UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

SSPŁ apolityczny?

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

SSPŁ apolityczny?

Ankieta wygasła 2009-05-30, 18:46

Powinien być apolityczny
39
95%
Nie powinien być apolityczny
2
5%
Nie mam zdania
0
Brak głosów

Liczba głosów : 41

Re: SSPŁ apolityczny?

Postprzez junior » 2009-06-03, 21:49

Evil przeczytaj go na spokojnie i zastanów się czy naprawdę nie da się takiego posta napisać tak by nie obrażać ludzi.
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez evil » 2009-06-03, 22:10

To zmieńcie nazwę subrofum. Bo usuwanie niewygodnych, czy - jak Ci się wydaje - obrażających wpływowe osoby wątków nie licuje z nazwą "Hyde Park".
Dla mnie Hyde Park jest synonimem miejsca, gdzie można, w granicach prawa, wypowiadać się swobodnie na wszelkie, nawet kontrowersyjne tematy.
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez jacek kardaszewski » 2009-06-03, 22:43

Krysiński i Sp. (obecne władze PŁ + SS) wychodzą zdaje się z założenia, że ze studentami i pracownikami Politechniki Łódzkiej można zrobić wszystko, bo będą się bali protestować. Czemuś przecież służyły te ciągnące się latami koszmarne "stalinowskie" procesy przed komisją dyscyplinarną (m. in. za promowanie własnych... książek), jak również brutalne zwolnienia z pracy i wysługiwanie się policją przy byle okazji.

Żeby się nie przeliczyli.

PS
Zasada: "marketing podąża za terrorem" obowiązuje, jak widać, nie tylko w polityce światowej.
jacek kardaszewski

Postprzez wsz » 2009-06-04, 0:23

@junior - widać, że wytknięcie jakiekolwiek wady rektora jest dla SS obrazą. Ludzie, wy wstydu nie macie. Kompromitujecie się waszym zaangażowaniem w tę kampanię. Być może jest to jakiś nacisk z góry, nie wiem. Osobiście jest mi wstyd za moją uczelnię, za was jako naszych reprezentantów, za pana rektora, który stał się dla mnie taki mały
Węże czarnych myśli tańczą w nerwosplotach...
wsz

Postprzez junior » 2009-06-04, 0:34

zauważcie jedno posty nawet krytyczne które nie obrażają ludzi i mają choć odrobinę dobrego smaku nie są usuwane. I tyle ode mnie
w dziale hyde park też należy trzymać się netykiety i zachować się kulturalnie, zgodnie z przyjętymi normami.

co do kampanii, to nie jest zaangażowany samorząd. Przynajmniej ja jako członek wrs nie czuje się w żaden sposób zaangażowany w tę kampanię.
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez piicia » 2009-06-04, 9:04

Samorząd nie jest zaangażowany? To czemu po ostatnim spotakaniu na alejach przewodniczący RM dostali po pudełku długopisów z nazwiskiem byłego rektora do rozdania na akademikach. Z tego co wiem członkowie WRS-ów też dostali po takim pudełku. Nie wspominam już banera juwenaliowego na stronie SSPŁ który przwijał się z banerem wspierającym Krysińskiego. Pewnie artykuł na stronie o grafiti Krysińskiego i wzmianka że jest kandydatem do EP to też jest apolityczne. I to, że 2 dni temu dwójka dosć wysko postawionych członków SSPŁ weszła na dach Tygrysa żeby z dachu spuścić baner Krysińskiego oczywiście za zgodą wszystkich osób, które musiały taką zgodę wydać, co naszczęście się nie udało. Członkowie SSPŁ bronią się tym, że w kampani biorą udział jako wolontariusze i robią to prywatnie i po za działalnością Samorządu. To ciekawe jak ja bym był wolontariuszem sztabu kogoś z PIS to też bym uzysakał stosowne pozwolenia wejścia na dach akademika np. 7 i instalować tam baner wyborczy.
Po za tym jeżeli ktoś jest w SSPŁ czy w jakiej kolwiek innej tego typu organizacji to podejmuje się pelnienia swoich funkcji w pewnych godzinach ale członkiem jest 24h/dobę i powienien te 24 reprezentować godnie tą instytucje.
Jak ja jestem w RM to nie jestem tylko w pewnych godzinach tylko czasem i w nocy jak coś się dzieje na piętrach to trzeba reagować. Więc do mnie takie tłumaczenie nie dociera.
Dalej w dyskusji chyba udziału brać nie będę na prośbę narzeczonej. Osoby podobnie jak ja zażenowane całą kampanią prof. Krysińskiego proszę o wyluzowanie. Każdy popełnia jakies błędy i ten błąd choć postawił dla mnie wielką zasłone dymną wokół byłego rektora to mam nadzieje, że nie zapomnę tego co robił dla uczelni na której studiuje. I tego życzę też całej reszcie zniesmaczonych studentów i wykładowców bo z tego co mi wiadomo to kilkoro też śledzi temat.
Samorządowi życzę zastanowienia się nad tym wszystkim i wyciagnięcia jakichś wniosków na przyszłość.
Na koniec chcę podziękować rektorowi Krysińskiemu za pomoc w zrozumieniu, tego że człowiek nie zdaje sobie sprawy jakie bagno go czasem otacza oraz to że nie warto w niedziele ruszyć sie do urn.
Obrazek
Obrazek
piicia

Postprzez jacek kardaszewski » 2009-06-04, 17:00

Na stronie głównej SS ukazało się następujące ogłoszenie:

"Chat z Prof. dr hab. inż Janem Krysińskim
Już w ten czwartek (04.06.2009) o godzinie 16:15 odbędzie się chat z czterokrotnym Rektorem Politechniki Łódzkiej - Prof. dr hab. inż Janem Krysińskim, przyjacielem Samorządu Studenckiego. Zapraszamy na stronę chat.samorzad.p.lodz.pl, nie wahaj się zadać nurtującego Cię pytania!"

Począwszy od 16:15 przez pół godziny usiłowałem dostać się pod podany adres (link). Bezskutecznie. Najwidoczniej wielki przyjaciel SS nie stawił się.

Zamiast tego na stronie głównej pojawił się list otwarty rektora Bieleckiego agitujący do głosowania na Krysińskiego.

ps
godziny umieszczone w prawym górnym rogu postów są podawane błędnie
jacek kardaszewski

Postprzez evil » 2009-06-04, 17:17

Czat jest aktywny, nawet otrzymałem (wymijającą co prawda) odpowiedź na moje pytanie:

evil: Czy ma Pan coś do powiedzenia w sprawie zarzutów o wykorzystywanie Samorządu Studenckiego w Pańskiej kampanii wyborczej?
prof. Jan Krysiński: Już mówiłem, że moje kandydowanie to nie mój prywatny interes, ale sprawa, która przyniesie korzyści całemu środowisku akademickiemu Łodzi, co jak mi się wydaje dobrze rozumie Samorząd Studencki, będący bardzo blisko spraw uczelni.
T.W.A.
evil

Postprzez jacek kardaszewski » 2009-06-04, 17:26

Wróciłem pod podany adres. Teraz przynajmniej jest strona do logowania, więc coś się zmieniło. Jednak, gdy wpisałem swoją nazwę użytkownika, cisza. Najwyraźniej niektóre osoby nie są wpuszczane. Podtrzymuję więc z całą mocą swoje pytanie.
jacek kardaszewski

Postprzez lukaszlysy » 2009-06-04, 17:47

lukaszlysy: Witam, czy nie uważa Pan że kampania wyborcza powinna odbywać się poza murami Uczelni ? Każdy płot, każda lampa, każda ściana na każdym wydziale daje do zrozumienia na kogo mamy głosować. Czy jest fair że nie ma tu innych kandydatów ? Czy jest fair że Władze uczelni na to pozwalają ?
prof. Jan Krysiński: Na uczelni można prowadzić kampanię wyborczą za zgodą władz. Kandydowanie do Parlamentu Europejskiego nie jest moją prywatną sprawą, ale leży w interesie całego środowiska akademickiego Łodzi, w tym Politechniki Łódzkiej, która jest moim "matecznikiem". Na liście kandydatów jestem jedynym przedstawicielem tego środowiska i uzyskałem silne poparcie Rektorów łódzkich uczelni. Przesadza Pan z każdą lampą i płotem. Inni kandydaci, o ile wiem, nie zgłaszali chęci promowania się na terenie uczelni.
lukaszlysy

Postprzez jacek kardaszewski » 2009-06-04, 17:55

Najwidoczniej skazywał ich na śmierć zawodową bezwiednie.

Inna rzecz, że nie promowali się na terenie uczelni, lecz poza nim.
jacek kardaszewski

Postprzez echelon_ » 2009-06-04, 18:12

http://pokazywarka.pl/krysinski/
Log z rozmowy.
Jak ktoś ma chęć to niech dorzuci jakieś formatowanie bo coś ciężko się zapewne czyta ;)
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez cysia » 2009-06-04, 18:21

http://pokazywarka.pl/czat/
tu jest trochę bardziej czytelne :)
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez jacek kardaszewski » 2009-06-04, 18:30

No cóż, gdy tylko pojawiały się trudne pytania, był na miejscu friks i dyskusja zbaczała na MW, bo inaczej niż "zbaczanie" przecież tego nie można nazwać. Niestety, żeby sprawnie i skutecznie spełniać rolę Europosła, trzeba mieć tak zwane "szerokie horyzonty" czyli odrobinę więcej w głowie niż MW.
jacek kardaszewski

Postprzez Marcin Sachrajda » 2009-06-04, 19:16

zaraz cały czat będzie na stronie samorządu, także nie wiem jaki ma cel wymienianie się logami z czata i podniecanie się, że się go ma :f

a tchórzowskie zachowania w stylu nawrzucaniu komuś na czacie lub forum, to tylko pozazdrościć takiego żenującego poziomu.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez evil » 2009-06-04, 19:48

junior napisał(a):co do kampanii, to nie jest zaangażowany samorząd. Przynajmniej ja jako członek wrs nie czuje się w żaden sposób zaangażowany w tę kampanię.

No to wyjaśnij to:
evil: Czy ma Pan coś do powiedzenia w sprawie zarzutów o wykorzystywanie Samorządu Studenckiego w Pańskiej kampanii wyborczej?
prof. Jan Krysiński: Już mówiłem, że moje kandydowanie to nie mój prywatny interes, ale sprawa, która przyniesie korzyści całemu środowisku akademickiemu Łodzi, co jak mi się wydaje dobrze rozumie Samorząd Studencki, będący bardzo blisko spraw uczelni.

To jak to w końcu jest? Prof. Krysiński przyznaje, że Samorząd S. uczestniczy w jego kampanii wyborczej, a wy nadal twierdzicie, że nie?
Ostatnio edytowano 2009-06-04, 19:50 przez evil, łącznie edytowano 1 raz
T.W.A.
evil

Postprzez echelon_ » 2009-06-04, 19:49

No dobra. Będzie kulturalniej. Zwykle to adminka czy to SS czy powiązanych daje ciała na całej linii. Kiedyś miała być transmisja na pewnej stronie z wyborów miss. Niestety się nie doczekałem - stosownego info brak nt. braku transmisji. Kiedyś szukałem informacji który akademik wygrał zmagania na wystrój - stosownego info brak. Generalnie adminka stron SS i innych takich daje ciała na całej linii więc nie spodziewałem się gdziekolwiek logów z rozmowy z Krysińskim.

PS. Skoro Marcinie możesz drwić z tego, że się - rzekomo - podniecamy faktem posiadania logów a my nie możemy ciut mocniej zareagować to czy to o czymś nie świadczy? Ten post też usuniesz bo ci pojechałem?
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2009-06-04, 20:16

Najwyraźniej niektóre osoby nie są wpuszczane.

Tak, został zbanowany Twój PESEL. :) (ironia)

Testowany był dzisiaj nowy system chatu - który może mieć niedociągnięcia. Jesteś już drugą osobą, która miała problemy z dostaniem się na chat. Dlatego proszę Cię o podanie więcej szczegółów na temat Twojej przeglądarki (najlepiej na PW).

UPDATE:
Wiem, że problemy były w 6DSie, jeśli możesz podać także skąd wchodziłeś - byłbym wdzięczny.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez manjakMiB » 2009-06-04, 20:19

Spotykam w mieście ludzi, którzy mówią, że są moimi przyjaciółmi z naszej-klasy. Prowadzenie kampanii wyborczej na naszej-klasie zostało wysoko ocenione przez specjalistów od PR. Moja kampania nie była nachalna i mam już ponad 32000 przyjaciół. Pozdrawiam, Jan Krysiński.

Bo przyjaciół dzielimy na PRAWDZIWYCH i tych Z NK.
Aż mi się demotywator widzi :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
manjakMiB

Postprzez cysia » 2009-06-04, 21:36

Marcin Sachrajda napisał(a):zaraz cały czat będzie na stronie samorządu, także nie wiem jaki ma cel wymienianie się logami z czata i podniecanie się, że się go ma :f

a tchórzowskie zachowania w stylu nawrzucaniu komuś na czacie lub forum, to tylko pozazdrościć takiego żenującego poziomu.

Nie podniecam się posiadaniem logów z czatu, bo 1. nie ma takiej potrzeby, 2. wcale ich nie posiadalam. Skopiowalam tylko to, co echelon wstawil, zeby bylo bardziej czytelne. Chciałam go przeczytać, ale w takiej formie, w jakiej to było na początku, nie dało się tego czytać. Proszę, nie wyciągaj pochopnych wniosków i nie obrażaj innych na forum, skoro sam tego nie pochwalasz.
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez Marcin Sachrajda » 2009-06-05, 11:40

cysia, jeśli poczułaś się urażona, to przepraszam. Powyższy post był skierowany do pieniaczy tego forum (może konkurencja ?)
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park