UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Powtarzanie Semestru

Kto pyta - nie błądzi. Zatem czemu nie zadawać pytań - a nuż ktoś zna odpowiedzi.

Powtarzanie Semestru

Postprzez thornonetea » 2015-02-25, 0:01

Witam! Jestem studentem na wydziale FTIMS. 3 semestr. Tak się złożyło, że z poprzedniego semestru miałem trzy przedmioty niezaliczone. Jednego z nich nie udało mi się poprawić. W dodatku nie udało mi się zaliczyć 4 najważniejszych przedmiotów, oraz WFu. Proszę, doradźcie mi, jakie podanie złożyć do dziekana? Czy jest taka możliwość, by w następnych dwóch semestrach poprawić te przedmioty, a następnie wrócić do normalnego toku nauczania? Po 3 semestrze będę miał brak 29 punktów ECTS. Mam złożyć podanie o poprawianie 2 semestru? Domyślam się, że tak, gdyż muszę uczęszczać na zajęcia z jednego przedmiotu (i jeden zaliczyć) zatem podanie o urlop chyba nie wchodzi w grę.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.
thornonetea

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Powtarzanie Semestru

Postprzez 200dent » 2015-02-25, 2:19

Jeśli jakiś semestr zapowiada ci się dość lekki, możesz złożyć podanie o awans. Wybierasz kilka przedmiotów, które zaliczasz tak, jakbyś miał normalnie przejść na kolejny semestr. Ważne by te przedmioty były niezależne od poprzednich semestrów, bądź zależne od tych przedmiotów, które umiesz (a właściwie: masz zaliczone). Nie wiem jak jest u was na wydziale z tymi przedmiotami. Pamiętaj, że przedmioty awansowe jesteś zobowiązany zaliczyć: jeśli ci się nie uda, masz dodatkowe braki punktowe, a później płacisz za powtarzanie przedmiotu.
200dent

Postprzez thornonetea » 2015-02-25, 12:17

Słyszałem o tym. Bardziej jednak ciekawi mnie, czy przy takim braku dziekan pozwoli mi powtarzać brakujące przedmioty przez najbliższy rok? Jeśli tak, to pomyślę o awansie ;)
thornonetea

Postprzez Revan » 2015-02-26, 0:05

Masz już cały semestr w plecy bo w sumie 29 pkt to niemalże komplet punktów. I tak pewnie czeka Cię rozmowa z dziekanem. Jak dobrze umotywujesz prośbę, to powinni Cię na 4 przepuścić, ale potem jeśli wszystkiego nie nadrobisz, to raczej na 3 rok nie pójdziesz. Wszystko jest do nadrobienia, ale czeka sporo pracy.
mgr inż.
Revan

Postprzez thornonetea » 2015-02-26, 15:36

Nie nie, mi nie chodzi o warunek, na to nie liczę. Chodzi mi o to, czy jest taka możliwość bym zamiast iść teraz na 4 semestr wrócił na 2 i zaliczył wszystko czego mi brakuje, a potem studiował dalej, tylko tak jakby rok niżej?
thornonetea

Postprzez Revan » 2015-02-27, 21:41

No to to powiedz w trakcie rozmowy u prodziekana ds studenckich.
mgr inż.
Revan

Powrót do Pytania