UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

SSPŁ apolityczny?

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

SSPŁ apolityczny?

Ankieta wygasła 2009-05-30, 18:46

Powinien być apolityczny
39
95%
Nie powinien być apolityczny
2
5%
Nie mam zdania
0
Brak głosów

Liczba głosów : 41

Re: SSPŁ apolityczny?

Postprzez Fiercio » 2009-05-25, 16:53

Miał być EoT, ale jeszcze tylko jedno wtrącenie:
zajec00 napisał(a):powiem (napiszę) tylko tyle, że na Marcinie wszyscy wyładowują swoją agresję i dyezaprobatę, a to nie do niego powinno być to skierowane! On jest właściwi tylko organem wykonawczym!

Zgadza się :) Dlatego padły pytania o organy "ustawodawcze" :)
A wylewa się na Marcina, bo cóż... robi za pionka/marionetkę w rękach tych wyższych i to on się pod tym podpisuje (z imienia i nazwiska)

a co ma zrobić jedna osoba wobec całego grona? tak samo jest w życiu! w pracy również! nie zawsze robimy to z czym się zgadzamy!

Co ma zrobić... Odejść z towarzystwa wzajemnej adoracji?
Jeśli miała by honor i na prawdę postępowała wbrew swoim przekonaniom (a nie tylko pod publiczkę rzucała hasła) to powinna po prostu odejść i tyle...

Opanujcie się w końcu i zamiast tu wylewać wasze żale, przejdźcie się grupą pod samorząd i urządźcie im jakąś demonstracje, spalcie kilka opon, obrzućcie samorząd jajkami i IM powiedzcie, co wam się nie podoba. W końcu to samorząd reprezentuje studentów i ich zdanie, a nie na odwrót...

Żeby to nie był akurat wtorek o 19, to z chęcią poszedł bym usłyszeć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania...

A wiadomość, skoro jest nazwana "wiadomością prywatną", to niech taką zostanie.
Chyba, że poda ją tu publicznie Marcin.

Teraz już definitywnie EoT z mojej strony.
Fiercio

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez evil » 2009-05-27, 13:58

Jestem na liście mailongowej WRS WEEIA, i oto co dostałem dziś:

Zapraszamy na spotkanie z prof. Janem Krysińskim, kandydatem do Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się w czwartek 28 maja o godzinie 12 w auli E2 wydziału.

Niebawem bać się będę lodowkę otworzyć, aby nie zobaczyć przypadkiem Krysińskiego. A właśnie, gdzie się podział temat "mały człowieczek krysiński"? Komuś nie pasował temat? Czy może przyszło polecenie "z góry", aby temat zniknął?

O, ten wątek:
Obrazek
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2009-05-27, 15:54

Temat był w porządku, z chęcią bym go zostawił, gdyby nie fala bezsensownych odpowiedzi przez niego wywołana, których Twój screen nie uwzględnił.

Każdy ma prawo przedstawić własne zdanie - do czasu, gdy robi to z kulturą, zgodnie z prawdą i bez bezpodstawnych oskarżeń.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez daszq » 2009-05-27, 16:37

To trzeba było usunąć te " bezsensowne odpowiedzi" i ewentualnie te sensowne zostawić a nie usunąć cały post. Poza tym forum służy to wypowiadania własnych opinii i dzielenia się swoimi przemyśleniami !
Nie ma rzeczy niemożliwych! są tylko nieopłacalne:P
daszq

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2009-05-27, 18:03

Usunąłem bezsensowne odpowiedzi razem z tematem, który prowadził tylko do właśnie takich odpowiedzi...

Wyrażanie własnej opinii, a atakowanie osób czy pewnych organizacji studenckich to są dwie różne rzeczy i proszę Cię - nie kontynuuj dalej tego tematu, bo to także do niczego nie prowadzi i poskutkuje zamknięciem tego wątku.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez wsz » 2009-05-27, 18:42

icetique napisał(a):Usunąłem bezsensowne odpowiedzi razem z tematem, który prowadził tylko do właśnie takich odpowiedzi...

Wyrażanie własnej opinii, a atakowanie osób czy pewnych organizacji studenckich to są dwie różne rzeczy i proszę Cię - nie kontynuuj dalej tego tematu, bo to także do niczego nie prowadzi i poskutkuje zamknięciem tego wątku.

Mhmm, gdzie my jesteśmy? W Korei Północnej?
Węże czarnych myśli tańczą w nerwosplotach...
wsz

Postprzez evil » 2009-05-27, 18:49

icetique napisał(a):Usunąłem bezsensowne odpowiedzi razem z tematem, który prowadził tylko do właśnie takich odpowiedzi...

Może panie cenzorze od razu całe forum usuń? Wówczas wszyscy zakłopotani niewygodnymi tematami będą mieli święty spokój.
T.W.A.
evil

Postprzez manjakMiB » 2009-05-27, 19:01

wsz napisał(a):Mhmm, gdzie my jesteśmy? W Korei Północnej?

Na Białorusi jesteśmy !!

Obrazek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2009-05-27, 19:11

Niewygodne tematy? Samorząd zdecydował się na promocję OSOBY profesora Krysińskiego - tego już nic nie zmieni. Komentowanie tego, jakie to jest złe - także nic nie zmieni.

Dlaczego podkreśliłem słowa OSOBY? Samorząd nie stara się promować samej kandydatury profesora, lecz jego osobę.

Fajny baner na stronie głównej samorządu: muszę przyznać, że promowany był tam profesor Krysiński, jako kandydat do Europarlamentu. Osobiście uważałem, że nasz człowiek w Europarlamencie się przyda - a bez promocji nie uzyska takiej możliwości. Zobacz ile profesor Krysiński zrobił dla nas - studentów. Odbieram to tak, że przyszła pora na nas - aby wspomóc jego. W każdym razie przystosowaliśmy się do Waszego niezadowolenia i banera już nie ma.

Oczywiście nie jestem przedstawicielem Samorządu w tej sprawie - z nikim nie jest konsultowane to, co tutaj piszę. Przedstawiam tylko swoje osobiste zdanie na ten temat.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez echelon_ » 2009-05-27, 19:25

Co Krysiński zrobił dla nas?
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2009-05-27, 19:32

Dobrze jest rozpoznać temat przed rozpoczęciem dyskusji.

Polecam: http://www.jan.krysinski.p.lodz.pl/kimjestem/
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez echelon_ » 2009-05-27, 19:38

Dziękuję. W tej chwili ty więcej zrobiłeś dla promocji Krysińskiego niż jego ****** sztab wysyłając ludziom zaproszenia na n-k czy syfiąc Aleje.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez manjakMiB » 2009-05-27, 19:52

icetique napisał(a):Zobacz ile profesor Krysiński zrobił dla nas - studentów. Odbieram to tak, że przyszła pora na nas - aby wspomóc jego.

Rozpoznałem temat. Dla mnie nic wielkiego nie wnosi do dyskusji. Kazdy z kandydatów jakieś ma dokonania. Mądry człowiek nie patrzy wstecz tylko przed siebie. Poza tym czemu zakładasz, że gdyby ktoś inny został rektorem to nie miał by takich dokonań, albo może i lepszych? Dodatkowo przecież na sukces jednostki przyczynia się cały sztab ludzi współpracujących. To jest tak jak z otwarciem w Polsce kolejnych odcinków autostrad. Każdy z polityków uważa to za swój sukces....niektórzy nawet uważają że wymyślili grilla....
To są wybory do Europarlamentu a nie kącik wzajemnej adoracji. Czy to jak powiedziałeś "nasz człowiek" czy obcy to każdy pcha się tam dla sianka a nie po to by coś zmienić. Jesli uważasz innaczej to albo jesteś przesadnym optymistą, albo nie miałeś nigdy do czynienia z polityką. Politycy to marionetki swoich wodzów i pieniędzy.
W wyborach powinniśmy głosować na kandydata z odpowiadającym nam programem a nie na kogoś kogo znamy/kogo lubimy/kto jest rektorem itp. Przez takie bezmyślne oddawanie głosów jakie proponujesz mamy w sejmie pełno gamoni, a także różnego rodzaju aktorzyny, piosenkarzy i ludzi znani głownie z tego że są znani, jak chociażby swego czasu "gwiazdy" BigBrother'a. Wystarczy, że w polskim rządzie (mimo że rządy sie często zmieniają) mamy do czynienia z kolesiostwem, nie namawiajcie więc ludzi żeby robili to samo z Parlamentem Europejskim.Nie róbmy z Europy wsi jaką udało sie niektórym już zrobić z Polską. Widzieliście już co wiele osób zrobiło z łodzią?? Młodzi nie poszli na wybory i staruszki wybrały Kropiwnickiego którego bardziej interesuje kiedy ma następny samolot do Izraela niż to że wyburzono zabytkowe fabryki, albo że ulice w Warszafce lepiej wyglądały po wojnie niż teraz u nas.
A może cały samorząd jest za PO? Ciekawe....To mi coś przypomina...coś jakby przed 89rokiem..tez byla jedyna sluszna partia i tez wiele mialo wspolnego z uczelniami...
Niech każdy głosuje na kandydata, którego poglądy i program popiera. Jeśli nie ma zdania, to lepiej nie głosować niż oddać głos bezmyślnie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez cysia » 2009-05-27, 20:07

A mnie zastanawia co Parlament Europejski ma wspólnego z budową i eksploatacją maszyn...? Dlaczego ludzie nie mający wcześniej do czynienia z polityką, nagle zaczynają się nią interesować? Rozumiem, gdyby to był Uniwersytet Łódzki i prof. Krysiński ukończył jakieś stosunki międzynarodowe, tudzież inny pokrewny kierunek, mógłby się pchać do tego, ale budowa i eksploatacja maszyn..!?
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2009-05-27, 20:20

Nikt nie narzuca nikomu głosowania na prof. Krysińskiego.

Poza tym czemu zakładasz, że gdyby ktoś inny został rektorem to nie miał by takich dokonań, albo może i lepszych?

Nie zakładam. Nie zamykam się tylko na prof. Krysińskiego. Kampania prawdopodobnie miała na celu podkreślenie, że jest on osobą, nad którą powinniśmy się zastanowić.

W wyborach powinniśmy głosować na kandydata z odpowiadającym nam programem a nie na kogoś kogo znamy/kogo lubimy/kto jest rektorem itp. Przez takie bezmyślne oddawanie głosów jakie proponujesz mamy w sejmie pełno gamoni, a także różnego rodzaju aktorzyny, piosenkarzy i ludzi znani głownie z tego że są znani, jak chociażby swego czasu "gwiazdy" BigBrother'a.

Z tego co wiem, nie brał udziału w BigBrotherze, nie śpiewa i nie udziela się w filmach/serialach. Wiem tylko, że jest człowiekiem z ogromną wiedzą i jest to pewien antagonizm tego, co przedstawiłeś jako symbol ówczesnego polityka.

I tak BTW, nie interesuję się polityką. Nie namawiam nikogo na głosowanie, tylko podkreślam brak szacunku dla jego wiedzy i doświadczenia.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez evil » 2009-05-27, 20:36

icetique napisał(a):Niewygodne tematy? Samorząd zdecydował się na promocję OSOBY profesora Krysińskiego - tego już nic nie zmieni. Komentowanie tego, jakie to jest złe - także nic nie zmieni.

I dlatego poleciał na księżyc temat stawiający Krysińskiego w gorszym świetle, niżby sobie życzyli jego poplecznicy?
T.W.A.
evil

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2009-05-27, 20:42

Napisałem już, czemu temat poleciał.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez manjakMiB » 2009-05-27, 22:31

icetique napisał(a): Nie namawiam nikogo na głosowanie, tylko podkreślam brak szacunku dla jego wiedzy i doświadczenia.

a ja mam szacunek dla jego wiedzy i doświadczenia, ale nie mam szacunku za sposób w jaki prowadzona jest jego kampania wyborcza. Piszesz, że kampania miała PRAWDOPODOBNIE na celu zastanowić się nad osobą prof. Przecież to śmieszne co piszesz. To najbardziej nachalna kampania wyborcza jednego kandydata z jaką się spotkałem w życiu. Pisząc PRAWDOPODOBNIE sam chyba nie masz pojęcia jaki cel był tej kampanii.

Kolejna sprawa: cytat nt. prof.Krysińskiego wzięty ze strony gdzie klub PO "reklamuje" jego osobę:
"Jego główną dyscypliną naukową jest energetyka, a pasją ekologia..."
Pozwoliłem sobie wytłuścić najważniejsze. Myślicie, że te miliony plakatów jest z ekologicznego papieru? Z ekologicznym nadrukiem nieszkodliwym dla środowiska? A może plakaty dodają miastu uroku? Miasto przez to jest bardziej ekologiczne? Ciekawe co po wyborach się stanie z plakatami...Pewnie częśc zostanie usunięta, a część będzie straszyła do czasów wyborów parlamentarnych w Polsce...

Już chyba wiem dlaczego zniknął post dr. Kardaszewskiego. Poniżej treść artykułu z Dziennika Łódzkiego z 2005 roku:

"Dr Jacek Kardaszewski, pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej, może zostać dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Grozi mu także zakaz wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego przez trzy lata. O losach naukowca zdecyduje komisja dyscyplinarna PŁ, która wyznaczyła posiedzenie na 11 października.
Prof. Kazimierz Zakrzewski, rzecznik dyscyplinarny PŁ, postawił Kardaszewskiemu siedem zarzutów. Chodzi m.in. o kontrowersyjną promocję jego książki "Narodziny ekonomii z ducha marketingu". Na jednym z plakatów jest zdjęcie dr. Kardaszewskiego, siedzącego w todze i popijającego z kieliszka, a pod spodem widnieje podpis: "Jestem barbarzyńcą". Rzecznik zarzuca też naukowcowi zakłócenie pracy w katedrze marketingu PŁ poprzez nieproszone wejście do gabinetu przełożonego i urządzenie mu awantury, a także zakłócanie wykładów z ekonomii w Centrum Kształcenia Międzynarodowego.
14 kwietnia policja, za zgodą rektora PŁ, wyprowadziła dr. Kardaszewskiego z wykładu na uczelni.
Dr Jacek Kardaszewski uważa, że zarzuty rzecznika dyscyplinarnego są nieprawdziwe. Twierdzi też, że policja, wyprowadzając go z wykładu, zachowała się wobec niego brutalnie. Skierował sprawę do poleskiej prokuratury oraz do resortu edukacji."

Nie jestem tu od osądzania kto i dlaczego ma racje. Nie mam tez pojęcia jak ta sprawa została zakończona. Chciałem tylko przedstawić Wam postać dr.Kardaszewskiego, który założył temat o "małym człowieczku". Więcej na jego temat wujek Google nie wie.
manjakMiB

Postprzez piicia » 2009-05-27, 23:41

Może i pojawiło się kilka postów mało wnoszących do tematu, ale uważam, ze całosć toczącej się w tym temacie dyskucji jest raczj rzeczowa. Jeżeli ten temat zostanie skasowany to mam jego kopię i tą sprawę bedziemy wyjaśniali.
Obrazek
Obrazek
piicia

Postprzez cysia » 2009-05-28, 2:47

icetique napisał(a):Z tego co wiem, nie brał udziału w BigBrotherze, nie śpiewa i nie udziela się w filmach/serialach. Wiem tylko, że jest człowiekiem z ogromną wiedzą i jest to pewien antagonizm tego, co przedstawiłeś jako symbol ówczesnego polityka.

I tak BTW, nie interesuję się polityką. Nie namawiam nikogo na głosowanie, tylko podkreślam brak szacunku dla jego wiedzy i doświadczenia.

Nie chodzi o to czy brał udział w jakichkolwiek programach typu 'reality show'. Nie kwestionujemy jego wiedzy i doświadczenia w dziedzinie, której poświęcił na pewno większą część swojego życia i która, notabene, nie ma nic a nic wspólnego z integracją europejską. I fakt, że komentujemy przebieg kampanii wyborczej prof. Krysińskiego na Naszej uczelni, nie świadczy wcale o braku szacunku dla jego wiedzy i doświadczenia. Może co najwyżej świadczyć to o braku szacunku do osób odpowiedzialnych za jego 'promocję'.
A szczerze pisząc, jak widzę po raz n-ty plakat tudzież ulotkę z wszystkim już dobrze znanym byłym rektorem PŁ, robi mi się coś tak dziwnego w środku, że 1. nie potrafię tego opisać, 2. czuję jeszcze większą niechęć do polityków [początkujących bądź bardzo doświadczonych], 3. odchodzi mi ochota na wzięcie udziału w tych wyborach, chociaż wiem, że jest to mój obowiązek i prawo zarazem.
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2009-05-28, 7:30

Zauważ, że nikt nie chciał promować np. PO, a spotkałem się już tutaj z takimi postami. Logo platformy zostało usunięte z plakatów Samorządu. Co do reklamy - każdemu kandydatowi mogę zarzucić, że jest nachalny. Mogę się też założyć, że we własnym mieście (rejonie) inni kandydaci także mają bardzo dużo własnych plakatów. Co do ekologii masz rację, choć zgodnie z tym, co profesor mówił na prezentacji swojej osoby - szybko nadrobiłby szkody wyrządzone środowisku.

Jeżeli ten temat zostanie skasowany to mam jego kopię i tą sprawę bedziemy wyjaśniali.

Myślisz, że moim celem jest zabronienie wypowiedzenia Wam waszego zdania? Nie. Gdybym usunął ten temat, pojawiłby się następny i następny, co jest bezcelowe. Proszę Cię także o dostosowanie sygnaturki do wymogów regulaminu.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez sonicool » 2009-06-01, 15:30

Buhaha, szanowny rektor został zablokowany na Naszej-Klasie ! :)
Obrazek
sonicool

Postprzez emilsiwy » 2009-06-03, 20:56

emilsiwy

Postprzez evil » 2009-06-03, 21:12

T.W.A.
evil

Postprzez daszq » 2009-06-03, 21:17

Zobaczycie jeszcze kilka dni i każdy kto napisał coś w tym temacie i pokrewnym pożegna się z zaszczytem posiadania konta na SSPŁ, w tym chyba ja też przez tego posta :( strach się bać :roll:
Nie ma rzeczy niemożliwych! są tylko nieopłacalne:P
daszq

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park