Strona 1 z 1

Dni Hiszpanii

PostNapisane: 2005-03-02, 14:43
przez Tomasz Gucio
Dni Hiszpanii

Ponieważ oficjalny, finalny program jeszcze nie jest znany (czekamy jeszcze na odpowiedzi z paru instytucji i od kilku osób), pozwolę sobie tu, na Forum napisać małą wzmiankę o tym, co będzie na pewno.

W czwartek, 17 marca na pewno będzie można posłuchać kilkoro przybyszy z Hiszpanii opowiadających o swoich regionach. Najprawdopodobniej będzie to Galicja, Extremadura, Katalonia i Andaluzja. Na pewno też będzie można skosztować nieco hiszpańskiej kuchni. Staramy się o przyjazd przedstawicieli: Ambasady Hiszpanii i Instytutu Cervantesa, to jest jeszcze niewiadoma. Może nie powinienem więc tego pisać? A niech tam.

W piątek, 18 marca zaś na pewno odbędzie się spotkanie z Conrado Moreno ("Europa da się lubić"). Czekamy na odpowiedź jeszcze jednej ciekawej osoby. Z całą pewnością zaś odbędzie się wieczorno-nocna impreza w rytmach hiszpańskich i południowoamerykańskich (gdzie - o tym wkrótce).

Do tego w oba powyższe dni z całą pewnością będzie można w Kinie Cytryna obejrzeć niemało hiszpańskich filmów. Z biletami, które będzie można odebrać podczas imprezy (a więc w Lodexie) wstęp gratis. Prawdopodobnie kino hiszpańskie zagości w Cytrynie jeszcze w sobotę. I to byłby koniec Dni Hiszpanii, akurat 19 marca, czyli w San Jose, kiedy Valencia i inne regiony świętują Las Fallas.

Plakaty powinny się pojawić na pocz. przyszłego tygodnia, strona internetowa jakaś także. W międzyczasie możecie zaś pocztą pantoflową informować ogół studencki i niekoniecznie studencki :).