UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Erasmus + stypendia a raczej bieda na obczyźnie

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Erasmus + stypendia a raczej bieda na obczyźnie

Postprzez Anaid93 » 2014-12-15, 18:23

Witam, piszę ten post , aby zwrócić uwagę na problem z którym się borykają studenci pobierający stypendium socjalne w trakcie Erasmusa. Chodzi mi o dodatek , który jest przewidziany dla nich w wysokości 200 eur miesięcznie na okres wyjazdu.Ja rozumiem opóźnienia w wypłatach stypendium, tydzień, dwa może i miesiąc, ale jest grudzień!!! koniec pierwszego semestru a my nadal nie dostaliśmy dodatku stypendialnego! czy Samorząd studencki mógłby się zainteresować tą sprawą? żadne dzwonienie do biura erasmusa, pisanie maila do dyrektora( nawet nie odpisuje) itp. nie pomaga. W imieniu wszystkich borykających się z trudnościami finansowymi proszę o pomoc!
Anaid93

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Erasmus + stypendia a raczej bieda na obczyźnie

Postprzez Ad@m » 2014-12-15, 19:18

Ja siedzę w Szwajcarii na tym ichniejszym porąbanym programie wymiany i jest grudzień a ja nie mam żadnego stypendium. Ani grosza! Gdyby nie to, że mam kasę z projektu przy którym tu pracuję, to bym zdechł z głodu.
Mam wrażenie że wszystkich i wszędzie studentów na wymianie traktuje się jak szmaty. Nikt nie wierzy tutaj że miesięcznie wydaje 100 frnaków...
Ad@m

Postprzez Anaid93 » 2014-12-15, 19:34

rozumiem , że dzwoniłeś do biura ?
wielki szacun dla Ciebie... my po wielu walkach otrzymaliśmy 1 września 40 % z czego mi niewiele zaraz zostało bo musiałam zapłacić kaucję za mieszkanie (2 miesiące płatności) plus opłaty za pierwszy miesiąc. Cały czas się tłumaczą, że to z powodu wprowadzenia Erasmus + , że Agencja Narodowa nie przesłała pieniędzy, że ktoś coś nie podpisał itd... a Ty biedny studencie sobie radź.
Anaid93

Postprzez Ad@m » 2014-12-17, 2:37

Biura ma to gdzieś, bo oni nawet nie wiedzą co ze mną zrobić. Szwajcaria nie jest członkiem Erasmusa, więc są w tym niezależni.
Ad@m

Powrót do Pomoc materialna