UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Forum Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki.

Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez junior » 2008-06-10, 17:34

W imieniu Wydziałowej Rady Studentów zwracam się z gorącą prośbą do studentów i pracowników wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki o zebranie w tym jednym wątku wszystkich niedomagań organizacyjnych na wydziale które utrudniają nam naukę, pracę, jak i wypoczynek w czasie przerw, chodzi tu o sprawy takie jak wspominane już w innym wątku braki gniazdek do laptopów, czy potrzebę informowania studentów o tym które stanowisko w dziekanacie jest wolne. Informacje te zredagujemy złożymy w spójną całość i przedstawimy jako wkład społeczności naszego wydziału w opracowywany plan działania na nadchodzącą wraz z nowym rokiem akademickim kadencję Kolegium Dziekańskiego.
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez klocu » 2008-06-10, 18:34

Osobiście byłbym za lepszym wykorzystaniem tablicy diodowej przy wejściu. Wchodzisz i patrzysz na nią, a tu ciągle to samo. Wrzucenie najważniejszych komunikatów, ogłoszeń czy informacji w formie wielolinijkowej animacji to jest w moim mniemaniu dobre rozwiązanie na poinformowanie każdego zainteresowanego. Taka forma rozszerzenia informacji monitorkowej.
Tu jestem tylko gościem, pojawiam się i znikam.
klocu

Postprzez friks » 2008-06-10, 19:04

1. Przede wszystkim tak jak pisałem w innym wątku: wymiana komputerów, monitorów w salach E1 i E2, oprogramowania na takie, które pozwoliłoby przedstawianie złożonych animacji. Chodzi o poprawę warunków pracy dla wykładowców.

2. Przeprowadzenie warsztatów dla prowadzących wykłady pokazujących jak się używa mikrofonu.

3. Utrzymanie sprzętu takiego jak mikrofony w takim stanie aby były gotowe do użycia w salach wykładowych.

4. Jeśli chodzi o przerwy to jest ich za mało (są za krótkie). Studenci często na uczelni nie są w stanie nawet zjeść śniadania nie mówiąc o posiłku typu obiad. Je się przeważnie idąc od jednego budynku do drugiego. Nie jest to chyba zdrowe.
Jedna przerwa 30-45 minut w ciągu dnia koło godz.12.

5.Przestrzeganie regulaminu przez prowadzących jesli chodzi o przerwy. Wykład 2-godzinny powinien mieć przerwę 15 minut. Często nie przestrzega się tego. Konieczne zwrócenie uwagi na ten problem. Nikogo nie interesuje, że prowadzący się spieszy gdzieś.

6.Jeśli chodzi o karty egzaminacyjne: wdrożony nowy system wydawania kart przyniósł duże korzyści o czym byłem przekonany zanim jeszcze o to prosiłem. Jednakże dziekanat na kartach sam wypełnia nazwiska kierowników przedmiotów nie aktualizując danych. Też już kiedyś zwracałem uwagę na to. Później cały rok musi przekreślać kierowników i wpisywać nowych aktualnych.

7. Utrudnieniem są światła na Stefanowskiego. Zapewne już poruszano ten temat ale ktoś odpowiedzialny za bezpieczeństwo powinien zauważyć, że są one bardziej niebezpieczne niż jak ich nie było. Zielone trwa zbyt krótko. Można nie przejść a już gaśnie.
Sami pracownicy przechodzą na czerwonym nie mówiąc o studentach.

8.Remonty utrudniające naukę. Od paru lat tylko remonty i remonty - hałas i nie miłe zapachy. Może lepiej jakby robić je w wakacje...chyba, że się nie da. Bywały takie zajęcia, że prowadzący nie słyszał sam siebie.

9.Ankiety dydaktyczne na temat prowadzonych przedmiotów. Przy czym uwzględniające oprócz standardowych pytań formularz, w którym można coś napisać. Zwykła "statystyczna" ankieta nic daje - musi uwzględniać możliwość wypowiedzenia się jednostki.
Ankiety z opiniami trafiały by do kierowników instytutów, katedr, którzy później mieli by obowiązek wykonania raportu dla dziekanatu na temat tego, co zrobili aby zmienić np złą sytuację.

10.Szersza informacja na temat zaliczeń przedmiotów i godzin przyjęć. Powinien być przepis nakładający obowiązek informowania studentów o zaliczeniach i egzaminach drogą elektroniczną przez prowadzących wykłady i ćwiczenia: np. wszystkie instytuty, katedry powinny mieć podstrony internetowe poświęcone danym przedmiotom, w którym dany prowadzący zawierałby informacje o terminach zaliczeń i godzin przyjęć. Mamy 2008 rok a jeszcze dużo prowadzących nie potrafi się przestawić na szybszy i lepszy sposób informowania studentów jakim jest internet.

11. Elektroniczne karty studenta. Po tylu latach prób można by było w końcu wprowadzić elektroniczny indeks.

To wszystko jeśli chodzi o moje uwagi. Ogólnie zauważam duży postęp od paru lat - braków jest na pewno mniej niż osiągnięć.
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
friks

Postprzez echelon_ » 2008-06-10, 19:34

12. Dla pracowników: obowiązek codziennego (dotyczy dni roboczych) sprawdzania poczty internetowej.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez junior » 2008-06-10, 19:38

friks napisał(a):4. Jeśli chodzi o przerwy to jest ich za mało (są za krótkie). Studenci często na uczelni nie są w stanie nawet zjeść śniadania nie mówiąc o posiłku typu obiad. Je się przeważnie idąc od jednego budynku do drugiego. Nie jest to chyba zdrowe.
Jedna przerwa 30-45 minut w ciągu dnia koło godz.12.

5.Przestrzeganie regulaminu przez prowadzących jesli chodzi o przerwy. Wykład 2-godzinny powinien mieć przerwę 15 minut. Często nie przestrzega się tego. Konieczne zwrócenie uwagi na ten problem. Nikogo nie interesuje, że prowadzący się spieszy gdzieś.

7. Utrudnieniem są światła na Stefanowskiego. Zapewne już poruszano ten temat ale ktoś odpowiedzialny za bezpieczeństwo powinien zauważyć, że są one bardziej niebezpieczne niż jak ich nie było. Zielone trwa zbyt krótko. Można nie przejść a już gaśnie.
Sami pracownicy przechodzą na czerwonym nie mówiąc o studentach.

10.Szersza informacja na temat zaliczeń przedmiotów i godzin przyjęć. Powinien być przepis nakładający obowiązek informowania studentów o zaliczeniach i egzaminach drogą elektroniczną przez prowadzących wykłady i ćwiczenia: np. wszystkie instytuty, katedry powinny mieć podstrony internetowe poświęcone danym przedmiotom, w którym dany prowadzący zawierałby informacje o terminach zaliczeń i godzin przyjęć. Mamy 2008 rok a jeszcze dużo prowadzących nie potrafi się przestawić na szybszy i lepszy sposób informowania studentów jakim jest internet.

4 . Rozkład przerw jest jednakowy na uczelni i musiało by to zostać omówione na wyższym szczeblu.
5. Osobiście czasem nawet lubię jak wykład jest 2 godziny podrząd szczególnie jeśli to ostatnie zajęcia tego dnia i uważam, że powinno to być uzgadniane jako umowa studentów z wykładowcą, nie wiem z jaką praktyką się ty spotkałeś, u mnie zwykle prowadzący pyta studentów jaką formę preferują, a czasami wręcz studenci proponują 2 godziny podrząd.
7. Mnie też czasem dobijają te światła niestety nie sądzę by leżały w kwestii dziekanatu naszego wydziału.
10. Tu sprawa śliska ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych, wszystko zależy od ochrony tego typu danych, choć faktycznie było by miło.
Ale bardzo dziękuje za wyrażenie opinii, część propozycji jest naprawdę ciekawa.

Emilu toż to państwo policyjne, ludzie mają swoje życie prywatne dałbym, po prostu w rozsądnym terminie.
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez friks » 2008-06-10, 19:46

4 . Rozkład przerw jest jednakowy na uczelni i musiało by to zostać omówione na wyższym szczeblu.
------------------------
Zatem nowy dziekan powinien wystąpić z projektem zmian.

5. Osobiście czasem nawet lubię jak wykład jest 2 godziny podrząd szczególnie jeśli to ostatnie zajęcia tego dnia i uważam, że powinno to być uzgadniane jako umowa studentów z wykładowcą, nie wiem z jaką praktyką się ty spotkałeś, u mnie zwykle prowadzący pyta studentów jaką formę preferują, a czasami wręcz studenci proponują 2 godziny podrząd.
------------------------
Często się nie pytają tylko robią jak im się podoba. A ludzie mają oczy na zapałki:)

7. Mnie też czasem dobijają te światła niestety nie sądzę by leżały w kwestii dziekanatu naszego wydziału.
------------------------
Myślę, że również wydział mógłby wystosować prośbę do zarządu dróg o zmianę bądź modyfikacje oświetlenia.

10. Tu sprawa śliska ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych, wszystko zależy od ochrony tego typu danych, choć faktycznie było by miło.
------------------------
Chodzi tylko i wyłącznie o terminy zaliczeń i godzin przyjęć. To nie są informacje poufne. Inne mogłyby być objęte hasłem.

Ale bardzo dziękuje za wyrażenie opinii, część propozycji jest naprawdę ciekawa.
------------------------
Również dziękuję
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez Vego » 2008-06-10, 19:47

1. Klimatyzacja - Latem za gorąco i za duszno z kolei zimą za zimno chyba nie trzeba więcej tłumaczyć

2. Upowszechnianie informacji
2.1. Przede wszystkim szybciej, konkretniej, jednoznacznie, bez zmiennie

Sytuacje różnego typu np. godziny dziekańskie były ogłaszane znacznie wcześniej gdyż osoby dojeżdżające tracą czas i pieniądze by dojechać na uczelnie po to by przeczytać z telewizorka, lub usłyszeć od kolegi w podobnej sytuacji że się przyjechało klamkę ucałować bo dojazd na uczelnię zabiera mu więcej niż 10 min, lub sytuacja typu 5 studentów wchodzi na stronę wydziału w małych odstępach czasu i każdy czyta co innego, a gdy dzielą się tymi informacjami powstaje mały chaos.

2.2 Formy przekazu
W miarę możliwości rozszerzyć formy przekazu o np. powiadomienia od uczelni poprzez e-mail, sms, strony dla konkretnej grupy/kierunku/roku gdzie będą zebrane wszystkie informacje by ich nie trzeba było szukać po milionie stron

2.3 Więcej informacji
Dobrym pomysłem byłby portal podobny do wirtualnego dziekanatu, choć bardziej rozbudowany, gdzie można sprawdzić oceny z kolokwium, nieobecności, terminy typu poprawa, konsultacje odrabianie zajęć i tym podobne. Pobrać pliki udostępniane przez wykładowców, bądź też otrzymywać od nich informacje że są chorzy i wykład zostanie poprowadzony przez kogoś innego lub wcale się nie odbędzie/zostanie przełożony.

2.4 Relacje student-wykładowca
Nie powiem że często jest bardzo trudno skontaktować się z prowadzącym dane zajęcia, e-maile są ignorowane, poza zajęciami i konsultacjami ciężko porozmawiać bo każdy gdzieś goni, a nie zawsze rozkład zajęć pozwala nam przyjść na te drugie, choć mamy np. pytanie przed następnymi zajęciami na których może wypadać kolokwium.

3. Sprzęt
3.1 w salach wykładowych - nagłośnienie jest nie małym kłopotem, ciągle bateria siada, czasami trzeszczy, często jest nawet nie wykorzystywane ze względu na brak wygody. Proponował wymianę mikroportów oraz zainstalowanie dodatkowych mikrofonów (na statywie) pozwalającym prowadzącemu korzystanie z niego przy biurku. Ekran jest raczej problemem tylko w sezonie letnim, kiedy studenci domagają się odrobiny świeżego powietrza zza okien, które jeśli nie zasłonięte przepuszczają światło pogarszając zarazem widoczność na ekranie.

3.2 instrukcje - fakt jest taki że niektórzy wykładowcy nie potrafią obsługiwać sprzętu, co kończy się nie wykorzystywaniem mikroportów, komputera z rzutnikiem, bądź też mają drobne problemy z światłami i żaluzjami. Instrukcje obsługi lub przeszkolenie dla prowadzących jak z tego sprzętu korzystać by było bardzo na miejscu (choć osobiście sugeruje proste instrukcje w postaci naklejki jak dane urządzenie obsłużyć czyli np. jak sprawdzić czy mikroport jest włączony prawidłowo, wyregulować odbiór, sprawdzić stan baterii, który przycisk jest do otwierania a który do zamykania żaluzji, który przełącznik jest do których świateł itp. Według mnie jest to lepsze od szkoleń gdyż pozwala to osobie która normalnie nie prowadzi wykładów połapać się o co chodzi, a wiadomo że przeszkolenie każdej osoby włącznie z osobami które nie prowadzą wykładów bądź są spoza wydziału nie miało by większego sensu gdyż zajmowało by za dużo czasu, a co za tym idzie również i pieniędzy)

3.3 Wyświetlanie informacji na wydziale - te telewizory są już chyba troszkę za stare, czasami ciężko się z nich czyta i komunikaty zmieniają się z tą samą prędkością zarówno dla drobnych informacji jak i dla tych większych co trochę utrudnia czytanie tych drugich. Również milej by było gdyby wyświetlały aktualną datę, godzinę i może ile zostało nam do sesji (można też zaszaleć i dać kto ma imieniny, aktualną fazę księżyca, losowe ciekawostki ze świata nauki i inne)
Obrazek
Obrazek
Vego

Postprzez echelon_ » 2008-06-10, 20:01

junior napisał(a):Emilu toż to państwo policyjne, ludzie mają swoje życie prywatne dałbym, po prostu w rozsądnym terminie.

Naturalnie nie wymagam żeby ktoś sprawdzał pocztę co 5 minut ale przynajmniej raz dziennie. Nie na darmo też napisałem, że chodzi mi o dni robocze (nie w rozumieniu ogólnym nawet ale choćby wtedy kiedy wykładowca jest na uczelni).

Koledzy już się przejechali na paru wykładowcach kiedy to dążyli do uzyskania wpisu a mail był wysłany kilka dni temu i pozostał bez odpowiedzi.
echelon_

Postprzez friks » 2008-06-10, 20:05

Vego napisał(a):1. Klimatyzacja - Latem za gorąco i za duszno z kolei zimą za zimno chyba nie trzeba więcej tłumaczyć

To prawda szczególnie w salach wykładowych brakuje klimatyzacji w ciepłe dni czerwca, maja. Dodatkowo problemem jest zbyt duże nasłonecznienie w tych salach. Nie widać rzutnika:) Gdy zasłoni się żaluzje to z kolei nie można oddychać.

Vego napisał(a):
2. Upowszechnianie informacji

Zdecydowanie wymaga jeszcze poprawy. Szczególnie informowanie o sprawach dotyczących studentów ale również życia uczelni.

Vego napisał(a):2.2 Formy przekazu
W miarę możliwości rozszerzyć formy przekazu o np. powiadomienia od uczelni poprzez e-mail, sms, strony dla konkretnej grupy/kierunku/roku gdzie będą zebrane wszystkie informacje by ich nie trzeba było szukać po milionie stron

E-mail ok, strony ok, sms już jest przesadą...:)

Vego napisał(a):2.3 Więcej informacji
Dobrym pomysłem byłby portal podobny do wirtualnego dziekanatu, choć bardziej rozbudowany, gdzie można sprawdzić oceny z kolokwium, nieobecności, terminy typu poprawa, konsultacje odrabianie zajęć i tym podobne. Pobrać pliki udostępniane przez wykładowców, bądź też otrzymywać od nich informacje że są chorzy i wykład zostanie poprowadzony przez kogoś innego lub wcale się nie odbędzie/zostanie przełożony.

Wystarczą podstrony o których pisałem. System związany z nieobecnościami to już bardzo droga sprawa i chyba nie potrzebna.

Vego napisał(a):3.1 w salach wykładowych - nagłośnienie jest nie małym kłopotem, ciągle bateria siada, czasami trzeszczy, często jest nawet nie wykorzystywane ze względu na brak wygody. Proponował wymianę mikroportów oraz zainstalowanie dodatkowych mikrofonów (na statywie) pozwalającym prowadzącemu korzystanie z niego przy biurku. Ekran jest raczej problemem tylko w sezonie letnim, kiedy studenci domagają się odrobiny świeżego powietrza zza okien, które jeśli nie zasłonięte przepuszczają światło pogarszając zarazem widoczność na ekranie.

Kolega ma rację z naklejkami na mikrofony. Rzeczwyście to mogło by być lepsze ale mikrofony raczej przenośne nie stojące. Niech prowadzący nie siedzą tylko chodzą. Przynajmniej studenci nie usną:)
Vego napisał(a):3.2 instrukcje - fakt jest taki że niektórzy wykładowcy nie potrafią obsługiwać sprzętu, co kończy się nie wykorzystywaniem mikroportów, komputera z rzutnikiem, bądź też mają drobne problemy z światłami i żaluzjami. Instrukcje obsługi lub przeszkolenie dla prowadzących jak z tego sprzętu korzystać by było bardzo na miejscu (choć osobiście sugeruje proste instrukcje w postaci naklejki jak dane urządzenie obsłużyć czyli np. jak sprawdzić czy mikroport jest włączony prawidłowo, wyregulować odbiór, sprawdzić stan baterii, który przycisk jest do otwierania a który do zamykania żaluzji, który przełącznik jest do których świateł itp. Według mnie jest to lepsze od szkoleń gdyż pozwala to osobie która normalnie nie prowadzi wykładów połapać się o co chodzi, a wiadomo że przeszkolenie każdej osoby włącznie z osobami które nie prowadzą wykładów bądź są spoza wydziału nie miało by większego sensu gdyż zajmowało by za dużo czasu, a co za tym idzie również i pieniędzy)

Również instrukcje do ćwiczeń laboratoryjnych należy poprawić. Często są napisane i przekazywane studentom w sposób uwłaczający nauce. Zdarzały się instrukcje do ćwiczeń 10 raz kserowane na których nie było widać nawet nazwy ćwiczenia;)
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez atari » 2008-06-10, 20:31

Stojaki rowerowe, zwłaszcza pod Lodexem. Ludzie nie mają mocować rowerów i zostawiają je na podjeździe dla osób niepełnosprawnych. W wypadku elektrycznego, jakby nie było problemu, to przydałaby się kamera przed wejściem, wycelowana w rowery. Choćby atrapa...
I spend so much time in front of my computer, im starting to get monitor glow.
atari

Postprzez Vego » 2008-06-10, 20:36

friks napisał(a):
Vego napisał(a):2.2 Formy przekazu

E-mail ok, strony ok, sms już jest przesadą...:)

Może ,ale fakt jest taki że 99% osób nosi ze sobą telefon cały czas, a jeśli chodzi o dostęp do internetu to jest on ograniczony do czasu przebywania w domu oraz ewentualnie na uczelni. Osobiście mam poinformowanie otrzymania wpłat na konto poprzez sms i powiem że to dość wygodne bo jak czekam na pieniądze to nie wchodzę co kilka godzin by sprawdzić czy je już otrzymałem czy też nie.

friks napisał(a):
Vego napisał(a):2.3 Więcej informacji

Wystarczą podstrony o których pisałem. System związany z nieobecnościami to już bardzo droga sprawa i chyba nie potrzebna.

To była taka sobie sugestia którą miło by mi było zobaczyć. Sam system mógłby być bardzo uproszczony i uzupełniany na bieżąco przez studentów jak i wykładowców. Choć nie powiem że na pewno problematyczne by było umieścić te dane w 1 miejscu bo zajmowały by sporo miejsca, no i ktoś by musiał to napisać :mrgreen: . Ale mówiąc już o samym portalu namiastki tego o czym ogólnie mówię można bardzo łatwo zobaczyć. Mówię o każdych sprawdzanych wynikach z kolokwiów podawanych na stronach, niektórzy prowadzący którzy sprawdzają obecność tworzą sobie listy na komputerze, niektórzy wysyłają informacje dla studentów dotyczących zajęć na e-maile. Portal to tylko zebranie tego w całość i trochę przymus dla prowadzących nie lubiących komunikować się ze studentami =P

friks napisał(a):
Vego napisał(a):3.1 w salach wykładowych - nagłośnienie jest nie małym kłopotem, ciągle bateria siada, czasami trzeszczy, często jest nawet nie wykorzystywane ze względu na brak wygody. Proponował wymianę mikroportów oraz zainstalowanie dodatkowych mikrofonów (na statywie) pozwalającym prowadzącemu korzystanie z niego przy biurku. Ekran jest raczej problemem tylko w sezonie letnim, kiedy studenci domagają się odrobiny świeżego powietrza zza okien, które jeśli nie zasłonięte przepuszczają światło pogarszając zarazem widoczność na ekranie.

Kolega ma rację z naklejkami na mikrofony. Rzeczwyście to mogło by być lepsze ale mikrofony raczej przenośne nie stojące. Niech prowadzący nie siedzą tylko chodzą. Przynajmniej studenci nie usną:)

Czy chodzą czy nie i tak student uśnie który ma usnąć. A często widzę jak prowadzący miotają się z tym mikroportem by go trzymać w miarę blisko i chcą coś pokazać za pomocą komputera i ani dobrze nie powiedzą ani dobrze nie pokażą bo ten mały mikrofonik ucieka i ucieka...
friks napisał(a):
Vego napisał(a):3.2 instrukcje - ...

Również instrukcje do ćwiczeń laboratoryjnych należy poprawić. Często są napisane i przekazywane studentom w sposób uwłaczający nauce. Zdarzały się instrukcje do ćwiczeń 10 raz kserowane na których nie było widać nawet nazwy ćwiczenia;)

Amen...choć co to ma do quote'a?
Obrazek
Obrazek
Vego

Postprzez junior » 2008-06-10, 20:46

Vego napisał(a): chcą coś pokazać za pomocą komputera i ani dobrze nie powiedzą ani dobrze nie pokażą bo ten mały mikrofonik ucieka i ucieka...

tu by można było rozszerzyć wyposażenie komputerów w urządzenie do przerzucania slajdów.
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez friks » 2008-06-10, 20:58

friks napisał(a):E-mail ok, strony ok, sms już jest przesadą...:)

Vego napisał(a):Może ,ale fakt jest taki że 99% osób nosi ze sobą telefon cały czas, a jeśli chodzi o dostęp do internetu to jest on ograniczony do czasu przebywania w domu oraz ewentualnie na uczelni. Osobiście mam poinformowanie otrzymania wpłat na konto poprzez sms i powiem że to dość wygodne bo jak czekam na pieniądze to nie wchodzę co kilka godzin by sprawdzić czy je już otrzymałem czy też nie.

Pamiętaj "cyfryzacja" życia nie musi oznaczać, aż tak dużego znęcania się nad człowiekiem. Takie systemy są wprowadzane w nowoczesnym zarządzaniu ale coraz więcej jest opinii, że to jest zbyt duża ingerencja w życie czy to pracowników czy urzędników. Wtedy już nas wszędzie znajdą:) Ja tego nie chcę. Ilość informacji nie może być zbyt duża bo to może niekorzystnie wpływać na emocje człowieka, jego psychikę.

friks napisał(a):
Vego napisał(a):3.2 instrukcje - ...

Vego napisał(a):Amen...choć co to ma do quote'a?

A tak sobie dodałem żeby nie pisać nowego wątku:) Lenistwo:)
Ostatnio edytowano 2008-06-10, 21:07 przez friks, łącznie edytowano 1 raz
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez Vego » 2008-06-10, 21:05

junior napisał(a):
Vego napisał(a): chcą coś pokazać za pomocą komputera i ani dobrze nie powiedzą ani dobrze nie pokażą bo ten mały mikrofonik ucieka i ucieka...

tu by można było rozszerzyć wyposażenie komputerów w urządzenie do przerzucania slajdów.

1 kolejne skomplikowane urządzenie
2 Wykładowca też człowiek, nie koniecznie olimpijczyk w stylu Korzeniowski
3 Jakość dźwięku
Obrazek
Obrazek
Vego

Postprzez friks » 2008-06-10, 21:11

Vego napisał(a):
junior napisał(a):

Vego napisał(a):1 kolejne skomplikowane urządzenie
2 Wykładowca też człowiek, nie koniecznie olimpijczyk w stylu Korzeniowski
3 Jakość dźwięku

Uważam, że urządzenie do przerzucania slajdów na pewno by się przydało. Nie musieli by wchodzić na mównicę przez co nie tracili by czasu w trakcie prezentacji. Przy czym uważam, że ono już jest w niektórych salach ...
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez Vego » 2008-06-10, 21:20

friks wygoda to nie znęcanie. Nie mówiłem o trackingu tylko smsie (krótka wiadomość tekstowa). Nie wiem jak ty ale ja przyszedłem na wydział elektryczny na kierunek informatyka bo takie rzeczy są jednym z moich ulubionych tematów. No ale każdy ma prawo do własnego zdania

friks napisał(a):Uważam, że urządzenie do przerzucania slajdów na pewno by się przydało. Nie musieli by wchodzić na mównicę przez co nie tracili by czasu w trakcie prezentacji. Przy czym uważam, że ono już jest w niektórych salach ...

Jest dumnie kurz zbiera xP
Ostatnio edytowano 2008-06-10, 21:32 przez junior, łącznie edytowano 2 razy
Powód: usunięto ps, zacierają czytelność wątku, skleiłem posty
Obrazek
Obrazek
Vego

Postprzez klocu » 2008-06-10, 21:31

Co do świateł to tylko i wyłącznie petycja do ZDiT wystosowana przez zarząd uczelni, ale generalnie ta instytucja uważa że ma zawsze rację i najczęściej ignoruje każde sygnały z zewnątrz.
Co do auto przerzucacza slajdów, Dr Kozłowska zawsze wykorzystywała go na wykładzie, mówiąc "ja jestem kobieta mobilna" więc jeśli się chce to można.
Kwestia przerwy i długości wykładów - no nie wiem czy trzeba sięgać po władze wydziału. Zazwyczaj prowadzący wychodzą z wieloma inicjatywami, więc jest to kwestia dogadania się.
Portal informacyjny - jak najbardziej za. Chyba że odpowiednia przebudowa silnika strony wydziału + dodatkowy dział informacje od wykładowców, żeby nie było takich sytuacji jak tłumaczenie "ale ja nie wiedziałem, bo Pani strona nie działała, alo nie znałem adresu" co niejednokrotnie się zdarzało.
Nasze kochane telewizorki? To też kwestia dotycząca techniki, zazwyczaj pół działa, a pół nie. Czasem pół wyświetla kolory, pół już nie. Pół dostaje sygnał, pół nie. I ta monotonna prezentacja w PowerPoint (chyba). Należałoby nadać jej odrobinę życia, koloru i ruchu. Nie to aby wszystko migało i latało, ale żeby informacja była: szybka, jasna, czytelna.
Elektroniczny indeks - wymaga zmiany ustawy przez MENiS (czy jak sięto tam teraz nazywa), zatem co do tego to chyba niewiele uda się zdziałać.
Za to wpisywanie każdego prowadzącego do EKS'u z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym byłoby dobrym rozwiązaniem. Bo chwilami wychodzi na to, że nie wiem kto ma mi wpisać ocenę, albo jak już koledzy wspomnieli indeks staje się jak kartka z notatnika: pomazany, pokreślony, a po części ma świadczyć o studencie.
Mikrofony - przeszkolenie prowadzących, mające na celu nauczenie wyłączania sprzętu (no bateryjki chyba nie trzymają jeden dzień w trybie czuwania).

A co do prowadzących. Proponowałbym poinformować wykładowców o tym, że istnieją wyjątki od ustawy o ochronie danych osobowych, tym samym wywieszenie kartki z numerami indeksów nie jest przestępstwem. Jak jeden Pan doktor z KIS'u uważa, inaczej. Tym samym skazuje nas na wystawanie w kolejkach i przymusowe konsultacje, z których większość nie jest zadowolona. Dodatkowo, proszę o poinformowanie w/w iż publiczne ośmieszanie studenta, drwienie z niego czy używanie obraźliwych epitetów w stosunku do jego osoby powinno być zabronione. Jakikolwiek ten student by nie był, czasem ma ochotę odszczeknąć coś niemiłemu prowadzącemu, jednak powstrzymuje się na myśl przed konsekwencjami. Są ludzi którzy traktują Cie jak studenta który chce, inni jak studenta który zawraca mu (pewną część ciała) bo ten nie ma czasu (mimo że nic nie robi i ma konsultacje).
klocu

Postprzez friks » 2008-06-10, 21:36

Vego napisał(a):
friks napisał(a):Uważam, że urządzenie do przerzucania slajdów na pewno by się przydało

Jest dumnie kurz zbiera xP

Uważam, że to urządzenie by się przydało.

