UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Petycja

Forum internetowe Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej. Powitanie, informacje wstępne. Sugestie mile widziane.

Petycja

Postprzez lukas1328 » 2011-01-29, 16:14

Witam. Jestem studentem I roku Politechniki Łódzkiej i przygotowując się do sesji wpadłem na pomysł by coś dobrego zrobić dla drugiego człowieka, coś społecznego.
Od lat najmłodszych zawsze byłem wrażliwy na los pokrzywdzonych ludzi jak i zwierząt. Zwłaszcza zwierzęta wywoływały we mnie skrajne uczucia, ale że byłem za młody, miałem małą wiedzą i słabe przebicie nie wiedziałem jak pomóc tym bezbronnym stworzeniom.
Od paru lat dojrzewał we mnie pomysł reakcji na różne straszliwe rzeczy co się dzieją dookoła.
Zainteresowałem się akcją ratuj konie. Nazwa akcji jest Viva.
Moje pytanie do państwa jest następujące. Czy samorząd studencki owej uczelni/szkoły będzie zainteresowany wspieraniem tejże akcji?
Czy byłby skłonny do zbierania podpisów pod petycją przeciw wywozowi i zabijaniu polskich koni na mięso? Właśnie tym się obecnie zajmuję, zbieraniem podpisów pod petycję a następnie wysłanie jej do Warszawy do danej fundacji która zajmuję się zbieraniem podpisów.
Mamy około 2-3 miesięcy na zebranie podpisów i następnie je wysyłanie.
Jeżeli państwo są zainteresowani, przeprowadzeniem akcji zbierania podpisów byłbym wdzięczny.
Tutaj jest adres strony na której jest petycją, którą można wydrukować po jednej jak i drugiej stronie kartki.

http://www.ratujkonie.pl/index.php?opti ... &Itemid=91

Chciałbym znać odpowiedź państwa jak i jakieś dane na temat postępu w zbieraniu podpisu
Kontakt ze mną lukas1328@wp.pl oraz dalsze informacje w sprawie wysyłki podpisów podam państwu później.
Liczę na waszą obecność w tym projekcie wspierającym akcję.
Pozdrowienia
lukas1328

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Petycja

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-01-30, 16:51

Myślę, że najlepszym pomysłem będzie przyjście na zebranie Rady Studentów - po sesji, bo teraz już nie wszyscy będą na uczelni i będą priorytetowe egzaminy, a następnie przedstawienie pomysłu - tak, by każdy przedstawiciel wydziału i akademika zechciał włączyć się w akcję :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez lukas1328 » 2011-01-31, 3:32

A gdzie i o której jest to zebranie tejże Rady Studentów??
Każdy może na nią przyjść??
Tylko jest problem,bo ja jestem po za miejscowy więc nie na każdą godzinę mógłbym przyjść, więc najszybsze rozwiązanie to przedstawienie na forum mojej propozycji :)
Tylko czy przedstawiciele Rad Studentów i tak samo Samorząd Studencki będzie miał możliwości i chęci przeprowadzenie takiej akcji zbierania podpisów?? Bo to trzeba wydrukować druki,chodzić zbierać podpisy itp itd. Nie każdemu może się chcieć , a co niektórzy mogą wątpić w efektywność zbierania podpisów.

No i moim cichym marzeniem tej akcji było a żeby pozbierać kilka set podpisów na Polibudzie i wówczas zgłosić się do UŁ i innych uczelni wyższych w Łodzi.Tylko jak wiadomo inaczej gdyby z taką propozycją przyszedł lub napisał student a inaczej gdyby napisał członek Rady Studentów czy też Samorząd Studencki PŁ :)
lukas1328

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-01-31, 9:44

Samorząd studencki tworzą wszyscy studenci :)

A co do zbierania podpisów - podobna akcja była, gdy zbieraliśmy podpisy o przywrócenie ulg 51% na przejazdy dla studentów - to była akcja ogólnopolska.
Poza tym samo zbieranie podpisów może być mało efektywne - może do tego jakiś happening? Zależy jakie masz pomysły :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez lukas1328 » 2011-02-01, 2:59

no cóż napewno to jest jakiś pomysł.
Wiem że można się skontaktować z Adresem Biura Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA!
ul. Kopernika 6 m. 8
00-367 Warszawa
tel. 790-102-277

ratujkonie@gmail.com

i zapytać o ulotki, plakaty i z tego co dzwoniłem to mi mówiła że są plakaty i ulotki ,ale tą informację trzeba by sprawdzić.Ja mam małe możliwości wydruku takiego plakatu :/
a takie info o tejże Fundacji:

o Fundacji

Fundacja

„Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – VIVA!”

Jesteśmy pozarządową organizacją pożytku publicznego, skupiającą osoby, którym nie jest obojętny los zwierząt. Działamy od 2000 roku walcząc o ich prawa:

*

Walka o przestrzeganie praw zwierząt i poszanowania ich życia;
*

Uwrażliwienie na smutny bardzo często los dwu- i czworonogów;
*

Interwencje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami;
*

Budowa świadomości ludzi opartej na odpowiedzialności i trosce o zwierzęta;
*

Promocja zdrowego stylu życia wolnego od cierpienia i zabijania;

To tylko główne cele naszej działalności. W jej ramach prowadzimy liczne kampanie, m.in.:
*

"Nie w moim imieniu" www.ratujkonie.pl - dotyczącą warunków transportu i sprzeciwowi wobec wywozu koni na rzeź.
*

"Kwik Rozpaczy" www.ferma.viva.org.pl - związaną z niehumanitarnymi warunkami wielkoprzemysłowego chowu świń.
*

"Ratuj foki" www.ratujfoki.pl - skierowaną przeciwko zabijaniu fok w Kanadzie i eksportowi ich skór.
*

"Bezkrwawe Święta" www.krwaweswieta.pl - dotyczącą okrutnego przetrzymywania i uboju ryb w okresie świąt Bożego Narodzenia.
*

"Antyfutro" www.antyfutro.pl - informującą o warunkach hodowli i uboju zwierząt futerkowych.
*

"Wybierz Miśka" www.wybierzmiska.pl - mającą na celu pomoc schroniskom w adopcji bezdomnych zwierząt oraz promującą sterylizację jako najskuteczniejszą metodę zapobiegania bezdomności.

Działania fundacji obejmują kampanie społeczne i informacyjne oraz bezpośrednią pomoc zwierzętom w schroniskach i innych placówkach niosących pomoc.

Nasze kampanie powodują realne zmiany w świadomości społecznej - za kampanię przeciwko wywozowi koni na rzeź otrzymaliśmy nagrodę za efektywność w ogólnopolskim konkursie społecznym. Inne kampanie zostały nagrodzone Złotymi Orłami oraz w konkursie Newsweeka. Za nasze działania na rzecz zwierząt domowych dostaliśmy nagrodę "Kociarz Roku" a nasi współpracownicy nagrodę "Serce Dla Zwierząt".

Nasze akcje i działania cieszą się dużym poparciem - ponad 500 000 osób wsparło swoimi podpisami na petycjach prowadzone przez nas kampanie;

Fundację wspiera wiele sławnych osób min. Brigitte Bardot, Paul McCartney, Natalia i Paulina Przybysz, Maja Ostaszewska, Iza Sowa, Agata Buzek, Michał Piróg i wiele innych.

1% Waszego podatku przekazanego nam w 2009 roku pozwolił między innymi:

*

uratować 24 konie przed rzeźnią (od 2007 roku w sumie ponad 100), a 13 oddać do adopcji
*

otoczyć opieką 833 koty wolno żyjące
*

wysterylizować kilkaset zwierząt oraz przeznaczyć ponad 170 tys. zł na leczenie najbardziej potrzebujących czworonogów
*

utrzymywać 799 zwierząt w 68 domach tymczasowych oraz aktywnie zajmować się adopcjami do nowych opiekunów - prawie 600 zwierząt dzięki nam znalazło nowe domy.
*

wydatkować ponad 525 550 zł na działania na rzecz bezdomnych zwierząt
*

przekazać prawie 200 000 zł współpracującym z nami organizacjom na leczenie i opiekę nad zwierzętami
*

przeprowadzić kilkadziesiąt interwencji w sytuacjach znęcania się nad zwierzętami
*

przeprowadzić ponad 30 kontroli sklepów znęcających się nad karpiami
*

doprowadzić do skazania za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem osób odpowiedzialnych za zabijanie psów na smalec w schronisku
*

zorganizować ponad 100 pikiet w ramach naszych kampanii
*

stworzyć kalendarz na rok 2010, z którego dochód wspomoże 14 organizacji
*

prowadzić serwis internetowy wybierzmiska.pl oraz przeprowadzić kampanię promującą sterylizację zwierząt jako najskuteczniejszą metodę zapobiegania bezdomności
*

wziąć udział w akcji popierającej wprowadzenie zakazu importu foczych skór do UE oraz demonstracji w tej sprawie pod parlamentem europejskim oraz współorganizować konferencję prasową na ten temat w polskim sejmie
*

uczestniczyć w pracach komisji zajmującej się nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt
*

szkolić Straż Miejską i Policję z zakresu ustawy o ochronie zwierząt oraz interwencji w przypadku łamania praw zwierząt
*

wystąpić kilkaset razy w mediach wypowiadając się w obronie zwierząt na łamach ogólnopolskich i lokalnych gazet, rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych i portali internetowych.
*

wydrukować i rozesłać nieodpłatnie do dystrybucji ponad 250.000 ulotek dotyczących prowadzonych przez nas kampanii
*

kontynuować sprawę za znęcanie się nad misiem "Mago" we wrocławskim zoo

Środki pozyskane od naszych Sympatyków umożliwiają nam także pracę nad materiałami wspierającymi realizację kampanii na rzecz praw zwierząt oraz ich humanitarnego traktowania. Realizowane w 2009 roku prace obejmowały:

*

przygotowywanie dokumentacji
*

produkcję materiałów programowych (raporty, filmy, plakaty, ulotki, pocztówki, petycje, strony www)
*

dystrybucję materiałów
*

organizację i koordynację działań sympatyków Fundacji w całej Polsce - mamy sieć ponad 30 aktywnie działających grup lokalnych oraz ponad 200 aktywistów.
*

nawiązanie kontaktów i współpraca ze sponsorami kampanii
*

stała współpraca z agencjami reklamowymi pomagającymi tworzyć nam potrzebne materiały
*

lobbing ustawodawczy wśród posłów oraz europosłów
*

współpracę z międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się ochroną zwierząt i mediami
*

pozyskanie poparcia od znanych osób.

W chwili obecnej prowadzimy o wiele więcej działań niż kiedykolwiek dotychczas, intensywnie pracujemy nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, realizujemy kilka nowych kampanii - opracowujemy nową dokumentację, przygotowujemy materiały informacyjne, prowadzimy działania wśród władz polskich i UE w celu wprowadzenia zmian w ustawodawstwie. Pozyskaliśmy nowych wolontariuszy skutecznie działających w swoich społecznościach lokalnych i przeszkoliliśmy ich do prowadzenia działań w imieniu naszej Fundacji.

W imieniu naszym i zwierząt bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy!

Misją Fundacji Viva i współpracujących z nią wolontariuszy oraz organizacji jest:

Niesienie pomocy koniom maltretowanym, chorym oraz tym, którym grozi okrutna śmierć w rzeźni. Organizujemy wykup koni z niebezpiecznych sytuacji, pomagamy znaleźć im domy adopcyjne.

Prowadzenie powszechnych kampanii informacyjnych mających na celu zmianę sposobu postrzegania koni, a co za tym idzie zmianę powszechnej mentalności.

Prowadzenie akcji przeciwko transportom długodystansowym koni i innych zwierząt na rzeź.

Prowadzenie akcji na rzecz wypisania konia z listy zwierząt rzeźnych.

Monitoring wdrażania oraz respektowania prawa unijnego w zakresie transportów koni na rzeź oraz przestrzegania praw koni.

Współpraca z europejskimi organizacjami pozarządowymi oraz Parlamentem Europejskim w zakresie respektowania praw koni, warunków przewozu koni na rzeź na terenie UE.

Edukacja młodego pokolenia w zakresie praw zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem praw koni.

Wiem że trochę tutaj na spamowałem :D:D:D:D
no ale tutaj są wszystkie informacje :)
Jestem tylko małym człowieczkiem który wielu rzeczy nie może w tej kwestii :)
lukas1328

Postprzez lukas1328 » 2011-02-02, 4:19

Kiedy i gdzie są zebrania Rady Studentów?? Chodzi mi o terminy po Sesyjne.
Jakie jest prawdopodobieństwo uzyskania zgody na tego typu akcję oraz kto byłby w razie czego do tego wyznaczony?? Ogłoszenie by było na wydziałach podawane czy w jakiś inny sposób informowane o chęci brania udział??
Plakat 1 i 5 ulotek dostane od Fundacji Viva.
Czy są możliwości zrobienia tego ksero w oryginalnej kolorowej wersji?? ile by takie coś kosztowało??
lukas1328

Postprzez P. Kijewski » 2011-02-05, 13:09

Rady są zwyczajowo we wtorki o 19.15 w budynku SDS czyli al. Politechniki 3a (nad stołówką)

Myślę że możemy się zaangażować jakoś w tę akcję chociażby poprzez info na naszej stronie, facebooku. Pozostałe formy będziemy realizować w ramach naszych możliwości :)
Obrazek
p.kijewski@samorzad.p.lodz.pl

Przewodniczący komisji ds. Promocji
Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej
tel: 510 156 267

4153103Obrazek
bleis510156267Obrazek
P. Kijewski
bleis

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-02-05, 18:40

''kto byłby w razie czego do tego wyznaczony??''

zazwyczaj pomysłodawca się zajmuje czymś takim bądź kogoś wyznacza ;)
zatem Ty byś działał
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez lukas1328 » 2011-02-15, 2:19

Działać wiem żebym działał. Już działam ,tylko że potrzebuję tylko jakiejś reklamy,info lub też rozwieszenia plakatów na wydziałach no i żeby wyznaczyć chętne osoby do pomocy. Sam przecież po wszystkich wydziałach nie będę chodził bo przecież mam zajęcia.

Z każdej Rady Wydziałowej jakby osoby wydały info zgłaszania się chętnych do wzięcia udziału to myślę żeby kilka osób się zgłosiło. A po za tym,szybko by poszło zbieranie i płynnie.Jak dostanę plakaty i ulotki to przyjdę z tym do was. Tylko że jak coś nie na zebranie tylko na jakiś dyżur jakiejś osoby we wcześniejszych godzinach by to przekazała do "Centrum Dowodzenia" :D

Nie dostanę wielkiej ilości tych plakatów i ulotek więc będzie trzeba je skserować. tylko raczej się to chyba nie da :/
lukas1328

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-02-15, 14:06

Nikt z WRS nie wystawi przedstawiciela, jeśli nie zostanie mu przedstawiona konkretna idea, plan działania, osoba kierująca grupą. Zapraszam 1 marca na godz. 19.15 na zebranie - może ktoś się zgłosi, kto zechce koordynować akcją we współpracy z Tobą :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Powrót do Forum SS PŁ