UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

juwenalia 2012

Tutaj można informować o wszystkich nadchodzących imprezach każdego kalibru, jak i dzielić się doświadczeniami z imprez minionych.

Re: juwenalia 2012

Postprzez Ad@m » 2012-04-21, 22:30

A co Cie to obchodzi? Płaci ludziom którzy organizują widowisko. Polibudy to nie obchodzi. Ty masz ciągle pretensje do Plusa. Stać go, to się reklamuje, na pewno nie dostaje tego za darmo. Czemu nie jest to robione na 8 czy 9 ? Bo na 7 najlepiej. widać. Jest wysoki i ma dobry układ okien. A co do samochodów. Na uniwerku Lumumby jest wyłączona z ruchu. Na Tamka ludzie leżą pijani na ulicy więc chyba u nas nie jest najgorzej.

Ps. Nazywasz, między innymi, mnie debilem, bo w juwenalia sobie wypije i się zabawie na koncertach ? Czemu ? Wydaje stypendium. Sam na to zapracowałem więc te kilka dni luzu mi się należą.
Ad@m

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez cysia » 2012-04-21, 22:36

Pierwszy raz słyszę [widzę], żeby komuś się pokaz nie podobał i narzekał na to, że musi udostępnić na jakiś czas swój pokój.
kix napisał(a):Co za idiota wymysli swoja droga, zeby robic impreze masowa w miejscu, gdzie nie ma w ogole miejsca? Nie ma innych akademikow o lepszym zapleczu w Lodzi?

PS2. Dlaczego samorzad nie zorganizuje tego cyrku w 8DSie? Przed nim jest znacznie wiecej miejsca dla widzow. Czy ma to zwiazek z tym, ze wiekszosc czlonkow samorzadu mieszka wlasnie w osemce?

Akurat przed ósemką jest zdecydowanie mniej miejsca niż przed siódemką. Przed siódemką masz cały parking i trawnik przy szóstce/akwarium, przy ósemce z jednej strony jest chodnik i pasek ziemi, na której parkują samochody, a dalej betonowy płot, z drugiej teren jest ograniczony kamienicą i wejdzie tam dużo mniej osób niż przed 7DS. No i trudno, żeby ktoś oglądał pokaz stojąc z nosem przy ścianie akademika, trzeba stanąc dalej, żeby cokolwiek było widać, a dalej już jest prawie kamienica. A do tego wszystkiego jeszcze przypomnę, że siódemka ma 16 pięter, podczas gdy w ósemce jest ich tylko 10. W zeszłym roku pokoje z pierwszych pięter nie były wykorzystane do pokazu.

Może w ogóle zrezygnujmy z organizowania jakiejkolwiek imprezy w juwenalia, przecież po koncertach jest tyle śmieci na placu juwenaliowym... Mieszkańcy okolicznych kamienic pewnie też by się ucieszyli. Nie mówiąc już o tym, ile kasy uczelnia by zaoszczędziła!
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez kix » 2012-04-21, 23:15

Jestem za. Dorosniesz, zrozumiesz.
kix

Postprzez cysia » 2012-04-21, 23:45

kix napisał(a):Jestem za. Dorosniesz, zrozumiesz.

Jakie kryterium przyjmujesz przy ocenie dojrzałości danej osoby? Zwłaszcza nie mając najzieleńszego pojęcia z kim masz do czynienia? I dlaczego akurat siebie uważasz - najwyraźniej - za dojrzałego?
Bo dostrzegasz minusy pewnych sytuacji? Bo drażni Cię to, że inni potrafią się bawić? Że denerwuje Cię wykorzystywanie akademika, w którym mieszkasz jako narzędzie reklamy? Bo nie potrafisz znieść myśli, że kilku studentów/absolwentów wpadło na pomysł, który podoba się wielu ludziom i jeszcze [prawdopodobnie] czerpią z tego korzyści majątkowe? To takie typowo "polskie"...

Pozdrawiam pana, panie "dorosły". I proszę wybaczyć, że w poprzednim poście nazwałam pana "kolegą".
We collect our phobias
Our sicknesses
cysia

Postprzez kix » 2012-04-21, 23:50

Skoro komus nie przeszkadza syf, burdy i robienie z niego idioty, a dodatkowo nie robi nic by poprawic sytuacje (ba, dopieprza sie do osob, ktore ta sytuacje chca poprawic), to nie mozna powiedziec, ze jest doroslym.

Swoja droga do dupy taki samorzad, ktory gdy jest okazja do zyskania daje sie robic w wala.

PS. Pierwszy raz slyszysz negatywne opinie o cyrku rodem z Wroclawia? Polecam pogadac z tamtejszymi studentami, poczytac fora i zajrzec na wykop do linku dotyczacego zeszlorocznego pokazu we Wroclawiu.

PS2.
Ps. Nazywasz, między innymi, mnie debilem, bo w juwenalia sobie wypije i się zabawie na koncertach ? Czemu ? Wydaje stypendium. Sam na to zapracowałem więc te kilka dni luzu mi się należą.

Jesli byles wsrod osob blokujacych celowo ruch na alejach w zeszlym roku, to tak, jestes debilem.
kix

Postprzez cysia » 2012-04-22, 0:14

kix napisał(a):Skoro komus nie przeszkadza syf, burdy i robienie z niego idioty, a dodatkowo nie robi nic by poprawic sytuacje (ba, dopieprza sie do osob, ktore ta sytuacje chca poprawic), to nie mozna powiedziec, ze jest doroslym.

Przeszkadza. Tyle że problem tkwi nie w samych imprezach, a w ludziach, którzy w nich uczestniczą. Gdyby każdy sprzątnął po sobie, nie byłoby syfu, brudu itp. Nie sądzisz? Może zacznij edukować społeczeństwo, które nauczyło się m.in. rzucać plastikowe kubki po piwie na ziemię, zamiast pofatygować się do jakiegoś kosza.
Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o robieniu z kogoś idioty. To, że organizatorzy projektu P.I.W.O. nie płacą uczelni/osiedlu akademickiemu [prędzej] za wykorzystanie akademika, a do tego wszystkiego Plus się reklamuje? Podejrzewam, że Plus jest sponsorem pomysłodawców projektu, muszą więc uwzględnić jego logo w pokazie. A że pokaz jest jedną z atrakcji - dla Ciebie najwyraźniej wątpliwej jakości - trudno, żeby płacili za umożliwienie jego wykonania. To tak, jakby zespoły zaczęły płacić PŁ czy też samorządowi [nie wiem kto oficjalnie jest organizatorem juwenaliów] za możliwość wystąpienia przed studentami. Przynajmniej ja to w ten sposób rozumiem.

Jeszcze taka ciekawostka ze strony PWN:
dorosły I
1. «taki, który osiągnął odpowiedni wiek i stopień rozwoju»
2. «właściwy dojrzałemu człowiekowi»
• dorośle • dorosłość
dorosnąć — dorastać
1. «osiągnąć odpowiednią wysokość lub wielkość»
2. «osiągnąć wiek i stopień rozwoju umożliwiający samodzielne życie»
3. «dorównać komuś pod jakimś względem»

A to, czy komuś przeszkadza brud czy syf, czy nie, raczej jest kwestią wychowania i pewnego rodzaju preferencji czy potrzeb, a nie dorosłości.
We collect our phobias
Our sicknesses
cysia

Postprzez kix » 2012-04-22, 0:25

Sam pokaz trwal kilkanscie minut. Reklamy zaczely sie po 18 i lacznie trwaly znacznie dluzej niz sam pokaz. Co jest dodatkiem do czego?

Skoro jest sponsorem to znaczy, ze maja kase. A jak maja kase to sprzet bedzie mial atest i nie bede mial sie do czego przyczepic w tej kwestii tak?
Co wiecej, jesli nikogo nie bedzie w pokoju, to nie beda do niego wchodzic? Bo do pokoju mozna wchodzic w okreslonych sytuacjach i po spelnieniu pewnych warunkow.

Nie mam nic do pokazu. Mam problem z zabezpieczeniem i maksymalnie nachalnym sponsorem. I bede z tym walczyl, tak samo jak wy byscie walczyli gdyby kazda piosenka na koncertach bylaby przerywana reklamami.

Nastepna sprawa. Juwenalia sa za 3 tygodnie. Mieszkancy 7 DSu nie zostali jeszcze o niczym poinformowani, a tym bardziej zapytani o zgode. To nie jest samorzad, to jest zenada(.org)

Cytujac cytat, 1. «taki, który osiągnął odpowiedni wiek i stopień rozwoju» - jak komus brud wokol niego nie przeszkadza to znaczy, ze nie osiagnal odpowiedniego stopnia rozwoju.
kix

Postprzez sh2dov » 2012-04-22, 1:21

kix
Zastanawiałeś się czy nie zostać politykiem?
60% mlodziezy jest szczesliwa, pozostale 40 nie ma pieniedzy na narkotyki.
sh2dov

Postprzez Ad@m » 2012-04-22, 12:02

sh2dov napisał(a):kix
Zastanawiałeś się czy nie zostać politykiem?

Jezu, nie proponuj tego, bo jeszcze Pan Dorosły posłucha.

Drogi Panie Dorosły, z Pana wypowiedzi wynika, iż za debila uznajesz każdego, kto bawi się na juwenaliach. Proszę sobie wyobrazić, że bałagan robią głównie nie-studenci, albo osoby które nie dorosły do roli studenta. Przeszkadzają Panu juwenalia ? Proponuję wyjechać. Ja mam się zamiar dobrze bawić. W żadnym wypadku nie zdążę przygotować ani abstraktu, ani gotowej prezentacji, więc niech się dzieje zabawa.
Ad@m

Postprzez kix » 2012-04-22, 16:07

Dobra zabawa polega na blokowaniu ruchu drogowego?

No elita po prostu.
kix

Postprzez Marcin Sachrajda » 2012-04-22, 16:12

Co do juwenaliów, to organizatorem zawsze był Samorząd Studencki PŁ, a nie samo PŁ. I to Samorząd Studencki w postaci studentów zawsze wszystko załatwia itd.
Poza tym stwierdzenie:
kix napisał(a):To nie jest samorzad...

Świadczy o Twojej niekompetencji. Odsyłam do ustawy PoSW, art 202. No chyba, że ładujesz sam w siebie, to ok.
Dziękuje, dobranoc.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Ad@m » 2012-04-22, 16:51

Drogi Panie, widać że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Jeśli tak nie lubisz juwenaliów, to wyjedź na ten tydzień gdzieś, gdzie nie ma uczelni. Będziesz miał spokój. Jak już powiedziałem, ja zamierzam się dobrze bawić i wyobraź sobie, że nie w blokowanie ruchu. Tak na marginesie, kierowcy wiedzieli że odbywają się juwenalia i mogli pojechać objazdem. Dziwne, że nikogo, poza Tobą, to nie oburza.
Ps. Wiesz kto stanowi samorząd uczelni ? Wiesz że wrzucając nań, wrzucasz na samego siebie ? Z tego co widzę to nie.
PPs. Ty jesteś pewnie z tych, którzy się oburzają jak na kilkudniowej konferencji, organizowana jest impreza ? A może z tych którzy opowiadają wszystkim jaki to z niego naukowiec, nie prowadząc przy tym żadnego wolontariatu ? Albo z tych, którzy opowiadają że SR jest tylko dla władz Samorządu ? Lub z tych, którzy ogłaszają lizusem kogoś, kto jest aktywny i stara się pomagać przy wydarzeniach uczelnianych ? Albo nie. Ty stanowisz odrębną grupę, która chce zakazania juwenaliów, palenia papierosów i picia alkoholu na terenie uczelni. Zapraszam do Rektoratu. Porozmawiaj z Rektorem Bieleckim, jestem ciekaw jego reakcji. Kto się kiedykolwiek z nim spotkał, jest w stanie to przewidzieć.
PPPs. Pamiętaj żeby do suplementu wpisać "Działacz na rzecz zdelegalizowania Juwenaliów".
Ad@m

Postprzez a.karbowana » 2012-04-22, 20:06

projekt P.I.W.O. prowadzony jest przez studentów Politechniki Wrocławskiej i samorząd nie płaci im ani grosza za to, że robią u nas tego typu event. Ba, nawet sami się zaoferowali, że mogą w tym roku powtórzyć wydarzenie. Plus jest ich sponsorem, nie naszym. Gdyby nie ta firma, chłopaki nie mieliby szansy wypromować na taką skalę takiego wydarzenia.

A jeśli chodzi o brak pieniędzy na remont w 7 DS, to musisz porozmawiać na ten temat z Panią Kierownik lub z Panią Dyrektor Osiedla. W tej kwestii akurat samorząd ma mało do gadania. Plan remontów na osiedlu jest już znany około grudnia na następny rok akademicki. Chęć wyremontowania czegokolwiek na osiedlu zgłasza administracja danego DS-u. My jako samorząd jesteśmy jedynie informowani o planach remontowych.
Angelika Karbowa
Przewodniczący Komisji ds. Zakwaterowań SS PŁ
Wydziałowa Rada Samorządu WBiNoŻ
a.karbowa@samorzad.p.lodz.pl
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez kix » 2012-04-22, 21:48

W takim razie OK, o pieniadze juz sie nie czepiam.

Ale o zabezpieczenie bede. I zawczasu zareaguje.
kix

Postprzez maciekkk » 2012-04-27, 0:17

zawieszenie projektu P.I.W.O ?
http://www.piwo.pwr.wroc.pl/uratuj-trase
maciekkk

Postprzez Marcin Sachrajda » 2012-04-27, 9:25

racja, a szkoda. Póki co zdjęliśmy ten event z oficjalnego programu do czasu wyjaśnienia sytuacji.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Ad@m » 2012-04-27, 12:43

Polibuda nie ma nagłośnienia, które mogła by pożyczyć ? Nie ma gdzieś wolnej miejscówki (W jedynce ?), gdzie mogli by się przekimać ? Jakaś wódeczka by się znalazła.
Podejrzewam, że niewiele więcej im trzeba xD
Ad@m

Postprzez Ewa Trzeciak » 2012-04-27, 13:53

Przed chwilą pisali do mnie autorzy p.i.w.o. - Jeśli chcecie pokaz - polubcie wydarzenie http://www.facebook.com/events/347555151971610/
Gdy zbiorą odpowiednią liczbę ''lubiących", to będą i sponsorzy :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez sad_madman » 2012-05-07, 13:33

Wszędzie widzę, że mają być CKOD no ale z tego co się oreintuje ten zespół już nieistnieje.
sad_madman

Postprzez echelon_ » 2012-05-07, 14:42

A ja mam takie pytanie: Czy ktoś mi powie co to jest za bieg na orientację w poniedziałek?

I druga sprawa: Czy ktoś może opieprzyć admina strony juwenalia.p.lodz.pl ? Dlaczego tam nie jest napisane kto gra?
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez a.karbowana » 2012-05-08, 0:49

Bieg na orientację będzie polegał na przemieszczaniu się po kampusie PŁ z miejsca do miejsca i wykonywaniu poszczególnych zadań. Miejscami, które będą miały odwiedzić drużyny mogą być nawet najmniejsze zakątki naszej uczelni. Bardzo fajna zabawa, okazja na poznanie miejsc, o których nawet nikt nie śnił, że mogą być na PŁ ;) poza tym fajne nagrody również mogą się trafić :)

Jeśli chodzi o stronę, mam nadzieję, że w ciągu 24 h wszystko ruszy.
Angelika Karbowa
Przewodniczący Komisji ds. Zakwaterowań SS PŁ
Wydziałowa Rada Samorządu WBiNoŻ
a.karbowa@samorzad.p.lodz.pl
a.karbowana
Prezydium SSPŁ

Postprzez Maciek Pietrzak » 2012-05-08, 10:57

Z tymi artystami to miało być tak, że oficjalnie mieli zostać podani do wiadomości publicznej na konferencji. Ale jak widać, już jest lista na stronie :)
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez echelon_ » 2012-05-08, 12:29

Tylko, że na last.fm to już chyba dłużej wisi ;)

Jeszcze dorzućcie ramy czasowe (pi * drzwi) kiedy kto będzie grał i będzie ok.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez warna » 2012-05-08, 13:10

O, IRA zamiast Myslowitz?
warna

Postprzez pancake90 » 2012-05-08, 15:05

Czemu na stronie samorządu nie ma jeszcze żadnej informacji, że w czasie juwenaliów wybranymi liniami jeździmy za darmo...

Szanowni Studenci!

Przypominamy, że zgodnie z decyzją Rady Miejskiej w Łodzi, studenci wyższych uczelni, wpisanych na listy uczelni ministerstwa właściwego do spraw szkolnictwa wyższego, podczas Juwenaliów organizowanych przez uczelnie wyższe, których siedziby znajdują się na terenie miasta Łodzi mogą jeździć liniami 12, 15, 15A, 43, 50, 50A, 55, 55A, 57 oraz nocnymi N4 i N7 za darmo na całych długościach ich tras - pod warunkiem posiadania ważnej legitymacji studenckiej.

Ogłoszenie ze strony http://www.mpk.lodz.pl/
pancake90

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy