UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Pytanie !!!

To wszystko, co nie nadaje się nigdzie indziej.

Pytanie !!!

Postprzez -LESiO- » 2004-06-01, 1:00

Kązdy pewni zna Kubusia Puchatka, takiego czy siakiego mam pytanie odnośnie jednego z bohaterów.
:arrow: Jaki gatunek zwierzecia reprezentuje gofer? Mnie sie wydaje że to jet kret ale ostatnio zasugerowano mi ze to śiwstak. Ludzie pomózcie... Czym jest Gofer :?: :?:
mgr inż.
-LESiO-

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Tomasz Gucio » 2004-06-01, 1:47

Generalnie tłumacząc go dosłownie, to będzie suseł. Tu jest dobrze sfotografowany: http://www.dltk-cards.com/calendar/pooh/cgopher.gif

Jeszcze się na taki dowcip natknąłem:

Q. What's the difference between Gopher and Winnie-the-Pooh?
A. Gopher can get out of a hole.

Prawdę mówiąc chyba mało śmieszny.
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów

Postprzez -LESiO- » 2004-06-01, 7:27

Dzięki za odpowiedź...
mgr inż.
-LESiO-

Postprzez -LESiO- » 2004-06-01, 7:46

...ale czy susły czy świstaki ryja w ziemi i wykopując się robia kopce ???
Krety na pewno. Ale susłów i świstaków aż tak dobrze nie znam... no po za tym że swistak siedzi i pali ze sreberka. Sam nadal nie wiem... szukajmy innych dowodów aby rozwiklać odwiczna zagadkę. Czym jest Gopher?
mgr inż.
-LESiO-

Postprzez Maciej Lisiecki » 2004-06-01, 7:50

Gofer jest świstakiem....Posluchajcie jego charakterystycznego akcentu. Idealnie slychac ze kladzie nacisk na 3 sylabe i ma opadajaca intonacje. Krety maja calkiem inny akcent, raczej poludniowy z naciskiem na druga sylabe. Susly natomiast nie sa w stanie mowic po ludzku gdyz nie maja odpowiednich strun glosowych. Tak wiec Gofer to na pewno świstak :)
The Fiat and The Furious :)
Maciej Lisiecki

Lokalizacja: Stacja benzynowa na skrzyzowaniu z Torreviecha de Matuta do Vija El Rijos de Las Fuentes

Postprzez Tomasz Gucio » 2004-06-01, 9:54

Aha!

Obrazek

SUSEŁ, Citellus i Spermophilus , rodzaj ssaków z rodziny wiewiórkowatych ; ponad 30 gat.; gryzonie średniej wielkości (dł. ciała 20 30 cm), o dość smukłej budowie, wydłużonej głowie i małych uszach; pokarm roślinny, różnorodny, niektóre gat. gromadzą zapasy na zimę; żyją w norach na obszarach leśnostepowych i półpustynnych pn. półkuli, często w koloniach; większość gat. zapada w długi sen zimowy; w Polsce 2 gat.: wyspowo na pd. Lubelszczyzny suseł perełkowany (C. suslicus) i na Śląsku suseł moręgowany (C. citellus); występując masowo mogą wyrządzać szkody w uprawach; niektóre gat. przenoszą zarazki dżumy.
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów

Powrót do Hyde Park