, czy to potwierdzone że będzie Małpa w sobotę?

Na tej śmisznej stronie (webmaster pochlał?) juwenalia.p.lodz.pl jest info, że tak.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez karski1 » 2012-04-14, 23:56

To będzie się działo :) ach te juwenalia studenckie, zawsze są niesamowicie interesujące.
Forum studentów z Tarnowa - pwsz tarnów. Dołącz do nas!
karski1

Postprzez sh2dov » 2012-04-21, 4:29

Będzie Myslovitz? Pytam, bo Rojek rozwiązał zespół?
60% mlodziezy jest szczesliwa, pozostale 40 nie ma pieniedzy na narkotyki.
sh2dov

Postprzez Aneta » 2012-04-21, 8:48

A nie jest tak czasem że Myslovitz mają nowego wokalistę?
Aneta

Postprzez kix » 2012-04-21, 10:37

PIWO znowu bedzie? Jak bedzie w 7DSie, od razu mowie, ze sie nie zgadzam, by jakies badziewie stawiac mi w pokoju bez mojej obecnosci. A jak to gowno nie bedzie mialo atestu odpowiedniego to nie ma szans, zebym zgodzil sie na podpiecie do pradu.
Zrobie wszystko, zeby ten gowniany jarmark nie odbyl sie poraz kolejny. I bede zglaszal wszystkie nieprawidlowosci gdzie sie da, zaczynajac od policji w sprawie:
- braku zabezpieczenia imprezy masowej/nielegalnego zgromadzenia
- lamania przepisow ruchu drogowego
- zaklocania ciszy nocnej.

Dlaczego? Bo samorzad nie widzi jak jest robiony w bambuko przez organizatorow tego komercyjnego gowna. Tamci robia na tym niezla kase, akademik w ktorym to jest organizowane nie dostaje nic poza burdelem i utrudnieniami dla mieszkancow. Jak beda jakies wymierne korzysci dla mieszkancow 7 DSu za udostepnianie ogromnych powierzchni reklamowych, moze jeszcze przemysle sprawe.
kix

Postprzez Marcin Sachrajda » 2012-04-21, 11:35

kix napisał(a):...I bede zglaszal wszystkie nieprawidlowosci gdzie sie da, zaczynajac od policji w sprawie:
- braku zabezpieczenia imprezy masowej/nielegalnego zgromadzenia
- lamania przepisow ruchu drogowego
- zaklocania ciszy nocnej.

Zgłaszaj. A ja pokażę Ci zgodę na wykorzystanie drogi w sposób szczególny wydaną przez komendanta KWP w Łodzi, bo odpowiednie pisma o zgody do ZDiT, UM, KWP i KMP zostały złożone. W ten sposób Twoje powyższe argumenty odbiją się jak ... od brzegu :-)
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez kix » 2012-04-21, 16:42

Zgode na zajecie pasa drogowego macie?
Zabezpieczenie zgromadzenia macie?
Bedzie obstawa policji?

A zebys wiedzial, ze zglosze. Bo nie zgodze sie na taka sama forme tego cyrku, jak w zeszlym roku.
kix

Postprzez Marcin Sachrajda » 2012-04-21, 17:03

:wink: :roll:
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Maciek Pietrzak » 2012-04-21, 17:07

Warto czasem pomyśleć społecznie i odpuścić sobie chore donosy na rzecz dobrej zabawy... Taka impreza zdarza się RAZ w roku, więc RAZ w roku można sobie odpuścić, prawda? Ja rozumiem, że podczas realizacji projektu P.I.W.O. mieszkańcy będą odczuwać duży dyskomfort, ale przecież RAZ w roku można się poświęcić dla dobra ogółu i dla dobrej zabawy przede wszystkim. Serio chcesz, by krach imprezy był Twoją winą, bo nie spodobało Ci się to, czy tamto? Powtórzę się: czasem trzeba pomyśleć społecznie, a nie tylko o swoim ego i "ja tu jestem najważniejszy".

Poza tym, kwestie materialne PŁ nie powinny Ciebie (ani też i mnie) interesować, nieprawdaż?

P.S. "Jeszcze się taki nie urodził, co by Polakowi dogodził..."
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez kix » 2012-04-21, 20:12

O przepraszam bardzo. Kwestie materialne w tym przypadku to jedyne co mnie interesuje. Reszta mnie wali.

Nie bede przykladal lapy do tego, zeby jakas siec telefoniczna i banda absolwentow zarabiala kosztem czegos, do czego dokladam z wlasnej kieszeni. Place co miesiac za akademik, a burdel po PIWO trzeba sprzatnac wlasnie za moje pieniedze. Gdyby nie to, moze wreszcie byla by kasa na pomalowanie chociaz jednego korytarza w 7DSie.

Gdyby to bylo robione non profit, to OK, nie mam nic przeciwko. Ale to jest zwykly jarmark Plusa. Kto mieszkal w zeszlym roku w 7DSie mogl sie dokladnie o tym przekonac sluchajac pana pseudo konferansjera co kilka minut proszacego o wysylanie SMSow Premium. Przez kilka godzin.

Chcecie to robic, to ja chce wiedziec kto kladzie lape na kasie. I chce miec cos z tej kasy, bo odbywa sie to utrudniajac moje zycie prywatne w pomieszczeniu za wynajem place niemale pieniadze (w podatkach i bezposrednio uczelni). Co wiecej, w regulaminie osiedla nie ma zadnych informacji o tym, ze mam udostepniac pokoj osobom trzecim. I zamierzam z tego skorzystac.

Poza mna cierpia jeszcze kierowcy (ktorym debile blokuja ruch - polecam filmy na yt z zeszlego roku), okoliczni mieszkancy i zwykli podatnicy - w pasie drogowym tez ktos musi sprzatac - a wszystko to, zeby ktos mogl zarobic.

Zapytania do policji, strazy miejskiej, rady reklamy, urzedu miasta i dyrektora osiedla juz mam gotowe. Zostalo mi sprawdzic kto jest wlascicielem drogi. Wstrzymam sie z zapytaniami dwa tygodnie. Jesli do tego czasu nie zostanie opublikowana oficjalna informacja od samorzadu, kto zarabia na reklamach, kto zapewni bezpieczenstwo oraz kto po tym posprzata, zaczne dzialac.
kix

Postprzez Aneta » 2012-04-21, 20:24

Aha, czyli gdybyś dostał kasę za udostępnienie pokoju to byś problemu nie robił?
Dla mnie P.I.W.O. to dobra zabawa, i nie obchodzi mnie to że na tym ktoś zarabia.
Aneta

Postprzez kix » 2012-04-21, 20:37

Brawo, brawo, brawo.

Przyszla elita narodu, studenci 4 uczelni technicznej w kraju. Tylko czytac nie potrafia.

Nie chce kasy. Chce, zeby ta kasa podzieli sie z akademikiem, osiedlem itd. A jak nie maja kasy, to niech ten ich wspanialy sponsor strategiczny kupi kilka wiader farby i walki, a studenci non profit pomaluja sciany w akademiku. Jak robia tyle dobrego dla prywatnej firmy, to rownie dobrze moga to zrobic dla akademika.

Dobra zabawa? Widzialem ta dobra zabawe z okna w zeszlym roku. Na przyklad celowe blokowanie samochodow, bo banda pijanych debili wymyslila sobie, ze bedzie przepuszczas samochody, dopiero jak kierowca zatrabi.
BTW, mieszkasz w 7DSie? Wiesz, jak od strony technicznej to wygladalo? Bo ja tak. I mnie nikt o zdanie nie pytal. A chyba by nalezalo zapytac kazdego mieszkanca.

Nie obchodzi cie, ze ktos na tym zarabia? Przykro mi. Jest okreslenie na takich ludzi, dosc obrazliwe wiec go nie uzyje.
Bronia oni roznych glupich rzeczy, na ktorych tak na prawde wiecej traca niz zyskuja, bo nie chce im sie nad nimi zastanowic. I przez takich ludzi na tym swiecie jest tak jak jest.

PS. Co za idiota wymysli swoja droga, zeby robic impreze masowa w miejscu, gdzie nie ma w ogole miejsca? Nie ma innych akademikow o lepszym zapleczu w Lodzi?

PS2. Dlaczego samorzad nie zorganizuje tego cyrku w 8DSie? Przed nim jest znacznie wiecej miejsca dla widzow. Czy ma to zwiazek z tym, ze wiekszosc czlonkow samorzadu mieszka wlasnie w osemce?
kix

Postprzez Aneta » 2012-04-21, 20:59

Przyszla elita narodu, studenci 4 uczelni technicznej w kraju. Tylko czytac nie potrafia.

Nie chce kasy. Chce, zeby ta kasa podzieli sie z akademikiem, osiedlem itd.

" I chce miec cos z tej kasy, bo odbywa sie to utrudniajac moje zycie prywatne w pomieszczeniu za wynajem place niemale pieniadze (w podatkach i bezposrednio uczelni)."
Aneta

Postprzez kix » 2012-04-21, 21:23

Polecam zajrzec do slownika i sprawdzic haslo pod tytulem kontekst.
kix

Postprzez Ad@m » 2012-04-21, 21:40

Polecam napić się z kumplami wódki i wyluzować. Pieniądze z juwenaliów ? Na juwenalia kasa wypływa. Ją nie rozumiem takich ludzi jak Ty. Politechnika płaci kasę, żebyś mógł się bawić, a Ty zaczynasz się pieklić. Wiele osób na różnych imprezach typu promocje uczlni, tydzień nauki, poświęcają swój czas, nikt im za to kasy nie da. Ty chyba możesz dla radochy kilkuset ludzi, udostępnić kawałek miejsca na 3 lampki i kable. Aha, kasa na remonty i juwenalia, jest inaczej rozliczana.
Ad@m

Postprzez kix » 2012-04-21, 21:47

Najwiecej radochy z tego typu imprezy ma Plus. Reklama wielkoformatowa, w centrum miasta, ruchoma i dzwiekowa oraz o tak duzej ogladalnosci kosztuje kilkanascie tysiecy zlotych.
A Plus to prywatna firma, ktora studentom PL nic w zamian nie da.
kix

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy