UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Coś na niesfornych użytkowników

Forum internetowe Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej. Powitanie, informacje wstępne. Sugestie mile widziane.

Coś na niesfornych użytkowników

Postprzez j4b0l » 2006-05-13, 21:43

Zapewne większość użytkowników tego forum zauważyła, że niektóre osoby zachowują się cokolwiek niekulturalnie (otwarcie krytykują inne osoby używając obrażliwych słów). Dlaczego zatem nie wprowadzić jakichś ograniczeń, systemu ostrzeżeń, karmy, czy czasowego blokowania kont. Wiem, że do phpBB istnieją tego typu hacki i o ile mi wiadomo dla wprawnego administratora instalacja nie powinna zająć więcej niż 10 minut.
j4b0l

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez DaRiOOsH » 2008-01-16, 17:47

A ja się podepnę pod temat i zadam kilka pytań odnośnie pewnej grupy użytkowników posiadających uprawnienia administracyjne.

1. Dlaczego aktywna administracja potrafi tylko zamykać tematy? Większość z Was to studenci elektryka i macie pojęcie o informatyce i bazach danych. Po co robicie bajzel na serwerze?
2. Czy przeniesienie postu do właściwego działu jest, aż takie trudne? Znowu spotkać się można z nagminnym zjawiskiem zamykania.
3. Dlaczego nie są kasowane posty dublowane? Nawet jak się ktoś zainteresuje to temat zamknie i śmieć w bazie danych zostawi.
4. Dlaczego nie są scalane posty, które napisane są w krótkim czasie?
5. Dlaczego nie są kasowane OTy? Tutaj spotykamy się z zamykaniem wątku, który odbiega od dyskusji.
6. Czy nie łaska dać warna tym co podskakują? Po co zamykać temat? Przecież użytkownik założy drugi podobny, które zostanie zamknięty.

No i można by jeszcze zamknąć wątek, w którym zadałem te pytania bez dawania odpowiedzi. Jak mi coś przyjdzie na myśl to jeszcze napisze. A po zamknięciu wątku aktualnego założę nowy, który zostanie zamknięty. I tak do oporu.
DaRiOOsH

Postprzez Renata Bilecka » 2008-01-16, 17:52

Wszystkie te pytania powinienies zadac Administratorowi strony - moderatorzy nie maja w wiekszosci przypadkow opisanych przez Ciebie uprawnien i mozliwosci by sie zachowac jak proponujesz. Czesc ograniczen wynika tez z konstrukcji forum (surowe phpbb jest srednio przyjazne) - takze moderatorzy tez nie do konca sa winni zaistnialej sytuacji... juz zreszta gdzies o tym pisalam - ze zwyczajnie nie mozemy czegos czasem zrobic i naprawde nie jest tak, ze nie chcielibysmy :?

http://www.FTIMS.com
Wydziałowa Rada Studentów FTIMS :)
Renata Bilecka
Emeryt Rady Studentów

Postprzez badzio » 2008-01-16, 20:11

Ad. 1) Jaki bajzel? Uwazam ze zamkniecie watku + krotkie info czemu zostal zamkniety - dobre rozwiazanie. A wierz mi - serwer z tego powodu nie zacznie sie mulic.
Ad. 2) Czy rozpaczecie watku we wlasciwym dziale jest az takie trudne?
Ad. 3) Tu po czesci bym sie zgodzil (ale bardziej ze wzgledow 'wizualnych' i przeszukiwania forum przez uzytkownikow niz pod katem smieci w bazie).
Ad. 4) Nie rozumiem
Ad. 5) A czemu mialyby byc kasowane?
Ad. 6) A skad wiesz czy podskakujacy uzytkownicy nie dostaja ostrzezen? I co jest zlego w zamknieciu watku jesli jest kretynski?

DaRiOOsH napisał(a):No i można by jeszcze zamknąć wątek, w którym zadałem te pytania bez dawania odpowiedzi. Jak mi coś przyjdzie na myśl to jeszcze napisze. A po zamknięciu wątku aktualnego założę nowy, który zostanie zamknięty. I tak do oporu.

No i mozna zablokowac zadawanie pytan przez anonimow, utrudnic zakladanie kont , blokowac po adresie IP - taka zabawa w kotka i myszke - Ty jedno, administracja forum drugie. Tylko po co?
"Pan Bog pomaga tym, ktorzy potrafia pomoc sobie sami" - T. Jefferson
Obrazek
badzio

Postprzez echelon_ » 2008-01-16, 20:32

4. Odstęp między postami rzędu 2 minut bo się komuś, coś przypomniało.
6. Tu nikt nie dostaje ostrzeżeń. Trzeba mocno naciskać na modów żeby coś zrobili względem konkretnego usera. A jeśli się zwróci uwagę to czepią się tylko jego.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-01-16, 21:39

echelon_ napisał(a):6. Tu nikt nie dostaje ostrzeżeń. Trzeba mocno naciskać na modów żeby coś zrobili względem konkretnego usera. A jeśli się zwróci uwagę to czepią się tylko jego.
Mówisz o sobie??:P

DaRiOOsH: jak mniemam chodzi Ci o mnie??:P Powiem Ci, że modami są osoby związane z SSPŁ. Żadne z Nas (o ile sie nie mylę) nie ma dostępu do serwera a tym bardziej bezpośredniego dostępu do baz. Posty są zamykane (a nie kasowane) bo serwerowi to i tak wisi. Kiedyś posty w większości kasowałem (czasem właśnie całe tematy) do momentu aż poproszono mnie, abym tego nie robił (co kiedyś w któryms wątku zresztą pisałem).

2. Ja przenosze bądź kasuje posty umieszczone w złym dziale zwracając uwagę użytkownikowi. Przykład? improwizacja...
3. Prędzej czy później taki post trafia w moje łapki, a ja to tępie. Podaj przykład, bo tak to trudno...
4. Są zamykane z linkiem do wątku starszego. Nie wystarczy Ci to?
5. Posty OT są kasowane, a jeżeli dyskusja zeszła na zupełnie inne tory to wątki są zamykane. Taka jest zasada i wg. mnie chyba prawidłowa.
6. Sam wiesz, że dostałbyś już kilka razy warna. Z doświadczenia wiem, że to nic nie daje, bo co za problem stanowi założenie nowego konta? Posty te (oraz tematy są kasowane (jeżeli się mylę to podajprzykład)). Po za tym uwierz mi... takie osoby są zauważane przez modów...
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez DaRiOOsH » 2008-01-16, 22:44

@Renata Bilecka: No to czekamy na wypowiedź admina

----------------------------------------------------------------------

@badzio
1. Krótki opis dlaczego został zamknięty jeszcze nikomu nie zaszkodził, a są tematy zamknięte wprost bez podania przyczyny, w których miałem się zamiar wypowiedź i na zamiarach się skończyło.
2. Powiedz to tym, którzy nie rozpoczynają wątku w dobrym dziale.
4. tak jak napisał echelon_ - post odstępie dwóch minut, opcja edytuj działa, sprawdził nie raz i nie dwa.
5. Chociażby dlatego, że zadając konkretne pytanie oczekuję konkretnej odpowiedzi, a zanim się do niej dokopie muszę przeczytać pół strony postów w stylu "haha" albo inny głupi komentarz.
6. Wiem, bo sam podskakuje. Znacznie lepsza jest czystka w kretyńskim wątku i sprowadzenie dyskusji na właściwe tory.
No i mozna zablokowac zadawanie pytan przez anonimow, utrudnic zakladanie kont , blokowac po adresie IP - taka zabawa w kotka i myszke - Ty jedno, administracja forum drugie. Tylko po co?

teraz się boty uspokoiły, ale był czas, że była tragedia. A po to, żeby forum miało wygląd forum, a nie śmietnika, w którym pomocy nie uzyskam.

-----------------------------------------------------------------------------

@Jaromir Chartlinski

Piszę ogólnie. Nie mam nikogo konkretnego na myśli. Słusznie zauważasz, że znajdujesz się w grupie o której piszę.

2. Ciężko mi to zauważyć. Przykładem jest futurysta. Pozamykane, a przynajmniej trzy wątki istnieją. Inny przykład to co jest na egzaminie u prof. X w dziale Pytania. Taki post powinien polecieć do subforum danego wydziału.
3. klik oraz klik
4. Nie, skaczę wtedy po wątkach i nic nie znajduję. Wolałbym mieć wszystko w jednym miejscu czarne na białym
5. Zazwyczaj temat jest zamykany bez kasowania OTów.
6. Oczywiście, że wiem i przyznaję się, że pewne moje zachowania są celowe. Byłem tutaj na długo przed pojawieniem się dwóch mocno aktywnych użytkowników (celowo nie podaję nicków) i nie widziałem, żeby ówcześni "aktywiści" wpadali w oko administracji. Pisało się co chciało tak jak teraz ma to miejsce. W międzyczasie nastąpiła zmiana władzy, która próbuje coś z tym zrobić, tylko się nie udaje.

----------------------------------------------------------------------------

Kilka słów ode mnie:

Jestem na tym forum już cztery lata i obserwuję jego życie. Widzę jak jest i w końcu zdecydowałem się na napisanie tego postu. Ktoś zauważy, że moje zachowanie na forum mocno się zmieniło w przeciągu ostatniego roku, a ja powiem, że to prawda. Jeśli wlazłeś między wrony..... i tak dalej.
Powiecie, że krytykować jest łatwo, a samemu coś zrobić to już inna bajka. I tutaj Was zaskoczę. Wiem, że nie jest to łatwy kawałek chleba. Staram się pokazać co można by zmienić, aby było lepiej. Kontakt z adminem ma SSPŁ i tak jak wspomniała Renata należy zacząć od zmiany uprawnień, bo nie jesteście w stanie zrobić wszystkiego, a potem być już z górki.
Mam nadzieję, że te uwagi będą pomocne.
PZDR
Darek :)

Edit:
DEMENTUJE wszystkie pogłoski mówiące o tym, że marzy mi się fukcja moda na tym forum!
DaRiOOsH

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-01-16, 23:34

DaRiOOsH napisał(a):@Renata Bilecka: No to czekamy na wypowiedź admina
Raczej nie liczyłbym na to...

Co do 3: skasowałem. My też jestesmy studentami i miewamy mniej lub więcej czasu na opiekę nad forum (sam czasami wchodzę, klikam "Oznacz wszystkie..." i wychodzę). Jeżeli zauważyłeś coś, wydaje Ci się, że powinniśmyczemuś się baczniej przyjrzeć to kurcze... sam bądź dobrym użytkownikiem. W 99% na dole każdego Naszego posta znajduje się PM, eMail, GG i cała reszta informacji o Nas... korzystałeś choć raz z nich?

Co do 4. To jest czasochłonne, upierdliwe i niepotrzebne. Zdublowany wątek ma link do wątku, w którym dany temat jest poruszany i to wszystko. Jeżeli sprawia Ci problem znalezienie interesujących rzeczy w ten sposób to jak Ty radę dajesz sobie z googlami... a swoją drogą próbowałeś przeszukiwać Nasze forum za ich pomocą? Polecam:)
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Powrót do Forum SS PŁ