Strona 1 z 1

Warsztaty Warzenia Domowego Piwa

PostNapisane: 2012-02-24, 1:00
przez Piwowar
Witajcie

Słyszałem że wielu ze studentów politechniki myślało o warzeniu własnego piwa lub już tego próbowało. Dlatego właśnie zarejestrowałem się na forum i zapraszam Was na szóste już Łódzkie Warsztaty Warzenia Domowego Piwa.
Na spotkaniu wspólnie uwarzymy około 20 litrów naszego piwa, wychodząc od najprostszych składników -wody, słodu, chmielu i drożdży. Tym razem na warsztat pójdzie Alt - brązowe, mocno słodowe niemieckie ale z wytrawnym, goryczkowym finiszem.
W międzyczasie porozmawiamy też o warzeniu piwa na świecie, nietypowych surowcach piwowarskich, piwnych mitach i najczęstszych wadach w produktach przemysłowego browarnictwa. Ponadto przewiduję także degustację piw uwarzonych poprzednio.

Impreza odbędzie się 26.02, w niedzielę, w pubie Piwoteka przy ul. 6 sierpnia 1/3. Startujemy o godzinie 13.00. Wpisowe to jedynie 10 zł na miejscu.
Jako że ilość miejsc jest ograniczona, bardzo proszę o zgłoszenia mailowe na adres piwoteka@piwoteka.pl. Surowce i pomoc logistyczną zapewnia nam Centrum Piwowarstwa.

W razie jakichkolwiek pytań, czy to organizacyjnych czy piwowarskich, piszcie proszę tu lub bezpośrednio do mnie na maila - piwowar.lodz@gmail.com

Dla lubiących Facebooka, oto strona wydarzenia: http://www.facebook.com/events/344414395576948/

pozdrawiam i zapraszam

Re: Warsztaty Warzenia Domowego Piwa

PostNapisane: 2012-02-24, 9:03
przez Garcia
Ah ... chętnie bym wziął udział jednakże czemu w lutym ?! gdy studenci mają jeszcze ferie. Gdyby to był marzec to owszem. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będą jeszcze owe spotkania.

Re: Warsztaty Warzenia Domowego Piwa

PostNapisane: 2012-02-24, 15:38
przez Piwowar
Planujemy jedno w miesiącu, wiec pod koniec marca również powinno się odbyć.

Re: Warsztaty Warzenia Domowego Piwa

PostNapisane: 2012-02-24, 16:52
przez dreamGlRL
Ja byłabym bardziej zainteresowana jakimś marcowym terminem, bo jestem jeszcze poza Łodzią, myślę że parę osób z mojej grupy także chętnie by się wybrało, więc czekam na informacje :)

Re: Warsztaty Warzenia Domowego Piwa

PostNapisane: 2012-02-25, 1:25
przez Piwowar
Myślę że marcowy termin ustalimy ostatecznie ok. 3.03 - prawdopodobnie będzie to 25.03 lub 1.04 (nie do końca to marzec, ale prawie).
Gdy tylko będą jakieś konkrety, dam znać. Póki co, jeśli potrzebujecie jakiś informacji/pomocy piwowarskiej łapcie mnie mailowo na piwowar.lodz@gmail.com

Re: Warsztaty Warzenia Domowego Piwa

PostNapisane: 2012-03-24, 13:37
przez Piwowar
Witajcie

Kolejne Warsztaty Warzenia Domowego Piwa odbędą się 1.04 o 13, jak zawsze w Piwotece Narodowej, przy ulicy 6 sierpnia 1/3.
Tym razem uwarzymy piwo z dodatkiem grochu, luźno wzorowane na piwie warzonym tylko w jednym rejonie świata - litewskim Birzai.
Więcej o tym piwie możecie poczytać TU
Tymczasem, zapraszam też na facebookową stronę wydarzenia
Zapisy jak zwykle obowiązują - mamy tylko 40 miejsc. Wpisowe to jedynie 10 zł.
Zapisujcie się mailowo, na adres piwoteka@piwoteka.pl
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie warzenia domowego piwa, piwowarstwa etc, to piszcie bezpośrednio do mnie: piwowar.lodz@gmail.com

Re: Warsztaty Warzenia Domowego Piwa

PostNapisane: 2012-03-31, 17:08
przez Piwowar
Przypominam, że Warsztaty już jutro! Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, więc zapisujcie się lub po prostu przychodźcie.