UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Egzamin z chemii nieorganicznej I rok II sem

Forum Wydziału Chemicznego.

Egzamin z chemii nieorganicznej I rok II sem

Postprzez juskra2468 » 2012-06-23, 20:19

Wiecie może na co kładzie nacisk prof. Główka na egzaminie ustnym z chemii ogólnej i nieorganicznej ?
juskra2468

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Egzamin z chemii nieorganicznej I rok II sem

Postprzez Ad@m » 2012-06-23, 21:59

Na przyjście xD To jest jeden z tych egzaminów, których nie da się nie zdać.
Generalnie to syntezy, syntezy i syntezy. Z czego się kwas azotowy robi, z czego chlor, czym chloruje się wodę, zastosowanie czegoś tam, skład ropy naftowej, co robi chemik i matematyk gdy są w płonącym pokoju itp.
Wygląda to tak. Wchodzisz, siadasz w fotelu i nie spinasz się. Pytania są proste, Profesor miły a fotele wygodne.
Ad@m

Re: Egzamin z chemii nieorganicznej I rok II sem

Postprzez asia1209 » 2012-06-24, 16:24

Niestety słyszałam, że od zeszłego roku już nie jest tak przyjemnie ze względu na zachowanie studentów. Za moich czasów wystarczyło poczytać notatki z wykładów i potrafić logicznie myśleć. Nie ma sensu się stresować (jak ja :D ). Profesor zadaje pytania nie na zasadzie wymień mi ileś przykładów czegoś tam. W moim przypadku popatrzył na układ okresowy w swoim pokoju (ponieważ ja na niego zerkałam :D) i kazał mi wyjaśnić jakie właściwości pierwiastków się zmieniają wraz ze wzrostem grupy i okresu (powiedział mi na przykładzie których pierwiastków mam opowiedzieć). Było jeszcze jakieś pytanie o siły van der Waalsa i napisać reakcję utleniania i redukcji czegoś tam. Tak, więc nie są to pytania nie wiadomo jakie, tylko podstawy, które każda osoba na tym wydziale powinna wiedzieć. Życzę powodzenia :)
asia1209

Powrót do Chemiczny