UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Juwenalia

Tutaj można informować o wszystkich nadchodzących imprezach każdego kalibru, jak i dzielić się doświadczeniami z imprez minionych.

Juwenalia

Postprzez gikarka » 2005-05-09, 18:06

Witam...:)

Mam nadzieję że ktoś mi pomoże i napisze jak wyglada tegoroczne kalendarium juwenalii...:) interesują mnie tylko konkrety...dotyczące godzin i miejsc imprez oraz zaproszonych kapelek...:)

Będę miała komu podziękować? :)
gikarka

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez -LESiO- » 2005-05-09, 21:05

No cóż w tym roku to chyba jakaś tajemnica, bo nigdzie nie ma żadnych oficjlnych informacji na temat juwenali...
Dziś nawet rozmawiałem z Pułkownikiem z WPK na elektrycznym i był zażenowany dzialalnością samorządu, opieszałością i że sam musi szukać informacji które mogłby się pojawić w internecie na ten temat. W rozmowie uczestniczyła tez pani prodziekan i kilka jeszcze osób i wszyscy są podobnego zdania. A ja dodam od siebie że po raz kolejny daje się zauważyć jaki to nasz samorząd jest, zbędne są wszelkie komentarze.
I nie brońcie się frazesami: "...bo nikt nam nie pomaga..." bo po pomoc wypadałoby z waszej strony ręke chociaż wyciągnąć.
mgr inż.
-LESiO-

Postprzez Tomasz Gucio » 2005-05-09, 21:42

Co za ludzie...

-LESiO- napisał(a):Dziś nawet rozmawiałem z Pułkownikiem z WPK na elektrycznym i był zażenowany dzialalnością samorządu, opieszałością i że sam musi szukać informacji które mogłby się pojawić w internecie na ten temat.

Pułkownik jest zażenowany działalnością wszystkiego dookoła i w ogóle. Wiem, bo go znam. A informacje - owszem - mogą się pojawić, nie tylko w Internecie i się pojawią. Jednak Juwenalia najpierw trzeba ZORGANIZOWAĆ. Potem można się bawić w informowanie o nich. Termin Juwenaliów i miejsce są znane, główne gwiazdy - też, więc o co chodzi - o to, o której godzinie odbędzie się konkurs rzutu jajkiem?. Poczekajcie na plakaty, ulotki, Poli.ego, prasę, radio, etc.

-LESiO- napisał(a):W rozmowie uczestniczyła tez pani prodziekan i kilka jeszcze osób i wszyscy są podobnego zdania.

Jasne, że są innego zdania, bo nie mają o tym zielonego pojęcia. Ja natomiast pewne mam i jestem zdania zgoła odmiennego.

-LESiO- napisał(a):A ja dodam od siebie że po raz kolejny daje się zauważyć jaki to nasz samorząd jest, zbędne są wszelkie komentarze.

Samorząd jest straszny i generalnie jest bandą nierobów i darmozjadów - wiemy, wiemy...

-LESiO- napisał(a):I nie brońcie się frazesami: "...bo nikt nam nie pomaga..." bo po pomoc wypadałoby z waszej strony ręke chociaż wyciągnąć.

Już wyciągam:

Kochani studenci! Potrzebna pomoc przy organizacji Juwenaliów. Roboty jest mnóstwo (można pomóc dosłownie przy wszystkim), wynagrodzenie - żadne, poza ew. własną satysfakcją. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

"Wyciągamy rękę" od kilku lat nieustannie, gdybyś nie zauważył, na różne sposoby. I przez te kilka lat zgłosiła się jedna pani, która zapytała "jakie jest za to wynagrodzenie". Reszta z nas znalazła się tu czystym przypadkiem bądź z łapanki :).
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów

Re: Juwenalia

Postprzez Tomasz Gucio » 2005-05-09, 21:47

Natomiast odpowiadając na przyjazny, miły, nieatakujący post :) :

gikarka napisał(a):Mam nadzieję że ktoś mi pomoże i napisze jak wyglada tegoroczne kalendarium juwenalii...:) interesują mnie tylko konkrety...dotyczące godzin i miejsc imprez oraz zaproszonych kapelek...:)

Nakrócej mówiąc - program jeszcze nie jest zamknięty, bo pojawia się codziennie kilka nowych rzeczy (sponsorzy coś wymyślają, dorzucają, różne rzeczy). Poza tym sporo "atrakcji" zafundowały nam władze miasta (głownie Policja). Do tego w międzyczasie wiele z nas z walczy z wyborami rektorskimi i prorektorskimi, niedawno były wybory studenckie... Suma sumarum, w tym roku będzie malutkie opóźnienie, ale głowy do góry, bo plakaty, ulotki i strona internetowa (podstawowe i najważniejsze źródła informacji) się tworzą...

Chociaż jak sięgnę pamięcią wstecz, to nigdy plakaty czy inne informacje nie pojawiały się z wyprzedzeniem większym niż 1.5 tygodnia...

Podsumowując - jako główne gwiazdy: 20 kwietnia Łzy i Hey, 21 kwietnia - Sweet Noise i Kult. Wszystko na placu za SWF (Al. Politechniki ileśnaście). I to chyba najważniejsze :). W każdym razie rzucajcie okiem na stronę SSPŁ, tu się chyba najwcześniej coś pojawi. Albo nawet w tym wątku napiszę, jak tylko się dowiem konkretów.
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów

Postprzez -LESiO- » 2005-05-09, 22:39

Wiesz Tomku masz racje nie zauważyłem... pewnie dlatego że w ogóle nie interesuję się życiem uczelni i jest mi obojetne. A tak szczerze w poprostu nie docieracie do ludzi... A znajomi z akademika to mało, zbyt mało. Jest forum jest strona. Są koła studenckie (dać znać żeby w swoich szeregach poszukali kogoś albo przekazali dalej), każdy wydział ma swoja stronę (nie mowcie że nie da sie wbyć krótkirgo artykułu, bo nam sie udało, a skoro znasz Pułkownika to żaden problem przynajmniej jeżeli chodzi o elektryczny i http://www.p.lodz.pl, dodatkowo na elektrycznym są telewizory na korytarzach), studenci na forum tez mają strony, można poprosić żeby każdy w miarę mozliwości rozporopagował temat "Pomoc przy organizacji juwenali". Sam wiem że cięzko o ręce do pracy w czynie społecznym... ale co nie można by zachęcić że na stronie samorządu będzie imienna lista podziękowań a jak ktos dośle to może ze zdjęciem... nie da sie wydusić jakichś logobandów od sponsorów... wyróżnić jakoś tych osób co pomagały... namówic rektora na jakies spotkanie z nim żeby rektor ich pochwalił i powiedział "takich ludzi nam potrzeba" i uścisnał ręke... wy jesteście organizatorzy to niech taki ktoś podczas juwenali nosi jakąś plakietkę "współorganizator" niech inni też go zobaczą i mu zazdroszą...
Nie mówię że jesteście bandą nierobów i darmozjadów ale to że wasze działania są nieskuteczne a wy niejednokrotnie zachowujecie sie jakby wasza działalność i informacja o działalności własnie miała dotrzeć do bardzo małej liczby osób.
Takie są odczucia osoby z poza waszego kręgu, która nie wie jak funkcjonujecie od środka dlatego pamiętajcie takich jak ja jest pewnie z 90% i żeby zainteresowac chociaż kilka osób musicie się jakoś ujawnić, pokazać, dać znać o sobie. Założe się że poza Twoimi kolegami mało kto zdaje sobie sprawe z tego że mijając Ciebie na korytarzu, minał osobę z samorządu. Więc na co liczycie że ktoś przy drzwiach wejsciowcyh naklei ogłoszenie: "Chętnie pomogę za frajer przy robocie (mogę pomóc przy wszystkim)."
No sory ale to co wytłuściłeś w swoim poście to jest jakaś farsa i nie licz że ktoś po przeczytaniu tego rzuci się wam z pomocą.
mgr inż.
-LESiO-

Postprzez zosiabg » 2005-05-10, 0:27

chcialabym zeby ktos okreslil mniej wiecej w czym mozna pomoc, bo mowiac ze we wszystkim , tak na prawde nikt nie wie w czym i nikt wamsie nie zglosi, napiszcie gdzie sie zglaszac i mniej wiecej w punkcikach w czym moglibysmy pomoc, wtedy ja moge wrzucic ogloszenia na fora ftimsu i zmusisc :twisted: (no dobra, grzecznie poprosic) troche osob coby pomogli :) ale najpierw musze wiedziec w czym moga pomoc bo inaczej uwierzcie mi ze nikt absolutnie nikt sie nie zglosi ...
zosiabg

Postprzez Tomasz Gucio » 2005-05-10, 0:41

No coś się urodziło. Koncertowo wyglądałoby to tak:

Kod: Zaznacz cały
PIĄTEK - 20 maj         
P   K   czas   program
18:00   18:45   00:45   
18:45   19:00   00:15   JUWENALIA PROGRAM
19:00   20:00   01:00   SICKBAG
20:00   20:30   00:30   JUWENALIA PROGRAM
20:30   21:30   01:00   NORMALSI
21:30   22:00   00:30   JUWENALIA PROGRAM
22:00   23:30   01:30   HEY
23:30   00:00   00:30   JUWENALIA PROGRAM
00:00   01:30   01:30   ŁZY
01:30   02:00   00:30   JUWENALIA PROGRAM
02:00   03:00   01:00   TARANTOOLA
03:00   03:15   00:15   JUWENALIA PROGRAM
03:15   04:15   01:00   

SOBOTA - 21 maj         
P   K   czas   program
18:00   18:45   00:45   
18:45   19:00   00:15   JUWENALIA PROGRAM
19:00   20:00   01:00   GROOVEN
20:00   20:30   00:30   JUWENALIA PROGRAM
20:30   21:30   01:00   THORN
21:30   22:00   00:30   JUWENALIA PROGRAM
22:00   23:30   01:30   SWEET NOISE
23:30   00:00   00:30   JUWENALIA PROGRAM
00:00   01:30   01:30   KULT
01:30   02:00   00:30   JUWENALIA PROGRAM
02:00   03:00   01:00   UZI
03:00   03:15   00:15   JUWENALIA PROGRAM
03:15   04:15   01:00   
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów

Postprzez Sqoorch » 2005-05-10, 1:06

Zajrzałem tu po raz pierwszy (tzn na forum), przyniosło mnie tu z forum mojego 7ds. Szukałem wcześniej informacji na temat juwenaliów na stronie akademika i na stronie głównej samorządu. Na akademikowej było na temat pomocy przy organizacji scenki, na samorządowej jedyne czego się dowiedziałem to "2005-05-20 JUWENALIA 2005 Tradycyjne Święto Studentów PŁ (w przygotowaniu)." I jakoś nie znalazłem prośby w stylu "potrzebna pomoc w ... ".
Tomasz Gucio napisał(a):
-LESiO- napisał(a):I nie brońcie się frazesami: "...bo nikt nam nie pomaga..." bo po pomoc wypadałoby z waszej strony ręke chociaż wyciągnąć.

Już wyciągam:

Kochani studenci! Potrzebna pomoc przy organizacji Juwenaliów. Roboty jest mnóstwo (można pomóc dosłownie przy wszystkim), wynagrodzenie - żadne, poza ew. własną satysfakcją. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

"Wyciągamy rękę" od kilku lat nieustannie, gdybyś nie zauważył, na różne sposoby. I przez te kilka lat zgłosiła się jedna pani, która zapytała "jakie jest za to wynagrodzenie". Reszta z nas znalazła się tu czystym przypadkiem bądź z łapanki :).

Podpisuję się obiema ręcamy i nogamy pod tym, co napisał -LESiO-. Studiuję dopiero trzeci rok, mieszkam w akademiku rok drugi, więc może nie zauważyłem nic. Jeśli nie plakacik na dole akademika/na wydziałach/na stronach akademików/na stronie samorządu, to może chociaż na jej forum by się pojawił apel o pomoc. I to nie wciśnięty gdzieś w wątku, wymuszony itd, tylko przypięty na początku. Od cholery roboty, nieprawdaż?
Przesyłam ukłony i różne wyrazy
Sqoorch

Postprzez stiven666 » 2005-05-10, 9:58

@ Sqoorch:
jak chcesaz pomóc to lepiej przy robieniu scenku u nas w akademiolcu. o spotkanich jest na 7ds.pl oraz na naszym forum :)
stiven666

Postprzez Sqoorch » 2005-05-10, 11:00

Spokojnie Stiven, u nas robię, występuję w scence i takie tam :) A chciałem się wcześniej jakoś ogólniej uaktywnić. Z resztą - trafiłem tu z twojego linka - i nie mogłem wytrzymać bez jakiejś riposty na tekst Gucia i stąd te moje gadania.
Sqoorch

Postprzez -LESiO- » 2005-05-11, 17:30

A będą koszulki ?? I jeżeli tak to kiedy mozna się spodziewać ??
mgr inż.
-LESiO-

Postprzez n0name » 2005-05-21, 18:22

bedzie moze na necie wystawione negranie z biegu smierci?
n0name

Postprzez Tomasz Gucio » 2005-05-21, 20:01

Będzie dostępny w akademikach film z Juwenaliów, profesjonalnie zmontowany etc. Bieg śmierci będzie stanowił zapewne istotną jego część :).
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów

Postprzez lord_weiss » 2005-05-24, 21:22

Tomasz Gucio napisał(a):Będzie dostępny w akademikach film z Juwenaliów, profesjonalnie zmontowany etc. Bieg śmierci będzie stanowił zapewne istotną jego część :).

A kiedy mozna sie spodziewac takiego filmiku ?

Druga kwestia: jesli znacie jakies stronki ze zdjeciami, moze fimikami z juwe - podajcie linki.
lord_weiss

Postprzez Tomasz Gucio » 2005-05-24, 22:47

lord_weiss napisał(a):A kiedy mozna sie spodziewac takiego filmiku ?

Montuje się (teraz jeszcze trwają uzgodnienia, czy Toya mogłaby udostępnić trochę swojego materiału z koncertów. Dwa tygodnie jakieś? Trudno powiedzieć.

lord_weiss napisał(a):Druga kwestia: jesli znacie jakies stronki ze zdjeciami, moze fimikami z juwe - podajcie linki.

Będzie z pewnością trochę zdjęć na stronie SSPŁ.

Ja tymczasem wrzucam swoje zdjęcia na http://www.asamblea.net/juwenalia2005/ . Są niezłe, bo sporo zrobiłem spod sceny. Za jakąś godzinę się pojawią.
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów

Postprzez lord_weiss » 2005-05-25, 13:40

Dzięki za info....

Koncert Sweet Noise był rejestrowany ciekawi mnie czy ten materiał będzie dostępny, byłoby ciekawie :)
lord_weiss

Powrót do Imprezy