Vego napisał(a):friks wygoda to nie znęcanie. Nie mówiłem o trackingu tylko smsie (krótka wiadomość tekstowa). Nie wiem jak ty ale ja przyszedłem na wydział elektryczny na kierunek informatyka bo takie rzeczy są jednym z moich ulubionych tematów. No ale każdy ma prawo do własnego zdania

Zależy od punktu widzenia i od ilości informacji, które na co dzień musisz przetworzyć. Po to są strony takie jak ta pod linkiem, który wskazałeś aby studenci mieli stałą, niezmienną informacje. Co do ilości informacji to chciałem Ci tylko powiedzieć, że ludzie nie radzą sobie już z odpisywaniem e-maili i informacji z gg. Nowa technologia ma służyć człowiekowi a nie powodować, że w końcu będzie miał złe samopoczucie i reagował złymi emocjami. Ok w bankach jest to dobre rozwiązanie ale nie uważam, że na uczelni. Taki system aby nie wpływał źle na człowieka musi być dokładnie przetestowany a informacje przesyłane musiałyby być na tak szeroką skalę bardzo skrupulatnie kontrolowane. Poza tym trzeba by było podpisać odpowiednie umowy z operatorami sieci. Uważam, że ten system nie służył by studentom. Lepiej zamiast takich systemów przeznaczyć więcej pieniędzy na naukę: sprzęt, podręczniki itd.
Ostatnio edytowano 2008-06-10, 21:44 przez junior, łącznie edytowano 1 raz
Powód: prośba do wszystkich o ograniczenie cytowania do niezbędnego minimum
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez klocu » 2008-06-10, 21:44

Powiadomienie sms to byłby zbędny luksus. Racja lepiej kasę włożyć w coś innego, jak choćby remont sufitów. Idziesz korytarzem (szatnia, I piętro) i nie wiesz czy ta płyta spadnie Ci na głowę. Kilka już spadło, więc nie wiesz kiedy będzie kolej na resztę.
Do tego rozbudowa ankiety dydaktycznej (z blokadą opcji wypełniacza hurtem) z dodatkową opcją powodu dla którego wystawiłeś podaną ocenę. To niby drobiazgi, ale ankieta powinna jak dla mnie pojawiać się zaraz po sesji. Czyli tak jak my kończymy lato 2007/2008 to za ten semestr ankieta już powinna czekać. Do jej wypełnienia powinno się zachęcić studentów, bo niektórzy wypełnianie jej odbierają jako przymus.
klocu

Postprzez friks » 2008-06-10, 21:48

klocu napisał(a):[...]To niby drobiazgi, ale ankieta powinna jak dla mnie pojawiać się zaraz po sesji. Czyli tak jak my kończymy lato 2007/2008 to za ten semestr ankieta już powinna czekać. Do jej wypełnienia powinno się zachęcić studentów, bo niektórzy wypełnianie jej odbierają jako przymus.

Absolutna racja. Ankieta nie powinna czekać. W dodatku większość studentów uważa, że jest źle, wręcz bardzo źle sformułowana. Nie można wypowiedzieć się na temat przedmiotu co myślę czasem raz na zawsze zakończyło by pewne problemy.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez echelon_ » 2008-06-10, 22:04

I nie można odmówić udzielenia odpowiedzi w ankiecie :/ Już nawet słyszałem, że dziekanem mieli straszyć w sprawie tamtego bota.
Ankieta to tylko martwy bajer.
echelon_

Postprzez Vego » 2008-06-10, 22:07

friks napisał(a):Zależy od punktu widzenia i od ilości informacji, które na co dzień musisz przetworzyć. Po to są strony takie jak ta pod linkiem, który wskazałeś aby studenci mieli stałą, niezmienną informacje. Co do ilości informacji to chciałem Ci tylko powiedzieć, że ludzie nie radzą sobie już z odpisywaniem e-maili i informacji z gg. Nowa technologia ma służyć człowiekowi a nie powodować, że w końcu będzie miał złe samopoczucie i reagował złymi emocjami. Ok w bankach jest to dobre rozwiązanie ale nie uważam, że na uczelni. Taki system aby nie wpływał źle na człowieka musi być dokładnie przetestowany a informacje przesyłane musiałyby być na tak szeroką skalę bardzo skrupulatnie kontrolowane. Poza tym trzeba by było podpisać odpowiednie umowy z operatorami sieci. Uważam, że ten system nie służył by studentom. Lepiej zamiast takich systemów przeznaczyć więcej pieniędzy na naukę: sprzęt, podręczniki itd.

Ludzie nie radzą sobie bo nie chcą sobie radzić, zamiast pamiętać np. informacje podawane na wykładzie pamiętają w co dziś była ubrana Kasia, jaki dowcip powiedział Tomek i jaką plotkę usłyszeli o innym znajomym. Ignorancja połączona z lenistwem prowadzą do przytłoczenia dodatkowymi myślami w stylu "co to będzie, nic nie umiem" mieszając informacje znaczące nadając im niski priorytet z informacjami totalnie bezużytecznymi posiadającym wysoki priorytet tworzymy mały chaos. Człowiek to taka istota która nie potrafi żyć w chaosie więc popada w depresję (przynajmniej ta mało odporna część) i jej samopoczucie się pogarsza.
Z resztą (operatorzy, pieniądze) się zgadzam i to trochę za bardzo w offtop idzie więc skończmy na tym lub przenieśmy temat gdzieś indziej.

gadając o depresjach zmęczeniu itp.można by w czasie trwania przerw puszczać na wydziale muzykę, byle by nie za głośno i coś umiarkowanego lub pójść z nauką o psychologii i skorzystać z muzyki relaksacyjnej
Obrazek
Obrazek
Vego

Postprzez friks » 2008-06-10, 22:23

Co do muzyki to ja osobiście wolę spokój w trakcie tych krótkich przerw choć nie mam nic przeciwko muzyce:) Czasem bywa głośno na przerwach a ludzie chcą się przygotować do zajęć.

Jeszcze jedna sprawa:

W sali wykładowej na ostatnim piętrze w budynku Lodex została kiedyś zakupiona specjalna tablica do pokazywania tego co się na niej pisze na ekranie projekcyjnym. Większość prowadzących z instytutu elektroniki nie ma zielonego pojęcia jak to działa. Prof. Z. Lisik, który piszę czcionką 14, dodatkowo kursywą (taką jak na komputerze) na tej małej tablicy myśli od lat, że studenci od drugich do ostatnich ławek coś widzą bez użycia projektora... Ale jest w błędzie. Powinno się przeszkolić jednak tych prowadzących. Część wykładowców próbowała jej użyć i bywało dużo śmiechu... Jednostkom się udało. :D
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez D@nieL-K » 2008-06-10, 22:38

Urządzeniem do przerzucania slajdów jest pilot od rzutnika, wystarczy rzutnik połączyć kablem USB do komputera i to cała filozofia.

Ja zgłaszam kolejną strasznie wkurzająca rzecz - sauna/szklarnia która jest na korytarzu przed E1 i E2 oraz w laboratorium FCSu, jak tylko słońce zaczyna świecić to nie da się w tych miejscach wysiedzieć. Można by założyć tam jakieś filtry odbijające promienie słoneczne albo coś innego byle by tak nie grzało.
Z tym przypomniało mi się coś jeszcze, ktoś się przyglądał bliżej tym dwóm nowym oknom na końcu tego korytarza? - gdzie miał głowę robotnik, który to zakładał? chyba zostawił w domu na ten czas (szczególnie przy tym oknie z prawej strony).

I co się stało z klimatyzacjami w E1 i E2, jak ktoś już wcześniej napisał? W zeszłym roku działały fajnie a teraz co? - zepsute, czy nikt nie potrafi tego uruchomić?...

A jeśli chodzi o mikroporty, to jak już ktoś bardzo nie chce ich używać to można nad tablicami podwiesić kilka takich specjalnych mikrofonów spotykanych np. w teatrach, które ściągały by głos wykładowcy spacerującego po tym podeście.

Teraz uwagi do webmastera strony naszego wydziału: poprawić css (choćby podświetlanie linków), dodać kanały rss (pierwsze dwie uwagi, które mi teraz do głowy przychodzą). I w ogóle ta strona mało wygodna jest ale to juz inna kwestia.
Ostatnio edytowano 2008-06-10, 22:50 przez D@nieL-K, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Daniel
D@nieL-K

Postprzez atari » 2008-06-10, 22:50

Ta tablica na 4tym piętrze w Lodexie jest kulawa. Mimo szczerych chęci jednego z wykładowców, prowadzenie wykładu z użyciem tej tablicy tak sobie szło. Czasami pisak mazał po tablicy, a komputer tego nie rejestrował, tak samo ze zmazywaniem. Już lepiej żeby wykładowcy tego nie używali, nie warto mieć do czynienia ze zdenerwowanymi i poirytowanymi prowadzącymi :P
I spend so much time in front of my computer, im starting to get monitor glow.
atari

Następna strona

Powrót do Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki