UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Forum Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki.

Re: Dyskusja o potrzebach społeczności wydziału

Postprzez atari » 2008-06-21, 15:02

Ksero na monety i możliwość drukowania za free jest w naszej wydziałowej bibliotece. Byliście tam w ogóle? ;)
I spend so much time in front of my computer, im starting to get monitor glow.
atari

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Vego » 2008-06-21, 23:37

Gadając o stronach to przydało by się żeby były mniej awaryjne (zwłaszcza w weekend kiedy teoretycznie są najbardziej potrzebne), co prawda nasza wydziałowa wcale tak źle jeszcze nie chodzi w porównaniu do WWW CMF'u ale dobrze by było móc ją odwiedzić kiedy tylko zechcę.
Obrazek
Obrazek
Vego

Postprzez lukaszlysy » 2008-06-24, 21:23

jak jest goraco, (nie tylko za sprawa sesji), a czasem i bez tego, w cywilizowanych miejscach, wstawia sie czasami automaty z woda pitna, a pic sie chce :) no pewnie ktos powie ze to tylko strata kasy, no moze i prawda ale w tym ukladzie tez traci duzo urzedow, bibliotek, aptek sklepow (np castorama). no albo tylko czekac na karetke jadaca do mdlejacych ludzi...
instytuty - wiecej miejsc siedzacych, chyba praktycznie w kazdym ich brakuje, nie mowiac juz o tym ze lepiej zeby student czekal na schodach a nie wlazil do lab.
te rzeczy chyba mozna rozwiazac bez poteznych wydatkow finansowych
lukaszlysy

Postprzez friks » 2008-07-02, 12:21

Ponieważ rozmawiamy o potrzebach społeczności akademickiej chciałbym również aby na głównej stronie internetowej wydziału najlepiej w jakiejś zakładce pojawiały się informacje o osiągnięciach naukowych studentów i pracowników naukowych.
Wcześniej wspominałem również o spotkaniach studentów z pracownikami naukowymi co kwartał zdaje się przy obecności władz uczelni.

Jeśli chodzi o studentów to np. udział w kołach naukowych - osiągnięcia naukowe, udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, informacje o najlepszych studentach na wydziale, informacje dotyczące najciekawszych prac dyplomowych na całym wydziale. Wybierane byłyby prace, które najwięcej wnoszą w zakresie naukowym bądź takie, które przyniosłyby zyski PŁ (tutaj prorektor do spraw promocji mógłby wykorzystać szeroko taką wiedzę). Udział w działalności społecznej na rzecz wydziału.

Jeśli chodzi o pracowników: informacje dotyczące najciekawszych prac doktorskich na całym wydziale. Zarys najciekawszych prac badawczych, publikacji naukowych. Informacje o osobach wnoszących nową jakość na PŁ w sensie np przez promowanie nauki i wdrażanie innowacyjnych pomysłów na wydziale.

Uważam, że należy w większym stopniu dbać o wizerunek PŁ w zakresie naukowym i badawczym jak również oddać szacunek osobom, które rzeczywiście stanowią o sile wydziału, o jego renomie.
Należy pamiętać, że praca naukowa musi być nagradzana i doceniana. Nie jest to tylko czynnik motywacyjny. Chodzi również o budowanie silnych naukowych fundamentów, na których wydział mógłby budować nowe osiągnięcia. Jeśli się dostrzega źródła wzmożonej aktywności w tym przypadku naukowej należy z nich czerpać i wykorzystywać dany potencjał. Chciałem również zaznaczyć, że nie może być to wyzysk ale odwrotnie osoby, które realizują prace na rzecz uczelni muszą mieć zapewnione pełne wsparcie, nie tylko finansowe. Studentom nie powinno się zabierać stypendiów naukowych na które ciężko pracowali a które przeznaczają między innym na poszerzanie wiedzy. Takie zachowania nie budzą ani szacunku ani nie są godne uczelni wyższej.

Nasz wydział ma naprawdę duży potencjał naukowy i uważam, że musi on być wykorzystywany do szerszej promocji całej uczelni. Marketing związany z osiągnięciami naukowymi musi zostać szerzej rozwinięty. Naprawdę wydział musi zrobić wszystko aby zarys naukowy był bardziej widoczny na zewnątrz, docierał np do firm z którymi uczelnia mogłaby podpisywać umowy o wzajemnej współpracy bądź wersja angielska takiej strony jako dobra prezentacja wydziału przy podpisywaniu umów bilateralnych między wydziałem EEIiA a wydziałami uczelni zagranicznych.

Powinien powstać organ zajmujący się terminem zwanym knowledge scientific management zajmujący się maksymalnym wykorzystaniem zasobów wiedzy w zakresie naukowym, odpowiednim konstruowaniem struktur promocji, budowaniem współpracy naukowej (opartej o zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej) między pracownikami naukowymi a studentami chcącymi brać udział w pracach badawczych. Dlaczego piszę o udziale studentów w pracach badawczych pracowników naukowych. Dlatego, że wiedza w dzisiejszym świecie musi być poszerzana o to co już jest w sposób dynamiczny a nie statyczny. Im więcej informacji studenci będą mieli nowych tym większe prawdopodobieństwo, że osiągną w dziedzinie nauki więcej a w przyszłości będą mieli lepsze podstawy praktyczne w pracy już jako specjaliści z danej dziedziny.

Pamiętajcie również, że wizerunek PŁ to również po części wizerunek absolwentów tej uczelni. Sam wizerunek musi być poparty szerszym wykorzystaniem zasobów o których napisałem.
Imagine all the people
Living life in peace...

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one...
friks

Postprzez m1m1m1 » 2008-07-13, 22:29

a nie daloby rady skoro mamy juz "nowy" budynek to zrobic nowa stronke... bo na tej obecnej juz widac uplyw czasu... :) i mozna np z tej okazji zrobic konkurs na nowy layout :P
Ostatnio edytowano 2008-07-14, 18:31 przez m1m1m1, łącznie edytowano 1 raz
m1m1m1

Postprzez fastctracker » 2008-07-14, 10:52

friks napisał(a):Ponieważ rozmawiamy o potrzebach społeczności akademickiej chciałbym również aby na głównej stronie internetowej wydziału najlepiej w jakiejś zakładce pojawiały się informacje o osiągnięciach naukowych studentów i pracowników naukowych.
Wcześniej wspominałem również o spotkaniach studentów z pracownikami naukowymi co kwartał zdaje się przy obecności władz uczelni.

Jeśli chodzi o studentów to np. udział w kołach naukowych - osiągnięcia naukowe, udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, informacje o najlepszych studentach na wydziale, informacje dotyczące najciekawszych prac dyplomowych na całym wydziale. Wybierane byłyby prace, które najwięcej wnoszą w zakresie naukowym bądź takie, które przyniosłyby zyski PŁ (tutaj prorektor do spraw promocji mógłby wykorzystać szeroko taką wiedzę). Udział w działalności społecznej na rzecz wydziału.

Jeśli chodzi o pracowników: informacje dotyczące najciekawszych prac doktorskich na całym wydziale. Zarys najciekawszych prac badawczych, publikacji naukowych. Informacje o osobach wnoszących nową jakość na PŁ w sensie np przez promowanie nauki i wdrażanie innowacyjnych pomysłów na wydziale.

oczywiście z podziałem na poszczególne istytuty, zakłady. Są przecież jednostki w których prace dyplomowe pisze lub napisało dużo studentów np Zespół sieci i systemów elektroenergetycznych jak i niewielu np w Zakładzie trakcji elektrycznej(byłem tam dyplomantem pierwszym od kilku lat :P ).
Sterowanie ruchem kolejowym to czysta elektrotechnika :-)
Mój ulubiony typ elektrowozu to ET 22
Blondynki to szczęściary
fastctracker

Postprzez friks » 2008-09-20, 13:58

Kiedy poznamy ostatecznie wnioski wyciągnięte z rozważań na temat potrzeb społeczności wydziału. Czy poznamy je w ogóle i czy coś dalej będzie się z tym działo?

Niektóre z zaproponowanych zmian bądź pomysłów wydają się dość potrzebne dla poprawy działania organizacji WEEIiA. Być może w przyszłości takie informacje od studentów mogłyby być częścią strategicznych, wewnętrznych założeń dotyczących przyszłości wydziału. Poprawa jakości bytowania w obszarze wydziału leży w interesie studentów jak również pracowników wydziału także powinno się częściej tworzyć zalążki do zbiorowych działań i pomysłów na rzecz tej jednostki organizacyjnej. Jest to szczególnie ważny czynnik integrujący i motywujący studentów do udziału w pracach nad działaniami mającymi podnieść standard i wpłynąć na rozwój wydziału.
Jeśli pewne postulaty z tych, które tutaj obserwowaliśmy będą wdrażane na pewno będzie to wskaźnik procesu zmian w hierarchii wartości i stylu działania na naszym wydziale. Jeżeli pojedynczy student będzie miał możliwość wpłynięcia na rozstrzyganie problemów wewnętrznych wtedy pojawi się poczucie odpowiedzialności za kreowanie i budowanie solidnych fundamentów i wartości na WEEIiA. Taki system działania, który dostrzega pojedyncze elementy i wykorzystuje siłę i wiedzę jednostki przyczynia się do powodzenia całości.

Co należało by zrobić na przyszłość?

- organizować spotkania ze studentami i władzami wydziału, na których poruszane byłyby problemy wydziału i jednocześnie przedstawienie rzetelnej informacji o tym co już się udało zrobić.
(pisałem o tym w tym temacie)
- uwzględniania pomysłów jednostki i grup studentów w planach strategicznych dla rozwoju WEEIiA
- dzielenie się ze studentami wszelkimi informacjami, pomysłami dotyczącymi działania systemu organizacji

Na WEEIiA często pojawia się problem, tendencja do pomniejszania problemów, nie zauważania, nie dostrzegania zjawisk, które są pewnym zagrożeniem dla procesów budowania.
Należy pamiętać, że nawet najmniejszy problem należy jak najszybciej rozwiązać. Dlatego warto słuchać studentów, którzy zwracają uwagę na dany problem. Wydaje się, iż jest to proste rozumowanie jednakże wcale nie zawsze takie oczywiste dla wszystkich. Spojrzenie z bliska daje zawsze bardziej prawdziwy obraz niż z daleka.
Wykorzystywanie aktywności studentów chociaż takiej jak tutaj może przynieść tylko pożytek a na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Myślę, że pomysły studentów powinny również zaowocować stworzeniem lepszego bardziej konkretnego, mniej ogólnikowego regulaminu studiów i statutu uczelni. Uważam również, że system powinien zakładać plany na 10-lecia i kreować sytuacje obecną już względem szerszych planów na lata. Reagowanie jedynie na zmiany w otoczeniu teraźniejszym nie przyniosą efektów tak dobrych jak budowanie programów tendencji rozwojowych. WEEiA musi działać szybciej niż rynek pracy aby stać się konkurencyjną wobec innych jednostek. Musi powstać szeroki plan na przyszłość dlatego, że to jedyna szansa na to aby był jakiś kierunek w którym ludzie mogliby podążać i się rozwijać. Plany oczywiście są. Dostrzega się pewne symptomy ale to musi być szeroki plan, bardzo konkretny i zakładający wiele "elastycznych" scenariuszy. Wizja przyszłości WEEIiA to jego pozycja i rozwój dlatego warto tworzyć grupy, które zajmą się takim planowaniem.

Mam nadzieje, że dowiemy się, iż poświęcony czas na sugestie nie poszedł na marne.

Pozdrawiam
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-09-20, 19:49

friks napisał(a):- organizować spotkania ze studentami i władzami wydziału, na których poruszane byłyby problemy wydziału i jednocześnie przedstawienie rzetelnej informacji o tym co już się udało zrobić.
(pisałem o tym w tym temacie)
- uwzględniania pomysłów jednostki i grup studentów w planach strategicznych dla rozwoju WEEIiA
- dzielenie się ze studentami wszelkimi informacjami, pomysłami dotyczącymi działania systemu organizacji
Na Radach Wydziału, na których są obecne władze wydziału wraz z profesorami wykładającymi na Naszym wydziale, obecni są także studenci (zwani inaczej Wydziałową Radą Studentów). Poruszane są na niej problemy wydziału, studentów oraz wszelkie inne związane z wydziałem. Drogi friksie, już kiedyś to pisałem, kilka miesięcy temu odbywały się na naszym wydziale wybory (m.in. do WRSu)... głosowałeś? Kandydowałeś? Nie kojarzę Twojego nazwiska na listach, ale mogę się mylić... Nie kojarzę także, abyś kiedykolwiek zapytał się czy/jak/kiedy można przyjść na Radę Wydziału...
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez friks » 2008-09-20, 20:56

Jaromir Chartlinski napisał(a):Na Radach Wydziału, na których są obecne władze wydziału wraz z profesorami wykładającymi na Naszym wydziale, obecni są także studenci (zwani inaczej Wydziałową Radą Studentów). Poruszane są na niej problemy wydziału, studentów oraz wszelkie inne związane z wydziałem. Drogi friksie, już kiedyś to pisałem, kilka miesięcy temu odbywały się na naszym wydziale wybory (m.in. do WRSu)... głosowałeś? Kandydowałeś? Nie kojarzę Twojego nazwiska na listach, ale mogę się mylić... Nie kojarzę także, abyś kiedykolwiek zapytał się czy/jak/kiedy można przyjść na Radę Wydziału...

Skoro znasz moje nazwisko Jaromir a chyba znasz to rzeczywiście nie widziałeś go na listach. Nie kandydowałem bo zostało mi mało czasu do końca studiów i musiałbym w niedługim czasie zakończyć działalność. Napisałem Ci kiedyś, że działalność społeczna wystarcza mi w takim wymiarze jaki mnie obecnie dotyczy ale głównym powodem było to, że za chwile się żegnam z uczelnią. Zależy mi jednak na tym aby w miarę możliwości uczelnia się rozwijała bo widzę dla niej szanse. Nie wiem dlaczego cały czas mi wypominasz to, że nie kandydowałem. Nie mam prawa wskazywać rozwiązań, które np jako mój przedstawiciel mógłbyś wesprzeć? Przecież intencje są dobre i pozytywne.

Nie chodzi mi o spotkania rady studentów z profesorami tylko stworzenie zespołów tworzących rzeczywisty profesjonalny plan działania dla wydziału i dodatkowe spotkania ze studentami a nie tylko rutyniarzami (przepraszam za określenie). Poza tym uważam, że WRS i samorząd studencki w takiej formie jakiej są nie mogą i nie funkcjonują w ramach tego problemu o którym pisałem. Choć w stosunku do uprawnień i możliwości robicie co możecie ale to za mało jeśli mówimy o przyszłości wydziału. Ogólnie powinny w tym celu być powołane inne organizacje studenckie niż te wymienione, podlegające bezpośrednio dziekanowi danego wydziału i prorektorowi ds. rozwoju uczelni i współpracy z gospodarką. Nie myśl, że prace Rady Wydziału są mi obojętne. Od lat obserwuje działania i decyzje tam podejmowane. Tylko, że uważam że ten organ się nie nadaje do budowania planów i badania tendencji rozwoju.

Nic nie da jeśli student przyjdzie do was i sobie porozmawiamy. Mnie chodzi o znacznie większy projekt współpracy i wymiany poglądów niż tylko jakiś chwilowy udział jednostki. Chodzi o coś większego a nie pojedynczą, chwilową inwencje. Zaangażowanie większej ilości studentów wymaga pomysłowości i chęci od władz uczelni i wydziału ale to jedyny sposób aby uaktywnić ludzi. Jeśli wydział wypracuje taką współpracę to będzie ona ewoluowała i wspierała rozwój i konkurencyjność WEEiA.

Ja mogę tylko prosić aby poruszyć problem takich zespołów póki co na Radzie Wydziału. Może akurat ktoś mądry i twórczy stworzy projekt który dałby podstawy do stworzenia takich zespołów.
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez Jagiel » 2008-12-09, 21:09

Wydział niby po termomodernizacji, a dzisiaj w E1 nie dość, że zimno, to jeszcze po sali hulał wiatr. Cytat po wyjściu na zewnątrz - "Na dworze jest chyba cieplej niż w E1... A przynajmniej nie wieje."
"The only dependable thing about the future is uncertainty."
Jagiel

Postprzez Mark » 2008-12-09, 21:29

powiedz wprost profesorowi że zamykając jedne i drugie drzwi podczas pisania kolokwium postępuje gorzej od idioty a zobaczymy za którym podejściem zaliczysz przedmiot. Nie ma się co dziwić że studenci siedzą cicho.
Obrazek

Bardzo lubię organizację studencką zwaną potocznie SS:lol:
Mark

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-12-11, 8:40

Mark napisał(a):powiedz wprost profesorowi że zamykając jedne i drugie drzwi podczas pisania kolokwium postępuje gorzej od idioty a zobaczymy za którym podejściem zaliczysz przedmiot. Nie ma się co dziwić że studenci siedzą cicho.

Ale to samo można powiedzieć grzeczniej;)
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez friks » 2009-01-16, 23:09

Temat można zamknąć. Ktoś miał dobry dzień chyba jak go zakładał dawno temu. Tylko nie wiem po co...
Ostatnio edytowano 2009-01-18, 14:41 przez Jaromir Chartlinski, łącznie edytowano 1 raz
Powód: To w jakim celu go odświeżałeś?!
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez mooleda1988 » 2009-03-30, 22:54

może w takim celu że jest podwieszony a jakoś informacji na temat postępów brak ;/
mooleda1988

Postprzez junior » 2009-03-30, 23:14

co do postępów to pojawiły się windy dla niepełnosprawnych, parę pomysłów czeka na pieniądze w ramach wniosków do ministerstwa i uni
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez Tonik » 2009-08-26, 10:18

A może by tak wydział mógł spróbować poprosić firmy z Łodzi o podarowanie nowoczesnych silników, sterowników itp na których te firmy pracują?
Dając np sterownik,można w zamian dostać absolwentów umiejących go obsłużyć.
Troszkę mi brakowało nowoczesności w laboratoriach.
W zamian pewnie mogła by szkoła w pomieszczeniu laboratorium umieszczać jakiś rodzaj prospektu reklamowego firmy (jeśli prawo na to pozwala)

Sorki ale musiałem to poprawić.
Ostatnio edytowano 2009-08-27, 0:25 przez Tonik, łącznie edytowano 1 raz
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Tonik

Postprzez friks » 2009-08-26, 11:42

Tonik napisał(a):A może by6 tak wydziałmógłspróbować poprosić firmy z łodzi o podarowanie nowoczesnych silników, sterowników itp na których te firmy pracują?
Dając npsterownik,można wzamian dostaćabsolwentów umiejących go obsłużyć.
Troszkę mi brakowałonowoczesności w laboratoriach.

To wcale nie jest takie proste. Firmy nie za bardzo się garną do takiej współpracy jeszcze. Dodatkowo troszkę winy jest ze strony PŁ w dziale promocji, który robi postępy ale to jeszcze nie jest to :) Firmy i tak znajdują dla siebie pracowników i to wykwalifikowanych... Ale warto zabiegać o tą współpracę...
Imagine all the people
Living life in peace...

But I'm not the only one
friks

Postprzez Tonik » 2011-10-03, 11:20

OKI.
Rozumiem że nic od razu.
Dużo osób ma znajomych wydających decyzje, przełożonych (jeśli pracują) to był raczej apel.
Pomagajmy naszemu wydziałowi.

Czy istnieje organizacja skupiająca absolwentów naszego wydziału?
Bo jest wychowanków PŁ.
Niedługo będzie likwidowane EC2.
Jest tam sporo sprzętu.
Zapewne większość Dalkia wykorzysta w innych elektrociepłowniach. Ale może była by to jakaś okazja?
Ponieważ produkcją w Dalkii Łódź kierują byli wychowankowie naszego Wydziału z lat 80 - Panowie Sławomir Burman (Dalkia) i Janusz Diowksz (EC2), może udało by się ich namówić aby w tej sprawie zechcieli poprzeć wydział w prośbie do pana Jacky Lacombe - prezesa Dalkii Łódź SA. Telefon do Dalkii - centrala - 42 675 5000
Kto nie próbuje, ten nie konsumuje. :)
Pozdrawiam.
Potrzyj lampę a wylezie dżin http://www.energetyka-zawodowa.pldla energetyka - linki: prasa organizacje, politechniki, firmy, statystyki, prawo, fora
http://www.goldenline.pl/forum/politechnika-lodzka-weeia/
http://www.krzysiek.informacja.pl/wyklady.html Wykłady z PŁ, AGH, UJ itp - linki
http://www.krzysiek.informacja.pl/wspsp/biomass.html Biomasa i statystyki energetyka
Tonik

Poprzednia strona

Powrót do Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki