UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Pytanie do Chemii Budowlanej

Forum Wydziału Chemicznego.

Pytanie do Chemii Budowlanej

Postprzez Jakzaw » 2012-02-23, 14:12

Tak jak w temacie :) Mam kilka pytan. Niektore moze beda, glupie, ale... kto pyta ten nie bladzi.

1. Jak wyglada chemia. W siatce godzin macie chemie podzielona na ogolna i nieorganiczna. Jak wygladaja z tego cwiczenia wyklady i w koncu egzaminy? Najbardziej mi wlasnie chodzi o Egzaminy i jak sa oceniane- tj. czy duzo osob mialo problem z zaliczeniem? Czy moge w internecie znalezc materialy do egzaminu? Aaa i jak kolokwia wygladaja? Jesli macie kontakt z ludzmi z tech chemicznej lub zwyklej chemii to mozna jakos porownac wasze kolokwia z kolokwiami innych kierunkow?

2. Fizyka- z tego co widze w tabelce to nie jest jakos ambitnie rozwijana. Jak to wyglada?

3. Matematyka- To pewnie glupie pytanie, bo matematyka wyglada pewnie na kazdym wydziale podobnie. A jesli chodzi o egzamin to byly jakies wielkie problemy z zaliczeniami? Pytam sie o matme, bo np na Ife, gdzie kazdy kierunek ma po 30 miejsc (tak jak teoretycznie na chemii budowlanej) Sa sytuacje, gdzie dana osoba w ogole matmy nie zalicza, ewentualnie jakies tam setne poprawy popraw a i tak przepuszczaja dalej z zaliczonym przedmiotem (mimo, ze np egzaminu sie nie zaliczylo)

Chodzi mi rowniez o ogol- tj jak wam sie studiuje? Jacy wykladowcy itp itd :)
Pozdrawiam.
Jakzaw

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Pytanie do Chemii Budowlanej

Postprzez Revan » 2012-02-25, 19:39

Widzę, że z budowlanej nikt się nie udziela.

Powiem ci jak jest na zwykłej. Ogólna to rozwinięty program z liceum, no i podstawy o związkach i pierwiastkach. Kończy się 2 egzaminami, ale przynajmniej u mnie nie było problemu z zaliczeniem.
Matematyka jest ciężka, ale da się zaliczyć, najgorsze są ćwiczenia, egzamin nie jest zbyt trudny, trzeba zrozumieć przerabiane działy. Fizyka to najgorszy przedmiot na 1 roku, dla mnie najgorszy w ogóle, największy odsiew idzie, mimo że program nie jest aż tak bardzo zaawansowany, to przedmiot daje w kość. Wykładowcy jak to wszędzie, jedli lepsi drudzy gorsi, ale idzie się chyba ze wszystkimi dogadać.
mgr inż.
Revan

Powrót do Chemiczny